mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 18:24 
Cytuj  
Możecie mi powiedzieć jak teraz wygląda matura ustna z polskiego, bo to co usłyszałem w telewizji to chyba żart jakiś :D
Nie będę mówił co usłyszałem, wolę z pierwszej ręki informację a potem ewnetualnie pozwolę sobie na komentarz...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 18:52 
Cytuj  
Spotkalem w autobusie znajomego ktory wlasnie zdal, a moja siostra zdaje a kilka dni, wiec moge sie wypowiedziec.
Matura zaczyna sie od ustnego polskiego, ktory polega na prezentacji referatu[?] na dany temat wybrany wczesniej z puli dostepnych lub samodzielnie wymyslony.
Znajomy otworzyl stare Cogito, przepisal zawartosc w punktach i przez 1 dzien nauczyl sie na pamiec. Bylo latwiej niz sie spodziewano

Pisemny polski to IMO nieporozumienie. Zagladalem siostrze przez ramie gdy przegladala jakies przykladowe zadania i uderzylo mnie, ze zamiast pytan w stylu "Na podstawie wlasnych odswiadczen i przeczytanej literatury ustosunkuj sie od tezy, ze...." byly pytania w stylu "Porownaj dzialanie bohatera X z ksiazki Y z dzialaniem bohatera Z z ksiazki Ć". Zabija to kreatywnosc i sklania do uczenia sie z gotowych opracowan lektur szkolnych.

Na swojej maturze jakos nie musialem trzymac sie kanonu lektur szkolnych, tylko popralem swoje wypowiedzi bardzo roznymi utworami [w tym jeden komiks i kawalek tekstu jakiejs piosenki punkowej]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 19:42 
Cytuj  
Cytuj:
[w tym jeden komiks i kawalek tekstu jakiejs piosenki punkowej]


Nieźle ;))

BTW jeden mój kolega na małej maturze pisał o Jezusie...

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 20:47 
Cytuj  
Cytuj:
Na swojej maturze jakos nie musialem trzymac sie kanonu lektur szkolnych, tylko popralem swoje wypowiedzi bardzo roznymi utworami [w tym jeden komiks i kawalek tekstu jakiejs piosenki punkowej]

W swojej bibliografii ma tylko 2 książki reszta to linki i moje przekłady różnych tekstów z ang na pl. Z tego co wiem to koleżanka do jakiegoś tematu wzieła piosenke Ich Troje.

Roball, napisz jutro jak to mniej więcej wygląda ja dopiero w poniedziałek ide więc wolałbym nie zostac zaskoczony.
btw. Mature mam na godzine 19:00, lepiej już chyba być nie mogło :lol:


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 07:57 
Cytuj  
Ty Mefi czym ty masz byc zaskoczony skoro tematy mozna sobie wybrać pół roku wczesniej? :o

Czyli to co mówili w telewizji to prawda... jestem w szoku lekkim...

Gdybym miał się mocno skupic i wymyslić coś łatwiejszego to bym chyba nie dał rady. Skoro jednak poziom tych wszystkich schorzeń zaczynających się na dys... jest tak duży to trzeba dostosować maturę do tego...

Możecie coś napisać jeszcze o pozostałych przedmiotach? Jak to się zdaje i ile się tego zdaje?
Przypuszczam że ten ustny polski mnie zmylił i matura jest w rzeczywistości trudniejsza niż to.. to... coś...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 08:22 
Cytuj  
No coz mature moze dys-ludzie beda mogli zdac ale odpadna na studiach oraz na pracach dyplomowych w technikum :wink:

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 08:53 
Cytuj  
Bo ja wiem?... może poziom techników i studiów trzeba będzie dostosować do nowego pokolenia?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 08:56 
Cytuj  
Na pewno. Przecież jak koleś nie zna zasad ortografi i gramatyki wyniesionych ze szkoły podstawowej czy tam tego nowego tworu gimnazjum to w dalej nie będą tego wymagać. Podobnie z matematyką - do tej pory pamiętam swoją matematyczkę ze szkoły średniej która opowiadała wrażenia z jakiegoś sympozjum w Szwecji gdzie dzieci w naszym wieku (2-3 klasa szkoły średniej) uczyli się tabliczki mnożenia...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 10:01 
Cytuj  
Czy matematyka jest obowiazkowa na tej nowej maturze?

Swoja droga po co wprowadzali nowa mature jak wszystkie powazne uczelnie i tak planuja dodatkowe testy? Tak tylko sie zastanawiam heh...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 10:36 
Cytuj  
Rozpierdalają mnie wszystkiie komentarze znawców spodobów nauczania.
Wyobraźcie sobie że nie na wszystkim sie znacie najlepiej.
Dla inteligentnej osoby nowa matura z polskiego jest banalna . Dla debilków jest sporo trudniejsza od poprzedniej, niektorych rzeczy sie nie wyuczysz na blache,nie sciągniesz, po prostu musisz ruszyc glowa. Tak jest na przyklad z pokazanym w telewizji testami "zdjęciowymi". Imo matura idzie w dobrą strone , wg mnie powinna premiowac ludzi inteligentnych twórczych, potrafiących szukać informacji ,kojarzyć fakty. To jest egzamin dojrzałości a nie "kto ma najbardziej pojemny mózg".


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 10:37 
Cytuj  
Na nowej maturze nie ma obowiązkowej matmy.

Poważniejsze uczelnie wprowadzają egzaminy. Żeby dostać się na medycyne obojętnie gdzie by nie była to i tak trzeba test pisać. Jest kilka kierunków na które nie można się dostać tylko za punkty z matury.


Cytuj:
Rozpierdalają mnie wszystkiie komentarze znawców spodobów nauczania.
Wyobraźcie sobie że nie na wszystkim sie znacie najlepiej.
Dla inteligentnej osoby nowa matura z polskiego jest banalna . Dla debilków jest sporo trudniejsza od poprzedniej, niektorych rzeczy sie nie wyuczysz na blache,nie sciągniesz, po prostu musisz ruszyc glowa. Tak jest na przyklad z pokazanym w telewizji testami "zdjęciowymi". Imo matura idzie w dobrą strone , wg mnie powinna premiowac ludzi inteligentnych twórczych, potrafiących szukać informacji ,kojarzyć fakty. To jest egzamin dojrzałości a nie "kto ma najbardziej pojemny mózg".


Poczęści się z tobą zgadzam ale jest jeszcze druga strona medalu. Na pisemnej maturze z polskiego odpowiadając na pytania zawarte w arkuszu musisz trafić w tzw. klucz, czyli jakaś konkretne słowo\zdanie, które ubzdurali sobie jacyś ludzie układający pytania.

Od 1 klasy podstawówki wpajano mi, że odpowiada się całym zdaniem. Na próbnej maturze było trzeba odpowiedzieć jednym słowem :-? Jednym słowem!!!


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/


Ostatnio edytowano 19 kwi 2005, 10:44 przez Mefi, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 10:44 
Cytuj  
Nie ma matmy naszczescie.. Ja zdaje jutro!!!! AAAA!!!!! To dobrze ze bede to mial juz za soba :)


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 11:07 
Cytuj  
Hehhe no wnioskujac po tym jakiematury zdawali moi rodzice, jakie zdawalem ja w roku 1991 i jakie sa teraz, to prorokuje ze moje dzieci za 20 lat zeby zdac mature beda musialy umiec sie podpisac na czeku :P

Gonimy USA znaczy :D

s a d


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 11:11 
Cytuj  
O prosze kolejny znawca .
Ja sie założe że z połowa ludzi z mojej byłej klasy którzy zdali starą mature nie zdała by nowej.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 11:12 
Cytuj  
ty na pewno byś starej nie zdał. Jeden ortograf w wypowiedzi na dwa zdania.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 16.11.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 11:20 
Cytuj  
No i mamy jak mamy,rozejzyjcie sie wokol :roll: .


_________________
...w ciszy umrzemy wszyscy a wiatr rozwieje nasze prochy i od dzisiaj Śmierć pachnieć będzie wiatrem a Nas już nie będzie na zawsze...
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 11:28 
Cytuj  
Jakoś mi sie udało. Inna sprawa że coraz gorzej z ortografią u mnie i nie wiem kompletnie czemu :|.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 11:33 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Inna sprawa że coraz gorzej z ortografią u mnie i nie wiem kompletnie czemu :|.

Jak to czemu? Powod jest ten sam co u innych: za duzo czytasz tekstow pisanych przez dysmozgow, a bledy ortograficzne utrwalaja sie wzrokowo.

X.

PS. Ja zawsze po przeczytaniu tekstu pelnego baboli musze sobie kazde slowo z ortografem powtorzyc poprawnie, zeby mi sie nie utrwalalo.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 12:02 
Cytuj  
Xanth to codziennie 2 godziny chyba nad tym spedzasz skoro czytasz mmorpg.pl :)


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 15:47 
Cytuj  
ciekawostka: przygotowana praca na nowa mature kosztuje 200-400 zlotych :)
Wystarczy kupic i wkuc na pamiec - nawet kartkowki sa trudniejsze, no coz w koncu jestesmy w Europie:D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.