mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 15:46 
Cytuj  
Jak w temacie, zmieniam adres zamieszkania, prace wogole moje zycie cos ostatnio uleglo wielkiej zmianie. Chodzi mi o karte platnicza jaka mam najlepiej wybrac aby moc swobodnie sie poruszac po swiecie mmo. Cos ala Visa Classic albo Electron czy moze jeszcze cos innego. Starzy wyjadacze poradzcie cos ;) z gory dziekuje

*

Posty: 179
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 15:49 
Cytuj  
Załuż konto w Inteligo. Tam jest karta Visa Electron którą możesz płaćic w mmorpg. ( płaciłem nią w EQ2 i WoW ).

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 15:57 
Cytuj  
Najlepiej zaloz eKonto w mBanku. Sam sie zastanawiam nad zalozeniem takiego konta


_________________
Obrazek

*

Posty: 179
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 16:21 
Cytuj  
w mBanku płacisz chyba 25 zł za ekarte

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 16:22 
Cytuj  
Inteligo.

Ja uzywam i nie mam problemow z nia zadnych.
Da rade placic za gry i w zagranicznych sklepach bezproblemowo.
Jak bylem w Japoni to nawet dalo rade z bankomatu wybrac kase :)

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 17:12 
Cytuj  
Zawsze korzystalem z karty master card. Niestety po zmianie pracy itp utracilem swoja karte. Teraz jestem zatrudniony na okres okreslony a wymog co do karty takiej jest jednak stala praca. Wiec bylem zmuszony zalozyc konto w jakims banku by zaklad przelewal wynagrodzenie na konto. Wybralem z dwa tygodnie temu pko (z karta Visa Electron) a skoro ta karta mozna spokojnie sie poruszac po swiecie fantasy to nie ma problemu juz chyba zadnego. Nic tylko teraz po piwo do sklepu :D

dzieki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 17:29 
Cytuj  
z karta Visa Electron
jesli to nie jest visa z inteligo to nie zaplacisz nia w internecie


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 18:57 
Cytuj  
Dygi napisał(a):
w mBanku płacisz chyba 25 zł za ekarte


Tak, ale jest to oplata jednorazowa na rok, a inteligo pobiera co miesiac jakas tam kase.
Imho mbank jest lepszy bo ma pewne zabezpieczenie, aby zaplacic ekarta ladujesz ja odpowiednia kwota i dopiero mozesz nia zaplacic, nie ma dostepu do twojego zwyklego konta. Minus jest taki ze jest tylko do oplat internetowych.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 13
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 22:32 
Cytuj  
Cytuj:
Tak, ale jest to oplata jednorazowa na rok, a inteligo pobiera co miesiac jakas tam kase.


99gr na miesiac

Cytuj:
Imho mbank jest lepszy bo ma pewne zabezpieczenie, aby zaplacic ekarta ladujesz ja odpowiednia kwota i dopiero mozesz nia zaplacic, nie ma dostepu do twojego zwyklego konta.


W Inteligo też możesz coś takiego zrobić. Po prostu zakładasz nowy rachunek (a możesz ich w ramach konta założyć ile chcesz za darmo) tylko do opłat internetowych. Wydanie karty pierwszej do każdego rachunku na koncie jest darmowe (tylko potem ta dodatkowa zlotowka na miesiac). I jak chcesz to ladujesz ten rachunek, a jak nie to trzymasz go pusty.

Ja ze swojej strony moge powiedzieć tyle. Po pierwsze to nie gram, ale karty z mbanku i z Inteligo z tego co tu piszą są akceptowalne w internecie. A co do wyboru konta to mogę powiedzieć tak (ostatnio sobie wybierałem, wiec jestem w temacie nieco obryty można by powiedzieć):

mBank jest tańszy w utrzymaniu - nie ma opłat za prowadzenie konta, za karte, przelewy do innych bankow po 50 gr
Inteligo w tym porownaniu wypada gorzej - gdy masz na koncie srednio miesiecznie mniej niz 99,99zl to placisz za utrzymanie 4,99 na miesiac (ale jest mozliwosc zablokowania okreslonej kwoty zeby przez przypadek tej ostatniej stowy nie wydac (wlasnie zastanawiam sie zeby to sobie uruchomic)), placisz za karte 0,99zl przelewy sa po 0.99zl

Z drugiej strony znowu w mBanku masz mniejszy dostęp do gotówki, znaczy za darmo możesz pieniądze wybierac tylko w sieci bankomatow euronet (cos kolo 500 w kraju) wszedzie indziej placisz prowizje (chyba nie cale 5 zl, ale radze sprawdzic na stronie). No i wszelkie wplaty na konto tez sa z prowizja bo mBank nie ma odzialow wlasnych.
Natomiast konto Inteligo jest prowadzone przez PKO BP wiec masz darmowe wplaty we wszystkich odzialach banku, bankomatow PKO ma w Polsce okolo 1700 i wspolpracuje z siecia euronet (mozesz za darmo sprawdzac stan konta i co tam jeszcze te bankomaty robia, ale wyplaty sa niestety z prowizja). Jesli chcesz dokladne ceny to wejdz na strony Inteligo i mBanku i porownaj.
Dodoatkowo oba konta maja mozliwosc bezpiecznych zakupow w wybranych sklepach internetowych, dla mBanku jest to mTransfer, a dla Inteligo opcja Place z Inteligo. Wogole pozostale sprawy maja w sumie oba konta podobne, a najlepiej to sam poczytaj na stronach bankow i porownaj i wybierz co ci bardziej odpowiada.

Ja osobiscie wybralem Inteligo, pomimo drozszego prowadzenia konta, z powodu wiekszej ilosci bankomatow, darmowch wplat i wsparcia PKO (to ostatnie to akurat zeby miec spokoj z matka ktora nie wyobraza sobie normalnego banku do ktorego nie mozna wejsc :]). No a pozatym Inteligo pozwala ci wybrac karte Visa Electron z Sercem dzieki ktorej nic nie placac wspierasz program budowy polskiego sztucznego serca (to tak jesli chcialbys przy okazji wspomoc szczytny cel)
Zycze dobrego wyboru ;)

Edit Chyba troche zszedlem z tematu, bo pytales tylko o karte, a nie o konto, ale moze wybor karty bedzie powiazany z wyborem konta wiec i ta informacja ci sie przyda

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 23:43 
Cytuj  
W ramach uzupełnieniapowyzszego postu kolegi:

Majac konto w mBanku mozesz wybierac kase bezprowizyjnie również we wszystkich bankomatach BZ WBK - w sumie Euronet + WBK to na tyle wielka siec ze wystarczy spokojnie :) Tak wiec Intelligo traci tu swoja przewage :)

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 15:11 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
jesli to nie jest visa z inteligo to nie zaplacisz nia w internecie


Holy shit jedna nazwa karty rozne banki inne wymogi i do tego jedna dziala drugiej juz sie nie chce :roll: W kazdym badz razie wszytkim dziekuje jak i kazdemu z osoba na info ;)

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 21:08 
Cytuj  
To gdzie jest najwygodniej,najtaniej,najszybciej z zakladaniem karty ?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 08:35 
Cytuj  
Najwygodniej, najszybciej w zwyklym banku ;p
Jezeli liczysz na szybkosc to intelligo, od razu dostaniesz karte z placeniem w necie, w mbanku musisz ja zamowic dodatkowo. Ale sa oplaty za konto i za karte co miesiac [wychodzi razem z 5zl ?] Wiec taniej w mbanku 25zl za ekarte na rok


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 09:35 
Cytuj  
czy najwygodniej to nie wiem...
Ja mam konto w PBK/BPH, kiedyś miałem w PKO SA. Oprócz tego w Mbanku oczywiście.
1. wolę Mbank bo ich infolinia jest bardzo kompetentna i po 5minutach mam odpowiedź
2. wolę Mbank bo jest praktycznie darmowy
3. wolę Mbank bo ma jasne zrozumiałe zasady udzielania kart kredytowych
4. założenie dodatkowego konta, złożenie wniosku o kartę, kredyt itp. trwa minuty

Generalnie na pewno nie polecam staromodnego banku gdzie stoi się w kolejkach, na kartę czeka się miesiąc ("bo jeden prezes się podpisał na zgodzie, drugi niestety jest na urlopie i trzeba poczekać jeszcze 2 tygodnie") i tym podobne bzdury. Nie mówię już o kosztach.
Generalnie taki "stary" bank to tylko dla osób które mieszkają w bardzo małych miejscowościach i nie mają dostępu do telefonu/internetu/bankomatu.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 09:44 
Cytuj  
Ale szybciej chyba zaklada sie konto (tutaj poczta ;]) + afair inteligo ma kuriera, w mbanku tego nie ma.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 09:56 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
afair inteligo ma kuriera, w mbanku tego nie ma.

Zanim cos napiszesz, sprawdz, czy to przypadkiem nie jest bzdura. Chyba, ze kurierow mBanku uwazasz za duchy. Chociazby tego od mojej umowy na druga KK.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2005, 20:58 
Cytuj  
Odwiedziałem ostatnio wysepkę mBanku w naszym Radomskim supermarkecie.

Wypełniłem im wszystkie dokumenty itp. itd. po tygodniu przesłali mi dokumenty do mnie, wypełniłem i im odesłałem aktualnie czekam na ich odpowiedź. Uaktywniłem sobie też konto dzięki tymczasowemu kodowi.

Teraz mam zapytanie do posiadaczy konta w mBanku.

Po tygodniu mają mi oni przysłać finalną ver. dokumentów. Czy wraz z nimi uzyskam kartę czy mam się po nią zgłosić?

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2005, 22:22 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Czy wraz z nimi uzyskam kartę czy mam się po nią zgłosić?

Zwykla karte dostaniesz pare dni pozniej poczta, ekarte musisz zamowic na infolinii. Co polecam uczynic juz teraz :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2005, 22:42 
Cytuj  
Idąc Twoją radą dowiedziałem się:

Dzwonilem na infolinie powiedzieli mi, że eKarte można założyć po pełnym uruchomieniu konta czyli dopiero za ok. 14 dni (dzisiaj odesłałem im dokumenty).

Dziękuję za odpowiedź.

SvD.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2005, 10:16 
Cytuj  
Też zakładam konto w mbanku, wyslalem juz dosc dawno papiery, okazalo sie ze cos bylo nie tak, musialem wyslac jeszcze raz :(


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.