mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 21:43 
Cytuj  
Hej,
Niedlugo bede troche wyjezdzal ze znajomymi w roznych celach i pomyslalem ze przydalaby sie jakas fajna gra figurkowa...
Od razu podkreslam chodzi mi o figurkowa a nie o bitewna (nie mam czasu na robienie wymyslnych plandek, wydawania 40zl na jedna figurke i miliona na farby)...

http://www.isa.pl/sklep/?action=showcat&catnum=51
Jako, ze jestem fanboyem SW wyborl padl na wiadoma pozycje... Gral z Was ktos w ktoras z tych gier? Moze jakies polecacie, albo inne odradzacie?

Myslalem nad tym (wiekszy starter) - http://www.rebel.pl/product.php/1,640/4 ... -Pack.html
ale nigdzie nie widze boosterow do kupienia.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 21:48 
Cytuj  
Ja gralem tylko w bitewne( w swiecie Wladcy Pierscienia) i w sumie fajnie sie gra( zawsze swietnie bawilem sie zolnierzykami :)). A koszta tego nie byly wcale takie ogromne- wiekszy byl czas jaki musialem przeznaczyc na malowanie, robienie 'dekoracji' (choc przyznam mozna troche zarobic malowaniu figurek).

Asmax szczerze mowiac to sobie za duzo nie pograsz tymi 7 figurkami.

No w sumie jak sie zastanowilem to rzeczywiscie wydalem na to ponad 5 stow lekko :] (moze nawet to tysiaczka dobilem?).


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 sie 2005, 21:56 przez kozas15, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 21:54 
Cytuj  
Gralem w Warhammera, Malowalem Epica (pozdrawiam wtajemniczonych) z 10 lat temu i wiem dobrze ile na to kasy idzie:). A jezeli Tobie szlo malo, to pewnie grales w ta wersje z czasopisma Deagostinea...

Figurkowe=!bitewne, tu nie potrzeba duzej ilosci figurek do dobrej zabawy i prosze o powrocenie do tematu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 22:22 
Cytuj  
OMFG grałem to ja kiedyś w WH40k.

Pamiętam ile czasu spędziłem malując Eldar Phantom Titana (pozdro dla wtajemniczonych), wyglądał jak malutkie cudeńko.

Ale taka zabawa jest zbyt droga, więc długo sie niepobawiłem :roll:

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 22:25 
Cytuj  
Obrazek

Tez to mialem... :cry: . Pamietam ze mial czerwony leb w bordowe paski zakonczone zielonymi 'neuronami' hehe...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Posty: 8
Dołączył(a): 11.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2005, 23:47 
Cytuj  
Ja kiedy gralem z kolega w WH zwyklego nie 40k.
Zebralismy chyba 6 figurek i stwierdzilismy ze to strata kasy. :D
Ani 1 figurka nie bylo pomalowana nawet w polowie. :P

PS. No i gitara ..... :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 20:04 
Cytuj  
Ehh mój kolo chciał mnie wciągnąc..do zwykłego WH ale jak zobaczyłęm ceny brrrr aż mnie odrzuciło...

kolo ma już armie hi-elvów i zbiera teraz skavenów...

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 20:19 
Cytuj  
Dawno temu (z 4-5lat) w Płocku w sklepie modelarskim widzialem fajna gre bitewna. Cena wynosila afair cos ok 50-60pln za duzy zestaw (dwa oddziały gotowe do gry +jakas mala makieta). Do tego byly zestawy po chyba 7 zolnierzy w cenie nie wyzszej niz 15zl. Calosc nazywala sie Atilla czy jakos tak. Sklep po roku przestał istniec, tych figurek nigdzie wiecej nie widzialem. Jesli ktos wie gdzie mozna byc to dostac jeszcze, bylbym dozgonnie wdzieczny (b. niska cena + afair ciekawe zasady - nic tylko grac). Pozdrawiam.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 11:32 
Cytuj  
http://www.rebel.pl/category.php/1,645/ ... -Main.html

Małe, ładne i niedrogie. Chyba kupie.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 12:01 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Gralem w Warhammera, Malowalem Epica (pozdrawiam wtajemniczonych) z 10 lat temu i wiem dobrze ile na to kasy idzie:). A jezeli Tobie szlo malo, to pewnie grales w ta wersje z czasopisma Deagostinea...

Figurkowe=!bitewne, tu nie potrzeba duzej ilosci figurek do dobrej zabawy i prosze o powrocenie do tematu.


Oj tak, ja tez gralem, armia chaos, a pozniej demony :) Swietna zabawa no i masa kasy szla zeby zmiescic sie w punktach i wystawic wszystkie regimenty :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2005, 23:44 
Cytuj  
http://www.gamefest.com/_files/gamewire/specialfeatures/gencon2005/day1/large/IMG_2011.jpg
http://www.gamefest.com/_files/gamewire/specialfeatures/gencon2005/day1/large/IMG_2011.jpg
http://www.gamefest.com/_files/gamewire/specialfeatures/gencon2005/day1/large/IMG_2025.jpg
http://www.gamefest.com/_files/gamewire/specialfeatures/gencon2005/day1/large/IMG_2027.jpg
http://www.gamefest.com/_files/gamewire/specialfeatures/gencon2005/day1/large/IMG_2026.jpg



w00t ? Mini-WoW :]

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2005, 10:44 
Cytuj  
Asmax polecam Mordheim :) naprawde fajna zajawka w klimatach wfrp


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

**

Posty: 269
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2005, 13:34 
Cytuj  
Dana napisał(a):


heh czego to nie wymysla zeby jeszce kasy wyciagnac


_________________
..::Char profile::..

*

Posty: 94
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 22:56 
Cytuj  
Cytuj:
Asmax polecam Mordheim naprawde fajna zajawka w klimatach wfrp


Tez polecam, naprawde swietna zabawa.

Osobiscie zbieram WH40K , armie DE (w sumie to juz skonczylem ja zbierac , 1500ptk).
Natomiast jesli szkoda wam kasy to polecam to samo tylko zamiast figurek wydrukujcie papierowe rzetony, zabawa na maksa.
Z planszowek/figurkowych to Manowar jest niezly ale i tak obojetnie w co byscie grali i tak stara dobra "magia i miecz" rzadzi :)


_________________
Played:FFXI/L2/WoW/GW/EVE/EQ2
Tried: Lotro/TR/COH/COV/GE/EQ/MU... itd

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 22:58 
Cytuj  
Jak mowilem nie interesuja mnie gry bitewne tylko figurkowe, wszystkie mordheimy, wh40k, wh40k epici, gorkamorki i inne zabawy przerabialem dawno temu i nie mam na to czasu/checi:<

Jak na razie nic nie kupilem bo niestety niczego konkretnego sie dowiedziec nie moge, jak widac, zbyt malo popularne.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 623
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2005, 07:22 
Cytuj  
Asmax ... systemy GW sa systemami figurkowymi poniewaz uzywamy do nich figurek ... proste :(
to ze jednoczesnie sa to systemy bitewne/strategiczne czy jak je tam inaczej zwal nie przeszkadza im byc systemami figurkowymi
wiec moze podaj swoja definicje systemu figurkowego
bo chyba sam nie wiesz o co ci chodzi imo :/

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2005, 09:30 
Cytuj  
Asmax do mordheima trzeba ci warband zlozony z 7-8 kolesi ktorych robisz spokojnie na zasadzie takiej iz kupujesz za grosze pare normalnych jednostek (jednostek nie calych armi) na allegro do Warhammera fb i przerabiasz na swoja modle. Nie mow mi ze 7-8 figurek to takie straszne koszta :)


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2005, 12:57 
Cytuj  
Hergar napisał(a):
Asmax ... systemy GW sa systemami figurkowymi poniewaz uzywamy do nich figurek ... proste :(
to ze jednoczesnie sa to systemy bitewne/strategiczne czy jak je tam inaczej zwal nie przeszkadza im byc systemami figurkowymi
wiec moze podaj swoja definicje systemu figurkowego
bo chyba sam nie wiesz o co ci chodzi imo :/


Juz dawno powstala definicja gry bitewnej/figurkowej, od kiedy tylko pamietam.

Gry bitewne - owszem grasz figurkami, zasady sa trudniejsze, figurki malujesz sam i kupujesz je pojedynczo/w malych grupkach
Figurkowe - rozprowadzane na zasadzie kart, masz zestaw poczatkowy, do tego dokupujesz losowe boostery, figurki sa gotowe do pomalowania, oznaczane takmi samymi symbolami jak w karciankach (rare, semi-rare itp) najczesciej pod spodem.

O, jeszcze znalazlem fajna definicje:

Cytuj:
# Figurki.
Bitewniaki mają figurki niepomalowane. Zawsze. Tak więc do ręki dostaniesz plastikową lub metalową figurkę całą w kolorze szarym. Aby nabrała kolorów musisz zaopatrzyć się w odpowiednie farmy i pędzelki i własnoręcznie ją pomalować. Nie raz jest to podstawowa frajda grania w bitewniaki ;) Istotne jest również to, że figurki do gier bitewnych czasami są lepiej wykonane - zwłaszcza te metalowe - zwierają więcej drobnych elementów.
Gry figurkowe zawsze mają pomalowane figurki i są z plastiku. Oczywiście jakość ich pomalowania nie może równać się z figurkami bitewniaków, które są pomalowane przez specjalistów, cieniutkim pędzelkiem, z niesłychaną dbałością o każdy szczegół. Jednak, jak można zobaczyć na zdjęciach, figurki gier kolekcjonerskich są ładne i starannie wykonane.

# System.
Bitewniaki mają grube księgi zasad, nieraz każda armia ma swoją własną książkę ze współczynnikami i dodatkowymi informacjami. Gry bitewne mają złożone, szczegółowe zasady, bardzo dopracowane, które pozwalają w czasie bitwy uwzględnić wiele różnych elementów.
Gry figurkowe mają zdecydowanie prostrze zasady, choć oczywiście każda z figurek ma własne współczynniki. W każdym starterze zawsze dołączona jest instrukcja gry z zasadami.

# Klimaty
Zazwyczaj nie pokrywają się. Gry figurkowe często wzorowane są na znanych filmach, natomiast gry bitewne to osobne gry, rzadko z czymś powiązane. Oczywiście są wyjątki - D&D Miniatures nawiązuje do systemu RPG, a nie do filmu, podobnie Warhammer Fantasy Battle do Warhammer Fantasy Role Play.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.