mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 09:11 
Cytuj  
Zgadzam sie z shadowem, tak naprawde nie ma konkurencji - smiesza mnie wypowiedzi typu GW rulez, albo UO ktora upadla doszczetnie... nie ma co na ten temat polemizowac, nie ma konkurencji o czym swiadczy ile ludu gra w wowa a ile w inne mmorpg-y. Koniec dyskusji :-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 09:28 
Cytuj  
nieznaszsię ;)
Eve, EQ2, DAoC, CoH/CoV, Lineage2, Guild Wars, SoR, SWG, FF XI, PS


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 11:57 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
nieznaszsię ;)
Eve, EQ2, DAoC, CoH/CoV, Lineage2, Guild Wars, SoR, SWG, FF XI, PS


Wiem Swen ;)
Znam je ale porównaj ilośc graczy grajacych w nie wszystkie :)
Niestety WoW w tej chwili jest #1 i narazie sie to nie zmieni ( posadzam ze jeszcze dluuuuuuuuugo )


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:27 
Cytuj  
Shadowclaw napisał(a):
Znam je ale porównaj ilośc graczy grajacych w nie wszystkie :)


Obrazek

Obrazek

Jak widac, to nie Blizzard "rzondzi" tylko NCSoft (tak, to ci od GW i CoH/CoV).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:33 
Cytuj  
No nie powiedzialbym L jest dluzej na rynku a WoW juz zblizyl sie do jego poziomu co widac na 1 wykresie.Na dodatek WoW pnie sie w gore najszybciej z pokazanych mmo


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:35 
Cytuj  
Nileno napisał(a):
No nie powiedzialbym L jest dluzej na rynku

Co nie zmienia faktu, ze ponad 50% rynku nalezy do NCSoftu (wliczajac GW). A w drodze sa ich kolejne 3 mmogi.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:38 
Cytuj  
ja bym nie brał pod uwagę azjatów, bo jak ich bierzemy pod uwagę to wszystko się rozmywa i najpopularniejszym mmorpgiem będzie ragnarok, potem L, potem L2, potem MUKorea, KałOnline, mnóstwo innych H&S w które zagrywa się korea, japonia wspomagana prężnie rozwijająca się chińską gospodarką.
Potem dopiero WoW, długo, długo nic i reszta cywilizowanych produktów.
W sumie z produktów mmo naszej cywilizacji tylko WoW potrafi konkurować z azjatyckimi produkcjami. Reszta mu czyści buty co widać na wykresie ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:40 
Cytuj  
No tak, ale Azja nie gra w WoW, a tam L2 rządzi i nowe pozycje tez, po za tym L2 juz w grudniu ma nowy C4 i w przyszłym roku będzie L3, wiec blizz musi sie niezle namyslec co tu zrobic by utrzymac sie na rynku bo WoW straci tylko wtedy graczy jak nic sie nie bedzie zmieniac, wiec musza byc jakies duze zmiany, nawet odnosnie grafiki bo odstaja od resztu juz dosc duzo ( słaba grafika to wlasnie glowna przyczyna malej popularnosci w azji ).

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:48 
Cytuj  
Pozatym Xanth te dane sa z CZERWCA a od tego czasu duzo sie zmienilo


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:49 
Cytuj  
Shadowclaw napisał(a):
te dane sa z CZERWCA a od tego czasu duzo sie zmienilo

Jak duzo? Masz jakies dane, jak duzo moze sie zmienic w 4 miesiace, szczegolnie, ze ZADNA gra nie stoi w miejscu?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:49 
Cytuj  
musi albo i nie musi. Jak WoW coś musi to wyobraź sobie co taki EQ2/SWG musi by w ogóle się utrzymać na rynku...
Ja z kolei słyszałem że tych chapterów w L2 ma być 9 (ale nie jestem tego absolutnie pewien) i nic nie słyszałem o zbliżającej się premierze L3, ale zaznaczam że się tym nie interesuje. W każdym bądź razie na mmorpg.com nie ma ani słowa o L3.
moim zdaniem L2 i WoW się zbyt mocno różnią od siebie i te gry wybierają całkiem inni ludzie. Tak jak 2-miejscowy porschak nie jest żadną konkurencją dla 7-miejscowej limuzyny mercedesa...
btw. "słaba grafika" - tak mówią tylko osoby które w WoW-a nie grały. "Słaba popularność w Azji" - EQ2 i jego fotosrurealistyczna grafika nie tam żadnej popularności. Do tego azjaci masowo grywają w milion razy gorzej wyglądające H&S.


Ostatnio edytowano 21 paź 2005, 12:54 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:52 
Cytuj  
Nie nalezy tez zapominac, ze zblizaja sie Tabula Rasa i Auto Assault, ktore sa dosc mocno wyczekiwane w swiecie mmogow. Po wejsciu tych dwoch tytulow i CoV raczej nic juz nie zagrodzi NCSoftowi w pozycji lidera.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 12:55 
Cytuj  
Odczepcie się od grafiki WoW... przynajmniej szybko chodzi

I nie róbcie OT :P

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:20 
Cytuj  
Duzo sie moze zmienic w 4 miesiace wystarczy spojrzec na ilosc nowych serwerow i na populacje starych ktora wrasta


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:27 
Cytuj  
Shadowclaw napisał(a):
Duzo sie moze zmienic w 4 miesiace wystarczy spojrzec na ilosc nowych serwerow i na populacje starych ktora wrasta


LOL faktycznie kupa nowych serwerow, ktore sa tak zalagowane ze ludzie rezygnuja z dalszej rozgrywki :) Fenomenalna amatorszczyzna Blizza :)

btw. na tych nowych serwerach graja tez ludzie, ktorzy na innych serwerach maja juz chary, warto o tym pamietac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:32 
Cytuj  
Tak czy inaczej NCSoft w tej chwili "rzondzi", nie Blizz ;) Choć faktem jest, że wydarł jakby nie patrzeć ładny kawałek rynku mmorpg. Z drugiej strony, Blizz ma cały czas jeden produkt, NCSoft robi następne i idzie im to całkiem sprawnie, mają też doświadczenie w tego typu produkcjach nie wspominając o ilości graczy w GW (pamiętajmy, że Blizz też zrobił się 'debeściak' między innymi przez diablo).


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:33 
Cytuj  
kkkk20 napisał(a):
... nie ma konkurencji o czym swiadczy ile ludu gra w wowa a ile w inne mmorpg-y ...


Tak, dla mnie WoW nie miał konkurencji przez ponad pół roku ... a potem lvl 60 i nuuuuuda ... :cry:
Od miesiąca nie grałem i wcale mnie nie ciągnie do powrotu.

Za to zacząłem trial EVE i już raczej przepadłem ... ta gra jest po prostu INNA niż cała reszta 8)


_________________
Obrazek

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:38 
Cytuj  
WOW aktualnie jest na topie, ale juz za rogiem jest troche innych ciekawych tytulow, ktore pewnie odbiora Blizzardowi czesc klientow. Dla mnie najciekawiej wyglada Vanguard (ludzie od EQ) i szczegolnie Warhammer Online (ludzie od DAOC).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:40 
Cytuj  
A tak swoja drogą to dawać ten temat do Ogólnych ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 13:43 
Cytuj  
ja liczę na Dark&light jeżeli chodzi o tytuł na pełnoprawnego mmorpg-a na dłużej.
No i kilka gierek do popykania: wspomniany Autoassault, Pirates of coś_tam, CoV/COH niedługo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.