mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:26 
Cytuj  
Witam.

Słyszałem kiedys o czymś takim że uczysz sie ogromnej ilosci słówek angielskich w krótkim czasie.

Nie wiem co to jest, jak sie nazywa i nie potrafie tego wygoglowac, wiec zwracam sie do was. Wiem tylko że jest cos takiego


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:29 
Cytuj  
Bierzesz kartke ze slowkami i sie uczysz.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:34 
Cytuj  
Niezawodny sposób :wink:

Ale nie naprawde, dajcie mi konkretna odpowiedz.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:39 
Cytuj  
znam lepszy. bierzesz slownik i sie uczysz.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:43 
Cytuj  
Bierzesz dwie kartki?

Tak na poważnie to nie wierzę w żadne sposoby pozwalające dokonać czegoś "na skróty", typu: szybko zarobić pieniądze, cudowne systemy pozwalające wygrać w lotka, będziesz się uczył 3 razy szybciej, schudnij o 20kg na miesiąc, nabijesz ileś tam kilo mięśni bez poświęcania całego swojego wolnego czasu na treningi (ofc bez skutków ubocznych) itd itp. Czasem jak mi się nudzi to przeglądam sobie e oferty na allegro - można się zdrowo uśmiać.

Imo prędzej czy później musisz wrócić do tej starej jak świat metody siedzenia nad książką/kartką, bo czegoś jednak nie udało ci się zapamiętać.

Edit: Jak grałem w WoWa to zawsze miałem słownik gdzieś blisko bo nie lubię non stop używać tych samych zwrotów, czy też pytać się o coś co reszta rozumie bo jest z UK.


_________________
Altaya | BF4


Ostatnio edytowano 8 lis 2005, 18:45 przez Vorten, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:44 
Cytuj  
Było kiedyś coś takiego nazywało się toto SITA , linka ci nie podam bo nie

znam. Reklamowało się toto w różnych czasopismach naukowych itd. Tylko, ż

że to wogóle nie skutkowało. Lepiej wziąść kartkę ze słówkami i kuć, ew.

oglądać angielską telewizję ze słownikiem(filmy też możesz oglądać). Dobrze

jest równierz czytać książki w tym języku.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:47 
Cytuj  
Zapewne chodzi o SITA. Urządzenie do tego złożone z mikrofoniku (do sprawdzania szybkości oddechu tym razem), słuchaweczek i okularków kosztuje od 700zł w górę.
Czy działa? Cholera wie, pewnie w jakimś tam stopniu pomaga bo nie jesteś rozproszony TV, radiem, czy tym co się dzieje za oknem (okularki, słuchawki) więc siłą rzeczy 100% swojej uwagi poświęcasz lektorowi z kasety i szybciej zapamiętujesz. Jak potrafisz sam się maksymalnie skupić to efekt pewnie jest podobny.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:48 
Cytuj  
Z tym, że polecam zacząć od gazet, ewentualnie jeśli już książki to jakieś "proste". Pamiętam jak sam kiedyś kupiłem sobie coś Kinga (chyba "Lśnienie") po angielskuy i ciężko mi było przez to przebrnąć.


_________________
Altaya | BF4

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:17 
Cytuj  
mi sie wydaje ze chodzi o nauke z karteczek walsnie :) gdzies na allegro widzialem kiedys takie drewaniane tabliczki sluzace wlasnie do szybkiej nauki j. ang. ale nie pamietam jak sie to zwalo. proponuje poszukac na allegro na pewno cos jeszcze tam znajdziesz.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:32 
Cytuj  
DaveJ napisał(a):
Witam.

Słyszałem kiedys o czymś takim że uczysz sie ogromnej ilosci słówek angielskich w krótkim czasie.

Nie wiem co to jest, jak sie nazywa i nie potrafie tego wygoglowac, wiec zwracam sie do was. Wiem tylko że jest cos takiego


To sie nazywa Talent do Jezykow :]

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:42 
Cytuj  
Nie CfAnIaKuJ :wink:

Pytałem się o to z czystej ciekawości, nie żebym od razu to wykorzystał.
Tak mi po prostu na myśl przyszło.

BTW pytałem sie bo pamiętam właśnie cos z czasopism. Przeglądałem właśnie moje CD-Actiony i znalazłem reklame tego warjactwa.

A co do uczenia się Englisza, to oglądam filmy DVD z napisami angielskimi.
Bardzi fajny sposób, jeszcze jak film jest ciekawy to w ogóle odjazd.

A co do allegro, to tam są same SZITY. Sciągnełem kiedyś z emula plik :
FreeStuffFromAllegro i było tam właśnie kilka kursów które mówiły ze bede się uczył 300 razy szybciej... Nawet tego nie przejrzałem bo tez w takie rzeczy nie wieze.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:47 
Cytuj  
Ja korzystałem kiedyś z SITA. Problemem było to że przez pół godziny , musiałeś "dochodzić" do tzw. fali alpha - czyli jakiejś tam lepszej koncentracji.
Nie mogłeś w między czasie nic robić , odebrać telefonu , odejść na sekundę , pomyśleć o czymś innym ( coś jak instance w WoW'ie ). Ale używałem tego może 3 razy , i to na samym początku gdy to weszło , czyli dawno.

Czy skuteczne ? Tak. Tak samo , jak każdy inny sposób.

Co ja robię ?


Zazwyczaj zawsze noszę plecak , a w nim zeszyty. Wyciągam zeszyt z wypisanymi only słówkami i powtarzam - komunikacja miejska , gdy idę przez ulicę czy gdy jem , przed snem i zaraz po obudzeniu. Jak siedzisz dużo przed kompem , to wystaw listę słówek na pulipit, żeby co jakiś czas musiał je po prostu zobaczyć. Po prostu miej non-stop kontakt z nimi.
Sam początek jest prosty , bo 50% wyrazów wchodzi mi po jakimś czasie. Resztę muszę po prostu zapamiętać. Jak już je wypisujesz , postaraj się zrobić to tak abyś mógł zakryć wszystkie tłumaczenia , lub wszystkie angielskie pionowo. Raz zakrywasz polskie , zgadujesz angielskie i zlatujesz w dół , a potem na odwrót.
W moim przypadku zawsze znajdę 10% wszystkich wyrazów trudnych do zapamiętania , wtedy je podkreślam , tyle razy ile zdołam zapomnieć , ew. robię następną listę dla nich.
Podobno robienie zdań pomaga , ale ja nie mam na to czasu... ;/

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:59 
Cytuj  
Mam SITA w domu. Nuda straszna, zasnalem za pierwszym razem a za drugim zachcialo mi sie sikac i koncentracja poszla w cholere. Lezy 3 lata i sie kurzy uzywane dwa razy. Chyba moge nawet odsprzedac :)


_________________
Obrazek

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 20:43 
Cytuj  
Ciekawy sposób smolik. Wybróbuje go :wink:


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 21:36 
Cytuj  
Korzystacie z jakichś internetowych słowników ? a jak to jakich ?

Używam w tym momencie właśnie e-dict.pl , ale serwer jest na takim poziomie że nic sprawdzić nie mogę.
Próbowałem też slowniki.onet.pl , ale tlumaczenia sa na niskim poziomie ; [

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 21:41 
Cytuj  
nie ma cudownego sposobu , do jezykow jak do kazdej innej dziedziny trzeba miec talent by szybko i efektywnie je przyswoic , bardzo wazna jest systematyka i osluchiwanie sie z jezykiem , nie musisz na 100% rozumiec o czym mowia , wazne zebys sluchal i probowal wylawiac pojedyncze slowa i oswajal sie z sposobem i szybkoscia mowienia .
Angielski jest na tyle komfortowy ze wszedzie sie go slyszy i wg mnie to duzo ulatwia. Moje rady: zadnych kartek , zeszytow ani podobnych , powtorz sobie znaczenie 10 razy ale nie zapisuj nigdzie , podczas czytania powinienes wychwycic o czym dany wyraz mowi

ze slownikow polecam ksiazkowe a jesli koniecznie online: altavista babelfish


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 21:48 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Moje rady: zadnych kartek , zeszytow ani podobnych , powtorz sobie znaczenie 10 razy ale nie zapisuj nigdzie



zależy od rodzaju pamięci.

Cytuj:
podczas czytania powinienes wychwycic o czym dany wyraz mowi


niezawsze.

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 22:03 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
Korzystacie z jakichś internetowych słowników ? a jak to jakich ?


www.ling.pl

Sam oceń na ile dobry, mnie się bardzo podoba.


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 22:09 
Cytuj  
Osobiscie korzystam z http://www.e-dict.pl/plen .
Polecam

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 22:15 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
. Moje rady: zadnych kartek , zeszytow ani podobnych ,


No widzisz ja jestem wzrokowcem i to co zobacze o wiele, wiele lepiej zapamietuje niz to co uslysze.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.