mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:21 
Cytuj  
Stare*ziew*, i tak musicie zrobic cos dla kraju jak nie wojsko to sluzba zastepcza :]


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:30 
Cytuj  
roball napisał(a):
A co kraj robi dla mnie? :roll:

Nie pytaj sie co kraj robi dla ciebie, tylko co ty mozesz zrobic dla kraju :]


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:33 
Cytuj  
Pff, tez mi problem. Poszedlem, odsluzylem, zapomnialem. 2 lata za komuny, nie to co teraz, wczasy dla przedszkolakow ;)

X.

PS. Fajnie bylo :)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:45 
Cytuj  
co za problem. po studiach idziesz od razu, żeby Cię później nie ścigali i z głowy. gorzej mają Ci, którzy się już ustawili, a właśnie jako absolwenci byli zwolnieni...

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:46 
Cytuj  
kurwa, w lutym komisja.. :/


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:46 
Cytuj  
najlepiej isc jak nie masz dobrej roboty , zonki i dzieciakow , pochlasz , pobawisz sie popsutym kalachem , potarzasz w blocie , zajefajnie :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 21:24 
Cytuj  
roball pieprzysz jak potłuczony (no offence) ale cały czas tak było, tyle że WKU po prostu nic nie robiło. Nigdzie nie jest ustalone (prawnie) że do 28 (czy 29) życia i koniec. Po prostu WKU wrzucało delikwenta do rezerwy.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 21:31 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
kurwa, w lutym komisja.. :/

Heh ja bede mial za rok ale nie dam sie ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 21:32 
Cytuj  
Perspektywa odciecia od komputerka sie pojawila i placz. Moze dropnie Ci epicki karabin AK47.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 21:44 
Cytuj  
Dlaczego nie moze byc tak jak w innych, bardziej cywilizowanych krajach?


Z tego jest jedna dobra sprawa. We Francji dostali wpierdol, a w Polsce to nawet Ruskie z ostroznoscia wszystko robia ;) Ciekawe czemu...

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 21:48 
Cytuj  
Jak po studiach dalej będą mnie się czepiać to pogadam ze znajomym i szybko literka "A" zostanie zastąpiona przez "D". I tyle...

EDIT: Choć osobiście wolałbym jednak zachować "A" i być w rezerwie, bo podobno pracodawca patrzy na takie rzeczy. Słyszałem też, że jeżeli jesteś studentem to możesz zaliczyć służbę na wakacjach w ciągu tych 3 miesięcy zamiast męczyć się później. Problemem jest to, że większość woli wyjechać na zachód zarobić na życie i "high life" przez pozostałą część wakacji. I nie ma się co dziwić. Co innego gdyby wojsko zapewniało jakieś dodatkowe szkolenia, czy coś co można wykorzystać także jako atut przy szukaniu pracy - a tak to: z kałacha strzelać umiem, a jak chce się wytarzać w błocie to jadę do babci skopać ogródek.


_________________
Altaya | BF4


Ostatnio edytowano 22 lis 2005, 21:59 przez Vorten, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 21:58 
Cytuj  
A ja zazdroszczę tym, co mają kategorie „A” ja z powodów zdrowotnych dostałem „D”. I no trochę mi głupio, bo pochodzę z rodziny o korzeniach wojskowych, wujek pilotem, dziadek był majorem, a i ojciec miał swój epizod, i teraz nie mam z nimi, o czym gadać :D

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:10 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
A ja zazdroszczę tym, co mają kategorie „A” ja z powodów zdrowotnych dostałem „D”.


A ja posiadam kategorie „A” i się osobiście komisji poborowej dziwie.....
i do przy takiej ilości ""chętnych.......ehhhh


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:11 
Cytuj  
bo podobno pracodawca patrzy na takie rzeczy

Pracodawca nie ma prawa wymagac od ciebie tej odpowiedzi, a w dodatku mozesz mec A jak i E i nic to nie zmienia. Plotki ze nie mozna wykonywac zawodow czy zrobic prawo jazdy sa poprostu smieszne. Dla zawodu masz ksiazeczke zdrowia, a dla prawa jazdy posiadasz wyniki testu psychologicznego jak i wzroku.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:20 
Cytuj  
Nie chodziło mi o to, że nie można wykonywać danego zawodu, tylko o tym, że pracodawca mając do wyboru kandydata z A i z E, to przyjmując do pracy wymagającej "aktywności" fizycznej wybierze tego z A. Mówię tu oczywiście o jakimś studenckim dorabianiu, gdzie nie potrzebujesz książeczki zdrowia. Choć podobno później też może się to przydać (to już plotki), zawsze lepiej mieć papier na to, że wszystko z tobą w porządku niż odwrotnie ;).

PS. Jak kiedyś szukałem pracy przez "work service" czy jakoś tak to z tego co pamiętam obowiązkowo trzeba było wpisać kategorię, a książeczka zdrowia to była tylko jedna z opcji "atutowych". No ale to nie była taka "prawdziwa" praca ;).

PS.2 btw lepiej nie korzystać z pośredników bo jak sam znajdziesz pracę (mówię o dorywczej) to zarobisz dwa razy więcej.


_________________
Altaya | BF4


Ostatnio edytowano 22 lis 2005, 22:24 przez Vorten, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:26 
Cytuj  
Miałem A ale jak WKU sobie o mnie przypomniało zaraz po zrobieniu absolutorium na studiach (a przed obroną magistra) to się załatwiło D :lol:

Wtedy już pracowałem i zrobiłem prosty rachunek: przez pół roku zarobię X, a zmiana kategorii kosztuje Y - ponieważ X >> Y to wojsku mówię "bye".

To było jakoś 6 lat temu i od tego czasu o kategorię pytali się 1 raz - w banku jak brałem kredyt na mieszkanie.
A że mam D to nie robili problemów :lol:

/edit:
a normalnego pracodawcę to twoja kategoria obchodzi tyle co rozmiar twojego buta - chyba że chce się pracować w policji/wojsku/ochronie itd.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 lis 2005, 22:36 przez zderzaq, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:27 
Cytuj  
U mnie było inaczej... zbadali mnie, wszystko ok. i pada pytanie... to co pan chce miec... A czy D?

Zgielo mnie w pol ze zdziwienia... padla odpowiedz, rzecz jasna A...

A dlaczego nie sluze to juz jest inna bajka ;-)

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:27 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
bo podobno pracodawca patrzy na takie rzeczy

Pracodawca nie ma prawa wymagac od ciebie tej odpowiedzi, a w dodatku mozesz mec A jak i E i nic to nie zmienia. Plotki ze nie mozna wykonywac zawodow czy zrobic prawo jazdy sa poprostu smieszne. Dla zawodu masz ksiazeczke zdrowia, a dla prawa jazdy posiadasz wyniki testu psychologicznego jak i wzroku.


dokladnie tak , mam kumpla z kat E i nie mial problemow ze znalezieniem roboty , pracodawca jak jest facetem to pewnie nie jest tez glupi i wie jaki odsetek unika a jaki pokornie idzie do woja

Escaflone napisał(a):
A ja zazdroszczę tym, co mają kategorie „A” ja z powodów zdrowotnych dostałem „D”. I no trochę mi głupio, bo pochodzę z rodziny o korzeniach wojskowych, wujek pilotem, dziadek był majorem, a i ojciec miał swój epizod, i teraz nie mam z nimi, o czym gadać :D


Ja odwrotnie , pradziadek , dziadek , ojciec , brat ojca nie byli w wojsku(ojciec to wogole byl aparat jesli chodzi o techniki jakich uzywal)
ja kontynuuje ta tradycje :wink:

Ostatnio gadalem z kolesiem z gildi , facet jest Norwegiem tam masz zapewniona taka kase jaka jest podstawowa pensja w kraju , miesiecznie
Komisja jest bardzo ostra , mala wada wzroku i juz nie dadza Ci broni do reki , gosciowi wykryli mala gluchote na lewe ucho ( co jest teraz bardzo rozpowszechnione , podobnie jak platfus) , wade wzroku i wyslali do pracy biurowej , z nudow pociska pvp rank w WoW na komputerach klasy o ktorych naszemu wojsku pewnie sie nie snilo :]

ale tak kazdy chce sobie postrzelac z nowoczesnych karabinow :wink:

to tak odnosnie delikatnych roznic miedzy rozwinietymi krajami a naszym


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:30 
Cytuj  
Nie mam zbyt wielu kumpli którzy byliby w wojsku , a właściwie to żadnego. Swoje zdanie na temat woja wyrobiłem jadąc z komisji , którą miałem jakoś w kwietniu , na sprawdzian z liceum z powrotem do szkoły taksą.
Rozmowa była dosyć zabawna , i zmieniła mój światopogląd. Przedstawię dialog , mój i taksówkarza.

-Dzień dobry , gdzie jedziemy ?
- ( adres )
- ok , a skąd pan wraca ?
- komisje miałem wojskową
- no co ty kurwa , i co ?
:o :o :o
i nic , dostałem kategorię A
- to kiedy idziesz ? nie idę , skończe studia , i jak mnie zmuszą to pójdę
- zajebiście , cieszysz się ?
- nie
- ile ty masz lat ?
- 18
- o kurwa... gdybym ja miał 18 stary , to bym tak se pożył że ja pierdole
- tzn ?
- no kurwa , teraz jest życie jak w madrycie , dupeczki bym rwał.
- a teraz nie można ?
- no wiesz ... żona , kochanka , to trochę zobowiązuje
- fajnie fajnie
- co ty takie długie włosy masz ?
- tak jakoś wyszło
- czemu nie łyso?
- hmm... no wiesz kurwa , maszynka nie działa
- aha... no i słuchaj , teraz żeby dupeczkę wyrwać nic nie musisz robić , stary kurwa... furkę dobrą dostaniesz za 10.000 zł , to kiedyś było nie do pomyślenia żeby betkę albo mecia za tyle mieć. roboty czarnej też nie brakuje więc jest jak żyć
- i co ? tylko furka ?
-nie kurwa , to początek. Wbijasz się w dresik jakiś fajny za kilka baniek , buciki i sie kołyszesz furką i dupy wbijają.
-tak po prostu ?
-ta kurwa , a jak nie masz kasy na furkę , to kupujesz se lepszy dres i rwiesz panienkę z samochodem!
-nono , a jak było w wojsku?
-zajebiście , tylko nie było co ruchać. Ogólnie to nauczyłem się pić , tyle się piło i wciągało że o kurwa. Właściwie to pić można się nauczyć poza wojem , więc nie musisz iść.

chyba nie pójdę ; o

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:34 
Cytuj  
Bez problemu pić się nauczysz na studiach, dla chętnego nic trudnego ;).


_________________
Altaya | BF4

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.