mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 13:30 
Cytuj  
Ostatnio postanowilem zajac sie grafika :] Dorwalem taki programik Cinema 4D. Link do polskiej stronki:
http://www.c4d-pl.org/index.php
Probowal ktos cos w tym tworzyc?
Jest tam kilka ciekawych tutoriali, niestety jestem w tym temacie kompletnie zielony
Moj pierwszy obiekt:
Obrazek

A teraz pora na glowne pytanie:
Jakie ksiazki o grafice moglibyscie polecic na sam poczatek?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 14:07 
Cytuj  
Gratki.
Swoja droga polecam tez 3d studio oraz Maya.
Maya jest o tyle fajna ze udostepnia wersje do nauki za darmo, starczy sie zarejestrowac, na stworzony obrazkach etc pojawia sie coprawda znak wodny ale do nauki wystarczy :)
Niestety sam produkt mimo ze imo najlepszy na rynku jest dosyc drogi i czesciej firmy uzywaja 3d studio ktore kosztuje z 5k i niema wersji do nauki ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 14:29 
Cytuj  
A zapomnialbym. Bardzo goraco polecam trailer amatorskiej przerobki matrixa :]
http://www.matrix-xp.com/
Ubaw przedni a efekty wykonane wlasnie w Cinema 4D


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 15:11 
Cytuj  
ja mam komplet książek do 3d Studio Max (z 7-10 pozycji) - jak jesteś z Wwy to mogę opchnąć Ci je wszystkie bo już się tym nie będę zajmował.
Oprócz "Czarnej Księgi Animatora" chyba wszystko wartościowsze co wyszło u nas.

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 16:26 
Cytuj  
www.max3d.pl - tam masz wszystko

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 16:29 
Cytuj  
Ekhm.. nie calkiem o to mi chodzilo.
Wlasnie mark ile chcesz za te ksiazki?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 17:33 
Cytuj  
www.google.org - to tez pomocne :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 02:52 
Cytuj  
Ksiazki i tak sa nic nie warte, licza sie tutoriale (w koncu to masz w ksiazkach tylko, ze za kase)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 11:13 
Cytuj  
Calis napisał(a):
Ksiazki i tak sa nic nie warte, licza sie tutoriale (w koncu to masz w ksiazkach tylko, ze za kase)

Masz jeszcze jakieś błyskotliwe przemyślenia?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 11:39 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Calis napisał(a):
Ksiazki i tak sa nic nie warte, licza sie tutoriale (w koncu to masz w ksiazkach tylko, ze za kase)

Masz jeszcze jakieś błyskotliwe przemyślenia?


Skadze, przebiles mnie blyskotliwym pytaniem.

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 11:44 
Cytuj  
Choroba panująca na tym forum polegająca na zmienianiu "normalnych" topiców w Off Topic'owy Hardcore jest większa niż plaga szarańczy w nowej zelandi

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 12:19 
Cytuj  
Dobrze jest miec kilka dobrych ksiazek, niekoniecznie wszystkie. Tutoriale tez sa zwykle bardzo pomocne. Mozna znalezc zloty srodek :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 12:25 
Cytuj  
Nie wiedzialem gdzie o tym napisac, wiec pisze tutaj :D
Otoz, podczas instalacji programu 3d studio max 8, w pliku o nazwie Service: RaySat_3dsmax8 Server , na 0% (czasem 1%) instalacji wyskakuje blad: Error 1920. Service 'RaySat_3dsmax8 Server' (mi-raysat_3dsmax8) failed to start. Verify that you have sufficient privileges to start system services. Z tego co jest tu napisane domyslam sie iz chodzi o to, czy mam uprawnienia. Jestem zalogowany na Administratorze. Sprobowalem zainstalowac u brata, jednak u niego instalacja przebiega bez problemow :( Czy tu pomoze tylko format?? Pls. HELP!!!

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 15:00 
Cytuj  
pewnie cos z services albo antywirus czy firewall.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 16:52 
Cytuj  
Jak masz wina XP z service packiem 2 to sprawa sie wyjasnia :P ten win jestt ochydny blokuje wyskakujace okienka(nie da sie przegladac fotek ktore otwieraja sie w nowych oknach itp) i wilee innych..
jak masz zwyklego XP to masz 2 opcje
!. Moldlitwa|joke|
2.Reinstal systemu

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 19:36 
Cytuj  
Dobra, sprawa rozwiazana (format) :D Ale z tego co wiem, jest to problem dosc czesty. Znalazlem do niego dwa wyjscia: Podobno 3DsMax dziala tylko pod SP 2. Nalezy zainstalowac, badz przereinstalowac sp2. Drugie rozwiazanie to za pomoca jakiegos programu usunac to cos, co nie chce sie zainstalowac (podobno nikt nie wie do czego sluzy ten RaySat :D). Ja osobiscie "wtloczylem" w zycie sposob pierwszy. Niestety, system byl juz w tak tragicznym stanie, iz podczas reinstalacji SP2 co chwila wyskakiwal jakis bug, co skonczylo sie... podziurawieniem systemu, ktory po tej operacji wygladal jak ser szwajcarski. :D Wiec nie mialem innego wyjscia jak format :)

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 19:45 
Cytuj  
Jutro wyprobuje 3d studio max'a. Jak uda mi sie cos stworzyc wkleje do oceny ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 22:22 
Cytuj  
przypuszczam ze bedzie to box + circle itp (żarcik) :lol:
powodzenia w 3d, sam kiedys sie bawiłem, lecz czuje ze raczej nie mam zbytnich predyspozycji do grafiki trojwymiarowej..hmm moze dlatego ze mi sie nie chce :har:


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 13:37 
Cytuj  
Armagin napisał(a):
Nie wiedzialem gdzie o tym napisac, wiec pisze tutaj :D
Otoz, podczas instalacji programu 3d studio max 8, w pliku o nazwie Service: RaySat_3dsmax8 Server , na 0% (czasem 1%) instalacji wyskakuje blad: Error 1920. Service 'RaySat_3dsmax8 Server' (mi-raysat_3dsmax8) failed to start. Verify that you have sufficient privileges to start system services. Z tego co jest tu napisane domyslam sie iz chodzi o to, czy mam uprawnienia. Jestem zalogowany na Administratorze. Sprobowalem zainstalowac u brata, jednak u niego instalacja przebiega bez problemow :( Czy tu pomoze tylko format?? Pls. HELP!!!


Skontaktuj sie z obsluga klienta. Za tak drogi produkt na pewno bardzo szybko uzyskasz pomoc :<


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

**

Posty: 281
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 16:41 
Cytuj  
http://www.visualdesigncore.com/tutorials/cinema4d/ tutaj masz kilka tutoriali do kilku edytorow grafiki w tym to cos cinema 4d fajnie wygladaja efekty koncowe z polaczeniem adobe photoshopa :P

to naprzyklad
http://www.visualdesigncore.com/tutoria ... Cinema-4d/


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.