mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 13:58 
Cytuj  
http://www.gry-online.pl/s013.asp?ID=24058

artykuł dotyczy WoW, tylko, że problem poruszony w artykule dotyczy każdego mmorpg-a, więc dlatego w ogólnych. GOL nie lubi WoW-a więc wszelkie problemy w mmorpgach podpina pod WoW-a i tworzy od czasu do czasu podobne brednie :/

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 14:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
artykuł dotyczy WoW, tylko, że problem poruszony w artykule dotyczy każdego mmorpg-a, więc dlatego w ogólnych. GOL nie lubi WoW-a więc wszelkie problemy w mmorpgach podpina pod WoW-a i tworzy od czasu do czasu podobne brednie :/

Chyba muszę się zgodzić. Autorzy potraktowali problem bardzo wybiórczo, ograniczając się do jednej gry i jednej narodowości.
Przesadą jest też twierdzenie, że odmowa przyjęcia do grupy ze względu na nieznajomość angielskiego to od razu dyskryminacja. Po co miejsce w party ma zajmować bezużyteczny char, którego włąściciel nie rozumie, co pisze na czacie?


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 14:38 
Cytuj  
jest podobny problem na serwie Spinebraker na Eu . Z powodu tego ze Hiszpanie nie maja swojego serwera wybrali ten i w 85% to gracze Hiszpanscy , malo kto tam zna angielski , imo Blizzard wykazal sie totalna glupota ...Hiszpanski to 2 pod wzgledem most spoken jezykow na swiecie...wiecej mowi tylko po Chinsku , tam gracze anglojezyczni poczuli sie wyobcowani i granie tam bez znajomsci hiszpanskiego to katorga. Ale to wina Blizza . Zas to ze GOL zarabia na grach SOE to nie powinno dziwic ze je reklamuja bardziej niz WoW


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 333
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 14:44 
Cytuj  
WoW najlepiej sie reklamuje sam :D .... Nie potrzebuje jakiś tam GOL'i :)
Pozatym kto tam bedzie słuchał jakiegos GOLA oni i tak tam się nie znają. :wtf:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 14:55 
Cytuj  
nie wiem czy tu chodzi o reklamę czy nie. Ale artykuły o WoWie pisze albo jakiś kompletny idiota, który sobie nie zdaje sprawy do czego pisanie bzdur na temat innej firmy/produktu może go zaprowadzić..., albo właśnie w taki sposób Soulcatchery zarabiają kaskę - tylko, że w normalnych mediach powinno być zaznoczone który artykuł jest sponsorowany i należy go traktować z przymrużeniem oka, a który jest rzetelny. Reklama negatywna jest od dawna w kulturze zachodniej niedozwolona i uważana za chwyt poniżej pasa. Jak widać Soulcatchery lubują się w stylu Gołoty, można tylko mieć nadzieję, że sami kiedyś dostaną kopa w jajca za takie dresiarskie zagrywki.

Mają szczęście, że Blizz nie zwraca uwagi na takie płotki jak GOL, bo po takim artykule (i kilku innych jeszcze bardziej śmiesznych) mieliby trochę kaski do oddania w sądzie.

**

Posty: 207
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 15:01 
Cytuj  
Co tu duzo gadac, maja swoje serwery to niech tam siedza, najlepsze wyjscie to by byl ban na adresy azjatyckie/chinskie na serwerach US/EU

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 15:25 
Cytuj  
heheh, ale w grach soe takie cos mi sie jeszcze nie przydazylo :P nigdy :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 15:28 
Cytuj  
Nie rozumiem co tam sa za bzdury wipisane, to ze ktos nie chce kogos w party z powodu bariery jezykowej? - przeciez to norma ( o ile party nie ma na celu tylko bicia mobow w mileczniu ).. a to ze art jest skupia sie na chinczykach.., zreszta kogo to obchodzi. I co do tej salej sprawy ma Soulcatcher tez nie wiem ( no chyba ze sie podszywa za chinola, zaklada kilkadziesiat kont na innych forach i sie zalei ze go dyskryminuja), Mark popadasz w paranoje.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 15:53 
Cytuj  
raczej GOL popada w paranoję wypuszczając jeden idiotyczny artykuł za drugim.

Naprowadzę Cię Morgul na właściwe tory w moim rozumowaniu:
czy gracze którzy nie potrafią ani słowa in english grają w WoW-a? TAK
czy gracze którzy nie potrafią ani słowa in english grają w inne MMORPGI? TAK

Czy problem "dyskryminacji" (tytuł artykułu to "Dyskryminacja w World of Warcraft") jest problemem tylko w WoWie? To dlaczego artykuł odnosi się do dyskryminacji w WoWie, a nie dyskryminacji w MMORPGach? I dlaczego w ogóle użyte jest słowo dyskryminacja, bardzo przepraszam, ale jeżeli nie mogę się skomunikować z innym człowiekiem w żaden znany mi sposób to jak mam się z nim bawić? A jeżeli wolę się bawić z ludźmi których przynajmniej rozumiem, a nie z tymi których nie rozumiem, to znaczy, że dyskryminuję tą drugą grupę?

Na powyższe pytania musisz już sobie sam odpowiedzieć. Dla mnie cały artykuł to brednie jakiegoś idioty.

Chociaż w sumie możesz masz rację - Soulcatchery mogły użyć słowa rasizm i antysemityzm (pewnie kilku żydków też gra w WoW-a) te wyrażenia mają jeszcze mocniejsze zabarwienie i budzą większe kontrowersje.


Ostatnio edytowano 17 sty 2006, 15:55 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 15:54 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
heheh, ale w grach soe takie cos mi sie jeszcze nie przydazylo :P nigdy :P

Bo nie byles chinczykiem nigdy. ;)
Ja jestem rasista jezykowym i jesli ktos ani be ani me po angielsku to kick. I tej zasady sie trzymam, bo nie mam zamiaru sie z nikim dogadywac na migi.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 15:59 
Cytuj  
Blizz dyskryminuje:D? Ile jest mmorpgow ktore maja tak wiele wersji jezykowych gry?Chinczycy,niemcy,franzuzi maja wlasne serwery i cholera wie kto jeszcze w kazdym razie jest zdaje sie 7 wersji jezykowych wow z serwerami supportem w danym jezyku itp

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 16:24 
Cytuj  
Mark wyraznie widac ze masz jakas awersje do GOLa.

Artykul nie byl trafny jak felietony Lysiaka i madry jak ksiazki Eco, ale na pewno nie mozna by go nazwac idiotycznym. Jedyne czegoautor zapomnial, to pokazac, jak podobny problem wyglada w innych grach MMO.


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 16:41 
Cytuj  
Akurat musze sie zgodzic z Markiem (nigdy nie sadzilem ze to powiem :o )
Ale to co zostalo tam wypisane to jest jakas paranoja, jak juz wczesniej zauwazono problem nie tyczy sie tylko WoW-a, ale wszystkich innych gier MMO, postawmy sprawe jasno, jesli nie znasz jezyka angielskiego/francuskiego badz Niemieckiego powinno sie odlozyc gry MMO na bok ;] kazdy Quest jest opisany po Angielsku, wiekszosc graczy mowi po Angielsku (Badz Francusku/niemicku jesli serwer jest podpisany pod ten jezyk). Jesli nie znamy Angielskiego nie dogadamy sie z ludzmi w party, osobiscie wole grac z osoba ktora po Angielsku umie mowic, badz przynjmniej lapie co nieco.

Grajac w FFXI sporo razy tafialem na grupe Japonska, bylo wtedy bardzo trudno zalapac oco chodzi, nie wiedzialem czy mam atakowac czy byc suporterem, na szczescie w FFXI jest dosc fajnie zrobiona komunikacja Japan-English, ktora pomaga w krytycznych momentach. Ale to nie zmienia faktu ze bylo mi i mojej grupie bardzo ciezko sie zorganizowac.

Dlatego sam osobiscie wolal bym wywalic z grupy kolesia ktory nie szprecha po angielsku badz mojemu, niz meczyc sie z nim i marnowac czas na uzeranie sie z najprostszymi wyzwaniami ;] I to nie ma nic wspolnego z Rasizmem badz Dyskryminacja, chodzi o czerpanie przyjemnosci z rozgrywki ktore utrudniaja osoby nie znajace Angielskiego ;]

Ps. jakby nie patrzec to ewidentny atak na WoW-a, a to juz nie jest fajne


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 17:02 
Cytuj  
Raz, że z takim zachowaniem w WoWie się szczerze mówiąc nie spotkałem.
A dwa, że umiejętność bycia zrozumianym oraz rozumienia tekstu pisanego jest prawie tak ważna jak dobre granie swoją postacią, więc naprawdę nie widzę problemu. Średnio-trafny ten artykuł imo...


_________________
Obrazek

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 17:05 
Cytuj  
Ja mysle ze autor poprostu nie zna angielskiego i ktos go do grupy nie wzial, wiec poszedl sie wyzalic na gol :)


_________________
retired...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 20:07 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
OK. Widzę, żę tu sami wyjadacze MMORPG-owie siedzą

A prawda jest taka forum ledwo dycha - nie było mnie miesiąc, a mój wątek nadal na pierwszej stronie. POdczas gdy wątek o Anarchy Online na ww.gry-online.pl zrobił w tym czasie około 300 postów. A ja sam około 40lvl

Nie ma graczy chętnych pogadać, wspólnie pograć w AO? OK. Nie będę się napraszał.

nice to CU, guys


nie moglem sie powstrzymac :DDDDD

klik


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 207
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 20:48 
Cytuj  
o marku:
konrador napisał(a):
rofl... I skad sie takie gowno przyblakalo? Idz smiecic gdzie indziej. Na GOL sie w sam raz nadasz.


gg
konrador napisał(a):
No moge sie powstrzymac, ale KTO BEDZIE PRZEGANIAL BYDLO Z POWROTEM NA CHAT ONETU JAK NIE JA?~?!


rofl

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 20:53 
Cytuj  
Bloodstone napisał(a):
o marku:


przeczytaj jeszcze raz text konradora moze uda ci sie cos z tego wyciagnac dla siebie


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 20:54 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Mark24 napisał(a):
OK. Widzę, żę tu sami wyjadacze MMORPG-owie siedzą

A prawda jest taka forum ledwo dycha - nie było mnie miesiąc, a mój wątek nadal na pierwszej stronie. POdczas gdy wątek o Anarchy Online na ww.gry-online.pl zrobił w tym czasie około 300 postów. A ja sam około 40lvl

Nie ma graczy chętnych pogadać, wspólnie pograć w AO? OK. Nie będę się napraszał.

nice to CU, guys


nie moglem sie powstrzymac :DDDDD

klik


Hehe a najlepsze zdanie to:
"O co Ci chodzi? Jakich czatowników? Mam 6 postów na koncie? Statsuję? Czatuję? Spójrz na swoją ilość postów w ogóle w coś grywasz, pracujesz, odpoczywasz czy piszesz post za postem? "
(-b'')-b

**

Posty: 207
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 20:56 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Bloodstone napisał(a):
o marku:


przeczytaj jeszcze raz text konradora moze uda ci sie cos z tego wyciagnac dla siebie


:*

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.