mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 18:08 
Cytuj  
http://www.bluesecurity.com/
Ciekawa inicjatywa, zobaczymy, czy działa :>


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 19:57 
Cytuj  
Cytuj:
You agree and understand that, after the end of the beta period for the Services and Software, Blue Security may charge a fee to maintain your commercial email address(es) in the Do Not Intrude Registry.

I w tym miejscu zakonczylem czytanie EULA i skasowalem installke.

Pomysl tak samo dobry jak akcja Bialy Punkt, dzieki stickerowi na drzwi mialem przestac dostawac na wycieraczke te glupie reklamy. Sticker wisial a makulatura nadal sie pojawiala.

Nie wiadomo tez jakie i czy w ogole zawarto porozumienie z firmami wysylajacymi spam. Skoro tak, to udostepnienie tym firmom takiej bazy danych wydaje sie dosc ryzykowne.
W EULA trafilem na kilka innych kruczkow, ale szkoda czasu na rozpisywanie sie.

Za darmo zadna z firm trudniacych sie spamem nie zaprzestanie swoich dzialan. Bo to podcinanie galezi na ktorej sie siedzi. Jak mam placic za to zeby przestali, to wole po prostu te maile kasowac...

edit:
korekta 8)
edit2:
korekta korekty :oops:


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 20:31 
Cytuj  
Keii napisał(a):
http://www.bluesecurity.com/
Ciekawa inicjatywa, zobaczymy, czy działa :>

Moglbys w dwoch zdaniach opisac co to robi? Szczerze powiedziawszy costam przeczytalem, ale nie do konca chyba rozumiem i nie chce mi sie w to wglebiac mocno. Plx


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 20:32 
Cytuj  
Ja szczerze mówiąc w ogóle nie przeczytałem.
Ale po tym, co napisał Zematis, chyba lepiej będzie to draństwo wywalić XD


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 20:42 
Cytuj  
http://42.pl/u/icB

X.

PS. Poki co pl.internet.mordplik (grupa usenetowa walczaca ze spamem) dosc przychylnie sie wypowiada o Bluesecurity.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 20:52 
Cytuj  
Wpisujesz swoje maile na liste, ktora szyfrowana jest dostepna dla firm zajmujacych sie spamem. Niby dzieki temu przestana Ci slac maile.
To jedno.

Drugie to responder ktory na odebrany spam wysyla ,tu uwaga, spam. Ktory zawiera link do strony tegoz Blue Frog.

IMHO walka spamem ze spamem to glupota.

Chodzi o to aby wysylac spam tylko do tych ktorzy sa nim zainteresowani. BF argumentuje ze jak ktos kasuje spam to i tak nie jest zainteresowany reklama. Wiec po co do niego wysylac maile?
Niby logiczne, ale te firmy przedkladaja ilosc nad jakosc. Im wiecej maili wyslanych tym wiecej klient zaplaci. Czy te maile sa czytane czy nie to juz inna bajka...

edit;
@Xanth
Pomysl nie jest glupi, tylko w starciu z rzeczywistoscia blednie.
BF nie ma mozliwosci zmusic nikogo do przystapienia do tego projektu. Firmy ktore przystapia do tego projektu zyskuja tylko uzananie i co raz dluzsza liste maile na ktore nie beda mogly wysylac reklam.
To jest identyczna sytuacja jak u nas z tym Bialym Punktem. Do projektu przystapily XY firmy i przestaly zostawiac smieci pod oznaczonymi drzwiami, ale natychmiast pojawily sie nowe ktore olaly pomysl bo akecs tez byl dobrowolny.
Na spam trzeba po prostu rozwiazan prawnych tak jak w USA.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 08:23 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
....
Na spam trzeba po prostu rozwiazan prawnych tak jak w USA.


I jeszcze jednej rzeczy: nieuchronności kary. Z tym może być trudno. Jak oni to w USA rozwiązali?


_________________
O.o

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 09:58 
Cytuj  
Powolali agencje do ktorej mozesz zglosic przypadki spamu. Oni prowadza dochodzenie a potem sprawa trafia do sadu. Wyrok to bardzo wysoka grzywna lub kara wiezienia.
Niestety prawo obowiazuje tylko na terenie USA, takze postawienie serwera w jednym z rajow hostingowych zalatwia sprawe (chyba).

Pierwszym skazanym byl jakis nowojorczyk, ktory poszedl siedziec na 2 albo 3 lata IIRC.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 10:46 
Cytuj  
Spamerzy kontratakują


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 10:49 
Cytuj  
Keii napisał(a):

Ten system jeszcze sie zemsci na tych 400stu tysiacach ktore sie na ta liste wpisaly heh...
Szkoda bo naprawde ciekawa inicjatywa.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 224
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 11:54 
Cytuj  
Spamerzy posuwają się juz do wysyłania listów z pogróżkami do ludzi z listy http://www.bluesecurity.com/, mnie takie grożenie tylko bardziej zachęca do zainstalowania Blue Frog, bo oznacza to, że system działa a spamerzy obecnie srają po gaciach.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 12:06 
Cytuj  
Ozzie napisał(a):
Spamerzy posuwają się juz do wysyłania listów z pogróżkami do ludzi z listy http://www.bluesecurity.com/, mnie takie grożenie tylko bardziej zachęca do zainstalowania Blue Frog, bo oznacza to, że system działa a spamerzy obecnie srają po gaciach.

Spamerzy nie maja podstaw do robienia w portki, bo system w zaden sposob im nie zagraza. Malo tego oferuje pomoc spamerom, i zapewnia ze jesli przystapia to nie beda mieli problemow z agencja antyspamowa (nie wiem jak sie ten organ nazywa).
Tak dlugo jak nie ma obowiazku przystapienia przez firmy spamujace do projektu, tak dlugo nie bedzie on stanowil zadnego zagrozenia dla spamerow.

Jesli chodzi o maile. Coz, zastapienie jednego spamu innym mija sie z celem.
Jak mam mozliwosc wyboru miedzy grozbami i reklamami ktore laduja w mojej skrzynce to z dwojga zlego wole te ostatnie...

edit:
Znacznie lepszym rozwiazniem jest to co proponuja ludzie z listy ktora podal Xanth. Dodawanie listy spamerow do black list na swoich mail serverach.
Lista Blue Frog, to lista osob ktore nie zycza sobie spamu skierowana do spamerow. Inicjatywa jest po stronie spamerow, bo to od nich zalezy czy usuna te adresy ze swoich baz danych czy nie.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 224
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 12:10 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Ozzie napisał(a):
Spamerzy posuwają się juz do wysyłania listów z pogróżkami do ludzi z listy http://www.bluesecurity.com/, mnie takie grożenie tylko bardziej zachęca do zainstalowania Blue Frog, bo oznacza to, że system działa a spamerzy obecnie srają po gaciach.

Spamerzy nie maja podstaw do robienia w portki, bo system w zaden sposob im nie zagraza. Malo tego oferuje pomoc spamerom, i zapewnia ze jesli przystapia to nie beda mieli problemow z agencja antyspamowa (nie wiem jak sie ten organ nazywa).
Tak dlugo jak nie ma obowiazku przystapienia przez firmy spamujace do projektu, tak dlugo nie bedzie on stanowil zadnego zagrozenia dla spamerow.

Jesli chodzi o maile. Coz, zastapienie jednego spamu innym mija sie z celem.
Jak mam mozliwosc wyboru miedzy grozbami i reklamami ktore laduja w mojej skrzynce to z dwojga zlego wole te ostatnie...


Ataki DoS i groźby ze strony spamerów świadczą o tym, że system jednak działa i faktycznie utrudnia im zycie.
Nie widzę też różnicy między reklamami a groźbami od spamerów, w mojej skrzynce, ani jednych ani drugich nie czytam tylko automatycznie kasuję.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 12:22 
Cytuj  
Jesli przystapiles do projektu, bede wdzieczny jesli napiszesz za jakis czas czy zmniejszyla sie ilosc spamu jaka otrzymujesz.

Na stronie nie ma listy firm ktore przystapily do projektu, nie ma nawet ich liczby. (bo z oczywistych wzgledow takie firmy moga nie chciec ujawniac swoich nazw)

Mozliwe ze BF ma asa w rekawie, jak zdobeda powiedzmy kilka milonow userow ktorzy beda placic za uslugi to zaczna placic firmom spamujacym za zdjecie maili z ich baz danych.
Bo w tej chwilii to naprawde nie widze podstaw dla ktorych spamer mialby wejsc do tego ukladu...

edit;
Swoja droga to, to jest miecz obusieczny. Uzytkownicy BF wysylajac spam do firm ktore z kolei spamuja *ich*, narazaja sie na to ze wczesniej czy pozniej zostana sami zgloszeni jaki spamerzy. Ciekawe jak ten problem rozwiazal BF.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 12:45 
Cytuj  
Ja tam raz wyslalem do nich maile a za 2gim razem dodalem je jako zalaczniki i mi poczta ich nie wypuscila twierdzac ze rozsylam spam :wink:

IMO pomysl dobry bo zglaszaja spamerow do instytuacji rzadowych zajmujacych sie tym dzieki czemu sprawa wchodzi na droge sadowa. Nie dziwie sie ze spamerzy sraja w gacie.

Po co maja nawiazywac kontakt z firmami spamujacymi ? Przeciez wystarczy ze dostane spam i juz ta firma dziala nielegalnie. Mam nadzieje ze ich wszystkich powsadzaja!


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 13:28 
Cytuj  
Sou napisał(a):

IMO pomysl dobry bo zglaszaja spamerow do instytuacji rzadowych zajmujacych sie tym dzieki czemu sprawa wchodzi na droge sadowa. Nie dziwie sie ze spamerzy sraja w gacie.


Zle przeczytales, nigdzie nie zglaszaja. Zapewniaja tylko ze dzieki udziale w tym projekcie nie beda mieli problemow z tymi organizacjami... (spam senderzy rzecz jasna)


Cytuj:
Peace of mind

Ensure Blue Security or its community of anti-spam activists does not report your site to law enforcement agencies, to your ISP and to other organizations.


edit:
Nigdzie nie wycztalem zeby zglaszali, ale jesli to robia to zagrazaja tylko firmom ktore maja swoje serwery na terenie USA. Ale w UE tez pracuja nad prawem normujacym spam, wiec kto wie...

W ciagu jednej nocy przybylo im 100tys userow, ciekawe jak to sie rozwnie dalej!


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 16:43 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Znacznie lepszym rozwiazniem jest to co proponuja ludzie z listy ktora podal Xanth. Dodawanie listy spamerow do black list na swoich mail serverach.

To jest dobre, jesli IP maszyn wysylajacych spam sa stale, sam mam podlaczone serwery do RBLi spamcopa, kropki i rangersa. Tyle, ze nie dziala to na komputery-zombie, bo takich zarazonych neostrad czy idsli tpnetu jest masa. Posunalem sie do tego, ze wycinam caly ruch przychodzacy z dynamicznych IP (polskich), ale co z tego, jak zombie na swiecie sa setki tysiecy i nie sposob wszystkich wylapac.

X.

PS. Zombie to komputer zarazony trojanem sluzacym do rozsylania spamow. Spamer ma aplikacje z baza zombie, wysyla spam, a dalej on idzie juz przez te zarazone maszyny. I najgorsze jest to, ze teraz 90% spamu pochodzi wlasnie z zombie. Dlatego uwazam, ze uderzenie spamerow ich wlasna bronia jest poki co jedynym mozliwym rozwiazaniem.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 17:44 
Cytuj  
Rozumiem, tylko wydaje mi sie ze wysylanie tych opt-outow to nic innego jak spam. W przypadku duzych korporacji gdzie tych maili przychodza tysiace dziennie to bedziemy mieli do czynienia z floodwaniem adresow z ktorych przychodza smieci.

U mnie program odpadal bo przy takim przyroscie userow mozna sie spodziewac rychlego konca bety. Chyba ze to bedzie cos ala gmail czy ICQ ktore sa w permamentnej becie od dnia powstania.

Tak czy siak jego skutecznosc bedzie mozna ocenic za kilka miesiecy.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 08:16 
Cytuj  
No i tyle. Koniec Blue Security, mozna sie bylo tego spodziewac :/
http://42.pl/u/izm

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 10:03 
Cytuj  
mysle ze idea nie umrze , program okazal sie bardzo skuteczny i tylko patrzec az powstana podobne rozwiazania


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.