mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 22:20 
 
Heh...

Ostatnio troche migruje sobie po swiecie WoWa, wczesniej CoVa... wczesniej Guild Wars... a i o SW:G tez zachaczylem.

Czesto zadawalem pytanie na temat tego czy ktos sie wypowiada na forum mmorpg.pl, zabawne odpowiedzi padaly ...

- nie bo jest tam chory klimat
- nie bo tam flemuja
- nie bo tam normalnie sie pogadac nie ma
- nie bo tam siedza jacys uber pro ktorzy pozjadali wszystkie rozumy

I wiecie do czego doszedlem? Posiedzialem, poobserwowalem... i Ci/Te panowie/panie maja racje. Czasem zagladajac na to forum mam wrazenie, ze to jakis battleground. Kazdy na kazdego itp.

Placzecie, ze chcecie nowych uzytkownikow... owszem macie takich ale z miejsca ich przepedzacie swoim uber pro podejsciem.

Obstawiam, ze pojawia sie tutaj dwaj pewni osobnicy ktorzy walna powalajace komentarze do tego tematu.

SvD.

edit:
Prawdopodobnie wiekszosc ludzi wie o czym mowie.


_________________
Obrazek

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 22:35 
 
glupis i sie nie znasz
go away ~~


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 22:42 
 
tbh jeszcze nie widzialem zeby kogos sflamowali za rozsadne wypowiedzi... cos w tym musi byc, moze gadales z nieodpowiednimi ludzmi?


_________________
retired...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 22:43 
 
1. Kto placze ze chce nowych uzytkownikow - moze jakis przyklad/cytat?

2. Kim sa Ci ktorzy na mmorgp.pl sa flamowani?

IMHO do wyjatkow naleza sytuacje gdy na forach gier mmo zdarzaja sie flamy na "dzien dobry" - i w 99% moderatorzy reaguja na takie sytuacje.
Z przykroscia musze jednak stwierdzic ze nie odnosi sie do ludzi nie potrafiacych czytac i pisac a juz umiejetnosc poslugiwania sie opcja "szukaj" to wyzsza szkola jazdy - zupelnie przekraczajaca mozliwosci wiekszosci nowych uzytkownikow.

Doskonale rozumiem ludzi flamujacych gosci, ktorzy mimo 3 podwieszonych watkow postuja pytania o pirackie shardy na forach "normalnych" gier i do tego jeszcze najczesciej wala blad ortograficzny w kazdym slowie.
Jesli tracimy takich uzytkownikow... alleluja ^^

P.S. Inna sprawa ze na podforach typu pogawedki, ogolne etc panuja nieco inne obyczaje i realizuja sie tutaj rozni frustraci ale IMHO drakonska cenzura i kasowanie kazdego ostrzejszego posta tez nie jest dobrym rozwiazaniem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 22:52 
 
Mnie nikt nie flejmuje bo się "gupio" nie wychylam.


Posty: 21
Dołączył(a): 10.04.2006
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 23:02 
 
99% tych przypadkow to ludzie piszacy tematy "plx dajcie linki do fajnych mmo, najlepiej za darmo". Nie znam osoby na tyle spokojnej zeby nie zdenerwowala sie widzac po 3-4 tematy tego typu dziennie.

Pozatym sa rozne typa for, na jednych swietosc stanowi regulamin i za najmniejsze przekroczenie jest ban , na innym starcza zdrowy rozsadek.Tak jest na tym ,no a jak ktos nie posiada owego rozsadku to proponuje mu swietne mmorpg -> Szkoła , tylko niech uwaza na nauczycieli , sa aggro i imba.


co do battleground. a kto powiedzial ze pvp moze miec miejsce tylko w grach ?

join to: Mmorpg.pl PvP server.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 23:12 
 
Shador von Dal napisał(a):
Czesto zadawalem pytanie na temat tego czy ktos sie wypowiada na forum mmorpg.pl, zabawne odpowiedzi padaly ...


Zastanawia mnie, co to za ludzie byli, ktorzy zostali tu tak zle potraktowani. Musieli sie zapewne popisac na wejsciu.

Niestety wiekszosc ludzi wchodzi na nowe forum poszukujac nowych informacji a nie z checi podzielenia sie czymkolwiek. Ci mniej cierpliwi po prostu spamuja pytania mimo gotowych odpowiedzi i zostaja odpowiednio potraktowani.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 23:28 
 
Ja moge tylko dodac ze na tym forum jest b.niska tolerancja do debilizmu/"dyzmuskofia"/lenistwa/szczeniactwa , a teraz panowie co komentowali te forum, moga niepotrzebne skreslic i jedno zostawic dla siebie.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2006, 23:36 
 
Wybór mniejszego zła. Lepiej czsem zrazić pare porządnych osób niż zostać zalanym przez bande dys-xxx kidsów. Polecam zobaczyć na jakim poziomie są inne polskie fora traktujące o grach.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*

Posty: 123
Dołączył(a): 4.12.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 00:57 
 
heh won's fabianko's ~~ szczerze... to na kazdym forum fabiankow po uszy co potrafia zjechac kogos za jednego orta albo przypierdzielic sie skladni tylko po to zeby miec jeden post wiecej ~~

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 01:00 
 
...albo przypierdolić sie do spamowania "~~~~~~~~~~" jak jakiś japoński nastolatek.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 06:12 
 
Shador von Dal jeszcze nie widzialem zeby tutaj ktos zjechal nowego uzytkownika ktory napisal porzadnego posta/temat, zna reguly panujace na forum etc.

Owszem czesto przepedza/opierd... sie nowych tutaj (czy na kazdym innym forum) ale to jest nic zaskakujacego i jedynymi winnymi tego sa Ci wlasnie nowo zarejestrowani ktorzy maja wszystko i wszystkich w dupie, uwazaja sie za pepek swiata i wszyscy musza cos za nich robic czy prowadzic za raczke, a opcja "szukaj" jest im calkowicie obca.

Jestem zarejestrowany na kilkunastu forach i akurat mmorpg.pl nie przekracza zadnych norm w tej kwesti o ktorej piszesz, zjawisko to jest spotykane wszedzie. Sory ale tacy ludzie powinni miec dostep do internetu za 5-10lat lub miec w ogole zabroniony, maly odsetek z nich jest reformowalny, a reszta to tak zwane dzieci neostrady

Idealna definicja:

Kto to jest 'dziecko neostrady'?

Jest to dziecko, które dostało w prezencie od rodziców neostradę w promocji (lub bez) i atakuje fora oraz grupy dyskusyjne nie mając najmniejszego pojęcia o podstawowych zasadach czy netykiecie. Dlaczego akurat "dziecko neostrady"? Ponieważ kilka lat temu Internet był słabo dostępny, a modemy były kosztownym przywilejem, stąd z Internetu korzystali Ci, którzy go bardziej potrzebowali (ciężko wyobrazić sobie dyskusję na forum licząc się z każdym impulsem). Ekspansja neostrady na większość kraju uczyniła go łatwiej dostępnym, stąd też rodzice fundowali swoim pociechom łącza internetowe "do nauki", a dzieci niemające pojęcia o Internecie zalały go falą bezsensu i dużą dozą bezmyślności. Nie tylko posiadanie neostrady 'upoważnia' do bycia jego Dzieckiem. To może być również użytkownik łącza z kablowki, łącza radiowego, DSL, popularnej 'osiedlówki' lub jeszcze innego. Jeśli nie pozostajesz w zgodzie z netykietą, to niezależnie co używasz - będziesz trollem.


Grzechy glowne:

* zakładanie tematów w złych działach i to po kilka na raz
* pisanie wielu bezsensownych wypowiedzi w krotkim czasie
* używanie wykrzykników, znaków zapytania lub emotek w ilościach większych niz to potrzebne
* niestosowanie się do zasad interpunkcji, ortografii
* "olewanie" uwag innych, nieliczenie sie z czyims zdaniem
* proszenie o cracki, seriale i nielegalne oprogramowanie
* agresywne odpowiedzi na zwrócenie uwagi
* nieużywanie wyszukiwarek dla rzeczy najbardziej nawet trywialnych oraz zakładanie wątków przed sprawdzeniem czy już istnieją


Podsumowanie:

Nie każdy troll jest taki sam i nie należy pochopnie ich oceniać. Niektórzy po prostu nie wiedzą jak się zachowywać i dostają miano trolla nieświadomie. Tacy są reformowalni. Gorsi są tacy, co myślą, że wiedzą wszystko i pouczają innych samemu mając duże luki w wiedzy. Traktują wszystkich z góry i z nastawieniem, że jest się ekspertem, zabierają głos w dyskusji.

Polecam rowniez: http://www.wsp.krakow.pl/papers/f_lamer.html


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 07:20 
 
@up: /sings :)

Zreszta ja czasami nawet pomagam noobom mimo ze starczy poszukac info :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 08:33 
 
roball napisał(a):
Cytuj:
Placzecie, ze chcecie nowych uzytkownikow...


O niczym innym nie marze niz o stadzie debili z "darmowe mmo" postujacych linki z referkami do ich web gierek.

Naprawde.



Przeczytaj jeszcze raz jego posta :har:
Przyjrzyj sie gierkom ktore wymienil-nie ma tam ani jednej darmowej.
Szczerze mowiac Shador ma troche racji, bo gdy ktos przyjdzie nowy to jakis pr0 uber mastah zjezdza go za niewiedze, najczesciej jest "idz sie utop" "won stad n00bie" "www.google.pl". Widac ze wielu probuje sie tym dowartosciowac...
A nowi przydaliby sie, ozywili by to forum.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 08:49 
 
Zoabcz tylko w jakich sytuacjach byly tego typu odpowiedzi...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 09:26 
 
Glorfindel1 napisał(a):
Przyjrzyj sie gierkom ktore wymienil-nie ma tam ani jednej darmowej.
Szczerze mowiac Shador ma troche racji, bo gdy ktos przyjdzie nowy to jakis pr0 uber mastah zjezdza go za niewiedze, najczesciej jest "idz sie utop" "won stad n00bie" "www.google.pl". Widac ze wielu probuje sie tym dowartosciowac...
A nowi przydaliby sie, ozywili by to forum.


Wszystkie te gry maja darmowe (czytaj pirackie) serwery.

A co do tych "atakow na nobow" to dajcie jakies konkretne przyklady.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 09:33 
 
Karol66 napisał(a):
Glorfindel1 napisał(a):
Przyjrzyj sie gierkom ktore wymienil-nie ma tam ani jednej darmowej.
Szczerze mowiac Shador ma troche racji, bo gdy ktos przyjdzie nowy to jakis pr0 uber mastah zjezdza go za niewiedze, najczesciej jest "idz sie utop" "won stad n00bie" "www.google.pl". Widac ze wielu probuje sie tym dowartosciowac...
A nowi przydaliby sie, ozywili by to forum.


Wszystkie te gry maja darmowe (czytaj pirackie) serwery.

A co do tych "atakow na nobow" to dajcie jakies konkretne przyklady.


Hmmm... Guild Wars ma pirackie serwery? CoV ma pirackie serwery? Idzmy dalej, SW:G ma pirackie serwery?

Nie wiem dlaczego tak uczepiliście się tych n00bów. Spójrzcie na komentarze do notek starych użytkowników po to aby jakoś się dowartościować, zgnębić postującego etc.

Podać przykłady? Nie wierzę, że sam tego nie widzisz. omg can aj tacz ju plx? etc. Jednozdaniowe odpowiedzi które nic nie wnoszą do tematu.

SvD.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 09:38 
 
sry SvD ale po przeczytaniu ostatniego posta jedyne co mi sie cisnie na usta to: cry me a river...


_________________
retired...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 09:43 
 
Mr.FooT napisał(a):
sry SvD ale po przeczytaniu ostatniego posta jedyne co mi sie cisnie na usta to: cry me a river...


Nie, nie cry me a river czy tez inna forma cry...

Jestem po prostu zirytowany zachowaniem wiekszosci uzytkownikow.

EoT z mojej strony. Powhinowalem starczy. I tak to nic nie zmieni.

Take Care.

SvD.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 maja 2006, 09:44 
 
Shador von Dal napisał(a):
Podać przykłady? Nie wierzę, że sam tego nie widzisz. omg can aj tacz ju plx? etc. Jednozdaniowe odpowiedzi które nic nie wnoszą do tematu.

SvD.


Sluchaj tu nie chodzi o to ze ktos chce sie dowartosciowac czy cos w tym stylu, ja praktycznie nigdy nie spamuje zadnego tematu czywale off-topem, tylko ludzie poprostu po przeczytaniu entego debilnego tematu po pewnym czasie rozkladaja rece i jak widza kretynski temat to odpowidaja w ten sam kretynski sposb zeby autor tematu nie mial problemu ze zrozumieniem bledu ktory popelnil.
I po takim czyms wlasnie nowy uzytkownik ktory ma troche oleju w glowie sie zreflektuje i poprawi na przyszlosc (jest to ulamek nowych uzytkownikow), a reszta no coz odejdzie w zapomnienie i nikt ich zalowac nie bedzie. Odnosze wrazenie ze szkoda Ci jest wlasnie tych drugich ktorym naprawde nie da sie pomoc (chocbys nie wiem jak sie staral), wiec przykro mi ale sojusznikow na tym forum czy innym raczej nie znajdziesz.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.