mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2006, 19:00 
Cytuj  
Dziś za sprawa kuzynki i jej kumpelki, zostałem zerwany z wyra o godzinie 15:30 (ciezki dzień w szkole i musiałem sie przespać :P ) chcialy isc na cos do kina ;] i pytaly sie co moge polecic. Oczywiście powiedzialem X-men 3 i Da Vinci Code, niestety nie byly tym zainteresowane. Jako ze jestem fanem gier komputerowych przyszedl mi do glowy kolejny tytol, konsolowy klasyk horroru, Silent Hill.

Grałem w Silent Hill jeszcze na starym PSX-sie, byl to jeden z najbardziej schizofrenicznych horrorów w jakie grałem, jest to tez najstraszniejsza :P i najbardziej przerażająca gra w jaka grałem :P a grałem w sporo horrorów, zaczynając od Resident Evil na Bler Witch kończąc, żaden z nich nie działał na mnie tak jak Silent Hill, ze grając w nocy ze strachu wyłączałem konsole. Zachęcony tym wspomnieniem wybrałem Silent Hill. 30 minut reklam i sie zaczyna....

Pierwsze rozczarowanie...

Głównym bohaterem jest kobieta!! no ludzie az myślałem ze wyjdę, nie chce baby, chce kolesia z Silent Hill, który szukał córki w nawiedzonym miasteczku!! Ok. luzz pojawia sie bohater z gry... niestety raczej jako drugoplanowa, po kilku minutach pomyslalem ze babka nie jest zla, miała ladne nogi ;] ok oglądam dalej....

Nowa Nadzieja...

Początek byl wypasny, identyczny jak w grze, czymajacy w napięciu i schizofreniczny, w dodatku to dudnienie serca znane z gry w głośnikach dodawało klimatu, cisza na sali (o dziwno w naszych czasach, sala kinowa byla pelna) bylem bardzo zadowolony, klimacik z gry, nawet zachowywala sie jak "koles z gry" - czytac - zapaliła zapalniczkę w zaułku ;) jest nieźle oglądam dalej....

rozpacz...

Jak można bylo zepsuć tak wspaniałą gre?? to byl po prostu koszmar, naprawdę, w ogóle nie straszny (2-3 momenty w których podskoczyłem) w dodatku pelno krwi i flakow, bohaterka umaziana w krwi i pani policjant (występującą w grze ale z mniejsza rola) Rambo ktora **SPOILER** byla bohaterska az do konca **KONIEC SPOILERA**.

Zakończenie...

Za to zakończenie filmu bylo fajne, tajemnicze i dajace do myślenia, nie powiem jakie :) ale fajne, chyba bedzie 2 czesc.



Podsumowanie:

1. Jesli sie gralo w gre i bylo sie jej fanem (to ja) film zawodzi w calej lini. Wogule nie straszny

2. Jesli sie gralo w gre i lecz po prostu sie ja przeszlo to film jest niezly, i czesto uśmiechniesz sie widzac znajome miejsca i zdarzenia

3. Jesli sie nie gralo w gre i jest sie fanem horrorów - daruj sobie, Omen jest lepszy

4. Jesli sie lubi tajemnicze filmy, w stylu "Z Archiwum X" film jest dla ciebie, i warto go oglądnąć.


Ja osobiście uważam ze film nie może równać sie do gry ;] kto nie gral w Silent Hilla powinien oglądnąć film (najpierw) a potem zagrać w Pierwsza czesc Silent Hill

Co do aktorów wszyscy poza pania Policjant byli OK. (niestety było ich za dużo jak na Sileni Hill)

PS. jesli sa jakies bledy gramatyczne to sorry, nie mam sily i checi by je poprawiac ;]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2006, 19:17 
Cytuj  
SniperX napisał(a):
PS. jesli sa jakies bledy gramatyczne to sorry, nie mam sily i checi by je poprawiac ;]

wiem, ze byly bledy ortograficzne w poscie ;)

czyli film dla mnie, nie jestem fanem horrorow ani gry ;)


_________________
.

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2006, 20:34 
Cytuj  
Jakbys czytal zapowiedz to bys zauwazyl napis "thriller" a nie horror czyli z zalozenia nie mialo byc tak strasznie.
Powiem tak film oglada sie swietnie i naprawde nie ma chwili ziewniecia, fabula zwarta, ciekawa, przemyslana i chyba ucieszy fanow gry choc nie jestem pewny.Jedyne co zapamietalem z drugiej czesci gry to miasto i ten okropny alarm dalej mi moja slaba psychika nie pozwolila grac :roll: .Efekty specjalne miodzio, muzyka nienajgorsza.Naprawde mile spedzony wieczor.
Niestety film jak fast food=szybko zjesz i jeszcze szybciej zapomnisz ze cos jadles


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 cze 2006, 21:50 
Cytuj  
To sie w zasadzie powinno znalezc tutaj -> viewtopic.php?t=11912&start=860

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2006, 08:29 
Cytuj  
Ja bylem na filmie i naprawde spoko. Zbazowane zakaczenie ale ja chyba doszedlem o co kaman;] Polecam ten filmik no i juz sciagam omena ;]


_________________
oumn da lololegend

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 cze 2006, 08:26 
Cytuj  
Jak dla mnie warto obejrzec film chociazby dla tego ze efekty powalaja, a niektore sceny sa ziszczeniem tego czego od horroru zawsze chcialem.
Nie mowie ze film jest straszny (bylem z panna, ktora sie wszystkiego boi, a ona stwierdzial ze film jest nudny - nie lubi takich filmow... almodowar itd.. wiecie ;) ).
Jak tam jednak moge film polecic. Nie trzeba sie nastawiac na niewiadomo co, ale ma swoj potencjal. Bez wyraznego posmaku ale jest niezly :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.


Ostatnio edytowano 6 cze 2006, 14:49 przez KromeR, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2006, 09:10 
Cytuj  
No imo to jedyny film na podstawie gry ktury nie jest totalna komercha i ma w sobie cos ;]


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2006, 10:35 
Cytuj  
Na mnie nie zrobil wrazenia, poza efektami moze, ktore byly calkiem niezle. Mozliwe, ze przyczyna tego bylo to , ze nie gralem w zadna czesc gry i pewnie pare rzeczy z fabuly mi umknelo albo zle zinterpretowalem.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2006, 11:03 
Cytuj  
Shaver napisał(a):
No imo to jedyny film na podstawie gry ktury nie jest totalna komercha i ma w sobie cos ;]



bo jego rerzyserem nie byl Uwo :)

ps. Mortal Kombat 1 tez byl niezly :P


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2006, 21:32 
Cytuj  
Film całkiem, całkiem tylko IMO sporo przegięli z gore.

Niektóre sceny chyba naprawdę mogli sobie oszczędzić. Wydaje mi się, że w przeciwieństwie do gry za duży nacisk położyli na prezentowanie "mięsistości" alternatywnej wersji miasteczka a za mały na napięcie i poczucie ciągłego zagrożenia.

Z gry owszem pamiętam dużo „soczystych” potworków, ale nigdy nie było to najważniejszym elementem danej sceny. W filmie natomiast wydaje mi się, że właśnie na tych momentach skupiała się cała fabuła.

Chociaż możliwe że to ja się starzeje i nie podążam z duchem czasów :roll:


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 7 cze 2006, 21:40 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2006, 21:35 
Cytuj  
Gore rox ! Necromantik rox !

bleee

Sh, nie oglądałem, ale dużo po nim oczekuję.

Zobaczymy.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2006, 22:23 
Cytuj  
chyba sie rozczarujesz :) bo jesli lubiles ten klimat SH (ciagle zagrozenie itd) to tego w filmie brakuje :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.