mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 12:32 
Cytuj  
Krótkie faq:
DRM - (Digital Rights Management lub Digital Restrictions Management) - system kontrolujący co można a co nie zrobić z utworem w formie cyfrowej
Co chcą wprowadzić: trzy dyrektywy: EUCD, IPRED1 i IPRED2
EUCD - wprowadza samo DRM - jest to rodzaj wirusa i prawnie ma być zakazane jego usuwanie (z komputera lub innego sprzetu programowalnego)
IPRED1 - kwalifikacja usuwających DRM lub mających możliwość usunięcia DRM do tej samej grupy co zorganizowaną przestępczość
IPRED2 - nakaz ścigania tych domniemanych przestępstw z urzędu

Na razie nasze kochane Ministerstwo Kultury pracuje nad wprowadzeniem pierwszych dwóch dyrektyw, trzecia jest obecnie dyskutowana w Radzie ministrów UE.

no i link do listu: http://list.7thguard.net/


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 12:41 
Cytuj  
Imo bezsensu ta nowelizacja.
Skoro "Świat, który legalizuje proponowana nowelizacja, to świat w którym piosenkę można odsłuchać tylko na jednym odtwarzaczu, zakupiony film sam skasuje się po kilku miesiącach, programu telewizyjnego nie da się nagrać na wideo, a pożyczenie książki koledze będzie przestępstwem, za które grozi więzienie."

To ja podziekuje bardzo.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 12:48 
Cytuj  
Najwiekszy problem jest z tym, ze firmy zamiast 'isc z duchem czasu' to uparcie trzymaja sie starych rozwiazan. Rozwiazan ktore, nie ma sie co oszukiwac, minely razem z nastaniem epoki internetu.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 13:03 
Cytuj  
One właśnie idą z duchem czasu. Chcą z internetu zrobić płatną telewizję ot co.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 14:24 
Cytuj  
Mam nadzieję że mi Avast usunie tego wira :har:

Bo takie rzeczy to kpina, prawie jak starforce.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 14:50 
Cytuj  
Mając avasta który potrafi usunąć DRM z automatu jesteś przestępcą.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 14:52 
Cytuj  
Cytuj:
Nasi rządzący znani są z produkowania szczególnie idiotycznych przepisów, ale ostatnio przeszli sami siebie. Jak donosi Życie Warszawy, Ministerstwo Kultury przygotowuje ustawę, zgodnie z którą praktycznie każdy posiadacz komputera grzecznie pójdzie odsiedzieć rok w więzieniu. Dlaczego? Dlatego, że posiada nagrywarkę płyt.

Nie wiemy czy pomysłodawcy tej kuriozalnej ustawy, zdają sobie sprawę z implikacji swoich działań. Sądzimy, że raczej nie. Nowa ustawa Ministerstwa kultury ma karać za posiadanie oprogramowania umożliwiającego łamanie zabezpieczeń na płytach, a więc nie tylko cracków, ale też programów kopiujących typu Clone. To jeszcze nic, ustawa ma karać także za posiadanie samej nagrywarki płyt.

Jakby ustawa była niewystarczająco absurdalna, to zabroniona ma być także produkcja tego typu sprzętu. Producentowi grozić mają 3 lata więzienia, a osobie nabywającej tego typu sprzęt – rok więzienia.
Projekt ustawy przyjął już Komitet Europejski Rady Ministrów.

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 15:13 
Cytuj  
chore >.>
ale sporo osob juz sie wpisalo na liste, oby wiecej, no i zeby cos to dalo :/


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 15:25 
Cytuj  
Ja sie bede powtarzal jak zdarta plyta : mmorpg to jedyne skuteczne zabezpieczenie przed piractwem wynalezione na duza skale , i nawet
tam zdarzaja sie priw serwery ale badzmy powazni , to jest jakosciowo i ilosciowo znikomy procencik . Inaczej jest na rynku gier SP oraz filmu i muzyki , tam piractwo rozpelzlo sie jak nowotwor i bedzie zerowac dopoki
ceny beda wysokie , tu nawiazuje do rynku Polski gdzie z piractwem mozna walczyc tylko i wylacznie cenowo . Jak RIAA zaproponowala swoje uslugi w Japonii to ja wysmiali- tam prawnie nikt nie ciagnie muzy z sieci bo stac ich na orgi- o czyms to swiadczy.


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 276
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 15:29 
Cytuj  
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=11c18

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 17:05 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Ja sie bede powtarzal jak zdarta plyta : mmorpg to jedyne skuteczne zabezpieczenie przed piractwem wynalezione na duza skale

Tylko na rynku gier, lobbujące RIAA i MPAA raczej nie wiele mają wspólnego z tym rynkiem. Tu przede wszystkim chodzi o muzykę i film.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 17:48 
Cytuj  
Potem okaze sie ze ten progs ma dziory i ludzie zaskarza SP do sadu. Oj biedni bedziemy kochani podatnicy, biedni...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 18:07 
Cytuj  
Coraz gorzej... N/C


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 19:55 
Cytuj  
Jeszcze tylko 2 lata w tym pojebanym kraju i PAPA :D Witaj Japonio :D

Mnie już naprawdę nie ruszają te ich kolejne „babole” Wiecie sami najlepiej ze takie pomysły nigdy nie wchodzą w Zycie a jeśli nawet sa usuwane w ciągu miesiąca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 20:17 
Cytuj  
Myslisz ze w Japoni jest normalniej? :) (jesli chodzi o pomysly rzadzacych)
tbh wolalbym South Korea albo China jesli juz mialbym mieszkac w azjatyckim kraju


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 20:47 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Jeszcze tylko 2 lata w tym pojebanym kraju i PAPA Witaj Japonio


Nie zgadzam sie.
Polska nie jest "p*****a", to politycy tacy sa a nie caly narod.
Wedlug mnie jest na tyle piekna zeby w niej zyc mimo wszystko.
Rozumiem jesli ktos wyjedza 'za chlebem" a potem wraca, jedzie np: do Tajlandii na 1/2/3 lata zeby poznac tamta kulture, nie rozumiem natomiast gdy ktos wywala z tekstem o "p******m kraju".

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 20:53 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Myslisz ze w Japoni jest normalniej? :) (jesli chodzi o pomysly rzadzacych)
tbh wolalbym South Korea albo China jesli juz mialbym mieszkac w azjatyckim kraju

No to GL&HF w CHRL ;) Ostatnio gadałem z gościem, który tam się uczy, mówił że trochę chujowo, że nie może wiki sobie obejrzeć ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 20:58 
Cytuj  
a co ty myslisz ze ja bym tam w internecie siedzial? :)
raczej bym wolal towarzystwo fajnej Chinki

btw Ekwador 1 Polska 0 (pierwsza polowa)

update: ofc przerznelismy 2 : 0 :/


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."


Ostatnio edytowano 9 cze 2006, 21:45 przez Aldatha, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 21:01 
Cytuj  
Glorfindel1 napisał(a):
Nie zgadzam sie.
Polska nie jest "p*****a", to politycy tacy sa a nie caly narod.


Ktoś ich wybrał ……..

No dobra może jestem „jestem zepsuty” nie wdzięczny i nie ma we mnie za koszty patriotyzmu. Ale jak mi kolega (student) 2 dni temu opowiedział ze chcieli z nim podpisał umowę z stawką 2,50 za godzinę to mnie takie historie tylko utwierdzają w tym, że trzeba uciekać.

Nie wątpię, że za 15 lat będzie lepiej, ale tez nie łudzę się nadzieją ze do zmian dojdzie szybciej niż za 15 lat.

Glorfindel1 napisał(a):
Rozumiem jesli ktos wyjedza 'za chlebem" a potem wraca, jedzie np: do Tajlandii na 1/2/3 lata zeby poznac tamta kulture, nie rozumiem natomiast gdy ktos wywala z tekstem o "p******m kraju".


A ja nie rozumiem ludzi, co wyjechali pięknie zarabiają rozwijaj się, są ogólnie zadowoleni. Mogą tam zostać na stałe osiedlić się, a mimo to wracają do polski gdzie ……

Będą zarabiać 10 razy mniej będą popychadłami beż możliwości dalszego rozwoju.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2006, 21:15 
Cytuj  
Cytuj:
A ja nie rozumiem ludzi, co wyjechali pięknie zarabiają rozwijaj się, są ogólnie zadowoleni. Mogą tam zostać na stałe osiedlić się, a mimo to wracają do polski gdzie ……

Będą zarabiać 10 razy mniej będą popychadłami beż możliwości dalszego rozwoju.


Zawsze moga zalozyc swoj wlasny interes.

Pozatym napewno nie bedzie lepiej jesli tak duza ilosc ludzi wyjedzie, wiem tym powinno sie zajac panstwo ale coz...Za kilkanascie/dziesiat lat nie bedzie mial kto pracowac na emerytury dla dzisiejszych pracownikow...i wtedy bedzie maly problem...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.