mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 11:00 
Cytuj  
Otóż po zdanej maturce wybieram sie na studia z grafiką komputerową.

Moje pytanie brzmi czy istnieja jakies inne szkoły prócz PJWSTK? Zastanawiam sie takze nad asp albo nad wydzialem artystycznym UMCS w kazimierzu dolnym lecz te kerunki nie sa bezposrednio zwiazane z tym co chcialbym studiowac. PJWSTK jest platne i to dosyc mocno 1000 dzienne / 750 wieczorowe / 650 zaoczne. Poszukuje czegos co może być płatne ale nie za taką cenę. Istnieja jakies publiczne szkoły tego typu?


_________________
oumn da lololegend

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 11:33 
Cytuj  
Ja bym na twoim miejscu wybral PJWSTK zaocznie i jednoczesnie sprobuj zalapac sie do roboty w jakims miejscu gdzie mialbys stycznosc z grafika. Nawet na stanowisko nie zwiazane z nia bezposrednio. Chocbys nawet mial robic kawe dla grafikow to zawsze bedziesz mogl pogadac, z czasem moze dadza ci cos zrobic, zobaczyc zawodowcow przy pracy. Bedziesz mogl po pierwsze oplacic studia a po drugie mialbys jakies doswiadczenie. Bo same studia to sa gowno warte.


pozdrawiam

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 11:40 
Cytuj  
o tym ze pojde roboty nawet nie mysle bo jest to kwestia pewna. Tylko mam problem z pjwstk bo + mieszkanie + zarcie to wychodzi kolo 2 kafli (starzy daja 600 ) wiec musze wykombinowac kolo 1400 zeta. Roboty sie nie boje a napewno znalazl bym cos w handlu obnosnym (bo wbrew pozorom handlowalem w ten sposob przez ten caly rok i wyciagalem ponad 3k w niektorych miesiac ale byly i takie w ktorych byl 1k). Dlatego wolal bym tansze studia i gwaranje ze finanse mi pozwola je ukonczyc.


_________________
oumn da lololegend

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 12:22 
Cytuj  
idz na asp jak jestes taki dobry, mam znajomego na grafice w poznaniu i bardzo sobie chwali, tylko ciezko sie dostac dosc oblegany kierunek.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 13:36 
Cytuj  
Jeśli faktycznie chcesz zostać grafikiem to postaraj się załapać do jakiejś firmy/agencji reklamowej itp. gdzie mógłby Cię pokierować naprawdę dobry grafik.

Szkoła którą wybierzesz jest mało istotna.


_________________
whiteman#2717

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 16:35 
Cytuj  
wiem ze w tej branzy studia sa malo istotne i ze wazniejsze jest to co potrafisz ale chcialbym sic do szkoly ktora mnie do tego zawodu przygotuje.


_________________
oumn da lololegend

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 17:29 
Cytuj  
W branzy komputerowej jest mali trick.
Najlepiej zaczac jakies glupie praktyki w drukarni czy na najnizszym szczeblu w firmie zajmujacej sie plakatami, reklama czy nawet web design.
Jak masz leb na karku to po tych wakacjach, po darmowych praktykach, zatrudnia cie na stale, a wtedy na studia to albo elastyczny tryb pracy i dzienne lub zaocznie.
Imo w taki sposob najszybciej jest sie wypromowac.
Mowie to po przykladzie kolegi z roku, ale kierunku Informatyki i Ekonometrii. Zlecenia na zwykle zabezpieczenia zapytan SQL czy RSS poprawia za niezle pieniadze i sie uczy dziennie, a wszystko to ze zalozyl bloga opisujac bledy pewnych stron co zaatakowal, a pozniej wysyla maila z informacja o bledzie i jak go naprawic ;)

PS. Beldzio.com a no i jest nawet mlodszy, bo 21lat tylko, a sobie tak radzi ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 17:38 
Cytuj  
Pracuje od 2 lat w grafice komputerowej / poligrafii. Aktualnie drukuje na ploterach Mutoha łącznie z robieniem projektów/przygotowywaniem plików na druk wielkoformatowy itd. Niestety, ale w tej branży liczą się umiejętności a nie papierek.

Oczywiście, w żaden sposób nie chce Ci powiedzieć, że na ASP nic się nie nauczysz, bo jeżeli masz smykałkę do grafiki/malowania/rysunków i masz talent do tego, na pewno wiele się tam nauczysz i wiele zyskasz. Przez te kilka dobrych lat, spotkałem się tylko z jednym grafikiem komputerowym który był po studiach na asp. I fakt, był świetnym grafikiem.

Niestety nie odpowiem Ci na temat jaka szkoła jest lepsze bo po prostu nie wiem, wiem tylko że najważniejsze jest doświadczenie u umiejętności. Sam możesz w domu przez jakiś tam okres mając talent do projektów, poznac shopa/indesigna/illustatora i być elo ziomem w tej branży, wiesz mi.

Pozatym /bow dla Ciebie bo ta branża ma potężną przyszłość i wybierając sobie taką drogę kariery, na pewno nie popełnisz błędu.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 18:03 
Cytuj  
tymbardziej ze czlowiek od malego nic nie robi tylko skrobie Flamastrami :]


_________________
oumn da lololegend

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 21:09 
Cytuj  
Mi sie wydaje ze mylisz pojecia grafiki..

Na technicznych uczelniach pokroju PJWSTK czy politechnika jakakolwiek, grafika komputerowa to przedmiot techniczny. Na tych uczelniach nauczysz sie jak napisac photoshopa, na jakiej zasadzie powstaje 3d w 3dsmax i jak swiatlo jest przeliczane. Dowiesz sie o wszystkich technicznych detalach wyswietlania, geometrii i poznasz zaawansowana matematyke zwiazana z grafika wektorowa etc. Oczywiscie beda momenty gdzie bedzie sie studiowalo narzedzia do tworzenia grafiki, ale to bedzie kilka godzin zeby poznac podstawe tych programow.

Jak interesuje cie rysowanie, tworzenie grafiki, design, etc etc, to kieruj sie wlasnie na ASP albo podobny kierunek za granica. W polsce wiekszosc grafiki komputerowej to wlasnie techniczny kierunek.

Osobiscie skonczylem 'systemy multimedialne' na WI PS (szczecin), i moj koncowy projekt to byl engine 3d mojego pomyslu. Inni na roku pisali programy do obrobki obrazu, rozpoznawania elementow i wyciagania roznych detali z obrazu.

Uczelni z rysownictwem u nas zbyt wiele nie ma niestety.


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 23:50 
Cytuj  
robal ja cie bardzo dorbze rozumiem. Sam wiem ze poziom moich prac na tablecie nie jest zawysoki. jednak pokaze ci kilka pracek z teczki z zeszlego roku.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

ogolnie psa dopiero rozgryzam bo tablet dorwalem hmm 3 miesiace temu.


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 00:03 
Cytuj  
pokaz to jakiemus profesorkowi z ASP , on to fachowo oceni


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 00:43 
Cytuj  
bylem u myjaka ktorego ojciec wyklada na umcsie w lubline. Sam tomek uczy rysunku w pjwstk


_________________
oumn da lololegend

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 00:53 
Cytuj  
Obrazek

Fajny demonik. :-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 02:07 
Cytuj  
Szczerze?

Daleko od ASP troszke.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 08:52 
Cytuj  
Imo learning by doing. Czyli szukac roboty w np. jakiejs agencji, a ja nauczysz sie cos wiecej (pracujac) to formalizowac wiedze na studiach, zdobywac kwity i takie tam.

A do wyliczen pjwstk dolicz to ze to Wawa ... troche jednak inne koszty zycia sa ...

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 11:37 
Cytuj  
Roball ma racje, nie mowie że twoje prace są jakieś złe , po prostu sporo lepszych (imho) od ciebie się na ASP nie dostało.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 13:10 
Cytuj  
Teoretycznie to fajny kierunek dla projektowania grafiki (różnej) to architektura. Ale egzaminy tam są jeszcze trudniejsze niż na ASP. Do tego dochodzi znajomość historii, geografii itd. co jest sprawdzane na egzaminie. Prawda jest jednak taka, że tam również mogą Cię nauczyć robić naprawdę dobrą grafikę.

W każdym razie studia w Polsce w tym kierunku są albo trudno dostępne, albo chujowe. Zgodzę się z robalem, że za granicą w tym temacie jest znacznie lepiej.

A skoro chcesz w PL, to powtarzam: znajdź pracę.


_________________
whiteman#2717

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 13:17 
Cytuj  
whiteman napisał(a):
Teoretycznie to fajny kierunek dla projektowania grafiki (różnej) to architektura. Ale egzaminy tam są jeszcze trudniejsze niż na ASP. Do tego dochodzi znajomość historii, geografii itd. co jest sprawdzane na egzaminie.


Ke? Historia? Geografia? Na architekture?!? WTF? Skad ty to wziales? :D


pozdrawiam

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 14:57 
Cytuj  
Narysuj dworek polski z XVIII wieku pod który podjeżdża powóz jakiśtam.

To temat rysunku w I etapie egazaminu 4 lata temu. To wymaga znajomości historii. Jakby nie patrzeć.


_________________
whiteman#2717

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.