mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 10:42 
Cytuj  
Koncze budowac dom i tpsa sie na mnie wypiela jesli chodzi o podlaczenie tel+net wiec sprawdzilem w netii.
Zaproponowali tel + 2MBit lacze radiowe ktore sie u nich nazywa "WiMAX". Jesli ktos uzytkuje takie lacze moze podzieli sie wrazeniami jak to chodzi... szczegolnie w kontekscie gier MMO :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:01 
Cytuj  
radiowki do gier sie raczej nienadaja, no ale ostatnio chyba sa jakies technologie ktore eminuja wiekszosc minusow wireless, warto by bylo sie dowiedziec jaka technologie wykorzystuje te wimax ;p


edit: lol te wimax to nazwa technologi
http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX

Obrazek

w fpsy raczej sobie nie pograsz ;p w mmo - nie wiem, raczej beda lagi, ale jak duze to nie wiem ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:11 
Cytuj  
Testowałem rok temu WiMAX na odległości >20 km i działało przyzwoicie. W FFXI dało się spokojnie grać. Nie wiem jednak jak to ma się do sprzętu z netii (pewnie jakiś tani syf >.>) gdyż nasze (politechniczne) testy odbywały się na dość wysokiej klasy sprzęcie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:12 
Cytuj  
wireless connection typu UMTS HSPA to latency w zakresie modemu - stare polaczenia modemowe ( 190-300ms). Jezeli to jest pomiecy wlan a tym, to bedziesz mial 190ms, co w mmorpg powiedzmy jest jeszcze dopuszczalne... Oczywiscie do tego trzeba doliczyc 100-200 ms laga do servera, co daje 300-400ms... Nadal dopuszczalne, ale juz na granicy imo.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:17 
Cytuj  
Właśnie rzecz w tym, iż WiMAX nie szczyci się ogromnymi prędkościami tylko krótkimi czasami dostępu pomiędzy urządzeniami. W praktyce na odcinku 20km Mieliśmy transfery rzędu 1Mbps, ale pingi do routera na poziomie 50-80ms...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:21 
Cytuj  
ja bym wolal kabel, no ale rozumiem ze czasami sie nie da, wyglada to calkiem znosnie na sytuacje bez kabla... no ale niezapominajmy ze w wireless duzo zalezy tez od warunkow pogodowych i tego co stoi na drodze.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:27 
Cytuj  
Tak dokladnie. Dowiedz sie Karol:

1. Jak daleko jest hot spot od Ciebie.
2. Co jest po drodze.
3. Zapytaj Netie o dok. techniczna i min. wymagania terenowo - sprzetowe do tego ustrojstwa. Powinni Ci dac ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 11:29 
Cytuj  
W założeniach WiMAX miał być niezależny od warunków atmosferycznych. Dlatego już według standardu podaje się granice górne jako granice możliwe do zrealizowania na danym odcinku. W praktyce jednak obawiam się, że chinole i tak leją na te wymagania i produkują szajs.

Myślę jednak, iż na odcinku ~5km nie powinno być najmniejszych problemów. Jest to nieco odmienna technologia od WiFi i całkiem skutecznie już rok temu radziła sobie ze śniegiem (i to na odcinku 20km).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 12:13 
Cytuj  
Netia twierdzi, ze musza zrobic testy dla kazdej lokalizacji (mimo ze robili testy dla lokalizacji jakies 300m od mojego domu) bo ta technologia albo dziala na full albo wogole.
Ale dogadac sie z nimi odnosnie pingow do serwerow mmo nie ma szans - na infolinii gadasz z gosciami ktorzy nie sa techniczni i odpowiedzi odczytuja z przygotowanych "zeszytow" (jak jakiejs odpowiedzi nie ma w zeszycie to wtedy odpowiadaja "owszem, chyba tak" :) )

Anyway dlatego mi tak zalezy na opinii kogos kto to ma i gra w MMO bo zadna "teoria" nie zalatwi mi sprawy :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 12:59 
Cytuj  
jesli to jest ten "bezprzewodowy internet w netii", ktory reklamuja jako dostepny na wsiach itd. to kumpel gra na tym w WOWa pingi 100-250.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 12:59 
Cytuj  
Przejdz sie do tej lokalizacji 300m z laptopem i sproboj ;>

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 14:20 
Cytuj  
Moj kumpel mowi ze generalnie transfery ma b. dobre i stabilne... ALE nigdy nie mial pingow <100-120ms - w zadnej gierce.
A poza tym podobno dosyc czesto nei 'lapalo' mu polaczenie.
Np musial robic reconnect na loginach, czasami stronki sie nie wyswietlaly i trzeba bylo odswiezac. Tylko ze to mi akurat wyglada na usterke w routerze bo sam tak kiedys mialem ze swoim ;p

A moze blueconnect? ;o

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 15:07 
Cytuj  
bloob napisał(a):
A moze blueconnect? ;o


Mało komu odpowiadają limity transferów ;) + jak masz chatę na wsi to transfery są syfiaste (rodzice mojej dziewczyny mają podobną sytuację do Karola - wybudowali się 20km od Poznania, z TPSA podpisali umowę o przeniesieniu nr itd. i dostali info, że muszą czekać 10 miesięcy, aby TPSA pociągnęła do ich chaty 20m kabla (skrzynka znajduje się koło domu sąsiadów) - tepsa musi załatwić pozwolenie na budowę itd, aby nie siedzieć bez netu kupili laptopa w orange ("za złotówkę") i cieszą się Business Everywhere z transferami 8 kB/s) ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2007, 08:57 
Cytuj  
net od sieci komorkowych to jak modemy ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2007, 17:12 
Cytuj  
Hmm, a jak to sie ma do sieci internetowych ktore sa oparte na radiu? To jest to samo?
Bo jesli tak, to nie ma lepszej opcji. Przez kilka lat uzywalem radiowki osiedlowej i w zyciu nie mialem takich transferow (po 2MB/s przy sciaganiu, bez sciemy). Ogolnie wszystkim polecam takie rozwiazania. Ja zrezygnowalem, bo z firmy osiedlowej gdzie znalem gosci, mialem hasla do routerow i kluczyki do skrzynek zrobilo sie wszechmocne airbites.pl i wszystko sie zaczelo jebac.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2007, 21:30 
Cytuj  
Aktualnie w domu mam 2mb radiowe lacze od Netii i smiga. Zadnych problemow z WoWem (latency ~50ms) czy innymi grami (latency porownywalne).

X.

PS. Acha, srodmiescie Warszawy.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 263
Dołączył(a): 21.01.2007
Offline
PostNapisane: 21 lis 2007, 21:52 
Cytuj  
Ja mam 1mb i lacze nie jest zle (download/upload jest stabilny i na poziomie 120 kb/s), ale mam zastrzeżenia. Mianowicie , jak gram w jakies fpsy po sieci to ms srednio ~100 + ostre lag spiki co pare minut, takze na dluzsza mete moze to byc uciazliwe i lekko denerwujace ;]
Lokalizacja - Szczecin. Takze wszystko zalezy od lokalizacji, mozna trafic dobrze i nie miec zadnych problemow, w niektorych przypadkach moga pojawic sie jakies komplikacje.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2007, 00:13 
Cytuj  
gandzialf napisał(a):
Ja mam 1mb i lacze nie jest zle (download/upload jest stabilny i na poziomie 120 kb/s), ale mam zastrzeżenia. Mianowicie , jak gram w jakies fpsy po sieci to ms srednio ~100 + ostre lag spiki co pare minut, takze na dluzsza mete moze to byc uciazliwe i lekko denerwujace ;]
Lokalizacja - Szczecin. Takze wszystko zalezy od lokalizacji, mozna trafic dobrze i nie miec zadnych problemow, w niektorych przypadkach moga pojawic sie jakies komplikacje.

noo, dokladnie - kwestia zasiegu, czasem za miastem trafiaja sie miejsca bez zasiegu w jakiejs sieci (np. moja dziewczyna ma zasieg ERY tylko na tarasie, a ORANGE jest wszedzie na max i przypuszczam,ze tutaj jest tak samo) nie maja jakiejs opcji,aby pozyczyc modem na dwa dni i wyprobowac? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2007, 10:20 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
pozyczyc modem na dwa dni i wyprobowac? :)


No nie ma takiej opcji
Generalnie goscie mowia tak: przed podlaczeniem kazdej lokalizacji pojawia sie facet z laptopem i robi pomiary.
Jesli trzymaja poziom to podlaczaja, jesli nie - to nie. Netia twierdzi ze to nie jest usluga ktora dziala lepiej jesli jestes blizej nadajnika tylko, ze system jest zerojedynkowy - albo dziala "zawsze" albo "wcale".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2007, 14:45 
Cytuj  
zerojedynkowy zawsze albo wcale O_O

whaw O_O wysoka polka musi byc ;D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.