mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 19:10 
Cytuj  
Zamowilem prawie tydzien temu tabula rase w ultimie, zaplacilem karta i wybralem poczta-priorytet na stronie ultimy pisalo ze przesylka trwa 24-48h... jak dotad gra nie doszla, czy to wystarczajacy powod by anulowac tranzakcje ? napisalem maila do ultimy ale zero reply....


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 19:19 
Cytuj  
Możesz poczekać jeszcze 3 tygodnie. Tak działa poczta polska po reformie sprzed 3 miesięcy. Listy priorytetowe latają kilka tygodni między oddziałami :lol:
Paczka może też trafić do Twojego sąsiada. Ja tylko dzisiaj odebrałem 3 listy ze skrzynki skierowane nie do mnie tylko do losowych ludzi z ulicy (ostatnio zdarza się to bardzo często)...

SOE przejęło Pocztę Polską :lol:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 19:20 
Cytuj  
wtg... moge liczyc na jakies odszkodowanie jezeli gra trafi do sasiada ?

jezeli nie to co qwa mam zrobic? ;/ gra juz zostala oplacona...



jezeli gra do mnie nie dotrze to chyba moge rzadac zwrotu pieneidzy ? wkoncu to ultima jest odpowiedzialna za dostarczenie jej do mnie, a ze ich 'partner' czyli poczta polska nawalil to ich wina.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 19:26 
Cytuj  
Generalnie poczta polska ma kompletnie lolRegulamin.
Ty nie możesz działać, bo nie wiesz, że do Ciebie idzie przesyłka (w 4 oddziałach poczty mi tak już wyjaśniano). Nadawca ma zaś prawo złożyć reklamację po 14 lub 21 dniach (zależnie od rodzaju przesyłki) - nie wcześniej.
To jest burdel na kółkach. Może będziesz mieć szczęście i dostaniesz przed świętami (wątpię).
Ja tylko czekam kiedy jakaś poważna firma kurierska otworzy w Tczewie swój oddział. Póki co wszelakie paczki świąteczne wypuszczam kurierami z Gdańska.

Co do reformy - PP wybudowała za kupę kasy hale rozdzielcze. Teraz nie jest przeprowadzana wstępna segregacja w oddziałach poczty jak kiedyś. Wszystko trafia do tych hal (o ile w danej okolicy takowa się znajduje) i dopiero tam jest rozdzielana. Nadal brakuje tam pracowników więc trwa to po kilka tygodni.

Przeczytaj na jaki regulamin zgodziłeś się w Ultimie i zadzwoń do nich jutro.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 19:28 
Cytuj  
Nie masz zakupionego towaru czyli firma nie wywiazala sie z zamowienia, wiec nie czekaj na maile tylko zadzwon do nich i nie pytaj co sie dziej lub pros o wytumaczenie tylko opierdziel ich.
Poczta od dluzszego czasu jest celowo niszczona, z jednej strony dobrze bo prywatne firmy sa lepsze, ale z drugiej strony przeciez dzialala bardzo dobrze, a teraz sa takie cyrki, strach wysylac cos wartosciowego zwlaszcza ze firmy kurierskie teraz sa dosc tanie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 19:54 
Cytuj  
A jaka karta placiles? Moze uda ci sie chargeback zrobic i olej ultime...


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:10 
Cytuj  
inteligo, dzieki za reply, bede dzwonil do ultimy i sie wypytywal


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:35 
Cytuj  
i pamietaj ze osoba ktora cie obsluguje nie moze odlozyc sluchawki sluchawki dokad ty nie powiesz dowidzenia.


_________________
oumn da lololegend

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:40 
Cytuj  
Cytuj:
VISA CHARGEBACK REASON CODE 30

Description

CB – Services/Merchandise Not Rec’d

Cardholder did not receive, due to merchant’s unwillingness or inability:

- Services

- Shipped merchandise

- Merchandise delivered at the agreed-upon location or by the agreed-upon date

- Airline or passenger rail tickets order via Mail/Phone or on-line

Media Required
Documentation to prove that the cardholder received the services or merchandise, or proof that credit was issued.


Jak placiles visa to spokojnie przejdzie. Jak widzisz Ultima bedzie im musiala pokazac ze odebrales przesylke :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:54 
Cytuj  
good :) jak jutro nie dojdzie bede dzwonil do ultimy, na bierzaco bede raportowal przebieg wydarzen ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:54 
Cytuj  
TBH to chargeback był by w takiej sytuacji trochę chamski, szczególnie że tak naprawdę sam sobie jesteś winny. Kto normalny zamawia coś przez pocztę polską 2 tygodnie przed świętami? Poczta polska to jeden wielki fail, a Ultima w tej sprawie raczej nie może wiele więcej niż ty (Poczta zlewa wszystkich jednakowo)

Generalnie zadzwoń i wyjaśnij, może ci ktoś z ultimy zaproponuje jakieś zadośćuczynienie (jak dotąd mam z nimi same pozytywne doświadczenia)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 21:57 
Cytuj  
Poczta priorytet 24-48h? Heh to dobre, to chyba tylko na stronie PP takie farmazony wypisuja. Do mnie (Wrocek) priorytet z Katowic szedl 2 tygodnie...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 22:03 
Cytuj  
Ja odebrałem dzisiaj 3 paczki z poczty polskiej zamówione w piątek. Nie jest tak źle :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 22:11 
Cytuj  
Ponoc sortownia lokalna jest w proszku i sortuja... recznie. Na priorytet z Wawy czekam juz 3 tydzien.

Nie wiem moze to ja mam takiego pecha heh.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 22:19 
Cytuj  
1. na stronie ultimy pisalo 24h-48h
2. niektorzy nie obchodza swiat, nie zwracaja uwagi na date w wyczekiwaniu swiat, wiec mogli nie zauwazyc ze beda problemy, tymbardziej ze wtedy jeszcze nie informowali na stronie ultimy.
3. dotad niemialem problemow z poczta polska.

4. co do stwierdzania iz jestem winny bo wybralem przesylke poczta - rownie winna jest ultima ktora oferuje taka przesylke.


co do doswiadczen z ultima, to wlasciwie moje 6 zamowienie w ultimie, tak wiec zle ich nie ocenialem, czasami zdarzalo sie ze pozniej cos wyslali, ale to wszystko... wlasciwie poraz pierwszy pojawia sie problem bo poraz pierwszy placilem karta a nie za pobraniem.


edit: Zreszta, to nie ja sprzedaje, tylko sklep, kazdy sklep handlujacy w necie powinien wziasc pod uwage problemy w trakcie przesylki i miec jakis plan awaryjny, tymbardziej jezeli spodziewali sie ze beda opoznienia, powinni o tym poinformowac przy wyborze przesylki, ja nie zostalem o tym poinformowany.

nie zamierzam odrazu brac chargeback, jednak chcialem sie dowiedziec jakie mam prawa, cobym nie zostal wychujany ;p
Jak jutro gra nie dojdzie to bede dzwonil do ultimy wyjasniac sprawe.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 07:06 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
1. na stronie ultimy pisalo 24h-48h


Bo taki czas doręczenia podaje poczta polska.

Ashton napisał(a):
2. niektorzy nie obchodza swiat


Rozumiem że mogą kogoś święta nie obchodzić, ale na pewno wiesz kiedy się odbywają, i jako inteligentny człowiek powinieneś przewidzieć że mogą być problemy z przesyłkami. Nawet w firmach kurierskich w ostatnim tygodniu przed świętami pewnie będą problemy, co dopiero na poczcie z której większość osób korzysta przy wysyłaniu wszystkich świątecznych paczek.


Ashton napisał(a):
3. dotad niemialem problemow z poczta polska.


Uważaj się za jednego z niewielu szczęśliwców :)

Ashton napisał(a):
4. co do stwierdzania iz jestem winny bo wybralem przesylke poczta - rownie winna jest ultima ktora oferuje taka przesylke.


Dobrze, źle się wyraziłem, to oczywiste że nie ma w tym twojej winy, co najwyżej pewna nierozwaga, ale ultima (jeżeli tylko wysłali odpowiednio oznakowaną paczkę) też nie za bardzo tu zawiniła. Winna jest poczta.


Tak na marginesie jest jeszcze jedna opcja, leniwy sku#$#@ listonosz (np u mnie w okolicy tylko tacy są), który ani ci awizo nie wrzucił do skrzynki ani nawet się nie pofatygował do drzwi. Moja propozycja (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) przejdź sie przed telefonem do U na pocztę i karz sprawdzić czy paczka nie doszła, i nie daj się zbyć tekstem że jak by doszła to było by awizo. Listonosze NOTORYCZNIE nie zostawiają awizo albo wrzucają wszystkie do jednej skrzynki etc.

Ostatnio mam agresora na pocztę, jak tylko widzę listonosza to mam ochotę mu kuku zrobić...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 08:43 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Rozumiem że mogą kogoś święta nie obchodzić, ale na pewno wiesz kiedy się odbywają, i jako inteligentny człowiek powinieneś przewidzieć że mogą być problemy z przesyłkami. Nawet w firmach kurierskich w ostatnim tygodniu przed świętami pewnie będą problemy, co dopiero na poczcie z której większość osób korzysta przy wysyłaniu wszystkich świątecznych paczek.

uwierz mi ze mozna calkowicie zapomniec, nie wychodzisz z domu, nie ogladasz tv, nie sluchasz radia, kontakt masz tylko przez net... stron tez niewiele przegladam, wiekszosc stuffu zaliczam na rss/mail

Goatus napisał(a):
Tak na marginesie jest jeszcze jedna opcja, leniwy sku#$#@ listonosz (np u mnie w okolicy tylko tacy są), który ani ci awizo nie wrzucił do skrzynki ani nawet się nie pofatygował do drzwi. Moja propozycja (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) przejdź sie przed telefonem do U na pocztę i karz sprawdzić czy paczka nie doszła, i nie daj się zbyć tekstem że jak by doszła to było by awizo. Listonosze NOTORYCZNIE nie zostawiają awizo albo wrzucają wszystkie do jednej skrzynki etc.

Ostatnio mam agresora na pocztę, jak tylko widzę listonosza to mam ochotę mu kuku zrobić...


Byla taka listonoszka, jakos rok temu matka sie wkurwila i zrobila awanture na poczcie, od jakiegos czasu mamy innego listonosza, moze jest jakis zwiazek ? :) Swoja droga dowiaduje sie codziennie :(


edit: co do braku rozwagi, przyspieszylem jak zobaczylem ze po 6 rano, tak sie wciagnalem w gre ze i tak ledwo przetrwalem czas zamawiania =_=; zreszta dlatego tak mnie denerwuje ta sytuacja _-_; no ale nic, wkoncu mialem okazje pograc w witchera ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 38
Dołączył(a): 16.03.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 09:03 
Cytuj  
Jak na mnie to jest właśnie wina Ulitmy, a dlaczego? Wchodzisz na ich stronę, widzisz dostawa w 24-48h to twierdzisz - zamawiam, będzie szybko. Skoro nie ma na ich stronie żadnej informacji na temat tego, że w okresie przed świątecznym może nie udać się doręczyć w tym terminie to to jest ich wina. Dla mnie mogliby i na wielbłądach to wieźć , ale skoro mówią o max 48h to w tyle ma być, szczególnie, że z tego co kojarzę za to dodatkowo płacisz(?).

Jednak jestem prawie pewien, że gdzieś tam w informacjach na temat przesyłem, jest napisane, że opóźnienia spowodowane przez pocztę polską (czy dowolnego innego kuriera nie są ich wina blablabla) tylko to jest już nieuczciwe wobec klienta.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 09:55 
Cytuj  
Poczta priorytet 24-48 h to chyba znaczy że firma w ciągu 24-48 h nada na poczcie paczkę priorytetem?


_________________
O.o

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 10:19 
Cytuj  
jeśli zapłaciliście za dostawę via poczta polska/kurier i nie otrzymaliście przesyłki w deklarowanym przez dostawcę czasie istnieje opcja dochodzenia zwrotu opłaty za przesyłkę, a nawet czasem jakichś extra zadośćuczynień finansowych.
latem czekałem ponad 2 tygodnie na paczkę priorytetową z ipodem, bo na poczcie mieli kurierów na urlopie i nie miał jej kto do mnie przywieźć.
...olałem to 20zł, jak mi naczelniczka powiedziała jaka droga przez mękę przede mną, jeśli chcę poczcie jakąś kasę zabrać ;)
(ale możliwość dochodzenia swoich praw ofc istnieje)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.