mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 8
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 cze 2008, 21:57 
Cytuj  
Niedługo będę robił prawko i zastanawiam się nad jakimś autem ;] szukałem, szukałem i z dostępnych cenowo spodobał mi się peugeot 406 coupe albo coś takiego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5213956

Jestem zielony w takich tematach, ale jak widzę auto dość klimatyczne, dlatego wpadło mi w oko ;] tylko nie wiem jak jest z awaryjnością takich "klimatycznych" starszych aut?

Co Wy sądzicie na ten temat?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2008, 22:08 
Cytuj  
Nie zarejestrowny w kraju, 24 lata, 15 klockow, 200k przebiegu. Sorry ale nie :)

Za ta cene teraz mozesz dostac Golfa IV TDI w dobrym stanie, do sprowadzenia z niemiec oczywiscie (tylko od niemca, nie z komisu) i zarejestrowania. Wyjdzie mniej wiecej tyle samo, a samochod napewno niezawodny i pali malo.

Wszystko zalezy co chcesz robic z samochodem. Jezdzic nim, czy udawac ze wyrywasz dupy na dzielni :)

W tym przedziale cenowym z aut ktore wygladaja dobrze to alfa romeo 156 (ale alfy ponoc sie sypia) albo Meganne Coupe (francuzy tez ponoc sie sypia jak stare bagietki).

Alfa ma sportowa sylwetke, ale jednoczesnie klase, no ale sie sypie niby, twoja kasa i twoja decyzja :)


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2008, 22:31 
Cytuj  
bez jaj z tym Porsche, na pierwszy samochód raczej bym wziął coś za góra 10k. prawda jest taka, że po 30h kursu nikt nie jest zajebistym kierowcą i auto to sporo może przeżyć przez pierwsze miesiące użytkowania ;)

inna sprawa, że 24letni samochód MUSI się po prostu lekko posypać w środku od czasu do czasu, a naprawa Porsche (pomijając samą dostępność części) raczej dla nikogo nie brzmi "tanio" ;) nie wiem, może grasz w telenoweli albo masz bogatych rodziców, ale takie auto ma wszelkie zadatki na "skarbonkę bez dna".

polecam typ Nestora - paru kumpli sprowadziło podobne auto i ich głównym problemem są kradzione radia ;)

z niezawodnych, niedrogich i używanych rzuć też okiem na Nissana Primerę - kumpel ma na 2.0 diesla ponad 500k km przejechane i wciąż bez większych napraw (jedynie rzeczy, które się mechanicznie ścierają itp) + 3x kradziono mu radio bez wybijania okna (światli złodzieje wiedzą jak otworzyć samochód z alarmem bez włączania alarmu i wybijania szyby), hehe


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2008, 22:34 
Cytuj  
Fakt, primere P10 moge polecic spokojnie. Starzy mieli ta primere przez 10 lat, i sprawowala sie naprawde zajebiscie, naprawy sie zdarzaly ale bez przesady. W tej chwili 10tke mozna dostac za 6-8k.


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 12:10 
Cytuj  
Jeżeli już 944 to zdecydowanie nie ten egzemplarz :D. A co do samej 944 to auto sporo pali, coś co ma 24 lata na pewno nie będzie bezawaryjne. Bardzo niska dostępność części (problem nawet z niektórymi orginalnymi). Jeżeli już część dostaniesz to może być nawet 5-krotnie droższa niż nie przymierzając do Fiata/Renault (których BTW nie polecam)

Co do kupowania w Niemczech od niemca - to zależy jak trafisz - tak samo mają stłuczki - tak samo naprawiają częściami ze szrotów u Pana "Kazia" i tak samo kręcą liczniki. Oczywiście szansa procentowa trafienia mniej wytłuczonego i bardziej zadbanego auta w Niemczech jest wyższa niż w Polsce...ale...:D

Pamiętaj, że OKAZJE zdarzają się niezwykle rzadko - a jeżeli już to auto oglądnij X razy dokładniej niż "nie okazję :D"

Co do Golfa MKIV - to autko godne polecenia (III jeździłem jako pierwszym autem).

Napisz czego od auta oczekujesz bo tak w ciemno w przedziale ok 15000 to można strzelać i strzelać :D


_________________
Gzzzt

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 12:49 
Cytuj  
Polecam honde civic okolo 10 lat. Rocznik/stan/przebieg w zaleznosci od funduszy. Honda w tym wieku niezle trzyma cene, wiec nie stacisz wiele jak bedziesz chcial za 1,5 roku przesiasc sie na cos innego, dodatkowo silnik praktycznie bezawaryjny.
Jedyne co, to niedostepny diesel, a jedynie benzyna, ktora trzeba podkrecic do 3,5 tysiaca zeby dobrze chodzila, wiec spalanie rosnie. Ale jesli nie zalezy Ci na zostawianiu czarnych sladow pod swiatlami to warto, bo da sie jezdzic ekonomicznie.

Chociaz ON bywa juz drozszy niz wacha, zysk taki, ze pali mniej jedynie. Pytanie kiedy roznica zacznie sie zacierac ;-)


_________________
Obrazek


Posty: 8
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 14:12 
Cytuj  
hmmm... od auta oczekuje, żeby nie było awaryjne i dość ładnie się prezentowało, podoba mi się Alfa Romeo, ale słyszałem w są praktycznie na samym dnie tabeli jeżeli chodzi o awaryjność, więc wygląd to nie wszystko, jak pisałem peugeoty się ładnie prezentują, np 406 coupe.. , ale np. takim golfem II nie mógłbym jeździć, nawet jeżeli byłby super mało awaryjny ;p

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 15:12 
Cytuj  
Peugeot to Peugeot francuskie gowno, ktorego autem nazwac nie mozna. Zamiast tej 406 coupe wzialbym Mercedesa 124 Coupe z 1990 roku - i owiele mniej balbym sie wyruszyc w daleka trase, nawet jezeli mialby 500k+ przebiegu.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5263540

Jezeli natomiast masz w dupie wyglad samochodu to mozesz zastanowic sie tez nad japoncami. Wygladaja paskudnie, ale sa tanie w utrzymaniu, niewiele pala i popularniejsze marki nie sa drogie w naprawie.
Wszystko zalezy tez ile chcesz na to przeznaczyc pieniedzy. Golf IV za 15k w TDI nie bedzie zbyt dobrym wyborem, bo albo bedzie mial 600k przebiegu, albo wlasciciel lubil gazowac na zimnym silniku i wie ze zaraz cos padnie.
Do 20k popatrz tez na Audi a3 1.8T - super silniki, 150KM, zbiera sie od niskich obrotow dzieki turbince i nie pali zbyt duzo.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 17:08 
Cytuj  
u nas na wsi wszyscy jeżdżą A4. A jeden taki bogoc to se kupił nawet nówkę.
Peżot dobry Asmax, jeśli ktoś miał z twoich znajomych psującego się to musiał trafić na kiepski egzemplarz. Ja miałem 206 1.9D - super auto, od nowości miałem przez 5 lat, nie psuł się wcale, drogi się trzymał świetnie, mało palił. Znowu znajoma jeździ fiatami i też chwali że świetne. Nie wierz wiejskim legendom "bez gwiazdy nie ma jazdy". Ale z drugiej strony, jak sam się nie przekonasz to chyba nie ma siły.


_________________
O.o

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 17:14 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
wzialbym Mercedesa 124 Coupe z 1990 roku - i owiele mniej balbym sie wyruszyc w daleka trase, nawet jezeli mialby 500k+ przebiegu.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5263540


sorry ale idź asmax z tym crapem :D

ja rozumiem, że gorszego samochodu się już nie da polecić komuś, ale tego czegoś to bym nawet największemu wrogowi nie polecił. Nie wiem co to 'coś' ma z coupe z silnikiem 2.2 i masą 2 ton... a no tak... te zajbebiste osiągi 0-100 w 25 sekund z wiatrem w plecy

:D


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 18:04 
Cytuj  
Czy ja wiem Asmax , niektore Japonce sa calkiem zgrabne , jak Suzuki Ignis
Francuzow nie polecam Citroen AX , ZX , C5 i wszystko sie sypalo jak Kasia Figura


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 18:18 
Cytuj  
Zgodze sie z zychem, osobiscie mam honde civic 1.5 z 97 roku i chodzi bez zarzutu. Fakt ze egzemplarz tez byl dobry z zadbanego zrodla :P


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 18:20 
Cytuj  
a ja polecam audi najpierw miałem A3 http://picasaweb.google.com/rafgate/A3

a teraz mam A6 http://picasaweb.google.com/rafgate/AudiA619TDI
auta audi są po prostu świetne
nic dodać nic ująć

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 18:56 
Cytuj  
Ladny. Napisz cos o tym A6 - ile cie kosztowalo, parametry itp.

Pozdrawiam


Posty: 8
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 19:15 
Cytuj  
o A3 też ;p Który to rocznik i za ile takie chodzą, bo widzę, że wyposażenie bogate dość ;]

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:01 
Cytuj  
a3 98r 1,6 benzyna poszła za 17tysi bo miałem nią wypadek
a6 jest z roku 2000 1,9 tdi kosztowała mnie z opłatami i innym wkładem ponad 34 tysi niestety drogo chodzą 1,9 tdi , auto śmiga fajnie no i wyposażenie jest bardzo bogate

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:06 
Cytuj  
Kazdy facet wie, ze na poczatek najlpsze na jest nowe lamborghini, tylko trzeba bylo zamawiac przed testami w gimnazjum to moze w wakacje byc sobie pojezdzil.
Glowna wada to to, ze trzeba czekac na zamowiony model...

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:09 
Cytuj  
kup se takiego mercedesa starego

Obrazek

super auto i przyzwyczaisz sie do jazdy dlugim samochodem jak przystalo na mezczyzne po prostu

a nie jakies golfy czy kupe dla maminsynkow i pedalow!


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:20 
Cytuj  
Pierwsze auto ?

Kup sobie maluszka i zajeźdź go na śmierć, a dopiero potem nabądź coś lepszego.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:30 
Cytuj  
To juz lepiej rowerem... I zdrowiej!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.