mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 19:14 
Cytuj  
Kuźwa wychowany w Polsce i używający przez ~10 lat kont w polskich bankach strasznie się dzisiaj wku%^#$iłem.

Otóż pracodawca płaci mi czekami. Czek to taki świstek papieru który wymyślono gdzieś w średniowieczu i w zacofanych systemach bankowych został się do dzisiaj. Zanosisz taki czek do banku, wypełniasz drugi świstek i po raptem 5 dniach roboczych (czyli 7 dniach kalendarzowych chyba, że wpłacisz w poniedziałek) cieszysz się kasą.

Są też wyjątki: czek wpłaciłem 30.09.2009. 7.10.2009 dostałem kasę. Dzisiaj tj. 12.10.2009 tą kasę sobie z powrotem wzięli z konta.
Co lepsze czek jest dokładnie z tego samego banku w którym go wpłacałem - czyli idzie przelewem wewnątrzbankowym - Barclays -> Barclays. Te angielskie debile potrzebują tylko 5-ciu dni roboczych by sprawdzić czy na koncie z któego będzie przelew jest kasa i zrobić transfer środków. Ale są wyjątki:

Zaszedłem do banku od razu po pracy bo bałem się, że to po prostu jakiś wałek - nagle z konta w czasie pracy znika Ci 500F :/ Uprzejmy Pan powiedział, że czek się "odbił" i kasa została wycofona. Czyli jakaś bankowa kurwa wlazła na moje prywatne konto i nawet nie informując mnie o tym wzięła sobie z niego 500F. No parodia XXIw.
Do tego miły pan zamiast mnie przeprosić za ten akt jawnego złodziejstwa w biały dzień, próbował mi jeszcze sprzedać jakaś kartę kredytową.

Olałem gościa. Dzownię na infolinię - oczywiście odbiera ciapata (czyli ani czarna ani biała tylko taka pośrednia) która napierdziela po angielsku z indyjskim akcentem z którego ja połowy nie rozumiem. I mi tłumaczy, że gość który mi wystawił czek nie ma pieniędzy więc czek się odbił. Pytam jak mógł się odbić gdy pieniądze przez 6dni były już na moim koncie jako moje i dostępne? Coś tam pierdzieliła w mieszance engrisha i swojego shakashwili, że czasami tak może być, bo czek się clearuje 5dni, ale potem sprawdzają go jeszcze przez kilka dni... Co oni tam tak sprawdzają - drzewo genealogiczne gościa do 10 pokoleń wstecz że trwa to tyle czasu?

No K#$^&wa ja jestem cholerenie przyzwyczajony do natychmiastowych przelewów (no góra kilka godzin jak międzybankowe) i nietykalności konta osobistego, chociażby na koncie z którego robili Ci przelewy się waliło i paliło. Co to za system bankowy z dupy pytam! NIech wbiją konto gościowi na minus i naliczają procenty - ja to mam w 4 literach, nie mój problem...

Kabraxis dopisz się, że to ja jestem zjebany, a system bankowy UK jest wspaniały to mi trochę złość odejdzie. Bo na razie to z chęcią bym wpadł do tego banku i komuś najebał. Wychodzi na to, że każdy cwel pracujący w banku może sobie wejść na moje konto i się nim bawić.

I takie małe osobiste statystyki:
W Polsce miałem konta w 5-6 bankach i kilka kart kredytowych w ciągu ~10 lat - nigdy ale to nigdy, żaden bank nie pomylił się ani o grosz.

W UK mam jedno konto w jednym banku, brak kart kredytowych - to 3 (trzeci) numer banku w ciagu 4 lat. 2 pierwsze to zwykłe pomyłki (podwójne wpłaty, podwójne wypłaty).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 19:40 
Cytuj  
I see what you did there.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 19:46 
Cytuj  
Widzisz, bankowi nie zalezy na tym, zeby Ci dac szybko kase. Takich jak Ty jest wielu (miliony, jak nie miliardy funtow). Bank sobie wrzuca Twoje pieniadze na 5 overnightow (lokat nocnych). Z czego ma ladny zysk. I tak co miesiac do konca swiata.

Twoj pracodawca tez chce zebys jak najpozniej wzial kase, bo on ma efektywniejsze zarzadzanie plynnoscia. :)

Idz do szefa i powiedz, ze nie chcesz czekow, a przelewy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 19:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Kabraxis dopisz się, że to ja jestem zjebany, a system bankowy UK jest wspaniały to mi trochę złość odejdzie. Bo na razie to z chęcią bym wpadł do tego banku i komuś najebał. Wychodzi na to, że każdy cwel pracujący w banku może sobie wejść na moje konto i się nim bawić.


/care

Ale w sumie jako typowy polak ciesze sie z twojego nieszczescia, oby tak dalej. GJ England.

A na serio to kurwa zmien bank bo widocznie ten jest chujowy. Pozatym to ty zawsze wyrazales sie w samych superlatywach o UK i jak to w Polsce nie jest chujowo, smutno i zacofanie. Podobno w Anglii klient nasz pan wiec masz co chciales. Widze jednak ze moze jeszce cos z ciebie bedzie bo po poczytkowym zachlysnieciu sie "dobrobytem w UK" (co ma wiekszosc ludzi) wraca ci normalne myslenie.

EDIT: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9588252&N=1

Gdzie to jeszcze napisales? Na forum filipinki? Dlaczego nie napisales o mnie na GOLu? Chce byc tam tez slawny.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 20:14 
Cytuj  
Marek ciesz sie, zes do IRL nie dojechal. Oni tu bankowosc internetowa wprowadzili 2 czy 3 lata temu :lol: :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 21:29 
Cytuj  
imo twoj szef ma xboxa i cie nie lubi


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 21:41 
Cytuj  
Marek, ktoś Ci na forum gry-online proponuje 5 zyli / h za wyremontowanie siedziby nowej. Może to coś dla Ciebie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 22:44 
Cytuj  
tworząc jak największą ramkę.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 22:50 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tworząc jak największą ramkę.


Nie pomagasz.

Ja też, w sumie failnąłem. Ale się starałem...


_________________
Obrazek

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 23:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(...)


Mi tam zawsze na konto przelewali :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 23:11 
Cytuj  
a mowia ze Polska to zacofany kraj..
w ch..cie laduja w ten Anglii i tyle..

powiedz szefowi ze chcesz gotowke a jak nie to niech szuka innego frajera:P
a swoja droga co jesli potrzebujesz pilnie gotowki..??zakladajac wyplate dostajesz 30 wrzesnia, czyli co np za gaz wode telefon czy kupic cos wiekszego mzoesz planowac ale dopiero za kilka dni..??o ile wczesniej tego czeku ktos nie 'zablokuje"

a jak idziesz kupowac do sklepu , to Ty mozesz placic takimi czekami?
jesli tak to kup 2 krowy swinie czy wielblada, wystaw czek a pozniej niech sie inni martwia ze czek jest bez pokrycia.., albo ze bedzie pokrycie ale za 7dni

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 23:42 
Cytuj  
przypomniał mi się film z Leosiem "złap mnie jeśli potrafisz".

Pewnie szef Marka oglądał niedawno ;)


ps. bierz forsę do łapy
tam pewnie jeszcze telegrafem wiadomości wysyłają


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2009, 23:56 
Cytuj  
Ale po chuj to na gole wypisywałeś i tutaj...Przecież chyba nie chcesz żebysmy płakali razem z tobą :F?

/care


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 00:20 
Cytuj  
Ja sie ciesze ze to napisal. Chcialem sobie cos dobrego poczytac na dobranoc i sie udalo.

Mark24 napisz cos jeszcze jutro!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 01:23 
Cytuj  
No ja niestety, nie mogę i nie potrafię skumać jak ktoś piszę taki temat na polskich forach. Kogo to interesuje w ogóle. Rozumiem, jakiś konretny i ważny powód pisania takiego tematu, ale ten który Mareczek napisał jest żałośny. Dosłownie rozumiem to tak.

"Napiszę posta na mmorpg.pl w pogawędkach, żeby pokazać wszystkim jaki jestem elo i mieszkam na wyspach". Niestety ja tego jako elo nie odbieram i uważam, że jak ktoś się w Polsce nie znalazł, to niech nie przyznaje się, że mieszka w UK. A jak ktoś ma problem z bankiem na wyspach, to mnie to osobiście koło dupy lata.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 05:56 
Cytuj  
@up: a ja twoj post odbieram jako kompleks malego polaczka.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 06:39 
Cytuj  
Ze swojego doświadczania wiem że właśnie polski system bankowy jest jednym z nowocześniejszych na świecie. Nie tylko pod względem przepisów prawnych ale przede wszystkim systemów informatycznych. Jak się dowiedziałem że w IE paniusie w banku bawią się w ręczne zszywanie dokumentów, papierowe kartoteki i napierniczanie na kalkulatorach które u nas wyszły z użycia w takich instytucjach jakieś 15 lat temu to nie mogłem uwierzyć...

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 08:46 
Cytuj  
I mozna uciec inflacji trzymajac kase na polskim koncie. Nie wiem jak w UK ale w wielu krajach zachodnich nie ma co liczyc na jakikolwiek % jak sie trzyma kase w banku.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 09:20 
Cytuj  
jak by wam zabrali oszczedznosci z 5 lat tyrania w uk tez byscie sie wkurwili


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2009, 09:38 
Cytuj  
Hehehe.

A tak w ogole, to niech ci szef przelewy robi lol.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.