mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 23:23 
Cytuj  
Jest podzial, fundamentalny - themepark vs sandbox
Themepark - wesole miasteczko - to wymyslane przez devow atrakcje ktroe sobie gracze wybieraja, zmieniaja. Sandbox - piaskownica - devsi daja ogolne zasady, pare foremek i bawta sie jak potrafita ludu.
WoW vs Ultima, WAR vs EvE, AoC vs Darkfall. To bezposrednio wiaze sie z PvP - w sandboxach przegrana boli jak cholera, oznacza strate kasy, wiec i czasu. w themeparkach przegrana jest niekosztowna. Czyli roznica jak miedzy polowaniem z dzida na slonia, a swiniobiciem.
Poezja zaatakuje,a co!
Nie lubię gdy mi mówią po imieniu
Gdy w zdaniu jest co drugie słowo - brat
Nie lubię gdy mnie klepią po ramieniu
Z uśmiechem wykrzykując - kopę lat!
Nie lubię gdy czytają moje listy
Przez ramię odczytując treść ich kart
Nie lubię tych co myślą, że na wszystko
Najlepszy jest cios w pochylony kark

Nie znoszę gdy do czegoś ktoś mnie zmusza
Nie znoszę gdy na litość brać mnie chce
Nie znoszę gdy z butami lezą w duszę
Tym bardziej gdy mi napluć w nią starają się
Nie znoszę much co żywią się krwią świeżą
Nie znoszę psów co szarpią mięsa strzęp
Nie znoszę tych co tępo w siebie wierzą
Gdy nawet już ich dławi własny pęd!

Nie cierpię poczucia bezradności
Z jakim zaszczute zwierzę patrzy w lufy strzelb
Nie cierpię zbiegów złych okoliczności
Co pojawiają się gdy ktoś osiąga cel
Nie cierpię więc nie wyjaśnionych przyczyn
Nie cierpię niepowetowanych strat
Nie cierpię liczyć nie spełnionych życzeń
Nim mi ostatnie uprzejmy spełni kat

Co jest lepsze? Disneyland czy piaskownica? Dla gracza :>

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 23:33 
Cytuj  
disneyland

/thread


_________________
Obrazek
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 23:42 
Cytuj  
Sandbox > themepark

Gry mmorpg 95% robią programiści partacze na spółę z marketingowcami debilami, dlatego nie ma w co grać (niby jest EvE i DFO ale jakoś nie to :/ )


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 23:59 
Cytuj  
odwieczny temat , ja pierdole , skoro sandbox to taki raj na ziemi to czemu kazdy jeden upada na ryj ?
czemu skoro ultima byla taka zajebista to nie ma jej juz od wiekow

ja pierdole , idzcie spac

kazdy mastacz z tego forum to hardcore pvp madafaka ktory ofc ownuje wszystko co sie rusza , w rl ma wlasna firme i rucha same miss - pewnie mnie zaraz pojedzie ze sie uja znam i w ogole sandbox jest teh pr0 a wszystko inne smierdzi kupom
ofc kazdy jeden pr0 player wie jak zrobic najlepszego sandboxa na swiecie(zaraz potem ociera lze w zwiazku z UO) tylko ni chuja zaden marketingowiec mu na to nie pozwala - olaboga
edit kazdy pro jest ofc mega liberalem, najlepiej anarchokapitalem i glosowal by na JKM - bo chce miec ffa w rl

dfo da sie juz normalnie kupic czy dalej otwieraja sklep na 2,5 min ??
udalo im sie wypelnic chociaz jeden serw na full ??

ale sandbox >>> >>> >> > eferything

na temat, lepsze jest to co komu pasuje kurwa skumajcie to raz na zawsze i przesancie plakac za uo i pierdolic o sandobxach
pzdr


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 cze 2010, 00:03 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 00:00 
Cytuj  
co do ultimy, ostatnio odpalilem jakiegos szarda, i troche ludzi w to gralo.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 00:06 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
co do ultimy, ostatnio odpalilem jakiegos szarda, i troche ludzi w to gralo.

super, co tu jeszcze robisz ? idz graj , przeciez best game evah jest odpalona na celeronie 500 z 2gb ramu u kogos na neostradzie \o/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 00:09 
Cytuj  
tego nie mowie, ja w uo w ogole nie gralem, ale to, ze danej grze, ktora wyglada jak wyglada dalej są wierni ludzie to chyba o czyms swiadczy. Jakby DFO startowalo teraz, to pewnie ludzie by grali.

ale moze pop rostu ludziom tutaj znudzily sie mmo, a nie, ze nie sa sandboxami ;p

obecnie to nawet nie ma za bardzo gier z skill systemem zamiast levelingu.


_________________
.


Ostatnio edytowano 12 cze 2010, 01:03 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 01:02 
Cytuj  
Sandbox nie oznacza że musi być full loot.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 01:57 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
odwieczny temat , ja pierdole , skoro sandbox to taki raj na ziemi to czemu kazdy jeden upada na ryj ?
czemu skoro ultima byla taka zajebista to nie ma jej juz od wiekow

ja pierdole , idzcie spac

kazdy mastacz z tego forum to hardcore pvp madafaka ktory ofc ownuje wszystko co sie rusza , w rl ma wlasna firme i rucha same miss - pewnie mnie zaraz pojedzie ze sie uja znam i w ogole sandbox jest teh pr0 a wszystko inne smierdzi kupom
ofc kazdy jeden pr0 player wie jak zrobic najlepszego sandboxa na swiecie(zaraz potem ociera lze w zwiazku z UO) tylko ni chuja zaden marketingowiec mu na to nie pozwala - olaboga
edit kazdy pro jest ofc mega liberalem, najlepiej anarchokapitalem i glosowal by na JKM - bo chce miec ffa w rl

dfo da sie juz normalnie kupic czy dalej otwieraja sklep na 2,5 min ??
udalo im sie wypelnic chociaz jeden serw na full ??

ale sandbox >>> >>> >> > eferything

na temat, lepsze jest to co komu pasuje kurwa skumajcie to raz na zawsze i przesancie plakac za uo i pierdolic o sandobxach
pzdr


Ho Ho Ho.... So True. :)


"Sandbox + theme park. To jest kluczem do sukcesu."

So True x2

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 07:55 
Cytuj  
Remake ultiy z grafika diablo 3 == epic win.,


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 09:40 
Cytuj  
Karghoul napisał(a):
Co jest lepsze? Disneyland czy piaskownica? Dla gracza :>


To co jest lepiej wykonane.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:06 
Cytuj  
Ale bzdury, zacznijmy od tego ze trudno pisać tu o tym ze Eve jest sandbox , to bardziej rozbudowany themepark, problematyczny jest tez Darkfall bo bardziej mu to gier fps ze swoimi ograniczeniami niż do sandbox.

Gra sandbox tez ma swoje reguły i można robić to na co devsi pozwalają, jednak to w sandboxie mamy fundamenty gdzie gracze tworzą świat gry, jest to ekonomia, craft, open pvp, loot, polityka, w takiej grze nie można natknąć sie na loading czy ograniczanie liczby graczy.

Aktualnie nie ma gry gdzie można napisać ze to sandbox, najbliżej chyba jest Mortal Online i stara Ultima.

Co jest lepsze to tez problematyczne, gracz sam wybiera styl gry jaki mu odpowiada chocby nie wiem ile na forach bylo pisane o wyższości sandbox nad themepark to jesli nie ma dobrze zrobionego jednego lub drugiego, to dyskusja jest najczęściej miedzy fanbojami.
Aktualnie na rynku mamy tak na dobra sprawę kilka ciekawych themeparkow ale idących w kierunku multiplayer.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 11:02 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
kazdy mastacz z tego forum to hardcore pvp madafaka ktory ofc ownuje wszystko co sie rusza , w rl ma wlasna firme i rucha same miss


Nie kazdy, tylko ja :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 11:06 
Cytuj  
i tczewiak.


_________________
.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 11:11 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
i tczewiak.


ta :lol:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 11:29 
Cytuj  
Cytuj:
Ale bzdury, zacznijmy od tego ze trudno pisać tu o tym ze Eve jest sandbox , to bardziej rozbudowany themepark

lulz.

Cytuj:
Gra sandbox tez ma swoje reguły i można robić to na co devsi pozwalają, jednak to w sandboxie mamy fundamenty gdzie gracze tworzą świat gry, jest to ekonomia, craft, open pvp, loot, polityka, w takiej grze nie można natknąć sie na loading czy ograniczanie liczby graczy.


Evka:
-craft
-ekonomia -sterowana przez graczy
-open pvp
-full loot -wdupisz ship i zaczynasz od zera.
-polityka -sterowana przez graczy
-trzeba się martwić o relacje między ludzkie,reputacje i inne gówna ,bo samemu w tej grze nic nie można zrobić.nie można być randomem.
-posiadanie dużego korpa to jak prowadzenie małego przedsiębiorstwa po godzinach pracy ( zresztą wiele dużych sojuszy ma zawodowych graczy którzy dostaja 1500 usd za to ,że na zawołanie loguje się do gry i bronią posów ( domków sojuszy etc.).
-brak pve - zwykły grind.
-płacisz miesięcznie x usd i nic za to nie dostajesz musisz wszystko wyfarmić.
-jedyne do czego można się przypierdolić to stargate'y pomiędzy systemami.

Imo evka to idealny przykład sandboxa ,devsi dali systemy trochę stacji npc ,blueprinty,housing i zasoby które trzeba wydobywać,a cała reszta zależy od graczy.
Chyba nie graliśmy w tą samą gre.

Z kolei w takim wowie-themepark
-płacisz miesięcznie x kasy i otrzymujesz full kontent - płacisz za instancje pve ,arenki i bg . Jedyne czemu trzeba sprostać to skoxaniu lvli.
-kasa ( gold nie jest żadnym problemem nie trzeba jakoś specjalnie tego farmić)
-nie musisz się martwić o reputacje czy inne gówna jako random możesz się świetnie bawić,a nawet jak jesteś w korpie to kontakty z innymi corp matami mogą się ograniczać do "wanna go to hc ...?" etc.
-prowadzenie korpa ogranicza się do organizowania raidów i rozdawania lootu.
-brak full loot pvp.giniesz masz to w dupie i lecisz dalej napierdalać.

Po prostu płacisz kase i otrzymujesz wszystko co gra ma do zaoferowania.
Imo sandbox to świetna propozycja przede wszystkim dla no-lifów.
Casul gracze raczej lepiej się czują w themeparkach i to odzwierciedlają liczby,ale jak ktoś chce się bawić w space mmo to nie ma wyboru -tylko evka :D.


Ostatnio edytowano 12 cze 2010, 11:45 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 11:45 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
-nie musisz się martwić o reputacje czy inne gówna jako random możesz się świetnie bawić,a nawet jak jesteś w korpie to kontakty z innymi corp matami mogą się ograniczać do "wanna go to hc ...?" etc.

Kolega zrobil test w wow. Na tydzien wylaczyl wszelkie chaty, nie ruszal sie nigdzie poza teleportami do dungeonikow/bg, zero interakcji z kimkolwiek. Po 3 dniach przywzyczail sie i stwierdzil ze wow to gra single player ze zjebanym AI ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 13:09 
Cytuj  
Można sobie dalej wmawiać ze Eve to sandbox, tak samo do tej pory wielu twierdzi ze SWG to sandbox czy nawet Fallen Earth, a tak nie jest i akurat dla Eve to dobrze bo wciskanie na sile zasad sandbox jak w DFO kończy sie kiepsko.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 15:49 
Cytuj  
agree z embe.

czym gra ma bliżej do sandbox-a tym szybciej nudzi i tytuł pada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 15:54 
Cytuj  
ale przydaloby sie chociaz wiecej gier z skill systemem zamiast levelingu, gdzie moge w miare szybko wymaxowac skille, ktore mi sie podobaja, i olac inne i ruszyc do pvp. Z tym, ze tych skilli przydaloby sie dosc duzo ;p skillowanie i grindowanie na graczach tez by moglobyc :p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.