mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 22:51 
Cytuj  
Takie małe co nieco od początkującego również fotografa :). Nikon d5000 / 55-200 nikor iso 1600 na A z max otwarta przyslona. Adobe Lightroom w celu modyfikacji zdjęcia.

Fotka zrobiona o godzinie 19:00 dzisiaj, był już szarawo, dlatego wysokie iso no i fota w locie.

Obrazek

Żałuje tylko tylko na środku mi wyszła ;(, lepiej by było wrzucić ją gdzieś na bok w czasie ujęcia. Oczywiście jazda po zdjęciu mile widziana :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:07 
Cytuj  
z max otwarta przeslona?
no i tu wlasnie mialbym pewnie 'zamazany' ruch. jak ci sie udalo zrobic tak, ze pomimo, iz ptak leci 'ucelowales' go stabilnie?
ja mam z tym glowny problem ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:12 
Cytuj  
Krótki czas naświetlania. Przysłona Mendol i jest jeszcze migawka :). Migawkę w trybie A mam automatycznie ustawianą do światła, a reguluje tylko jasnością zdjęcia i głębią ostrości. Im szybsza migawka tym można zrobić zdjęcie w ruchu, np. kogoś kto biegnie, bądź jadącego samochodem.

Dlatego tak wysokie ISO. Poza tym, ustawiłem punktowy pomiar ostrości na zdjęciu, dlatego ptak jest na środku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:14 
Cytuj  
a no fakt, pisales, ze migawke ustawiasz na a.
hm jutro pokombinuje wieczorem i zobaczymy co wyjdzie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:21 
Cytuj  
Dlatego robiąc zdjęcie dziecku który biegnie do Ciebie z zabawką, powinno się robić na możliwie wysokim ISO i możliwie krótkiej migawce, rzędu 2k>4k.

Nie przejmuj się Mendol, ja w styczniu aparat kupiłem, dopiero teraz się za niego wziąłem bo przy -30 nie chciało mi się robić zdjęć :). Po prostu zrobienie zdjęcia lustrzanką w Auto to jest pikuś, zrób zdjęcie sam ustawiając wszystko :). Tryb A z tylko i wyłącznie automatycznym doborem migawki jest idealny dla mnie, ale nie ukrywam że na manuala jeszcze jest za wcześnie. Nie potrafię wszystkiego dostosować sam do warunków. Poza tym, nie zawsze się chce :). Tryb manuala pewno zacznę używać dopiero jak będę robił foty na statywie w stylu zachodów i robienia zdjęć statecznym obiektom. Zrobi się cieplej trochę wieczorami, to pofocę na satywie, już się doczekać nie mogę :)

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:27 
Cytuj  
Nie obraz sie Sob, ale fotka nie powala. Nie pisze tego zlosliwie ale, jak sam zauwazyles sredni kadr. Winieta i przeniebieszczenie raczej psuje ta fotke, szumy tez robia swoje. Za ostro to tez nie jest. Imo ta fotka znacznie lepiej wygladalaby bez winiety, kolorowa (ewentualnie lekkie zjechanie kolorkow) ostra i przede wszystkim przekadrowana. Ale to tylko moje zdanie.
W kazdym razie szacuneczek za wrzucenie fotki i otwarcie sie na krytyke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:35 
Cytuj  
Nic się nie obrażam, fajnie że to napisałeś. A to, że fota jest spaprana kolorem, to wiem, niestety godzina 19:00 jak jeszcze nic zielone nie jest trochę w oczy bije :), fota jest strasznie blada.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 14:21 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Dlatego robiąc zdjęcie dziecku który biegnie do Ciebie z zabawką, powinno się robić na możliwie wysokim ISO i możliwie krótkiej migawce, rzędu 2k>4k.

Nie przejmuj się Mendol, ja w styczniu aparat kupiłem, dopiero teraz się za niego wziąłem bo przy -30 nie chciało mi się robić zdjęć :). Po prostu zrobienie zdjęcia lustrzanką w Auto to jest pikuś, zrób zdjęcie sam ustawiając wszystko :). Tryb A z tylko i wyłącznie automatycznym doborem migawki jest idealny dla mnie, ale nie ukrywam że na manuala jeszcze jest za wcześnie. Nie potrafię wszystkiego dostosować sam do warunków. Poza tym, nie zawsze się chce :). Tryb manuala pewno zacznę używać dopiero jak będę robił foty na statywie w stylu zachodów i robienia zdjęć statecznym obiektom. Zrobi się cieplej trochę wieczorami, to pofocę na satywie, już się doczekać nie mogę :)

skoro można, to kilka złośliwych uwag z mojej strony ;).
-ISO zawsze możliwie niskie, mniejsze iso - mniejsze szumy,
-prędkość migawki ustawiać z głową ;) w większości nie ma potrzeby używać 4k...
-Tryb manualny do "zwykłego" focenia jest w zasadzie zupełnie zbędny. Imo najwygodniejsze są tryby półautomatyczne tzn. z priorytetem przesłony lub priorytetem migawki (de facto chyba czegoś takiego używasz). Nie chodzi o to, żeby wszystko ustawić ręcznie ale o ty by zdjęcie było poprawnie naświetlone, nie poruszone itp.
Co do fotki którą zamieściłeś:
-jak na lustro to imo za duże szumy (tylny plan powinien być rozmyty a wyszedł zaszumiony),
-fotografowany obiekt zbyt mały,
-przyciemnione rogi zdjęcia (pewnie taki "urok" obiektywu).
Mam nadzieję, że nie zniechęciłem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 14:45 
Cytuj  
Spoko :).

To się nazywa tryb z preselekcją przysłony dokładnie :). Ciemne rogi to mój efekt trochę powiększony od oryginalnego :).

A tutaj wczorajsze :).

Obrazek


Ostatnio edytowano 8 kwi 2010, 10:44 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 14:51 
Cytuj  
Popracuj nad kadrowaniem Sob. Strasznie mala ta kaczka. Tele by CI sie przydalo do takich zabaw. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 14:53 
Cytuj  
No lepiej nie jestem w stanie zrobić takiego zdjęcia. 55-200 to za mało na takie zabawy. No chyba, że będzie kaczucha blisko :).

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 15:04 
Cytuj  
zawsze mozesz zrobic cropa kaczuchy z kawalkiem tla, wszystko odpowiednio wykadrowane po takim zabiegu bedzie wygladac duuuzo lepiej


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 15:14 
Cytuj  
goki napisał(a):
zawsze mozesz zrobic cropa kaczuchy z kawalkiem tla, wszystko odpowiednio wykadrowane po takim zabiegu bedzie wygladac duuuzo lepiej
To mają być zdjęcia a nie fotomontaż :).Imo na początek lepiej skupić się na robieniu zdjęć obiektom znajdującym się nieco bliżej, żeby zapełnić kadr. Kaczki są o tyle dobre, że można je podejść i w miarę spokojnie ustawić sobie kadr ;) np.
http://fujiklub.pl/album_pic.php?pic_id=6040&sid=90ab7946a8d58e7f9ceaf9cda785fc94
PS. Czemu mogę wkleić link a nie działa IMG ??

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 15:25 
Cytuj  
Cytuj:
PS. Czemu mogę wkleić link a nie działa IMG ??


Bo jak widzisz w linku zapostowanym przez Ciebie nie ma rozszerzenia .jpg np.

Jest to zabezpieczenie przed repostowaniem (chyba).

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 15:29 
Cytuj  
Havok napisał(a):
goki napisał(a):
zawsze mozesz zrobic cropa kaczuchy z kawalkiem tla, wszystko odpowiednio wykadrowane po takim zabiegu bedzie wygladac duuuzo lepiej
To mają być zdjęcia a nie fotomontaż :)


O.o

no rzeczywiscie crop ze zdjecia to juz taki fotomontaz ze glowa mala


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 15:32 
Cytuj  
Samo wykadrowanie nie, jakoś pomyślałem o wycięciu samej kaczki i wstawieniu w tło.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 15:36 
Cytuj  
Havok napisał(a):
goki napisał(a):
zawsze mozesz zrobic cropa kaczuchy z kawalkiem tla, wszystko odpowiednio wykadrowane po takim zabiegu bedzie wygladac duuuzo lepiej
To mają być zdjęcia a nie fotomontaż :).Imo na początek lepiej skupić się na robieniu zdjęć obiektom znajdującym się nieco bliżej, żeby zapełnić kadr. Kaczki są o tyle dobre, że można je podejść i w miarę spokojnie ustawić sobie kadr ;) np.
http://fujiklub.pl/album_pic.php?pic_id=6040&sid=90ab7946a8d58e7f9ceaf9cda785fc94
PS. Czemu mogę wkleić link a nie działa IMG ??


Hmm imo ze zdjecia rzedu 5000x3000 spokojnie mozna cropa zrobic dobrej jakosci - zdjecie i tak do wklejenia na forum wiec spokojnie mozna powiekszyc i dobrac kadr z tego.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 16:58 
Cytuj  
Samą kaczuchę też mam ;P. Po prostu testuje sobie ustawienia migawki żeby kiedyś móc zrobić coś w szybkim ruchu.

Obrazek

Obrazek

BTW
Próbowałem wynaleźć jakiś programik do obróbki fotek. Mam co prawda Nikona software, ale bardzo fajnie się sprawdza Adobe Elements. Nie ma tylko możliwości pracowania na plikach CMYK, ale do zdjęć się nadają idealnie i wcale nie jest drogi.

P.S
Może by zrobić jakiś dział na temat zdjęć i krytyki? są do tego odpowiednie fora, np. Nikona, ale nie chcę tam wklejać jeszcze swoich zdjęć, za mało doświadczenia mam :) i za mało do pochwalenia się.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 17:21 
Cytuj  
Ta druga fotka lepsza, wywal tylko ten efekt przyciemniający rogi.
Jeśli chcesz dawać fotki do oceny to lepiej jednak na forum nikona ;). Masz większą szansę na konstruktywne uwagi i podpatrzenie innych. To forum jest "zbyt specyficzne".
Ja do obróbki zdjęć używam photoshopa, raz że znam jakieś podstawy a dwa ma całkiem fajne narzędzia do korekty balansu kolorów, bieli tip. na RAW.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 17:31 
Cytuj  
Elements też ma wszystko :).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.