mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 29 sty 2011, 19:06 
Cytuj  
Mam możliwość kupienia takiej meganki w całkiem rozsądnej cenie. A ponieważ nie mam doświadczenia we "francuzach" pytam rzeczową opinię. Może ktoś z Was jeździł, ma lub miał ów.

Doszły mnie słuchy że właśnie ten silnik 1.5dci jest bardzo awaryjny. Poszperałem troszek na necie i pisze się różnie. Jedni mówią że owszem silnik był awaryjny ale od 2006r. przeszedł gruntowne zmiany na poczet nowej laguny itd.

Posty w stylu "renówka to jednorazówka" proszę sobie darować.


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2011, 19:26 
Cytuj  
to ja moze ogolnie o renault, jesli to jakos pomoze

sam jezdze Laguna I, wujek Laguna II i wszystko jest w porzadku. wytrzymale, wygodne, serwis jest ok, ogolnie zlego slowa nie moge powiedziec :)

jedynie co to moja benzyniak i duzo pali bijac po kieszeni, ale to inna kwestia ;)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2011, 20:26 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Mam możliwość kupienia takiej meganki w całkiem rozsądnej cenie. A ponieważ nie mam doświadczenia we "francuzach" pytam rzeczową opinię. Może ktoś z Was jeździł, ma lub miał ów.

Doszły mnie słuchy że właśnie ten silnik 1.5dci jest bardzo awaryjny. Poszperałem troszek na necie i pisze się różnie. Jedni mówią że owszem silnik był awaryjny ale od 2006r. przeszedł gruntowne zmiany na poczet nowej laguny itd.

Posty w stylu "renówka to jednorazówka" proszę sobie darować.

Te megane wygląda jak samochód chyba tylko w kombi ;). A powazniej, znajomy ma toto w podobnym wieku, jeździ dość dużo i samochód daje rade. Prawda o nowych dieslach jest taka, że są pewne stałe punkty programu jak wtryski, koła dwumasowe i turbosprężarka, które zwłaszcza z czasem mogą się psuć a koszty napraw są odczuwalne. Dobrze jeśli w tym silniku nie występuje filtr cząstek stałych. Problem awaryjności wynika głównie stąd, że w polsce w sprzedaży każdy diesel niezależnie od wieku ma przejechane 100k km ;).
Tak naprawdę wszystko zależy od tego od kogo kupujesz ten samochód.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2011, 20:50 
Cytuj  
Zawsze uważam że renault robi dobre autka, dużo elektroniki, ładne wykończenie, osobiście nie uznaje diesla, więc tu się nie wypowiem.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 09:48 
Cytuj  
Fajnie, dzięki za pomoc. A teraz może ktoś kupował niedawno auto i kredytował je w jakimś banku. W jaki teraz najkorzystniej wziąć kredyt?


_________________
LaMoon#2988

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 13:30 
Cytuj  
mi sie laguna dci zjebała ostatnio, nie chciala zapalić, myslalem, ze wtryski, ale okazalo sie, ze wlasnie filtr - koszt filtra i wymiana 50zł wiec spoczko, pozdro i poćwiczcie


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 16:28 
Cytuj  
Najwazniejsze to lac dobre paliwo i zmieniac wszystkie filtry (nie zapomniec o paliwowym), najlepiej przy corocznym przegladzie i powinna byc gitara. 1.5dCi powinien palic Ci tak okolo 4l przy trzymaniu sie okolo 1900 obr/min.

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 18:25 
Cytuj  
omg 1900 obrotów? Polacy żeby zaoszczędzić najlepiej by pchali swoje samochody ale to znowu bardzo nie wygodne....

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 20:11 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Najwazniejsze to lac dobre paliwo i zmieniac wszystkie filtry (nie zapomniec o paliwowym), najlepiej przy corocznym przegladzie i powinna byc gitara. 1.5dCi powinien palic Ci tak okolo 4l przy trzymaniu sie okolo 1900 obr/min.


Co to znaczy dobre paliwo ?? :o

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 22:06 
Cytuj  
Ja pierdole może niedługo założy ktoś topic o tym czy golf jest lepszy od Audi albo czy kupić chleb pełnoziarnisty zamiast pszennego? Ludzie, litości... A renault to chujowe auta. Mam lagune I i to gówno niestety.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 22:48 
Cytuj  
1900 obrotów hehe. Jazda do kościoła czy co? :D
Jak w trasę jechać na takich obrotach? Trzebaby chyba 70km/h "pędzić" lol.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 23:03 
Cytuj  
Panowie szlachta, która śmieje się z 1900 obrotów.... Nie każdy zarabia średnią krajową jak wy....

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 23:12 
Cytuj  
O ile wzrasta spalanie przy normalnych obrotach? Ja tam cisnę i mi chleje 11L LPG... Przy dieslach z 5L schodzi. Także argument z dupy.
Zresztą - samochodów 2-3 letnich raczej nie kupują biedni. Standardem raczej są u nas autka 10+ lat.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 23:30 
Cytuj  
Diesel z Common Rail to zajebisty silnik dopóki się nie zjebie. Wrażliwy na kiepskie paliwo, wymianę filtrów, generalnie trzeba o niego dbać, ale za to odwzajemni się rewelacyjnym spalaniem (szczególnie na trasie), niższym poziomem hałasu niż zwykły wysokoprężny.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 23:50 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
A renault to chujowe auta. Mam lagune I i to gówno niestety.


pewnie z niej kable zajebales


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 08:23 
Cytuj  
Moze przesadzilem z tymi 1900 obr/min, ale jezdzac po miescie 60km/h C3 z 1.4 HDi da sie uzyskac oklo 4-5l (komputerowe) nie palujac go zbytnio

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 10:10 
Cytuj  
Diesle w megankach sa ok. bedzie ci to palic ponizej 5l nawet w miescie 6-7l. zalezy w sumie od jazdy. Silniki sa super. Gorzej z elektronika i zawieszeniem. I najgorsza rzecz czesci do renault sa momentami drozsze niz do volvo czy bmw. To jedne z najdrozszych czesci. Ogolnie jesli to auto na rok dwa bierz jesli na dluzej gorzej. A najlepiej podzwon po komisach co skupuja auta za gotowke i zapytaj czy by cos takiego wzieli jesli nie beda zainteresowani odradzam bo pozniej bedziesz mial kurewskie problemy ze zmiana auta. Kiedys zonie kupilem sliczne alfa romeo, pojezdzila dwa lata zaczal sie jebac automat, zrobilem i sprzedalem za 50% wartosci zadowolony ze wogole znalazl sie frajer co to wzial.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 10:22 
Cytuj  
nie kupuj fracuza tej


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 11:49 
Cytuj  
Jedyne co mi sie kojarzy z Reanault to Laguna 2 a z Laguną2 zawiszenie, ktore sie po prostu nie nadaje na polskie drogi. No chyba, ze Twoje hobby to czeste wydawanie pieniedzy na naprawy - bedziesz w siodmym niebie.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 12:04 
Cytuj  
Ja ogolnie dochodze do wniosku, ze samochody robione w Europie to awaryjny syf (wyjątek to pare fabryk niemieckich, ale też słyszałem ostatnio narzekania na mercedesa).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.