mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 14:34 
Cytuj  
Sytuacja jest taka:

Czy podczas transkacji na allegro opiewajacej na kwote 800zlotych (uzywana PS3) obowiazuje ta zasada ze mozna zwrocic towar do XX dni bez podawania przyczyny?

Nie ma zadnych paragonow, itp.. transakcja jest pomiedzy dwoma osobami fizycznymi a sprzet jest uzywany.

Koles chce zwrocic bo sobie idiota zupdetowal bios do 3.56 i teraz sciemnia ze taki mu wyslano. Zaznaczam ze konsolka byla wyslana w 100% zgodnosci z opisaem aukcji.

KAsa jest wplacona, aukcja zakonczona wiec wydaje mi sie ze koles nic nie moze zrobic. Ale chcialbym zeby ktos mi poradzil "prawnie". MOjemu dobremu znajomemu zalezy na tej sprawie.

To ze przypuszczalnie bedzie negatyw to jest swiadomy.

Z gory dzieki za odpowiedz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 14:39 
Cytuj  
Można zwrócić tylko i wyłącznie za "towar nie zgodny z opisem".
Jeśli napisał na aukcji, że jest bios xx a gościu zrobił upgrade do wersji xy i wali głupa, że już taka była a miała być xx to rzeczywiście może być ciężko, bo żadnych dowodów nie ma.
Jeśli ten znajomy jest pewny swego to niech zleje typa.

Jak sam sprzedawałem x'a to wklejałem nawet screeny dashboarda itp. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 15:27 
Cytuj  
Nie ma zwrotów jeśli kupujesz od osoby prywatnej.
Jeśli koleś kombinuje i jest "agresywny" to niech postraszy go zgłoszeniem na policje jako próbę wyłudzenia :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 16:45 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Czy podczas transkacji na allegro opiewajacej na kwote 800zlotych (uzywana PS3) obowiazuje ta zasada ze mozna zwrocic towar do XX dni bez podawania przyczyny?


tak to tylko w sklepach, i to do tego nie wszystkich


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 18:14 
Cytuj  
roball napisał(a):
Do 10 dni mozna zwrocic cokolwiek kupione w sieci bez podania przyczyny bo 'nie spelnia twoich wymagan', jesli koles ingerowal w bios sprzetu to mozesz mu spokojnie powiedziec zeby wypierdalal.

jesli kupujesz od firmy (dostajesz paragon/fakture) i nie w formie licytacji kto da wiecej.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 19:01 
Cytuj  
roball napisał(a):
Do 10 dni mozna zwrocic cokolwiek kupione w sieci bez podania przyczyny bo 'nie spelnia twoich wymagan', jesli koles ingerowal w bios sprzetu to mozesz mu spokojnie powiedziec zeby wypierdalal.

Tylko od przedsiębiorcy.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2011, 20:21 
Cytuj  
Ok czyli generalnie koles moze nam naskoczyc.

Dzieki za odpowiedzi.

Tak wlasnie myslalem ze w przypadku aukcji lub transakcji "na gebe" miedzy dwoma osobami fizycznymi i jesli dostarczony towar jest zgodnym z opisem zedna oddawanie nie wchodzi w gre.

Thx.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2011, 02:18 
Cytuj  
W razie czego postraszcie go ekspertyzą ze strony Sony, po żądaniu od rzeczoznawcy sądowego. Koszta pogrywa ten, kóry przegra - i jeśli kupiec zupdate'ował to dowodem będzie prosta informacja o dacie poprania poprawki do konsoli o danym numerze (a jest to zapisywane na serwerach sony).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 16:36 
Cytuj  
Co zrobić z gościem, który ma w temacie na Allegro napisane "WYSYŁKA W 24h" a na stronie "O mnie" ma jakieś cholerny regulamin w którym jest napisane, że towar wysyła do 14 dni bez podawania przyczyny.

Generalnie 2 raz trafiłem na gościa, ma ewidentnie wpisaną 24h wysyłkę a od 16 lutego nie otrzymałem paczki, MIMO ŻE ZAPŁACIŁEM ZA KURIERA!!! nie po to płacę za kuriera żeby czekać 14 dni na paczkę bo gość ma tak w regulaminie napisane i oszukuje ludzi mając napisane w aukcji wysyłka 24h!

Co proponujecie? OPINEO/NEGATYW na wszystkich stronach już się szykuje, ale czy jest coś co mogę jeszcze zrobić? facet ma 90k pozytywów i 700 negatywów, prawie wszystkie dotyczą problemu 14 dniowej wysyłki.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 16:53 
Cytuj  
Jak nie wysłał w 24h to imo aukcja nieważna, bo to należało do jej opisu.
Mi się nie chce z takimi bujać i wystawiam negatywa jeśli kasy nie oddają.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 17:25 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Co zrobić z gościem, który ma w temacie na Allegro napisane "WYSYŁKA W 24h" a na stronie "O mnie" ma jakieś cholerny regulamin w którym jest napisane, że towar wysyła do 14 dni bez podawania przyczyny.

Generalnie 2 raz trafiłem na gościa, ma ewidentnie wpisaną 24h wysyłkę a od 16 lutego nie otrzymałem paczki, MIMO ŻE ZAPŁACIŁEM ZA KURIERA!!! nie po to płacę za kuriera żeby czekać 14 dni na paczkę bo gość ma tak w regulaminie napisane i oszukuje ludzi mając napisane w aukcji wysyłka 24h!

Co proponujecie? OPINEO/NEGATYW na wszystkich stronach już się szykuje, ale czy jest coś co mogę jeszcze zrobić? facet ma 90k pozytywów i 700 negatywów, prawie wszystkie dotyczą problemu 14 dniowej wysyłki.

Który to?
Daj link ku przestrodze. Chętnie sie dowiem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 17:31 
Cytuj  
monsterPC

http://allegro.pl/show_user.php?uid=5197871

Nie polecam. Fatalny kontakt, prawdopodobnie gość nie daje sobie rady z zamówieniami. Ogólnie dość nie ciekawe opinie na necie ma.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 18:02 
Cytuj  
/signed

monsterPC unikać jak ognia. Mi towar wysłał dokładnie po 14 dniach od wpłaty.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 18:13 
Cytuj  
moge sie tylko domyslac ze koles w ten sposob robi sobie darmowy kredyt kupiecki.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 18:38 
Cytuj  
Ale nic z tym nie można zrobić. Mógłby sobie tam nawet wpisać miesiąc i pewnie by przeszło, jeżeli by wyraźnie zaznaczył w opisie aukcji by się z tym zapoznać.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 19:01 
Cytuj  
Jak koleś ma tyle negatywów, to jest całkiem spora szansa, że Ty, jako kupujący, również zostaniesz wyruchany. Na allegro nie brakuje cwaniaczków, większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl), nie wystawiają komentarzy zwrotnych, a to pewnie czubek góry lodowej.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 19:19 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):

Co proponujecie? OPINEO/NEGATYW na wszystkich stronach już się szykuje, ale czy jest coś co mogę jeszcze zrobić? facet ma 90k pozytywów i 700 negatywów, prawie wszystkie dotyczą problemu 14 dniowej wysyłki.


Ja bym zaczal od kontaktu z Allegro.
napisz po prostu ze kupiles przedmiot bo zalezalo Ci na czasie, a sprzedawca zapewnial wysylke w 24h.
co jest zaznaczone w jego aukcji..

i w zaleznosci co allegro odpisze -jesli dadza zielone swiatlo ze mozesz wycofac sie z transakcji..to to zrob..nie dlatego ze jestes niezadowolony z towaru tylko by po prostu sprzedajacemu dac do zrozumienia ze leci sobie w siurka.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 19:23 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Ale nic z tym nie można zrobić. Mógłby sobie tam nawet wpisać miesiąc i pewnie by przeszło, jeżeli by wyraźnie zaznaczył w opisie aukcji by się z tym zapoznać.

http://allegro.pl/logitech-harmony-one- ... 27614.html
przykladowo jego aukcja..
jest napisane wyraznie ze wysyla w 24h od zaksiegowania wplaty, i ponizej ze wysylka w 24h.

malo interesi mnie co jest napisane dalej, czy malym druczkiem..
Jesli pomimo tych zapisow stosuje jakies swoje wlasne regulaminy to wprowadza klienta w blad - a to moze byc powodem do krotko mowiac 'wali mnie twoja aukcja , zwracaj mi kase"

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 19:36 
Cytuj  
Pewnie koleś zwyczajnie czeka aż mu się nazbiera x zamówień kurierskich ,żeby wskoczyć w inną taryfę i być parę złotych do przodu .
Albo tak jak Piszpan pisze to też się wydaje bardzo prawdopodobne. Jednym słowem cwaniaczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 19:40 
Cytuj  
A wysłałem zapytanie do Allegro, zobaczymy co powiedzą.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.