mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 5 mar 2018, 19:50 
Cytuj  
Już dawno nie wystawiałem niczego na Allegro. Ostatnio próbowałem wystawić aukcje i opcja podglądu aukcji (przed wystawieniem) była nieaktywna (wyszarzona). Why?

Ogólnie widzę ze sporo pozmieniali w interfejsie tworzenia aukcji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2018, 20:05 
Cytuj  
Generalnie allegro idzie w kierunku amazon, ale wymyślili sobie że mogą rządzić na rynku, czyli zlewamy drobnych sprzedawców, sprzedajemy sami, z dużymi robimy dobre umowy, a i tak ich ruchamy na promowaniu i kosztach obsługi, a prywatne osoby skubiemy na prowizji albo niech sobie idą na olx bo tez nasz.
Do tego kwestia bezpieczeństwa czyli cały system ochrony kupującego praktycznie nie istnieje już i opiera się tylko na efekcie pracy policji i sądów, nie ma żadnego wsparcia z dobrej woli firmy jak to ma amazon, ebay czy alibaba.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2018, 18:15 
Cytuj  
UOKiK przecież wszedł im do biur za pomysł marketu, bo okazało się że te rzeczy co sami sprzedają na marketplace i w strefie marek o wiele lepiej są promowane mimo, że inni ludzie płacą za promocję wystawionych przez siebie rzeczy.


_________________
Turbot

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2018, 08:05 
Cytuj  
Wyslalem gosciowi wylicytowany sprzet i ubezpieczylem paczke na kwote z aukcji. Gosc odebral bez zastrzezen (tak twiedzi DPD) ale godzine pozniej mi napisal ze przesylka przyszla uszkodzona. Dziwne bo specjalnie na zyczenie kupujacego zapakowalem to wyjatkowo starannie (podwojny karton, styropian, folie babelkowe itp). Nakleilem nawet te nalepki "Uwaga szklo". Wydaje mi sie wyjatkowo malo prawdobodobne aby cos sie uszkodzilo.
Gdyby jednak cos sie zwalilo to kto wystepuje o odszkodowanie do kuriera - ja czy kupujacy? Po przeniesieniu prawa wlasnosci tj wydaniu towaru to wlasciwie jego sprzet wiec na logike to chyba on powinien za tym biegac?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2018, 08:18 
Cytuj  
Po odebraniu wszystko przechodzi na kupującego, który musi zgłosić teraz to do firmy kurierskiej, przyjedzie ktoś spisać protokół, to już nie twoja sprawa, jeśli przy przyjmowaniu kupujący stwierdzi uszkodzenie to sprzedający dogaduje się z firmą kurierską.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2018, 08:22 
Cytuj  
Acha czyli jak myslalem. Gosc odebral bez zastrzezen bo potwierdzilem to na infolinii DPD. Babka mi powiedziala ze miala by informacje gdyby zgloszono uszkodzenie opakowania, otwierano przy kurierze lub spisaano protokol a tu nic takiego nie bylo.
Generalnie to dziwny gosc mi sie trafil. Od poczatku mial jakies problemy. Wysylal mi informacje jak mam pakowac, chcial podpisania dodatkowych umow sprzedazy, oswiadczen o wartosci towaru itd. Z zaplata zwlekal 6 dni od aukcji w koncu zaplacil jak postraszylem ze po 7 dniach uznam ze odstapil od umowy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2018, 08:45 
Cytuj  
Może coś kombinuje ale teraz niech załatwia z DPD bo takie są procedury i przepisy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.