mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2011, 22:51 
Cytuj  
Możecie polecić jakąś książkę /zbiór ksiązek do nauki photoshopa cs5 ?
Jakies strony też moga być w sumie .

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 00:26 
Cytuj  
Ta. Tutki to podstawa. A jak koniecznie chcesz, to Biblia Photoshopa jest warta swojej ceny.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 00:49 
Cytuj  
Tutorialami najlepiej, z tym że proponuje Ci przeczytać w jakiejkolwiek książce chociaż podstawy z narzędziami, pracą na plikach CMYK/RGB, jakie są różnice oraz trochę z rozrzeżeniami psd/jpg/tiff/eps/png bo to powinieneś znać na początku jak zaczynasz pracę z tutorialami. Będzie Ci po prostu łatwiej.

To samo się tyczy wielkościami plików w pixelach, musisz kumać te wielkości, bo odpalisz tutoriala w pliku 10kx10k w cmyku przy 300dpi i zdziwiony będziesz że Ci komp zamula. Chociaż dobry tutorial raczej nie powie Ci żebyś jebnąć ctrl+n i zrobił plik 10x10kpixeli. Ale warto żebyś to wiedział.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 06:45 
Cytuj  
Tutki dla bardziej zaawansowanych:
http://psd.tutsplus.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 07:18 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Możecie polecić jakąś książkę /zbiór ksiązek do nauki photoshopa cs5 ?
Jakies strony też moga być w sumie .

Książki ? Pfff.
Gnomon Workshop. Lynda, Digital Tutors. Eat3D. No ten ostatnio to moze nie do konca, ale też coś tam było.

A tak na dobrą sprawe, nic nie zastąpi praktyki. Niektórych rzeczy niedocenisz, dopoki sam nie znajdziesz dla nich zastosowania :E.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 07:39 
Cytuj  
I jeszcze kwestia, do czego dokladnie chcesz tego PSa uzywac.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 09:55 
Cytuj  
Narazie chciałbym się skupić na jakimś projektowaniu grafiki( plakaty,loga,strony www,banery itp. głupoty
Do zdjęć bardziej mi chyba będzie odpowiadał Lightroom.

Czyli ksiązki odpuścić i skupić się na tutkach tylko ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 11:58 
Cytuj  
Polecam także od samego początku pracować nawet na najgorszym tablecie.
Jak poziom pracy i precyzji wzrasta, to z czasem jest to konieczność, a przyzwyczajanie się do tabletu jest katorgą gorszą od samej nauki od zera.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:32 
Cytuj  
Photoshop nie jest narzędziem do projektowania grafiki. Tutaj można się efektami pobawić. Od grafiki jest Illustrator.
Projektowanie loga w Photoshopie to ciężka zbrodnia i straszny fail. Na miarę użerania się z "celebrytą" dla portfolio :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:35 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Photoshop nie jest narzędziem do projektowania grafiki. Tutaj można się efektami pobawić. Od grafiki jest Illustrator.
Projektowanie loga w Photoshopie to ciężka zbrodnia i straszny fail. Na miarę użerania się z "celebrytą" dla portfolio :/


Illustrator jest programem do grafiki wektorowej i nie tylko, ale głównie. W Photoshopie główną bazą projektów są zdjęcia, to różni te dwa programy. Także przestań pisać że PS nie jest do projektowania bo lekko zfailowałeś.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:38 
Cytuj  
I co? Logo projektujesz w photoshopie? :D
Jak później to przenosisz na ploter? :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:56 
Cytuj  
No możliwe ,ale chodzi mi głównie o podstawy ogarnięcia photoshopa znajomy w PS robił plakaty z tego co wiem )

Tak więc do czego mogę użyć photoshopa ?


Ostatnio edytowano 18 lip 2011, 14:00 przez Gleader, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
I co? Logo projektujesz w photoshopie? :D
Jak później to przenosisz na ploter? :D


Projektowanie do plottera corel > all

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:03 
Cytuj  
Corela w dzisiejszych czasach już niewielu używa. Illustrator do projektowania, InDesign do składu i Photoshop do obróbki. Większość drukarni już nawet nie przyjmuje cdrów tylko ai/pdf.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:09 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
I co? Logo projektujesz w photoshopie? :D
Jak później to przenosisz na ploter? :D


eps, pytanie czy logo ma być tanie (składające się z kolorów tylko) czy konkretnie dojebane efektami, przejściami itp.

Plotery aktualnie, przynajmniej Kona od Mutoha ma soft który chwyta prawie wszystkie rozszerzenia programów graficznych, dlatego tczewiak weź już przestań udawać że się na tym znasz k? jakbym Ci pokazał co ja wycinałem na konie i w jakich rozszerzeniach, to byś nie uwierzył.

Gleader napisał(a):
Tak więc do czego mogę użyć photoshopa ?


Do projektowania wielkiego formatu. Billboardy/Bannery/Plakaty/ przygotowywanie projektów do druku na ploterach, dzielenie brytów z zakładkami, możliwość operowania cmykiem w czasie druku na ploterach - krzywe kolorów jeżeli soft do plotera nie ma możliwości ustawiania poszczególnych składowych. Ogólnie Photoshop nadaje się do wszystkiego, pytanie do czego Ty go chcesz przeznaczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:17 
Cytuj  
No, ale gdzie masz w projekcie z PS zaznaczone ścieżki cięcia? ;)
O to mi chodzi - jak ktoś chce logo projektować to jedynie Illustrator ze stajni Adobe.
Widziałem już loga "za 50zł" z PSa, a potem na cele druku/nadruków trzeba było to wektoryzować i klienci się wielce oburzali, że przeróbka "gotowego" logo kosztuje ich 300-500zł.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:30 
Cytuj  
No właśnie mi chodzi właśnei ,żeby zrobić jakis plakat,ulutkę,poprawić jakiś projekt, jakiś "foto montaż" ogólnie takie drobne głupoty ,na których może zarobić student,np biorąc od empiku jakieś tam grafiki i je ogarnąc lub zrobić plakat dla jakieś firmy/szkoły itp żadnych szaleństw narazie nie planuje.
Jak kupie sobie w końcu lustrzanke to i tak pewnei w lightroomie będe się bawił bo on jest tylko do zdjęc więc łątwiej ogarnąc myśle będzie.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:40 
Cytuj  
hrhr, wiedzialem, ze motywacja jest hajs.

mam dla ciebie zle wiesci, rynek jest pelen pryszczatych studentow i hindusow robiacych wszystko za 20zl, nie zarobisz NIC. Jesli jestes studentem i chcesz dorobic to bardziej oplaca ci sie kelnerka w sfinie / pizzy hut - bez cienia ironii.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

jesli mimo to chcesz sie uczyc - odpusc tutoriale - zaczniesz machinalnie napierdalac wyuczone na pamiec chujowe efekty, kazda twoja 'praca' bedzie wygladac tak samo, czyli w wiekszosci przypadkow skrajnie chujowo. kup sobie dwie ksiazki - oficjalne podreczniki adobe do photoshopa i illustratora cs5 - kosztuja kolo 80zl sztuka, masz zestaw praktycznych cwiczen kolejno wprowadzajacych wszystkie narzedzia. w polsce wydaje je helion, powinny byc w kazdym empiku.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:49 
Cytuj  
To ,że chce chce się uczyć do jedno a to że jak coś bardziej ogarne to wiadomo,że mogę do wykorzystać by coś wpadło tak ?

Wiadome jest ,że nie będe nic robił po 3 miesiącach nauki więc bez spiny plx.

Ale myśle ze po roku coś tam człowiek ogarnie a jak ma ciekawe pomysły to jednak jego prace nei będą takie same,a jak będą to wiadomo ze nikt od niego nic nei kupi.

Jakbym chciał dorabiać to bym poszedł do roboty normalnie ,ale nie potrzebuje dodatkowej gotówki.( taki kaprys )
Po prostu chce się " na boku" rozwijać w kierunku grafiki ( narazie amatorsko)
2 znajomych akurat jest " pryszczatymi studentami".... którzy wieczorami projektują strony i plakaty i jakoś robote mają i moge powiedzieć ze jest "bogato"

No i wiadomo ,że takie umiejętności zawsze mi się przydadzą w przyszłości,kiedy będe umiał sam cos tam zrobić dla siebie.

Z resztą ,myślisz ze graficy uczący się tego zaczynali bo chcieli robic projekty tylko dla siebie w piwnicy :) ? czy zeby coś z tego mieć.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 16:12 
Cytuj  
A jakieś tutki dla początkującej osoby, która będzie robić arty, czyli painting workspace? I co lepsze do tego, PS czy Illustrator?

PS. Osoba ta potrafi bardzo dobrze rysować na papierze, ale niedawno kupiłem jej tablet graficzny i chce żeby się nauczyła na kompie rysować.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.