mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:24 
Cytuj  
Rozwazam ostatnio zapisanie sie na jakies martial arts,z opcji jakie rozpatruje to capoeira (jest dosc dobra sekcja w czewie) albo mma,karate itd oceniam jako malo przydatne i strate czasu

ewentualnie moge jeszcze rozwazyc boks

ktos cwiczy jakies MA i moze sie wypowiedziec?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:40 
Cytuj  
A do czego mają być te sztuki walki? Jak do samoobrony to sobie daruj.

Jak do zajęcia czasu, satysfakcji i jakiegoś "poczucia rozwoju" to sobie pooglądaj filmiki na jutubie z prezentacją walk w określonym stylu i wybierz to, co ci się podoba.

Do jako tako znośnej obrony przed zakapiorami można trenować sporty walki.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:43 
Cytuj  
czyli zadna sztuka walki sie do praktycznych zastosowan nie nadaje?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:50 
Cytuj  
Jedyna sensowna odpowiedź na to pytanie brzmi: zależy. :)

Od przeciwnika (czy jest sam, czy jest przypakowany, czy jest czymś naszprycowany, czy jest cięższy od ciebie, czy jest retardem etc.), miejsca (dużo wolnej przestrzeni czy wąski korytarz - w takiej sytuacji powodzenia z capoeira np.) i ogólnie czy sam przeciwnik też coś umie czy nie, czy jest chętny do ataku czy raczej spokojnie czeka na rozwój wydarzeń w walce. No i oczywiście od samej sztuki walki, ciosów jakich się uczysz itd.

No czynników jest w chuj. Na pewno ćwiczenie sztuki walki pomaga (człowiek jest bardziej zdyscyplinowany, nie boi się dostać w ryj, "przyzwyczaja" się do adrenaliny) ale są też sytuacje w której żadna sztuka walki czy sport walki nic ci praktycznie nie dadzą (koleś ma nóż i nie jest totalnym warzywem).

Ćwiczyć warto, człowiek faktycznie czuje się silniejszy i ma więcej powera, ale absolutnie nie wolno stawać się przez to odważniejszym czy bardziej chętnym do walki. Bo to się zemści.

Osobiście polecałbym MMA. Wzięte wszystko co "przydatne" z innych sztuk czy sportów walki i pozbawione zbędnych filozofii czy ideologii.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 16 wrz 2012, 13:55 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:53 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Na pewno ćwiczenie sztuki walki pomaga (człowiek jest bardziej zdyscyplinowany, nie boi się dostać w ryj, "przyzwyczaja" się do adrenaliny)

This.

Muay Thai jeśli masz możliwość.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:56 
Cytuj  
a krav maga nie jest najbardziej self defense? :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:01 
Cytuj  
dzieki Razoth za informacje


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:13 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
a krav maga nie jest najbardziej self defense? :p


Uczy fajnych trików które można zastosować na kimś z zaskoczenia (czyli jeżeli ktoś atakuje cię trzymając gardę, to powodzenia) ale jednocześnie uczy takich bajek jak obrona przed takimi atakami nożem:

Obrazek

Co jest totalną fikcją, bo nikt normalny w taki sposób nożem nie atakuje.

http://www.youtube.com/watch?v=xhKjpdWyYMc

Fajnie wygląda na pokazach, ale na ulicy bym na tym nie polegał za bardzo.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:23 
Cytuj  
Jak chodziłem na krav mage to uczyli obrony przed atakami nożem z różnych płaszczyzn. Instruktor ostrzegał, że i tak nie obejdzie się bez ran, kwestia takiego blokowania żeby np. pocięli ci górę reki a nie ścięgna i żyły. Razoth wypowiada się jak ekspert a pierdoli od rzeczy w sumie. W jednym poście sprzeczna opinia. Czy warto chodzić na sztuki walki pod kątem samoobrony? Oczywiście, że tak i nie ma żadnego zależy. Chociaż bym lepsza sprawność fizyczna, odruchy wyrabiane po pewnym czasie. Trzeba tylko pamiętać, że życie to nie film i najlepiej spierdalać a walczyć w ostateczności albo jak mamy czystą sytuację i przewagę.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak chodziłem na krav mage to uczyli obrony przed atakami nożem z różnych płaszczyzn.


To fantastycznie. Obrony przed bronią palną pewnie też uczyli? A przed atakami ze statku kosmicznego?

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Instruktor ostrzegał, że i tak nie obejdzie się bez ran, kwestia takiego blokowania żeby np. pocięli ci górę reki a nie ścięgna i żyły.


Nigga pls. Jak ktoś umie używać noża, to zobaczysz go dopiero jak zostanie wbity w twój brzuch. Pierdolenie, że jakakolwiek sztuka czy sport walki da ci skuteczną obronę przed nożem to już nie są żarty, bo ktoś może zginąć przez takie przekonanie. Będę powtarzał do znudzenia: obrona przed nożem nie istnieje, jeżeli osoba która go używa posiada chociaż odrobinę umiejętności i wyobraźni. Natomiast jak ci pokaże nóż stojąc dwa metry od ciebie to faktycznie, tylko że taka sytuacja zdarza się raczej na planie filmowym, nie w realnym życiu. A nawet jeśli, to jeden minimalnie błędny ruch z twojej strony i leżysz.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Czy warto chodzić na sztuki walki pod kątem samoobrony? Oczywiście, że tak i nie ma żadnego zależy.


Nie warto, bo można wybrać zdecydowanie bardziej użyteczny boks czy MMA. Natomiast jeżeli już na prawdę chce sztuki walki, to na pewno mu w jakimś tam stopniu pomogą ale nie jest to moim zdaniem optymalny wybór.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:40 
Cytuj  
Ta uczyli też łapać w zęby miecz samurajski i technik ninja. No i widzę, że według Ciebie boks i mma to już nie sztuki walki. Widać mam do czynienia z expertem.

Jak masz ściane za plecami i ktoś wyciąga nóż to nie masz jak uciekać. A pierwsze co powiedzieli o obronie nożem to : uciekaj. Ale oczywiście według ciebie każdy barowy nożownik to specjalista wiele lat trenowany w tej sztuce u wschodnich mistrzów.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:45 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No i widzę, że według Ciebie boks i mma to już nie sztuki walki. Widać mam do czynienia z expertem.


Bo to nie są sztuki walki. Nie trzeba być ekspertem, by umieć rozróżniać sporty walki od sztuk walki. Czego jak widać ty nie potrafisz chyba?

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak masz ściane za plecami i ktoś wyciąga nóż to nie masz jak uciekać.


Jak bym już nie miał wyboru, to zdecydowanie bardziej wolałbym się bronić nogami. Większy zasięg, większa siła i stopa chroniona butem. Ewentualnie sam złapał coś pod ręką jak byłaby taka możliwość. Jakiś kij czy chuj. Ale to też jest teoria, bo sytuacji na ulicy może być milion.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 16 wrz 2012, 14:52 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:52 
Cytuj  
Krav maga to system. Boks może być i sztuką walki i sportem walki, chodzi o zasady. Ja chodziłem na aikido jakiś czas do Wysockiego (siódmy DAN) i mieliśmy treningi z bronią białą, ale zawsze powtarzał, żeby na tym nigdy nie polegać, bo te treningi mają tylko wyrabiać koordynację ruchową i sprawność, która przydaje się przy normalnej obronie wręcz.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 14:58 
Cytuj  
@Razoth No tak, jak coś zostaje usportowione to przestaje być sztuką walki. O ja ignorant. Jak kiedyś pójdziesz to dobrego trenera, a nie treningi ninja, które pewnie cię zraziły tak to się dowiesz. że : a ) spierdalaj przed nożem b) jak się nie da to broń się odpowiednio i spierdalaj jak nadarzy się okazja. Chyba lepiej nauczyć się cokolwiek z obrony przed nożem niż nic.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 15:01 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Razoth No tak, jak coś zostaje usportowione to przestaje być sztuką walki. O ja ignorant.


Jak coś zostaje usportowione i pozbawione filozoficznej i ideologicznej otoczki, związanej na stałe ze sztukami walki to tak - przestaje być sztuką walki i staje się sportem walki.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak kiedyś pójdziesz to dobrego trenera, a nie treningi ninja, które pewnie cię zraziły tak to się dowiesz. że : a ) spierdalaj przed nożem b) jak się nie da to broń się odpowiednio i spierdalaj jak nadarzy się okazja.


To powinien wiedzieć każdy rozgarnięty człowiek.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chyba lepiej nauczyć się cokolwiek z obrony przed nożem niż nic.


Oczywiście. Ważne tylko, by na tym polegać jedynie w ostateczności i nie próbować zgrywać kozaka, bo mnie na treningach nauczyli.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 15:03 
Cytuj  
No to wytłumacz mi z czym masz problem, że krav maga obejmuje obronę przed nożem?

Karate jest usportowione i jest tam w chuj filozofii.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 15:12 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No to wytłumacz mi z czym masz problem, że krav maga obejmuje obronę przed nożem?



W tym, że traci się czas na obronę przed atakami nożem wyprowadzanymi w sposób, który widziałem jedynie na filmach i na samych treningach, zamiast poświęcić czas na coś bardziej przydatnego. No ale co kto lubi. Ja tam nikomu nie bronię. Byleby tylko nie czuł się z tego powodu silny i próbował szczęścia w sytuacji, gdy może spierdolić (albo chwycić w rękę jakiś kij czy inny chuj).

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Karate jest usportowione i jest tam w chuj filozofii.


Ale Alda w pierwszym poście jasno i wyraźnie odrzucił karate, natomiast zastanawiał się nad capoeira która jest właśnie połączona z tą nazwijmy to "ideologiczną" otoczką. Czy ktoś to lubi czy nie, to jest oczywiście kwestia prywatna. Ja osobiście nie lubię.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 15:29 
Cytuj  
sambo, combat56, krav maga. Sambo prawie, ze nie ma, krav maga to dresy, zostaje pewnie combat. Ewentualnie sztuka, gdzie jest walka w parterze.

Ja sie wybieram na boks, bo pierdoli mnie tarzanie po ziemi i ide tylko w aspekcie sportowym a nie by napierdalac dresow na ulicy.
I najlepszy poradnik na ulice to nie wdawac sie w walke, bo nigdy nie wiadomo co sie moze stac. A jesli juz trzeba to zawsze miec droge ucieczki za plecami.
Sry kuzwa ulica -> nóź, butelka, kilku przeciwników = spierdalam.

PS. capoeira jest w chuj nie skuteczna, wiecej taniec niz sztuka walki.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 15:58 
Cytuj  
Ja zawsze uważałem że najlepiej mieć katanę w lasce/parasolce i jak wyskoczy dres z nożem 20 cm to urżnąć mu dłoń na nadgarstku 0_0

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 16:12 
Cytuj  
to predzej http://www.military.pl/palka-teleskopow ... 6676t.html

ale i w tym przypadku pewnie "prawo" si edo Ciebie przypierdoli.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.