mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 07:20 
Cytuj  
Sytuacja taka:
tydzień temu na osiedlu była awaria energetyki. U mnie po prostu sekudnowa przerwa w dopływie prądu - komp się zresetował, po czym sam sie włączył.
Od tego czasu są cyrki:
najpierw net zaczął przerywać, nie gdzieś daleko na łączach, tylko jeszcze na lanie - 3-4h chodzi bez zarzutu po czym nagle jest minutowa przerwa
Przedwczoraj minutowa przerwa zamieniła się w 24h - ping nie przechodził nawet na bramkę w LANie - w sumie łącze siadło o 21.30 wieczorem a zgłosiłem to następnego dnia po powrocie z pracy o mniej więcej 17.00 i łącze "ruszyło" gdzieś o 20.00
Teraz jest masakra - 10minut jest net, minuty nie ma, i tak w kółko, w ciągu pół godziny wywaliło mnie z huba osiedlowego DC++ 6-7 razy, do gier online nie zdąże się nawet zalogować, patchowałem EQ2 - zacząłem od 200MB do zassania, skończyło na 500MB do zassania po 2h patchowania (przerywało połęczenie i niszczyło cały nadpisywany plik - po czym zamiast dociągnąć kilka MB ściągało od początkiu pliki po 100-200MB)
Co dziwne w momencie takich crashu ping mi nie przechodzi nawet na bramkę - co może być tego przyczyną? Może ktos się spotkał z czymś podobnym?

Chcę barankom jakoś podpowiedzieć, bo motają się z tym juz prawie cały tydzień i na razie jest coraz gorzej. Chociaż w sumie jest nadzieja, że szwankujące urządzenia pierdolnie całkiem i problemy się skończą.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 08:38 
Cytuj  
Zmień kartę sieciową.


_________________
Browar

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 08:45 
Cytuj  
i flopa ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 08:52 
Cytuj  
flopa już zmieniłem - co do karty sieciowej to nie sądzę, bo nie jest to tylko mój problem, drugi komp był wtedy wyłączony, a problemy ma identyczne i w tym samym czasie (ma oddzielne łącze z tej samej sieci).
Gadałem wczoraj z ludźmi na osiedlowym DC to część osób ma identyczne problemy, a druga połowa nie narzeka na nic :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 09:14 
Cytuj  
Trzepnal jakis switch/hub. Krzycz na swojego admina.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 09:26 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Trzepnal jakis switch/hub. Krzycz na swojego admina.

X.


Dokladnie.
Nawet wiesz ktory - jak zniknie znowu lacze to pusc trace i bedziesz mial IP ostatniego dzialajacego urzadzenia.
Jak znowu zadziala net - trace again i spisz "nastepne" urzadzenie.
Z tym numerkiem udaj sie do admina.

Brzmi prosto i logicznie... wiec na pewno nie zlikwiduje to Twoich problemow ale warto sprobowac :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 09:36 
Cytuj  
Tak robiłem tak, ping nie przechodzi nawet na moją bramkę (po ostatnim 24h padzie), wcześniej znikał gdzieś w odmętach lana (po 2 skokach bodajże).
Ale, gadałem z gościem na hubie i on cały problem zgłosił kilka dni temu. Jemu z kolei od początku znikała bramka.

Dali mu 3 IP dodatkowe, które ma spingować jak padnie bramka. Przechodzi nam tylko na jedno z tych IP.

Teraz pytanie: jak to możliwe, że mimo, iz pingi z bramki nie wracają (wyciągniętą ipconfig) to wracają z innego IP.
Gdy używam tracerta - pierwszy powrót jest z IP bramki nie ma nic po drodze. To mnie już całkiem zmyliło....

Możliwe, że jest cos pomiędzy bramką a komputerami niewidoczne dla tracerta?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 09:39 
Cytuj  
kabel? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 09:40 
Cytuj  
sorka ale nie moglem sie powstrzymac :))))

powazna odpowiedz brzmi: nie wiem


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 09:43 
Cytuj  
sam nie wiem, to duża siec (około 1000 osób) do tego część urządzeń to cisco, nawet potrafią TTL zmieniać po drodze :/

Faktem jest, że ping na bramkę nie przechodzi i w tym samym momencie przechodzi na inne IP wewnętrzne.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 10:02 
Cytuj  
to za kare ze dostalem od ciebie kartki z onetu ostatnio...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 10:07 
Cytuj  
Jesli ping nie wraca z bramki a wraca z innych ip w twojej sieci to sie dowiedz jak wyglada topologia twojej sieci.
Podejrzewam cos takiego

twoj_komp-------switch------bramka-----internet
jesli mozesz pingowac innych ludzi podlaczonych do switcha w momencie gdy pada ci internet to uszkodzenie jest gdzies miedzy tym switchem a bramka
logiczne prawdza ? teraz tylko musza goscie sprawdzic czy padl port na switchu czy sama bramka szwankuje. Niech podmienia switcha na innego na 1 dzien i bedzie wiadomo.


_________________
--
Estne volumen in toga, an solum tibi libet me videre?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 10:52 
Cytuj  
Wiesz, przy przeciazeniu zasilania nie musial pasc caly switch, mogly poleciec tylko jedno/dwa gniazdka. Ale problem jest wlasnie w swithu (albo hubie, nie wiem co tam macie). A i taki hub/switch dla tracerta nie bedzie widoczny przeciez.

X.

PS. Gniazdka tez mogly pasc w ten sposob, ze raz dziala, raz nie. Czesty zreszta przypadek. Dorwij admina i niech sprawdza switche na trasie ty -- bramka.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 11:07 
Cytuj  
OK - juz dzwoniłem, mam zadzwonić jak będę w domu - facet będzie dzisiaj do 20.00 - więc mam nadzieję, że to naprawi.

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 11:31 
Cytuj  
I dlatego nigdy nie bede chcial byc w sieci osiedlowej, pracowalem kiedys w firmie, ktora m.in. zakladala takie sieci i wiem jakie numery sie robi...

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 18:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
flopa już zmieniłem - co do karty sieciowej to nie sądzę, bo nie jest to tylko mój problem, drugi komp był wtedy wyłączony, a problemy ma identyczne i w tym samym czasie (ma oddzielne łącze z tej samej sieci).
Gadałem wczoraj z ludźmi na osiedlowym DC to część osób ma identyczne problemy, a druga połowa nie narzeka na nic :/


No cóż - to dość istotna informacja - że nie tylko u Ciebie są te problemy. W oryginalnym liście tego nie napisałeś. Jak nie tylko u Ciebie, no to oczywiście poszło gdzieś dalej - to co inni napisali powinno pomóc zlokalizować problem.


_________________
Browar

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.