mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:23 
Cytuj  
Pierwszy raz zainstalowalem w swoim zyciu windy ikspe ; p
Tu jest problem : uzycie procersora non stop 100%
zadania - 0
procesy - 932174092347932

od chuja i ciut ciut jakis pierdol ktore mi nie sa potrzebne - jest jakis program ktory umozliwia wypierdalanie tego syfu ?
jak obnizyc uzycie procka ? i co jest przyczyna ?

thx

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:26 
Cytuj  
Zapewne masz jakiegos wira, u mnie XP nie uzywa wiecej niz kilka procent procka jak jest idle...

A procesow mam raptem 33 i to z antyvierem, firewallem,gg,icq,dumeterem i paroma innymi progami.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:43 
Cytuj  
wpisuj w google każdy proces - dostaniesz info co to jest.
Jest taki programik który rozbija procesy na części składowe (ale zapomniałem jak się nazywa w tym momencie). Np. w svchost potrafią gnieździć się wirusy a całego tego procesu killnąć nawet nie można bo system się wysypie.
zapuść antywira - xp i stałka bez zapory to na 99.9% masz juz kilka wirusów z netu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:14 
Cytuj  
Blaster i Sasser w jednym stali domu. A dostales je w 5 sekund po podlaczeniu kabelka do sieci. Pierwsze, co powinienes byl zrobic przed podpieciem kabla, to wlaczyc firewall (ten systemowy, zezwolenie jedynie na port 80) i uruchomic windows update.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:29 
Cytuj  
Co do blaster to zawsze go lapie po instalce windy, jakos nie moge zapamietac od postawieniu firewalla przed polaczeniem sie :D

Ostatni format byl 8 miesiecy temu, wiec w miare moge nie pamietac ale chyba to bylo tak:

1. Start--->uruchom--->CMD i wpisz "SHUTDOWN -A" Zapobiegnie to naglym restartom komputera i bedziesz mogl dalej robic swoje.
2.Worm sie uruchamia automatycznie, jezeli chcesz go wykasowac z tego to prosze: "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" i tu poszukaj nieznanych dla ciebie .exe (rozne nazwy ma zalezy od wariantu).
3.Wcisnij cntr+alt+delete i w procesach znajdz:
MSBLAST.EXE
PENIS32.EXE
TEEKIDS.EXE
MSPATCH.EXE
MSLAUGH.EXE
ENBIEI.EXE
Zamknij kazdy ktory pasuje do opisu :D
4.Zainstaluj patcha do DCOM RPC Exploit Link
5.Na koniec dla full obrony zablokuj wszystkie polaczenia na porcie 4444 oraz:
TCP Port 135, "DCOM RPC"
UDP Port 69, "TFTP"

Powodzenia!

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 12:42 
Cytuj  
a jak sie wlacza firewall systemowy z zezwoleniem na port 80 : P?oraz blokuje sie na te porty wymienione przez pieszczocha ?

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 13:00 
Cytuj  
Na przyszłość: zintegruj sobię instalkę XP z SP2. Ostatnio musiałem przeinstalować system i takie combo okazało się bardzo wygodne. ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 13:59 
Cytuj  
Smolik.....szczerze? Firewalla uzywalem duuuzo wczesniej nic winXP i musze sie przyznac, ze nie umiem konfigurowac systemowego fajerka :o
Ale za to inne to umiem ^^

Polecam na start dla poczadkujacych "Zone alarm" potem ida dwie strony dla leniwych "Norton internet security" dla ludzi o mocnych nerwach "Panda antivirus" z wbudowanym firewallem lub dla wszystkich ^^ "Sygate personal firewall".

A blokujesz porty poprostu wpisujach ich numer:
Cytuj:
TCP Port 135, "DCOM RPC"
UDP Port 69, "TFTP"

Czyli port 135 i 69 wraz z 4444 ofkors, latwe.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 14:38 
Cytuj  
Ja za to polecam Keiro Personal Firewall. Darmowy i cholernie solidny bez zbednych wodotryskow, ktorych w ZA nie brakuje. click


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 14:44 
Cytuj  
Bardziej przyjazny dla uzytkownika jest jednak Sygate. Pozatym Kerio od wersji 4.x.x bardzo sie popsul w wykorzystywaniu zasobow systemowych. Poprostu, wersje 2.x.x byly normalne, a 4.x.x to juz krowa zrąca zasoby prawie jak NIS.
Zdecydowanie polecam Sygate. Maly, szybki, prawie nic nie zajmuje zasobow, nie ma zbednych i niepotrzebnych rzeczy a jest chyba najskuteczniejszy ze wszystkich mi znanych fw. I jest za free. Uzywam na codzien. W duecie z Avastem :)
http://soho.sygate.com/products/spf_standard.htm
http://www.avast.com/eng/down_home.html

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 22:27 
Cytuj  
Sygate ownz. Sam go uzywam od bardzo dawna i jestem z niego very zadowolony.

A co do roznych syfow i dziwnych procesow polecam HijackThis! - niekiepski program.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.