mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 862, 863, 864, 865, 866, 867, 868 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:29 
Cytuj  
ja nie podaje rozwiazan, pomyslow, tylko stawiam pytanie, na ktore chce zeby odpowiedzial montezuma (ktory w wiekszosci przypadkow odpiera stawiane tutaj zarzuty).

dobrego rozwiazania nie ma i nie bedzie. ale wedlug mnie 'ziarnko do ziarnka...' mogloby sie tutaj sprawdzic na dluzsza mete.
zabrac troche gornikom, sbkom, ograniczyc wydatki budzetowe zusu i setek innych instytucji publicznych, ograniczyc wydatki na wojsko (na chuj nam te rakiety i samoloty), zboostowac male przedsiebiorstwa, edukowac spoleczenstwo w kwestiach ekonomicznych (jak oszczedzac, jak odkladac, jak planowac domowy budzet), zmienic system edukacji, tak aby nasza zdolna mlodziez mogla zdobywac doswiadczenie praktyczne, od najmlodszych lat ukierunkowywac dzieci na to w czym sa dobre/czym sie interesuja.
zatrudniac profesjonalistow do projektow, a nie kolegow z partii i jechane.
zrobic mozna wiele, ale rzad musi tupnac noga i sie ogarnac.
niestety problem w tym, ze polacy nie sa sie w stanie zebrac jako aktywna sila i dlatego dostaja w dupe.
bo wystarczy, ze pielegniarki rozstawia namioty, gornicy spala pare opon i od raz rzad kleka.
a to chyba nie tak powinno dzialac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:31 
Cytuj  
@embe Prywatyzacja ZUS? Sądzisz, że ktokolwiek wziąłby na siebie ten bagaż? OFE były świetnym biznesem, bo to był wykrojony zakres. Zero odpowiedzialności, kasa sama płynie, bardzo fajne prowizje. Ryzyko wypłat i tak ostatecznie ponosił ZUS.

ZUS się powinni odciąć w momencie transformacji. Znieść ubezpieczenia, ale oferta komercyjna dla nowo wchodzących na rynek prace. Zyski z prywatyzacji na spłatę zobowiązań PRL. Teraz nie ma łatwych wyjść z tego systemu. Tylko długotrwały proces, bardzo trudny społecznie, nikt tego nie podejmie.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:40 
Cytuj  
- To oryginalny pomysł, aby z jednej strony sugerować, że demokracja jest zagrożona, a z drugiej strony z tej demokracji w pełni korzystać - powiedział Bronisław Komorowski w porannym wywiadzie dla Radia Zet. - Sam fakt odbycia tych demonstracji jest pośrednio dowodem na to, że demokracja w Polsce ma się nie najgorzej - podkreślił.

Mamy durnia za prezydenta.

Nie będę nawet komentował frasyniuka i hołdysa za ich ostatnie wypowiedzi, gdyż musiałbym idź wyzwać od chujów itp.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:40 
Cytuj  
Tor, ja mysle, ze to 'nasze dzieci' będą miały nas na glowie, a nie my naszych rodzicow ;)


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:41 
Cytuj  
embe napisał(a):
Junkier napisał(a):
Cytuj:
Przez tysiące lat ludzkości nie było czegoś takiego jak ZUS, a ludzie jakoś nie umierali pod śmietnikami, a przynajmniej ci ludzie co mieli dzieci...

Przez tysiące lat średnia długość życia wynosiła 40 lat, a starości we współczesnym rozumieniu tego słowa dożywały jednostki. W ciągu ostatnich 200 lat zaszyły jednak pewne zmiany demograficzne.


starożytny rzym w dużych miastach miał nie wiele niższą średnią niż obecnie w Polsce,

Mam pewne wątpliwości, ale nie chce mi się sprawdzać.
Poza tym Rzym z darmowym chlebem dla plebsu to akurat kiepski argument w dyskusjach o ograniczaniu socjalu.
Po prostu argumentacja na zasadzie "tysiące lat działało, po co zmieniać" jest bez sensu, bo świat się trochę zmienił i problem jako taki jest. Patologie uskutecznianego w Polsce systemu to już inna sprawa.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:57 
Cytuj  
http://pikio.pl/stonoga-do-korwin-mikke ... to-kurewo/
http://pikio.pl/stonoga-i-grodzka-na-pi ... a-prawicy/
https://www.facebook.com/wipler/posts/8 ... hUEw4qNSIA

I wszystko się wyjaśniło. stonoga to agent.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 12:58 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tor, ja mysle, ze to 'nasze dzieci' będą miały nas na glowie, a nie my naszych rodzicow ;)


Dlatego masz zadbać o swoją starość sam. Jak będę miał dzieci to wolałbym, żeby korzystały z życia, a nie utrzymywały mnie. Z resztą nie zwykłem się prosić o nic, a nie chcę siedzieć przed TV na starość. Trzeba zarobić tyle, żeby na starość z milion został. ;)

@Niah Spierdalaj z tymi swoimi debilnymi prasówkami. Idź na jakieś forum prawicowe lub dla innych pedałów.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 13:00 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
pedałów.


Musiałbyś zapodać link, masz w ulubionych więc tobie zajmie to chwilę.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 13:01 
Cytuj  
tor: ale lepiej nie odkladaj w polsce, bo z tego miliona, moze ci zostac tylko 10% za parenascie lat :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 13:12 
Cytuj  
No to lepiej by dzieciaki wyjechaly. Bo jak maja zostać to chyba będą musiały oddac cala swoja pensje na staruchow.

Poza tym, planowanie długoletnie zawsze szlag trafia. Daleko przykladow nie trzeba szukac.


_________________
.


Ostatnio edytowano 15 gru 2014, 13:14 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 13:14 
Cytuj  
rozumiem, ze montezuma teraz bedzie udawal, ze go nie ma?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 13:16 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
ZUS się powinni odciąć w momencie transformacji. Znieść ubezpieczenia, ale oferta komercyjna dla nowo wchodzących na rynek prace. Zyski z prywatyzacji na spłatę zobowiązań PRL. Teraz nie ma łatwych wyjść z tego systemu. Tylko długotrwały proces, bardzo trudny społecznie, nikt tego nie podejmie.

Masz rację, wszystko się zgadza, ale co to ma znaczyć, że "nikt tego nie podejmie"? Przecież jako społeczeństwo łożymy spore pieniądze na pewną grupę ludzi, która ma obowiązek rozwiązywać nasze problemy.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlatego masz zadbać o swoją starość sam. Jak będę miał dzieci to wolałbym, żeby korzystały z życia, a nie utrzymywały mnie. Z resztą nie zwykłem się prosić o nic, a nie chcę siedzieć przed TV na starość. Trzeba zarobić tyle, żeby na starość z milion został. ;)

Najpierw mówisz, że socjal jest OK, bo nie wszyscy sobie radzą, a potem mówisz, że ma sam zadbać o siebie. Czyli co?
Wybrańcy mają zadbać o siebie i jeszcze wszystkich dookoła? :wtf:

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 14:09 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://pikio.pl/stonoga-do-korwin-mikkego-i-wiplera-mam-was-w-dupie-to-kurewo/
http://pikio.pl/stonoga-i-grodzka-na-pi ... a-prawicy/
https://www.facebook.com/wipler/posts/8 ... hUEw4qNSIA

I wszystko się wyjaśniło. stonoga to agent.


No juz wczesniej o tym pisalem, albo mu odjebalo albo sie sprzedal.

Co ciekawsze, jest on bardzo powiazany z tym hieno osobnikiem na tym zdjeciu.

Obrazek

@Torba, a ty spierdalaj na te twoje fora dla pedofilow.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 14:14 
Cytuj  
@SK Trochę tak. Podstawowe pytanie: jaka jest uczciwy podział zysków w firmie, pomiędzy właściciela i jego pracowników? Ja jestem zwolennikiem podejścia racjonalnego, kwestia oceny ryzyka i przewidywania konsekwencji. Pomimo, że nie chcę pracować na innych to dla mnie korzystniejsze może być oddawanie części dochodu na cele socjalne. Nie jestem miliarderem, który ma środki, żeby odciąć się od społeczeństwa, więc wybieram strategię najkorzystniejszą dla siebie.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 15:39 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
1. Państwo Polskie jest praktycznie bankrutem - "patrz dług narodowy", a zatem...



ba dług narodowy to pojecie względne. Japona ma dług ok 130% pkb i istnieje, UK ma dług ok 90% i istnieje. Ważne aby był spłacany a nie jego wielkość.

ShadeKnight napisał(a):
2. ZUS to bankrut, kasa na emerytury jest w tej chwili w znacznej części z innych podatków/pożyczek bankowych, jednocześnie...



nie, wystarczy wygoglowac, ok 80% wypłat jest pokrywanych ze składek

embe napisał(a):
Jedyne rozsądne wyjście było na początku lat 90-tych kiedy prywatyzowano majątek komunistycznej polski, jednak wtedy interes prywatny wąskich grup wziął górę nad przyszłością.

Obecnie zus potrzebuje ok 180 mld zł rocznie na wypłaty, polska na początku lat 90% była bardzo biedna i nie posiadała tak dużego majątku żeby można było z tego wyciągnąć setki miliardowy zł. Nawet nie byliśmy w stanie spłacać długo zagranicznego wtedy.

Mendol napisał(a):
dlatego chcialbym aby montezuma odpowiedzial na te zarzuty.
bo jak na razie ogranicza sie do obrony dnia dzisiejszego, ciekaw jestem czy jest w stanie napisac co wiecej (tak sam z siebie).


Jóź pisałem co można zrobić z zusem. Żadne radykalne metody nie naprawia zus. To co można zrobić to ograniczyć możliwość przejąca na wcześniejsza emeryturę, grupy uprzywilejowanie obciążyć zusem, bo obecnie go nie płacą, i jak trzeba dopłacać z innych podatków. Radykalne zmiany nastąpią wtedy kiedy budżet nie wytrzyma obciążeń, nie wcześniej.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 15:41 
Cytuj  
Porównujesz Polske z Japonia albo UK? Gdzie np. Japonia ma nieco inną naturę tego długu?

montezuma napisał(a):
grupy uprzywilejowanie obciążyć zusem, bo obecnie go nie płacą, i jak trzeba dopłacać z innych podatków.

np. jakie grupy?


_________________
.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 15:52 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Porównujesz Polske z Japonia albo UK? Gdzie np. Japonia ma nieco inną naturę tego długu?

montezuma napisał(a):
grupy uprzywilejowanie obciążyć zusem, bo obecnie go nie płacą, i jak trzeba dopłacać z innych podatków.

np. jakie grupy?


policjanci, wojsko, sędziowie, prokuratorzy, rolnicy (płaca b niski ryczałt)

Natomiast co do długo to pisałem o długo jawnym, czyli obligacje, pożyczki.

Popełniłem tez błąd, dług japoni w stosunku do PKB wynosi obecnie prawie 230%


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 15:55 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
policjanci, wojsko, sędziowie, prokuratorzy, rolnicy (płaca b niski ryczałt)

Tylko, ze ich składki w zasadzie placi reszta podatnikow?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 15:56 
Cytuj  
No z tym się zgodzę.
Radykaliz śmierdzi katastrofą.
Niestety jedyny logiczny sposób to przesuwanie środków w stronę ZUS oraz ukrócenie jakichkolwiek ulg.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 15:58 
Cytuj  
Katastrofa i tak będzie.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 862, 863, 864, 865, 866, 867, 868 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.