mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 809, 810, 811, 812, 813, 814, 815 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 22:59 
Cytuj  
Hehe na razie lipa, bo żona zajęta innym projektem, duże przedszkole czeka na lepsze czasy ;-)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 23:09 
Cytuj  
Szybko sondaz dla poprawy nastroju w szeregach zasmuconych towarzyszy:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 00:06 
Cytuj  
Liczenie kresek PSLowi się udało, to w krajówce, tak sobie myśle, PO spokojnie może policzyć 60% nawet. No, 55%, bo dla PSLu tak ze 20% żeby siary nie było.
To bardzo możliwe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 00:19 
Cytuj  
Ciekawe czy sumarycznie uda się przekroczyć 100% ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 00:56 
Cytuj  
"Dzisiaj wszyscy 'huzia na Józia' na PKW, a trzeba było dać więcej pieniędzy na system"
powiedział koń


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 01:12 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=ToScnlf3XuU


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 09:48 
Cytuj  
Cezary Grabarczyk: nie wykluczam postulatu o powtórzeniu wyborów

Myślę, że jak zwykle rozejdzie sie po kościach i usłyszymy starą przyśpiewkę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 09:48 
Cytuj  
Cytuj:
Przeciwnego zdania był przedstawiciel PSL. - Musimy przyjąć to, co się stało. Zaakceptować wyniki, które się ukażą, które poda nam PKW - powiedział senator Józef Zając z tej partii.

Buahahaha


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 10:03 
Cytuj  
- Stało się, trudno, musimy jako społeczeństwo zaakceptować wybrakowany wynik wyborczy gdyż naszego państwa nie stać na powtórkę wyborów - polityk psl

#aszdziennik


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Ostatnio edytowano 19 lis 2014, 10:20 przez Niah, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 10:09 
Cytuj  
A było tak:
Działacz PSL: chłopaki o ile podbijacie swoje wyniki w tym roku?
PO: No tak jakoś o jedną piątą.
PSL: Hmmm to my tak na wszelki wypadek podbijemy o 40%.
PO: Spoko. Przy waszym wyniku i tak nikt się nie kapnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 11:25 
Cytuj  
taka uwaga do embe - giertych dobrze rzekł - kasa na to była za mała i za mało czasu. W takim czasie i przy takim budżecie można wykonać co najwyżej prototyp, a nie zaawansowany system, który ma obsłużyć taki ruch i zabezpieczyć dane. I jak na moje to ktoś tak to zrozumiał. Wykonał prototyp, na podstawie którego zostanie przygotowana analiza wymagań dla projektu na przyszłe lata.
Media znowu odwołują się do empatii - zapomniały już jaką kaczkę puściły rok temu. Empatia kosztowała 50mln zł. Media przedstawiły, że to był portal dla bezdomnych, a empatia to jest ogromny projekt, który odpowiada m.in. za niebieską kartę, obsługę mopsów, rejestrację patoli, a pośrednio także spis ludności i GUS. W cenie tej wliczone są też komputery dla mopsów w całej Polsce.
Ja nie wierzę, że ktoś by coś takiego dla PKW wypuścił jako oficjalny soft - istnieje tylko jedna możliwość. PKW zamówiło prototyp, aby wykorzystać go jako soft produkcyjny, aby nie można elektronicznie zweryfikować wyników wyborów. Pół roku wcześniej dogadali się z PSL, ogłosili przetarg i hola wio - można było sfałszować wyniki, a ponieważ liczenie jest ręczne, to nie pojawią się online wyniki szczątkowe, nie będzie można w prosty sposób zweryfikować skąd pochodzą rzekome głosy na PSL.
;)

Jeśli to jest prototyp to nie ma problemu.
Jednak na system taki prawdziwy to minimum rok i 2-4mln zł. Wówczas można by się nawet pokusić o głosowanie online.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 11:51 
Cytuj  
http://wyborcza.pl/1,75968,16993008,Zan ... yslmy.html


_________________
Bishop - Teon

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:00 
Cytuj  
Dobra. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z Komisją i programem informatycznym?

Przecież wszystkie głosy na poziomie komisji wyborczych są liczone ręcznie, każda komisja to robi i sporządza protokół. Nawet jakby cały system był zjebany, to powinno się bez problemu ręcznie głosy policzyć, na podstawie protokołów z komisji wyborczych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:02 
Cytuj  
Cytuj:
Dobra. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z Komisją i programem informatycznym?


Mikro firma (1-2os.) wyszukała przetarg na zrobienie aplikacji w grubym kliencie.
Zlecili to jakiejś studentce +/- zrobili sami za małe pieniądze reszte pewnie przytulając (jedyna oferta na ponad 400k brutto).
Nie wyszło im bo się wyłożyli na podstawach a mieli tylko 3 miesiące czasu.
Cały internet w PL i na świecie z nich teraz leje i przy okazji z nas.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:04 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
http://wyborcza.pl/1,75968,16993008,Zanim_oszalejemy___pomyslmy.html


Obrazek


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:04 
Cytuj  
sula napisał(a):
Dobra. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z Komisją i programem informatycznym?

Przecież wszystkie głosy na poziomie komisji wyborczych są liczone ręcznie, każda komisja to robi i sporządza protokół. Nawet jakby cały system był zjebany, to powinno się bez problemu ręcznie głosy policzyć, łącznie z wszystkimi głosami cząstkowymi ręcznie na podstawie protokołów z komisji wyborczych.


chodzi o histerie, system padł wiec dużo osób myśli ze wybory fałszują, ponieważ są przekonani ze system informatyczny odpowiada za liczenie głosów, a części polityków jeszcze ich utwierdza w tym opowiadając głupoty, np Kaczyński już w niedzieli ogłosił ze wybory zostały sfałszowane.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:05 
Cytuj  
sula napisał(a):
Dobra. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z Komisją i programem informatycznym?

Przecież wszystkie głosy na poziomie komisji wyborczych są liczone ręcznie, każda komisja to robi i sporządza protokół. Nawet jakby cały system był zjebany, to powinno się bez problemu ręcznie głosy policzyć, na podstawie protokołów z komisji wyborczych.


Mozna, ale zdaje sie PKW podaje oficjalne wyniki na podstawie danych elektronicznych, ewentualnie uzupelnia braki protokolami papierowymi.

Dane raz podane jako oficjalne staja sie oficjalne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:06 
Cytuj  
LOL montecwelu - szmato pslu.
Tu nie chodzi o to, że przez system są wybory sfałszowane. Tu chodzi o kompromitację gdy ogromny odsetek głosów jest nieważny i wygrywa PSL lol.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:13 
Cytuj  
Problem jest tez taki, ze glosy i protokoly dlugo zalegaly w komisjach, wiec mozna sobie wyborazic sytuacje, ze np cala komisja zwiazana z wojtem albo PSLem gdzies na zadupiu uniewaznila czesc glosow i wypelnila protokol jeszcze raz. W normalnych wyborach nie ma na to duzo czasu, bo przewodniczacy zawozi worki do urzedu w noc wyborcza.
Nie zauwazylem na protokolach zadnych zabezpieczen poza kodem kreskowym, wiec mozna je sobie odbic na ksero.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 12:24 
Cytuj  
Aha dobra to już coś wiem.

Teraz, jaki to był odsetek tych głosów uznanych za nieważne?


Takie szopki z działaniem komisji po kryjomu jeszcze raz, to słabo to widzę, rzeczywiście chyba tylko i wyłącznie na jakiś totalnych zadupiach gdzie wszyscy się od lat znają jak łyse konie.


Ostatnio edytowano 19 lis 2014, 12:25 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 809, 810, 811, 812, 813, 814, 815 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.