mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:37 
Cytuj  
Przeciez nikt nie mowi o wprowadzaniu dzikiego kapitalizmu w stylu XiX w. Nikt nie chce likwidacji kodeksu pracy, prawa do urlopu itp

Kapitalista aby maksymalizowac zyski potrzebuje dobrych pracownikow, a tym musi odpowiednio zaplacic zeby nie poszli do konkurencji. To jest naturalny mechanizm nie potrzebujacy zadnych regulacji prawnych.

Oczywiscie wszystko przy zalozeniu, ze bezrobocie jest niskie.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 13:24 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Strasznie mnie wukrwia upolitycznienie samorzadow... komitety lokalne zgromadzone wobec sensowych ludzi sa prawie bez szans. W Gdansku na przyklad beda w tym roku tylko dwie parie w radzie miasta: PO i PIS, czyli tak naprawde jedna partia o programie obsadzania swoimi ludzmi wszelkim mozliwych stanowisk w miescie oczywiscie przy coraz bardziej rozbuchanym budzecie.


niestety. Chciałbym żeby w wyborach samorządowych nie było żadnych partii. Na szczęście powoli to się zmienia i stowarzyszenia wypadają coraz lepiej , szczególnie w dużych miastach. Jeszcze tylko brakuje wzmocnienia rad miast bo teraz nie maja realnej kontroli nad tym co robią burmistrzowie.

mrynar napisał(a):
Bogaci i biedni maja te same cele: bogaci chca dawac prace (i zwiekszac zyski) a biedni chca pracowac (i kupic sobie nowa pralke albo telewizor). Zmniejsza sie bezrobocie to zarobki sie zwiekszaja, jest rynek pracy pracownika a nie pracodawcy i o dobrych pracownikow trzeba zabiegac (glownie wyzszymi placami).


nie w polskich warunkach. Nasi biznesmeni są wychowywani w kolcie jednostki, tz ja jestem najważniejszy i dla większości ich liczy się tylko to ile zyskają jak najmniejszym kosztem. Mam codzienną styczność z naszymi przedsiębiorcami i czasami brak słów na to co robią dla paru złotych więcej. Idealnym przykładem jest ostatnio Amazon, który wybudował centrum logistyczne i zatrudniając ludzi dal stawkę o 4 zł większą niż średnia w rejonie. Przedsiębiorcy postanowili ściągnąć ludzi z Ukrainy bo tyle co amazon to oni nie będą płacić.
Taka świadomość społeczna przedsiębiorców jak jest w krajach skandynawskich u nas jest wciąż rzadkością.


_________________
Bishop - Teon

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 13:31 
Cytuj  
Co? Amazon to przez przypadek nie proponuje najniższego gówna w rejonie? :D

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 13:39 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Co? Amazon to przez przypadek nie proponuje najniższego gówna w rejonie? :D


ta stawka to nie jest najniższa :( 10 zł brutto to dają nasi przedsiębiorcy i to od wielu lat.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 13:43 
Cytuj  
podwyzszyli z 12,5 na 13 brutto + 15% premii. Widocznie nie dali rady tylu w Poznaniu znalezc, szczegolnie, ze ida swieta. Przynajmniej w Posen.

Chyba kazdemu z regionu spamuja maila. Nawet moj kumpel z zagranicy dostal info.

ale spokojnie w poznaniu bylo mozna znalezc prace za 13 zl brutto juz wczesniej wiec nie pierdol montezuma. Idioto psioczacy na przedsiebiorcow przy kazdej okazji.

I chuj mnie amazon. To mali i sredni są wazniejsi, prosic sie na kolanach amazona i dawac im ulgi po to by zatrudnili iles tam osob za prawie najnizsza krajowa to smiech.


_________________
.


Ostatnio edytowano 18 lis 2014, 13:49 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 13:47 
Cytuj  
Lol. Strasznie chujowa oferta biorąc pod uwagę charakter pracy (kołchoz). Zarabiałem tyle zaraz po maturze jak poszedłem do magazynu, a koło 15-16 jak dostałem wózek widłowy. :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 13:48 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Lol. Strasznie chujowa oferta biorąc pod uwagę charakter pracy (kołchoz). Zarabiałem tyle zaraz po maturze jak poszedłem do magazynu, a koło 15-16 jak dostałem wózek widłowy. :D


no, a montezuma twierdzi, ze to wiecej o 4 zl dzieki amazonowi...

z 7 lat temu na magazynei H&M mialem 13 brutto jak dorabialem podczas studiow.


_________________
.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tiomor napisał(a):
Lol. Strasznie chujowa oferta biorąc pod uwagę charakter pracy (kołchoz). Zarabiałem tyle zaraz po maturze jak poszedłem do magazynu, a koło 15-16 jak dostałem wózek widłowy. :D


no, a montezuma twierdzi, ze to wiecej o 4 zl dzieki amazonowi...

z 7 lat temu na magazynei H&M mialem 13 brutto jak dorabialem podczas studiow.


Firmy zagraniczne płaca więcej niż nasze, i na 99% jestem pewien ze nadal płaca 13 brutto


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:09 
Cytuj  
Chodzi o to, ze Amazon wcale nie placi wielce lepiej i do tego pewnie musisz znieść kołchoz.

Chcesz przyklad firmy co placi lepiej i zatrudnia duzo? Volkswagen.


_________________
.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Chodzi o to, ze Amazon wcale nie placi wielce lepiej i do tego pewnie musisz znieść kołchoz.


popytaj się ludzi którzy pracują fizycznie w małych polskich firmach. Tam to płacą.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:16 
Cytuj  
To mysle troche inna sprawa. Polak sie nie ceni i zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie za tyle robil.
Tego rodzaju prace mozna znalezc lepiej platna bez specjalnego klopotu.


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:18 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Grzegorz Braun o prawicy:

https://www.youtube.com/watch?v=zgFmtFBm_80

Niestety polska prawica to troche slepa uliczka. Rozne choragwie spoko, ale jeden sztandar chrystusa krola to juz nie bardzo jak dla mnie.
Mysle ze jest duza grupa ludzi, ktora bedzie ciagle rosla, bedaca za wolnoscia gospodarcza i prawicowym mysleniem o gospodarce, ale juz nie koniecznie pod sztandarem chrystusa krola.

Czekam na powazna partie libertanska, bez religii, promowania okreslonych preferencji seksulanych, symboli narodowych itp To sa prywatne sprawy kazdego czlowieka, ktorymi polityka ne powinna sie zajmowac. Jeden jest zafascynowany zolnierzami wykletymi, a inni zbiera znaczki. Mieszanie do tego polityki jest bez sensu.

KNP poszedl za bardzo w narodowa uliczke. To jest max 10% poparcia w wyborach, do tego pewnie dla wielu narodowcow sa za malo narodowi i za duzo pierdola o gospodarce a za malo o walce z gejami i wykletych zolnierzach.

Takie moje przemyslenia po tych wyborach. KNP ma cialge moj glos, bo lepszej opcji w tej chwili nie ma, ale czuje ze rewolucji z tego nie bedzie, bo z orlem na koszuklach osiagna w pewnym momecie sciane za ktora budowanie na orle i chrystusie polityki jest niestrawne.


Po pierwsze, taka liberterianska partia juz jest, Partia Libertarianska, tylko ze nie ma absolutnej szansy przebicia. To ze KNP ma strasznie mlode kadry to jest pikus w porownaniu z PL, i do tego spora ich dzialaczy to wyjatkowo bucowate typki co mysla ze sa medrcami swiata. Wyjatkowo mnie wkurwiaja dzialacze polskiej partii lib'kow. Zamiast mocno dzialac z KNP do czasu wybicia, i dla dobra Polski, to robia z siebe swieta elite.

Co do KNP i wyborow to nie wiem gdzie ta tragedia. W innym poscie pisales ze parlamentarne beda najtrudniejsze, ale to bzdura. Wlasnie samorzadowe sa natrudniejsze i co gorsza te byly chyba najbardziej skorumpowane od upadku PRLu. To co sie dzieje z tymi wyborami to jest jakas tragedia w stylu Bialorusi.

Tez nie wiem gdzie widzis jakies kato relacje z KNP. Programowo jest tyle ze trzeba bronic "Chrzescijanskiej Europy" i tyle co do religii. Z jednym moge sie zgodzic, mianowicie ze nowa, mloda, kadra za bardzo sie skupia na mlodych i za bardzo smieszkuje i ignoruje potencjalny elektorat 50+, i to mnie bardzo wkurwilo podczas tej kampanii. Teraz trzeba sie skupic na przygotowaniach do wyborow parlamentarnych i bedzie dobrze. Tym razem wiecej merytoryki i mniej lansowania rudych lasek i smieszkizmu. Wybory samorzadowe to nie poraszka tylko realny wynik jak sie nie ma zaplecza lokalnego i funduszy.

Z innej strony, jak juz mowilem, te wybory to jedna wielki burdel jakiego Polska nie doswiadczyla od PRLu. To mnie najbardziej wkurwia i z kilkoma innymi osobami zaczynamy pracowac nad kilkoma projektami, m.in. manifestacja domagajaca zagranicznych obserwatorow podczas wyborow parlamentarnych. Cala ta PKW trzeba wyjebac i dokladnie przeskanowac i ludzie powinni siedziec w pierdlu.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22239 ... awet-w-prl

@Montezuma, spierdalaj cwelu i sie zabij.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:43 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Co do KNP i wyborow to nie wiem gdzie ta tragedia. W innym poscie pisales ze parlamentarne beda najtrudniejsze, ale to bzdura. Wlasnie samorzadowe sa natrudniejsze i co gorsza te byly chyba najbardziej skorumpowane od upadku PRLu. To co sie dzieje z tymi wyborami to jest jakas tragedia w stylu Bialorusi.


Jak zawsze ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Do każdej komisji wyborczej każda partia może przydzieli swojego człowieka który ma prawo obserwować to co robią. PiS z tego korzysta już od wielu lat i nigdy nie było poważnych naruszeń w pracy komisji. KNP mogło także wystawić swoich ludzi w każdej komisji w celu nadzoru jeżeli obawiało się fałszerstw.


Nefastus napisał(a):
Z innej strony, jak juz mowilem, te wybory to jedna wielki burdel jakiego Polska nie doswiadczyla od PRLu. To mnie najbardziej wkurwia i z kilkoma innymi osobami zaczynamy pracowac nad kilkoma projektami, m.in. manifestacja domagajaca zagranicznych obserwatorow podczas wyborow parlamentarnych. Cala ta PKW trzeba wyjebac i dokladnie przeskanowac i ludzie powinni siedziec w pierdlu.


PKW zawaliło kompletnie i za to powinni odpowiedzieć. Ale to nie system liczenia padł, ponieważ liczeni od wielu lat jest ręczne. Radl system szybkiego informowania o wynikach. PKN chało pewnie podać wynik już po 4-5 godzinach a nie jak dotychczas po 2-dniach od wyborów. Cały przetarg był złe przygotowany i miał za krótki czas realizacji


_________________
Bishop - Teon

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:47 
Cytuj  
Po przez debilopostowanie utraciles mozliwosc otrzymywania merytorycznych odpowiedzi. POwski cwelu i sprzedany chuju zabij sie. Moj dziadek strzelal do takich sprzedanych kurw jak ty wiec nie odpisuj do moich postow smieciu.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:53 
Cytuj  
http://klk.kbw.gov.pl/kalkulator/20141116/000000/SMD/
to są kurwa jaja


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:53 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):

Z innej strony, jak juz mowilem, te wybory to jedna wielki burdel jakiego Polska nie doswiadczyla od PRLu. To mnie najbardziej wkurwia i z kilkoma innymi osobami zaczynamy pracowac nad kilkoma projektami, m.in. manifestacja domagajaca zagranicznych obserwatorow podczas wyborow parlamentarnych. Cala ta PKW trzeba wyjebac i dokladnie przeskanowac i ludzie powinni siedziec w pierdlu.



Witaj w Polsce.

Zeby wyjebac piernikow z KNP trzeba by zmienic ustawe, a partiom sie oplaca taki burdel, bo kazda duza partia potrafi w nim cos dla siebie ukrecic.

Bylem przewodniczacym komisji kiedys, dwa razy bylem czlonkiem, pilnowalem tez wyborow w Domu Pomocy Spolecznej. Zadne z tych glosowan nie byly uczciwe, ja sam nie bylem uczciwy w imie interesow partii ktora uwazalem za najlepsza dla Polski wtedy.

Uniewaznianie glosow jest w Polsce banalnie proste i zaden czlonek nawet okiem nie mrugnie jak to zrobisz z glosem na "oszolomow" z KNP, Samoobrony itp
Glosowanie w DPS to wogole jeden wielki cyrk.

Napisalem Wiplerowi na FB - chcecie miec szanse w wyborach to musicie miec czlonkow w prawie kazdej komisji wyborczej w Polsce. Mezowie zaufania to bzdura, posiedza, posiedza, a kolo 22.00 pojda spac, a walki sie robi wtedy kiedy jest pozno. Jeden pan pojdzie na fajke, pani na kawke albo do kibla i mozna uniewaznic kilka kart jak nikt nie widzi o ile oczywiscie czlonkowie nie ustala ze wycinanie oszolomow jest sluszne.

Nie siedzialem w polityce zbyt dlugo, ale zdarzylem sie napatrzec na tyle gowna, ze mi jest niedobrze do dzis. Te grube swinie zdolne do wszystkiego w imie partykularnych interesow.

Widzialem tez jak dzialali mlodzi demokracji w czasach jak Slawek Nowak mial 20 lat. Byli pewni siebie i chcieli wyruchac starych piernikow z UD. Po czesci nawet im sie to udalo. KNP niestety troche przypomina mlodziezowke PO :/ do tego nie maja wsparcia grubego biznesu sterujacego Tuskiem, Lewandowskim i reszta bandy.
Mlodzi z PO mieli kasy jak lodu na kampanie, a tez na poczatku nie umieli nic zdzialac. Slawek Nowak to mial problem z zostaniem radnym mimo ze startowal z pierwszego miejsca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:54 
Cytuj  
brak partii na kartach do glosowania, postawione juz krzyzyki, kartony zamiast urn, dokumenty wozone prywatnymi samochodami - to wedlug ciebie zmyslone historie montezuma?
mam wrazenie, ze tylko ty jestes coraz bardziej oderwany od rzeczywistosci :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:58 
Cytuj  
Jeśli KNP chce w Polsce osiągnąć coś w polityce to musi robić to samo co PO, czyli kupić sobie głosy w biznesie, w mediach i stworzyć grupę wyborców uzależnioną od nich.
Druga sprawa to stworzenie sobie zaplecza politycznego, a przecież nikt nie będzie nastawiał karku dla nich bez wymiernych gwarancji jak to ma miejsce od dawna w partiach PO/PiS/PSL/SLD.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 15:06 
Cytuj  
Obrazek
Zacytuje elektryka "durnia mamy za prezydenta"




Stanisław Janecki ‏@St_Janecki 31 minut temu

HGW, profesor prawa, twierdzi, że PKW to władza sądownicza i ona jako prawnik nie może komentować. Tyle że to władza WYKONAWCZA. Masakra.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 15:27 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Obrazek
Zacytuje elektryka "durnia mamy za prezydenta"


Wybory na Ukrainie były 26 października. Tekst jest z 4 listopada czyli minęło 9 dni. U nas minęło 2 i jest panika.


_________________
Bishop - Teon

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.