mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:43 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Ciekawe kto beknie za wtopione MILIARDY euro przy budowie autostrad które już zaczynają się sypać...
to nie głupia afera na kilkadziesiąt milionów złotych jakimi raczyły nas poprzednie rządy.

btw. to było pytanie retoryczne ;)

A może tak podatek od emigrantów, tak tylko głośno myślę :p


emigranci w przeważającej większości mają wyjebane na polskie podatki. Mam i ja (na szczęscie kuzwa).
Zresztą wpływy z podatku i tak by poszły na utrzymanie rosnącej w zastraszającym tempie administracji państwowej.

Ja na serio miałem bekę - jak chyba rok temu będąc w Polsce przeczytałem zdanie Korwina-Mikke jak to Tuskowi w ramach walki z biurokracją udało się zwiększyć ilość urzędników państwowych ze 150 000 do prawie 500 000. Takie rzeczy tylko u nas.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:58 
Cytuj  
http://wyborcza.pl/1,75478,11671235,Sen ... prase.html


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 11:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ja na serio miałem bekę - jak chyba rok temu będąc w Polsce przeczytałem zdanie Korwina-Mikke jak to Tuskowi w ramach walki z biurokracją udało się zwiększyć ilość urzędników państwowych ze 150 000 do prawie 500 000. Takie rzeczy tylko u nas.


Dane z dupy wzięte.

Wg GUS:

Pozycja "Administracja publiczna i obrona narodowa, obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne":

Stan na koniec IV kwartału 2007 581,1 tys.

Stan na koniec III kwartału 2011 638,4 tys.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 15:50 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Ja na serio miałem bekę - jak chyba rok temu będąc w Polsce przeczytałem zdanie Korwina-Mikke jak to Tuskowi w ramach walki z biurokracją udało się zwiększyć ilość urzędników państwowych ze 150 000 do prawie 500 000. Takie rzeczy tylko u nas.


Dane z dupy wzięte.

Wg GUS:

Pozycja "Administracja publiczna i obrona narodowa, obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne":

Stan na koniec IV kwartału 2007 581,1 tys.

Stan na koniec III kwartału 2011 638,4 tys.


marek jest na emigracji wybacz mu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 16:08 
Cytuj  
co nie zmienia faktu ze jeszcze w 1990 bylo w polsce zatrudnionych ~150k w administracji panstwowej i samorzadowej
wychodzi na to ze jest to to jeden z najlepiej rozwijajacych sie zawodow - urzednik - w ciagu 20 lat zapotrzebowanie wzroslo czterokrotnie , przy tej samej liczbie ludzi i rozwojowi technologicznemu

jak by nie patrzec to kurwa osiagniecie


_________________
Obrazek

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 16:23 
Cytuj  
czyli bezrobocie zmalało o ~450k

To się nazywa polityka.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 17:20 
Cytuj  
tak sobie przegladam gazete i co widze

http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,11680770.html

mamy maj a tu dopiero 3 podwyzka podatkow
+ usuniecie lokat antybelkowych - liberalizm i chec wprowadzania reform tego rzadu mnie rozpierdala

kurwa jak ja tego goscia kocham :D

ciekaw jestem czy kiedys odpowie ze to co teraz robi przed trybunalem stanu (w sumie buzek i miller tez by mogli)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 17:43 
Cytuj  
Tak kasztanowy ludku, wszyscy politycy idą pod trybunał za podatki. Tak samo jak administracja w 90 i dziś to te same zadania i potrzeby. To, że z PO liberałowie jak z koziej dupy trąbka to wszyscy wiedzą od 4 lat. Gratulacje, że w końcu to zauważyłeś.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 18:23 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Tak kasztanowy ludku, wszyscy politycy idą pod trybunał za podatki. Tak samo jak administracja w 90 i dziś to te same zadania i potrzeby. To, że z PO liberałowie jak z koziej dupy trąbka to wszyscy wiedzą od 4 lat. Gratulacje, że w końcu to zauważyłeś.

za podatki same w sobie nie
ale jesli poprzez nieumiejetne gospodarowanie sytuacja za pare lat bedzie wygladala jak w grecji to ludzie z widlami i pochodniami pojda pod urzedy
to nie brak wolnosci obalil komune tylko fakt ze nie bylo co do geby wlozyc zmusil ludzi do wyjscia na ulice - a do tego to zmierza, przykrecaja srube az kiedys cos pierdolnie - i szczerze mam nadzieje ze to bedzie za ich kadencji

a odnosnie tej administracji , nosz kurwa wytlumacz mi prosze po ch nam ich 4x wiecej niz w 1990
powiedz mi przed jakimi to zadaniami staja ze az tylu ich trzeba
nie te same zadania ale i metody i narzenia nie te same - wystarczyla by tylko madrze przeprowadzona informatyzacja

pozatym mam w dupie czy to liberalowie czy komunisci, rozrozniam tylko dobrze rzadzacych i chujowo rzadzacych


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 13:41 
Cytuj  
W UK też podwyżki składek i podniesieni wieku:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,116 ... alnej.html


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2012, 19:28 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Ja na serio miałem bekę - jak chyba rok temu będąc w Polsce przeczytałem zdanie Korwina-Mikke jak to Tuskowi w ramach walki z biurokracją udało się zwiększyć ilość urzędników państwowych ze 150 000 do prawie 500 000. Takie rzeczy tylko u nas.


Dane z dupy wzięte.

Wg GUS:

Pozycja "Administracja publiczna i obrona narodowa, obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne":

Stan na koniec IV kwartału 2007 581,1 tys.

Stan na koniec III kwartału 2011 638,4 tys.


Pretensje do Korwina-Mikke - jak widać to nie tylko wina Tuska.

Od 1990 roku fiu fiu - sukces na skalę światową. Dobrze, że mamy wdrożony ten program "walki z biurokracją" - bez niego pewnie aktualnie zabrakło już "rąk" do pracy w tej jakże w błyskawicznym tempie rozwijającej się w naszym kraju branży :)

Korwin-Mikke o Tusku:

Wojnę biurokracji zaczął prowadzić w zadziwiający wręcz sposób. A mianowicie przeprowadził był w Senacie i Sejmie ustawę nakazującą zmniejszenie liczby urzędników o 10%. Dalszy bieg wypadków jest wysoce pouczający. Jeszcze zanim ustawa przeszła przez Senat i stała się prawomocna, wszyscy naczelnicy urzędów postarali się przyjąć do pracy dodatkowe dusze – nieraz zwiększając zatrudnienie o 15%. Przyszło im to łatwo: od czasu gdy Polską zaczęła rządzić „liberalna” PO, płace w „budżetówce” stały się wyższe od płac w produkcji – i w tej chwili są już średnio o 800 zł wyższe (wynoszą 4250 zł). Nie mówili oczywiście nowo przyjętym, że angażują ich w charakterze murzyńskich chłopców przewożonych pirogą – by w razie najazdu krokodyli wyrzucić ich za burtę.

Ustawa przeszła… ale została zakwestionowana – i Trybunał Konstytucyjny w końcu uznał ją za sprzeczną z Konstytucją. Podzielam ten pogląd. Człowieka powinno się zwalniać z pracy dlatego, że się do niej nie nadaje, lub dlatego, że jego miejsce pracy się likwiduje – nie zaś dlatego, że ktoś mechanicznie postanowił: „Obcinamy 10%”. Ostatecznym efektem walki z przerostami w administracji jest więc widoczny wzrost liczby urzędników.


rotfl in real :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 08:15 
Cytuj  
"reforma" emerytalna przepchnieta. Kaczynski obiecuje rollback ustawy i wygrywa nastepne wybory. Niestety nie ma nic wiecej do zaoferowania i konczymy jak Grecja.
Tak mi szklana kula powiedziala;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 09:59 
Cytuj  
Kaczyński nie wygra wyborów z tego względu że wszyscy mają to w dupie, ludzie są już tak zniechęceni i olewają temat polityki że nawet nikomu w wawie nie chciało się wyjść by pomachać transparentami pod sejmem, ta garstka solidarności to dowód jak bardzo polacy zaufali rządzącym i medialnemu przekazowi informacji.
Patrząc na to jak reagują hiszpanie, portugalczyli, włosi, grecy, to my zachowujemy się jakby kasjerka w markecie dostawała na rękę 1,5k euro, a najniższa emerytura to 1k euro, więc zaśpiewajmy razem koko koko będzie spoko...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 10:25 
Cytuj  
Myślę, że polakom po prostu odpowiada polityka rządu i doskonale rozumieją że bez zmian w emeryturach polska nie wyjdzie z kryzysu. To akurat dobrze świadczy o społeczeństwie w przeciwieństwie do roszczeniowo nastawionych greków, włochów czy innych portugalczyków.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 10:40 
Cytuj  
Gdzie są Grecy po latach wydatków ponad stan widać dobrze. Rząd jest słaby niestety. Ta reforma na plus, ale nie mieli jaj zlikwidować przywilejów wielu grup. Nie mówiąc o tym ile kasy się marnuje w machinie biurokratycznej. PO raczej dokonuje kosmetyki niż rzeczywistych reform. Lepsze to niż socjalno-populistyczy bełkot innych partii. Wniosek znany od dawna: polska klasa polityczna to dno.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 10:42 
Cytuj  
@Havok: Taaa i pewnie dlatego w sondazach Pis dogonilo PO;)
Wiesz, gdyby oszczednosci podjeto rowniez w innych sektorach, to ok. A tak... jak masz malo kasy, to nie kupjesz sobie nowego portfela.

I jeszcze Gras wciskajacy ciemnote, ze dzieki temu emerytury beda wysokie. Chyba koles spadl z dywanu na podloge. Tyle, ze dywan byl na 10tym pietrze a podloga na parterze.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:01 
Cytuj  
reforma na plus?
prosze cie tor. zamiast podwyzszac wiek emerytalny mogly sie kurwy wziac za stworzenie odpowiednich warunkow dla mlodych rodzin.
miejsc w zlobkach nie ma, w przedszkolach nie ma, opieki zdrowotnej dla dzieci nie ma.
nie wspominajac o podatku vat na chyba juz wszystkie artykuly dzieciece.
ale jak sie nie ma pomyslu, to sie zaczyna od dupy strony.
szkoda, ze jak w uk w poludnie wyjdziesz nawet w malym miescie na spacer to jestes otoczony przez matki z dziecmi, ktore nie musza sie martwic o to gdzie mieszkac, co jesc i w co ubrac dzieci.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:07 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
@Havok: Taaa i pewnie dlatego w sondazach Pis dogonilo PO;)
Wiesz, gdyby oszczednosci podjeto rowniez w innych sektorach, to ok. A tak... jak masz malo kasy, to nie kupjesz sobie nowego portfela.

Niby w jakich? Przedsiębiorcom mają zabrać, przecież i tak już płaca wysokie podatki. Zresztą tylko dzięki nim polacy żyją jeszcze na przyzwoitym poziomie. To może firmom zagranicznym działającym w polsce? Nie, bo się wyprowadzą i co z miejscami pracy? Z innymi sektorami też jest problem. W wymiarze sprawiedliwości nie odchodzi się na emeryturę więc de facto trzeba by ludziom zmniejszyć pensję.A nie chciałbyś chyba by twoją sprawę prowadził sędzia który będzie się zastanawiał czy jego dzieci zjedzą dziś obiad. Podobnie wygląda to w urzędach. Zostaje wojsko i policja, a tam też kokosów się nie zarabia. Ofk były pomysły żeby np w policji wydłużyć okres pracy, tylko odpowiedz sobie na pytanie czy chciałbyś by w razie czego pałował cie 65 letni policjant? Niestety pole manewru jest ograniczone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:15 
Cytuj  
@Mendol, to problemy o których piszesz są słuszne, ale nie przekreślają konieczności reform w związku ze zmianami demografii. Dlatego jak pisałem wcześniej, PO robi kosmetykę. Brak jest jakiejkolwiek spójnej wizji.

@Havok. Skoro wielu ludzi pracuje fizycznie do 65/67 roku życia to może i policjant.

Co do systemu emerytalnego to uwzględniając fakt, że już mamy ujemny przyrost naturalny radzę nie lokować tam pieniędzy. Nie będzie żadnych emerytur za te 30-40 lat. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:21 
Cytuj  
reformy sa potrzebne ale nalezy zaczac od tego KTO bedzie pracowal w tym kraju za 20+ lat :)
a nie nastawiac sie na dziadkow, ktorzy nie beda mieli sily machac lopata badz tez biegac ze spotkania na spotkanie przez 12h na dobe.
bo nawet ta kosmetyka wejdzie w zycie dopiero za parenascie lat tak na dobra sprawe.
jak dla mnie to juz szkoda slow na to co sie dzieje w tym kraju i naprawde zaluje, ze kiedy mialem okazje to nie wyjechalem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.