mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1020, 1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:10 
Cytuj  
Cichaj Tor...to jest ostatnia nadzieja białych. Jak nie oni, to zamiast spokojnej emerytury będziesz miał u mnie ten etat przy sprzątaniu w domu :D :wink:

PO miała Wołomin w dupie, bo to byli ich ludzie. Teraz w ramach potyczek frakcyjnych w czasie kampanii, obozowi Bronka obóz pewnie Sikorskiego (w zemście za taśmy i lewe infa podsuwane przez MSZ Grzesia, po których marszałek S wychodził na debila) wyciągnął SKOK Wołomin, jednocześnie starając się przełożyć to na wszystkie SKOKi (które w swej przytłaczającej większości działają dobrze i do tego przecież od dwóch lat ponad są pod nadzorem KNF) i przykleić to do PIS, żeby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu (walnąć w Bronka i w PIS).


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 20 mar 2015, 13:19 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:12 
Cytuj  
@Rzeźnik Co najwyżej ciebie najmę do strzyżenia ogródka w mojej hacjendzie na lazurowym. ;)
embe napisał(a):
Ja tu parasola nie widzę w obu przypadkach


To pędź do okulisty.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:19 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
PO miała Wołomin w dupie, bo to byli ich ludzie. Teraz w ramach potyczek frakcyjnych w czasie kampanii, obozowi Bronka obóz pewnie Sikorskiego wyciągnął SKOK Wołomin, jednocześnie starając się przełożyć to na wszystkie SKOKi (które w swej przytłaczającej większości działają dobrze i do tego przecież od dwóch lat ponad są pod nadzorem KNF) i przykleić to do PIS, żeby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu (walnąć w Bronka i w PIS).


Oczywiste jest, że sprawa czekała do kampanii i teraz jest nagłaśniana. Ale twierdzenie, że SKOKi, z których ponoć w formie oszustw wyprowadzono 2 mld działały dobrze, jest dość zabawne. Poza tym, główny temat to Bierecki i wyprowadzanie pieniędzy ze SKOK krajowego, o tym Polityka pisała od lat. Przyszła kampania i bach.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:20 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
Oczywiste jest, że sprawa czekała do kampanii i teraz jest nagłaśniana. Ale twierdzenie, że SKOKi, z których ponoć w formie oszustw wyprowadzono 2 mld działały dobrze, jest dość zabawne. Poza tym, główny temat to Bierecki i wyprowadzanie pieniędzy ze SKOK krajowego, o tym Polityka pisała od lat. Przyszła kampania i bach.


2mld całe SKOKi, z tego sam Wołomin pewnie połowa :D :wink:
Szczerze, nie zdziwiłbym się, jakby 90% tej ponoć wyprowadzonej kwoty 2mld było z udziałem byłych oficerów WSI :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:23 
Cytuj  
Ja mówię o doniesieniach o lukach w zabezpieczniach kas, gdzie drobni oszuści wyciągali pieniądze. Wołomin to oddzilena sprawa:

SKOK Wołomin był drugą pod względem wielkości kasą w Polsce. Oszczędności ulokowało w niej 80 tysięcy klientów, a łączna kwota depozytów wynosiła ok. 2,7 mld zł. W momencie ogłoszenia upadłości portfel kredytowy SKOK-u obejmował pożyczki i kredyty o wartości 2,4 mld zł, a przeterminowane należności stanowiły niemal 80 proc. portfela.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Afera-S ... 41962.html


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:26 
Cytuj  
blenda-menda broni złodziejstwa


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:28 
Cytuj  
Gdzie i jakiego konkretnie drogi idioto? Czy jak zwykle wpadłeś, nasrałeś i merdając ogonem w samozadowoleniu pobiegniesz dalej?


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:37 
Cytuj  
embe napisał(a):
SKOK u nas to wróg nr1 banków, w niemczech funkcjonują takie kasy/banki od lat 80-tych i to podstawa tanich i szybki rat/kredytów.


Owszem , skoki w Niemczech funkcjonują ale są pod nadzorem. W Polsce skoki same się nadzorowały. Efekt widoczny. Co do banków to się im dziwisz ze nie mówią dobrze o skok, a jak myślisz kto teraz płaci miliardy zł aby one nie zbankrutowały? KNF już zapowiedział podwyżkę składek wpłacanych przez banki na fundusz gwarancyjny w celu pokrycia nadchodzących wypłat dla skoków.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:42 
Cytuj  
Ok przyznaję, że zagalopowałem się w twierdzeniu że ogromna większość działała dobrze, ale generalnie nie są one źródłem afer na skalę Amber Gold. Fakt miały swoje problemy i nadal w części mają, ale są objęte nadzorem KNF który wprowadza programy naprawcze.

Wołomin to inna liga i związane stricte z PO nie PIS.

Sprawa Biereckiego to z kolei jeszcze odrębna sprawa, być może wpisująca się w punkt pierwszy.
Na dziś jedyne co można zrobić to piętnować KNF za usłużność polityczną. Jak prokuratura wejdzie w temat głębiej i się okaże, że Bierecki złamał prawo, to będzie można walić w PIS.

A wracając do samej ochrony SKOK przez PIS, to frapuje mnie jedna rzecz i może mi będziesz w stanie odpowiedzieć, bo nie śledziłem tego tak bardzo.
Jakim cudem PIS cokolwiek blokował po 10 kwietnia 2010? PO była w stanie przeprowadzić wszystko co chciała przecież, OFE w 2 czy 4 dni klepnęli.
Potrzebowali większości konstytucyjnej żeby nadzór już w 2010 wepchnąć? Po co czekali 2 lata?
Jak widać po Wołominie, nie tylko PIS było na ręke chronić SKOKi przed kontrolą...można wyciągnąć taki wniosek w związku z tym 2 letnim nicnierobieniem?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 20 mar 2015, 13:48 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:48 
Cytuj  
Ja też tego nie śledziłem, ale zgaduję, że dla PO to było wygodne po prostu. Dusili danie, które chcieli zaserwować na jakąś kampanię. Poza tym praca jest tak na prawdę w komisjach, a tam zgaduję, że ręką rękę myje.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 13:52 
Cytuj  
Czyli trza za SKOKi piętnować PO i PIS po równo.
PiS za czerpanie z nich korzyści finansowych, a PO za czerpanie korzyści finansowych co najmniej porównywalnych jak widać po Wołominie i do tego jeszcze korzyści politycznych :D

Dziki kraj...

Mam nadzieje, że Wipler z młodymi wejdzie do Sejmu. Trzeba ludzi którzy coś rzeczywiście robią i chcą w tym kurwidołku coś zmienić, a nie tylko mówią że robić będą.

Tak wiem, łudzę się, ale przynajmniej na razie Wipler spełnia moje oczekiwania wobec polityka w dość znacznym stopniu.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 14:01 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
A wracając do samej ochrony SKOK przez PIS, to frapuje mnie jedna rzecz i może mi będziesz w stanie odpowiedzieć, bo nie śledziłem tego tak bardzo.
Jakim cudem PIS cokolwiek blokował po 10 kwietnia 2010? PO była w stanie przeprowadzić wszystko co chciała przecież, OFE w 2 czy 4 dni klepnęli.
Potrzebowali większości konstytucyjnej żeby nadzór już w 2010 wepchnąć? Po co czekali 2 lata?
Jak widać po Wołominie, nie tylko PIS było na ręke chronić SKOKi przed kontrolą...można wyciągnąć taki wniosek w związku z tym 2 letnim nicnierobieniem?


kierujesz ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, a tam ona tkwi przez parę lat.

Rzeznik napisał(a):
Czyli trza za SKOKi piętnować PO i PIS po równo.
PiS za czerpanie z nich korzyści finansowych, a PO za czerpanie korzyści finansowych co najmniej porównywalnych jak widać po Wołominie i do tego jeszcze korzyści politycznych :D


jeżeli PO czerpało finansowo ze skok to po co tworzyć ustawę która to zablokuje?

Rzeznik napisał(a):
Mam nadzieje, że Wipler z młodymi wejdzie do Sejmu. Trzeba ludzi którzy coś rzeczywiście robią i chcą w tym kurwidołku coś zmienić, a nie tylko mówią że robić będą.

Tak wiem, łudzę się, ale przynajmniej na razie Wipler spełnia moje oczekiwania wobec polityka w dość znacznym stopniu.


Wipler ostro angażuje się w obronę skok czy to oznacza ze był/jest opłacany z pieniędzy skok?


_________________
Bishop - Teon


Ostatnio edytowano 20 mar 2015, 14:12 przez montezuma, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 14:11 
Cytuj  
SKOK to jakieś groszówki dla PO, po ośmiu latach tylko jakieś barany z PO mogły się wmieszać w taką aferę, która kojarzona przecież jest z PiS.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 14:51 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
kierujesz ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, a tam ona tkwi przez parę lat.


O widzisz. To pewnie dlatego z OFE zajumali 150mld mimo, że Bronek ustawę do TK skierował...:lol:
Niezła blokada podpisanej ustawy ten TK.
Jakim cudem ją przeprowadzili w 2012? PIS już zrezygnowało z TK? Przestał chronić SKOKi?
Kuźwa serio...byś się postarał chociaż...

montezuma napisał(a):
jeżeli PO czerpało finansowo ze skok to po co tworzyć ustawę która to zablokuje?


Bo korzyści polityczne przewyższały ewentualne przyszłe korzyści majątkowe?

montezuma napisał(a):
Wipler ostro angażuje się w obronę skok czy to oznacza ze był/jest opłacany z pieniędzy skok?


Wipler się angażuje w dopierdolenie KNF za brak działań przez 1,5 roku oraz za babranie się w polityce. To źle?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 14:57 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Wipler się angażuje w dopierdolenie KNF za brak działań przez 1,5 roku oraz za babranie się w polityce. To źle?


nie

Poseł Wipler złożył równolegle zawiadomienie w innej sprawie, równie bulwersującej:
o podejrzeniu popełnienia przez pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – Wojciecha Zająca i Łukasza Dajnowicza – przestępstwa, o którym mowa w art. 231 § 1 k.k. tj. przestępstwa przekroczenia uprawnień polegającego na działaniu na szkodę interesu Grzegorza Biereckiego


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 15:03 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
nie

Poseł Wipler złożył równolegle zawiadomienie w innej sprawie, równie bulwersującej:
o podejrzeniu popełnienia przez pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – Wojciecha Zająca i Łukasza Dajnowicza – przestępstwa, o którym mowa w art. 231 § 1 k.k. tj. przestępstwa przekroczenia uprawnień polegającego na działaniu na szkodę interesu Grzegorza Biereckiego


Tak.

(...)przez pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego(...)przestępstwa przekroczenia uprawnień
KNF jest od robienia kontrolowanych przecieków w celach politycznych?


Teraz opowiedz czemu PO nie wprowadziło ustawy od razu w 2010 i ile to kosztowało Polaków.
O patrz sam Bronek ją skierował do TK
http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/t ... wy-o-skok/
To znaczy, że obstrukcje robił i chronił SKOKi? :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 15:18 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):

Teraz opowiedz czemu PO nie wprowadziło ustawy od razu w 2010 i ile to kosztowało Polaków.
O patrz sam Bronek ją skierował do TK
http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/t ... wy-o-skok/
To znaczy, że obstrukcje robił i chronił SKOKi? :lol:


Brak podstaw znajomości tematu. Komorowski nie skierował ustawy o skok do TK, on skierował nowelizacje do ustawy o skok a to co innego

Cytuj:
W trybie kontroli następczej do TK trafiła ponadto nowelizacja ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Trybunał miał zbadać przepisy dotyczące trybu przejmowania kas przez banki i likwidacji kas.


Rożnica pomiędzy ustawia ofe i skierowaniem jej do TK a ustawa skok jest taka ze Lech Kaczyński skierował ustawę o skokach do TK bez jej podpisania wiec nie można było jej wprowadzić dopóki nie zapadł wyrok TK.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 15:53 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Brak podstaw znajomości tematu. Komorowski nie skierował ustawy o skok do TK, on skierował nowelizacje do ustawy o skok a to co innego


ok zgadzam się, doczytałem

montezuma napisał(a):
Rożnica pomiędzy ustawia ofe i skierowaniem jej do TK a ustawa skok jest taka ze Lech Kaczyński skierował ustawę o skokach do TK bez jej podpisania wiec nie można było jej wprowadzić dopóki nie zapadł wyrok TK.


O widzisz, czyli popraw mnie, wystarczyło po 10 kwietnia przegłosować wycofanie się z tej ustawy,a następnie przeprowadzić ja ponownie (jeśliby był taki wymóg, by nie wpaść na TK i rozpatrywaną wcześniejszą ustawę pod inną nazwą) szybką ścieżką legislacyjną na wzór tej z OFE i dać Bronkowi do podpisania?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 20 mar 2015, 15:55 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 15:53 
Cytuj  
Właściwie to o co chodzi z tymi SKOK-ami bo nigdzie nie ma info konkretnego o co są zarzuty i do kogo ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 15:56 
Cytuj  
Montezuma tłumaczy, czemu PO czekało 2 lata na wprowadzenie ustawy. Na razie się zasłania TK. Wychodzi na to, że ustawę PO mogło puścić przez parlament już na początku 2008, zaraz po objęciu władzy. Wtedy uwzględniając czas jaki zajęło to w TK mielibyśmy ustawę w 2010 i wiele miliardów zaoszczędzonych...

Im dłużej o tym czytam, tym więcej widzę winy zaniechania ze strony PO

Potem nam wytłumaczy, czemu KNF czekał 1,5 roku z zarządem komisarycznym.
Następnie czemu pracownicy KNF prawdopodobnie robili kontrolowane przecieki do prasy, by zakończyć na wyłożeniu czemu największa afera SKOK, to nie jakiś Bierecki i jego może parędziesiąt milionów, ale afera powiązana z WSI-Bronkiem i tym samym z PO...i udowodnieniu, że tak na prawdę, to nie jest to wina PO tylko PIS :o :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1020, 1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.