mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1459, 1460, 1461, 1462, 1463, 1464, 1465 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 11:11 
Cytuj  
hola hola merkelowa zapowiedziała rozszerzenie podatku bankowego o aktywa, nie mieszaj.
Pamiętaj że małe banki szybko przestana istnieć, tworzą się super instytucje finansowe, które od zawsze chciały udupić takie rzeczy jak sparkasse czy nasz skok.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 11:32 
Cytuj  
Wszyscy kochający multikulti i wspierający inwazje islamską na europę powinni śledzić wydarzenia w Bośni i Hercegowiny, to może z czasem być standardem w europie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 11:34 
Cytuj  
http://www.wprost.pl/ar/527626/Jeden-z- ... rodowosci/

Cytuj:
Daje on szansę na rozwój dla małych i średnich przedsiębiorstw, bo nową daninę będą płacić tylko ci najwięksi. Dzisiaj mały polski przedsiębiorca nie ma szansy wybić się na krajowym, a tym bardziej zagranicznym rynku, bo od razu musi konkurować z gigantycznymi, globalnymi graczami mającymi olbrzymią przewagę konkurencyjną. Wielkie koncerny, które miałyby płacić nowy podatek, od razu przerzucą te koszty na klientów i dostawców. Jeśli nawet tak się stanie, to będą mniej konkurencyjni od małych i średnich firm, które dziś korzyści skali mają dużo mniejsze albo w ogóle ich nie mają. To zwiększy konkurencyjność całego biznesu i przyspieszy rozwój gospodarczy.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 11:40 
Cytuj  
Zarzuciłbyś linkiem, tytanie intelektu 8)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:03 
Cytuj  
embe napisał(a):
hola hola merkelowa zapowiedziała rozszerzenie podatku bankowego o aktywa, nie mieszaj.
Pamiętaj że małe banki szybko przestana istnieć, tworzą się super instytucje finansowe, które od zawsze chciały udupić takie rzeczy jak sparkasse czy nasz skok.


hola hola nie mieszaj
podatek nie obejmie włąsnie skoków i tych mniejszych banków bo jest wpisana kwota 4 kkk
a to ,że Merkelowa zapowiedziała , nie oznacza ,że zrobi - na dzień dzisiejszy jest tak jak pisze montezuma :
montezuma napisał(a):
mylisz się. Niemcy jak i Uk wprowadzili podatki od pasywów, PiS od aktywów i to jeden z najwyższych oprocentowanych podatków bankowych na świecie. Dorównuje jemu jedynie podatek bankowy na Węgrzech, i to w 3 lata po wprowadzeniu go ilość udzielanych kredytów skurczyła się o 40%.


nie to ,że bronie banków, ale każda reforma powinna być robiona z głową - jeśłi dziś już słyszymy ,że większość banów + ubezpieczyciele podnoszą oprocentowanie to taki podatek budzi moje obawy- bo to JA odczuję a nie banki
to ,że PIS twierdził ,że banki- potem odnośnie sieci handlowych tez - włożą to w swoje koszta bo jest konkurencja na razie się nie sprawdza - zobaczymy za kilka miesięcy
oby nie okazało się ,ża jak z podnoszeniem akcyzy - ludzie płacą więcej, a budzęt dostaje mniej niż zamierzał a producenci korzystając z szumu odnośnie podwyżki , sami podnieśli o tyle ,że starczyło i na wzrost i akcyzy i jeszcze trochę więcej

można mieć dobre pomysł a przez byle jakie wykonanie to zarżnąć

a jeszcze odnośnie reformy 500- każdy kto ma dzieci , które skończyły 18 a studiuje wie ,że takie studiujące dziecko kosztuje więcej i to znacznie więcej, jeśli wiec zabierają na te dzieci ulgi podatkowe to takie rodziny na tej reformie są dużo w plecy :)
sprawiedliwość wg PIS :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:25 
Cytuj  
Dlatego podatek dotyka tylko największe super banki, te mniejsze jak i parabanki, które powinny oferować dla przeciętnego kowalskiego usługi nie dostana w dupę.
Zresztą wyborcy chcieli podatku od banków, wiec je będą mieli i nie pomoże kolejny komitet obrony.

------------------
Jak tam na wiecu Richarda, znowu miliony ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:39 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
a jeszcze odnośnie reformy 500- każdy kto ma dzieci , które skończyły 18 a studiuje wie ,że takie studiujące dziecko kosztuje więcej i to znacznie więcej, jeśli wiec zabierają na te dzieci ulgi podatkowe to takie rodziny na tej reformie są dużo w plecy :)
sprawiedliwość wg PIS :)


co ty pierdolisz? widac, ze montezumowo ci sie troche na leb rzuca i porzuciles umiejetnosc myslenia, na rzecz zwyklego forumowego pierdolenia.

ale zeby ci pomoc, zagadka, jaka jest roznica pomiedzy 18 latkiem a 8 latkiem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:41 
Cytuj  
a ktos w ogole jeszcze 'przezywa' ten trybunal?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale zeby ci pomoc, zagadka, jaka jest roznica pomiedzy 18 latkiem a 8 latkiem?


jak będziesz miał tego a już szczególnie tą 18-latka/ę to zrozumiesz
jak ci pójdą dzieci na studia , gdzie miesięcznie będzie cię to kosztować 1,5-2k to też zrozumiesz
no chyba ,że ty swojego 18-latka wywalisz na zbity pysk z domu - w takim przypadku to się zgodzę - jest duża różnica

wiesz Mendol- taki tekst od marka to bym zrozumiał - ale Ciebie już te 500 całkiem zaślepiło- to co spodziewać się po innych :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:00 
Cytuj  
jak widac zagadka zbyt trudna dla leminga - wiec wyjasniam.
8 latek nie moze isc do pracy i sobie dorobic/zarobic.
od paru ladnych lat jest to juz normalne, ze dorosle dzieci pracuja w weekendy/po poludniu/od rana i zarabiaja na siebie.
rodzice oczywiscie wspieraja i pomagaja jesli jest taka potrzeba.
zeby daleko nie szukac, masz przyklad tczewiaka, ktory radzi sobie od 18 roku zycia.
oczywiscie mozna jak niah do 40 byc bezrobotnym i zyc z rodzicami - ale nie kazdy rodzi sie inteligentny i ogarniety.

w przypadku oxfordu wyglada to troche inaczej i trzeba to zaplanowac oraz przemyslec - ale ja zakladam, ze jak ktos chce miec dziecko jest ogarniety i zdaje sobie sprawe z tego co go czeka w przyszlosci.

nic mnie nie zaslepilo, natomiast potrafie napisac wprost, ze pomimo tego ile ja/zona zarabiamy, 500zl przyda sie i nie mam zamiaru na to narzekac.
tym bardziej przyda sie rodzicom, ktorzy maja zdolne dzieci, ciezko pracuja i nie moga zapewnic im wyksztalcenia na jakie zasluguja.

po tobie przestalem sie juz czegokolwiek spodziewac, a szkoda, bo myslalem, ze moze jest jakas szansa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:17 
Cytuj  
w którym miejscu swojego postu napisałem ,że to 500 jest z dupy ?
co wiecej w innym poście napisałem wprost ,że to popieram, choć nic z tego nie będę miał
ja TYLKO napisałem ,że dając 500 zabierają jednocześnie ulgi i to jest z dupy dla tych co własnie mają dzieci powyzej 18 toku
co trudnego , żeby to zrozumieć ?
odnośnie zarobkowania to ci powiem ,że moje dzieci jak były mniejsze zbierały u babci porzeczki i je sprzedawały na targu :)
syn rok temu dorabiał właśnie w weekendy roznosząc gazety- przestał bo na meczu nabawił się kontuzji kolana , sporo rehabilitacji itp
córka po każdym roku studiów jedzie do Londynu i pracuje jako kelnerka
wiec nie mów mi że dzieci mogą dorabiać , bo akurat w mojej rodzinie akurat nie jest z tym problem
ja stwierdzam fakt- konkretny fakt, nie krytykuje 500 na dziecko , mowie o odebraniu ulg na dzieci starszych, co spowoduje - tu znów fakt - strate finansową dla tych co takie dzieci mają
ja wiem,że tobie się to przyda i mowisz to od poczatku - ok
ale przyjmij do wiadomości ,że to jest kosztem kogoś innego
a piłem do tego ,że wg PIS WSZYSTKIM ma być lepiej i tylko tyle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:23 
Cytuj  
Argument o przerzucaniu kosztow na konsumenta jest z dupy, bo wszyscy tak robia i w zwiazku z tym moze zwolnic wszystkie koncerny z podatkow wogole, zeby biedni konsumenci nie dostali w dupe??
Banki zyja w duzej mierze kredytow wiec jak chca sobia uciac jedna reke to niech podnosza oprocentowanie.

Sektor bankowy ma sie bardzo dobrze, wiec jesli bedzie mial sie teraz ciut gorzej to swiat sie nie zawali, tym bardziej ze nie jest w polskich rekach - byc moze dzieki temu wzmocnia sie polskie mniejsze instytujce finansowe ktore wszystkie swoje zyski (w roznej formie) zostawiaja w kraju.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:28 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
a piłem do tego ,że wg PIS WSZYSTKIM ma być lepiej i tylko tyle



Jesli chodzi o 500 zl to nie jest to prezent dla wyborcow i nie jest po to zeby wszystkim bylo lepiej.

To 500zl ma poprawic polska tragiczna demografie i jesli ktos sie zastanawia nad posiadaniem kolejnego dziecka to 500zl moze przesadzi o tym ze sie jednak na nie zdecyduje.


Ostatnio edytowano 19 gru 2015, 13:29 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:28 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a ktos w ogole jeszcze 'przezywa' ten trybunal?

gazeta wyborcza. widzialem dzisiaj plakaty jak to walcza o demokracje.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:29 
Cytuj  
lordyp: nic nie jest z dupy dla tych, ktorzy maja wlasne dzieci powyzej 18 roku.
jak beda mieli strate finansowa, to moze wpadna na to, ze 18 latkowie moga pracowac, a nie opierdalac sie na kwadratach.
co trudnego, zeby to zrozumiec, ze moze trzeba zabrac aby ludzie zrozumieli pewne rzeczy?
o jakiej znowu stracie piszesz? ile to bedzie rocznie?

pierdolisz juz jak, ze odechciewa sie czytac, po NIC nie dalo i wedlug ciebie to bylo FAJNE.
jak pis daje (i raczej oczywiste jest kurwa dla kazdego, ze komus musi zabrac) to zle i w ogole szatan.
ubierz sie, idz na demonstracje dzisiaj i przestan juz pierdolic.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:38 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
lordyp napisał(a):
a piłem do tego ,że wg PIS WSZYSTKIM ma być lepiej i tylko tyle



Jesli chodzi o 500 zl to nie jest to prezent dla wyborcow i nie jest po to zeby wszystkim bylo lepiej.

To 500zl ma poprawic polska tragiczna demografie i jesli ktos sie zastanawia nad posiadaniem kolejnego dziecka to 500zl moze przesadzi o tym ze sie jednak na nie zdecyduje.


Brednia. Tak zwane 500 zł na dziecko to socjalistyczna redystrybucja kasy na biednych którzy od teraz mają być zapleczem politycznym pisu (jak wcześniej urzędnicy dla po) i mają nie zwracać uwagi na inne rzeczy które wyprawia pis. Trzeba być patologią, naiwnym głupkiem czy nie wiem czym jeszcze żeby cieszyć się z tych 500 zł. Zabiorą każdemu kilkaset złotych żeby dać części z nich 500 zł.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:39 
Cytuj  
ile dzieci masz niah?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:41 
Cytuj  
Na szczęście zero, pis mniej ukradnie kasy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:43 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Na szczęście zero


piekne w swej prostocie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:00 
Cytuj  
natemat.pl/164937,pierwszy-zagraniczny-bankier-puszcza-oko-do-pis-zaplaca-podatek-bankowy-nie-beda-wysysac-kapitalu-z-polskiej-spolki


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1459, 1460, 1461, 1462, 1463, 1464, 1465 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.