mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1546, 1547, 1548, 1549, 1550, 1551, 1552 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 14:36 
Cytuj  
Wiadomo, że ludzie z pewnych kręgów kulturowych / religijnych / nacji poza-europejskich się integrują w społeczeństwie jak i gospodarce znacznie lepiej niż inni.
Żeby tylko wspomnieć integrację w Europie ludzi z Azji Wschodniej, Indochin, Ameryki Płd, a także np. Sikhów czy Hindusów. Takich miejsc/ kręgów jest więcej.


PS. Co do pytań o Google, itp to się z twoją diagnozą nie zgadzam, ale pewnie będę mógł odpowiedzieć dopiero jutro, bo to dłuższa odpowiedź którą warto podeprzeć paroma konkretniejszymi informacjami, a dzisiaj jestem zbyt zajęty na takiego posta.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 14:38 
Cytuj  
@Tor
Po czesci masz racje ale dostep do takiego gigantycznego rynku jakim USA jest to jedna z glownych przyczyn czemu tamte startupy moga robic taka oszalamiajaca kariere, Jednak ponad 300 milionowy rynek(do tego bogaty) plus powiedzmy bardzo szybko kanadyjski to co innego jak rozwarstwienie panstewek w EU. Do tego dochodzi softpower w postaci masowej kultury gdzie mozna szybko wypromowac uslugi na calym swiecie. W Europie to chyba tylko z IT firm SAP powstal a cala reszta jest odtworcza, kopiujaca. No i oczywiscie fakt ze tam jak zbankrutujesz to sie otrzepiesz i dalej kombinujesz nigdy nie jestes napietnowany jako przegraniec ale jako ktos kto walczy, Kompletnie inny stosunek do sukcesu/porazki

@Sula
A jednak w stanach model ojciec pracuje matka wychowuje dzieci jest bardzo popularny i oni dalej sa bogatym spoleczenstwem mimo ze jak piszesz jak dwoje rodzicow pracuje to powinno byc bardziej bogate, a nikt z takim podzialem oprocz nawiedzonych feministek nie walczy;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 14:46 
Cytuj  
Nie twierdzę, że europejski socjalizm jest jedyną przyczyną, ale tkwi moim zdaniem u źródła. Ważna rzecz, którą napisałeś (też już kiedyś o tym wspominałem) to akceptacja porażek, próbowanie do skutku. Wydaje mi się, że system społeczny ustawia człowieka od dziecka.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:05 
Cytuj  
Polskę chcą zniszczyć:
- Żydzi
- Masoni
- Reptilianie
- Niemcy (i rząd Tuska)
- Muzułmanie
- Geje
- Feministki
- Pająki z kosmosu
- USA
- Czesi
- USSR

Ich celem jest.
- usunięcie z mapy europy
- zniewolenie wszystkich prawdziwych Polaków
- zawładnięcie kolejką na Kasprowy
- przejęcie polskich łupków
- przejęcie wielkich polskich złóż węgla
- przejęcie terenów uprawnych
- przejęcie lasów państwowych

poprzez:
- zmniejszenie dzietności
- zwiększenie ilości nowotworów
- zwiększenie otyłości
- rzecznika praw obywatelskich
- tajne drukowanie GW


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:07 
Cytuj  
Niahu połowa ludzi w tym kraju nie chodzi na wybory, z drugiej połowy prawie 30% głosowało na ludzi, którzy ich jawnie okradali przez ostatnie 8 lat. Nie mam złudzeń :lol:

Tor nie jestem ekspertem od prawa unijnego, ale od czasu akcesji rządy zmieniały się kilkukrotnie, kilka razy zmieniali się dziennikarze i prezesi w państwowej TV i nikt nawet nie pomyślał o wtrącaniu się w te sprawy, mimo że każdy rząd robił czystki w TVP i wsadzał na stanowiska swoich ludzi.

Nie słyszałem, żeby UE wszczynała jakieś dochodzenia przy zmianach prezesów czy dziennikarzy w stacjach państwowych w UK, Francji, Niemczech.

W sumie jak chcą się bawić w upokarzanie 40mln narodu w środku europy, to się mogą srogo rozczarować efektem. O dziwo Tusku chyba jako jedyny dostrzega co się dzieje.

Kukiz'15
http://wpolityce.pl/polityka/278016-mia ... o?strona=2


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 13 sty 2016, 15:16 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:15 
Cytuj  
Nie zapominaj o aferze wokół TK, w której PiS wraz ze swoim prezydentem nie mają racji z punktu widzenia prawa.

co do mediów narodowych, wskaż jedno państwo UE, gdzie stanowisko w mediach publicznych jest obsadzane przez ministra i nie ma kadencji. może teraz zauważysz różnicę

dodam, że ograniczono konstytucyjny organ - KRRiT,

A, i ten etap polega na konsultacjach i opiniach, co oznacza, że dużego upokorzenia tu nie ma, chyba, że PiS będzie trwał w swoich postanowieniach i doprowadzi tą dyskusję do następnego etapu.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:21 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Nie zapominaj o aferze wokół TK, w której PiS wraz ze swoim prezydentem nie mają racji z punktu widzenia prawa.

A, i ten etap polega na konsultacjach i opiniach, co oznacza, że dużego upokorzenia tu nie ma, chyba, że PiS będzie trwał w swoich postanowieniach i doprowadzi tą dyskusję do następnego etapu.


TK orzeka, Rzepliński uważa:" że to nie jego rzeczą, ale polityków pozostaje, w jakiej kolejności 3 sędziów "październikowych" i 3 "grudniowych" rozpocznie kadencje i orzekanie. Prezes TK uważa, że politycy "dadzą sobie radę" co do tego."
czyli jest dobrej myśli jak widać.

UE nie ma nic innego do roboty?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:29 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Tor nie jestem ekspertem od prawa unijnego, ale od czasu akcesji rządy zmieniały się kilkukrotnie, kilka razy zmieniali się dziennikarze i prezesi w państwowej TV i nikt nawet nie pomyślał o wtrącaniu się w te sprawy, mimo że każdy rząd robił czystki w TVP i wsadzał na stanowiska swoich ludzi.


Jak już wspomniał Profeta, nie obchodzono ustawą KRRiT, czyli konstytucyjnego organu. Przypomnę, że Farfał i Wildstein rządzili do 2009, dwa lata po objęciu rządów przez koalicję PO-PSL.

Rzeznik napisał(a):
UE wszczynała jakieś dochodzenia przy zmianach prezesów czy dziennikarzy w stacjach państwowych w UK, Francji, Niemczech.


Pytanie czy była analogiczna sytuacja.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:37 
Cytuj  
Chuje które wynajmują mieszkanie, a potem przestają płacić i nie chcą się wyprowadzić.
Masakra.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:38 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Profeta napisał(a):
Nie zapominaj o aferze wokół TK, w której PiS wraz ze swoim prezydentem nie mają racji z punktu widzenia prawa.

A, i ten etap polega na konsultacjach i opiniach, co oznacza, że dużego upokorzenia tu nie ma, chyba, że PiS będzie trwał w swoich postanowieniach i doprowadzi tą dyskusję do następnego etapu.


TK orzeka, Rzepliński uważa:" że to nie jego rzeczą, ale polityków pozostaje, w jakiej kolejności 3 sędziów "październikowych" i 3 "grudniowych" rozpocznie kadencje i orzekanie. Prezes TK uważa, że politycy "dadzą sobie radę" co do tego."
czyli jest dobrej myśli jak widać.

UE nie ma nic innego do roboty?



spytaj się Junckera, czy da radę ogarnąć temat polskiego TK między rozmowami z USA, a kryzysem migracyjnym w Europie.

PiSowi udało się wygenerować problem, który w połączeniu z ich polityką wygarnął na ulice dziesiątki tysięcy ludzi.
Rzepliński swoją postawą mnie zawiódł, spodziewałem się, że będzie bardziej wojowniczy :wink:

Zresztą podobno butnie i głupio napisany list Ziobry do Timmermansa wkurwił Komisję Europejską, przed dzisiejszym posiedzeniem mówiło się wyłącznie o pogaduszce na temat Polski, a dzięki Ziobrze i kopiach listu dla każdego komisarza mamy to co widać.


ps. jak ja czytałem wypociny Ziobry to czułem, że to będzie bardzo źle odebrane, w relacjach między państwami UE używa się takich sformułowań, żeby nikogo nie obrazić etc. polityczna poprawność do potęgi n-tej, a on obrażał, pouczał etc.

polityka PiS odnośnie UE leży, w ciągu dwóch miesięcy ze współpracownika i partnera staliśmy się wewnętrznym problemem, poczekajmy na próbę wsparcia np. polskich kopalni po raz 10 przez państwo - UE przestanie przymykać oko, tak jak (moim zdaniem) było za kadencji PO.

poczekajmy na dużo ważniejsze negocjacje nad nowym budżetem UE. To dopiero będzie rzeź naszych interesów. Imo PiS działa pośrednio w interesie lepiej rozwiniętych krajów UE. Już mają dostęp do rynków, państwa członkowskie które dołączyły po 2004 r. silnie się zintegrowały z rynkiem UE - na tyle, że nie wyjdą z Unii. Teraz jest pewien problem z funduszami spójności, przydałoby się mniej płacić na te nowe państwa. Takie działania, jak prezentuje PiS, czy Orban to idealna pożywka dla argumentacji na rzecz zmniejszenia dotowania nowych państw.

Dodatkowo bardzo wątpię, że PiS będzie w stanie skutecznie negocjować...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:44 
Cytuj  
Jakiś czas temu widziałem rozmowę z Antonim Dudkiem, historykiem i politologiem o umiarkowanie prawicowych poglądach. Chyba dość dobrze sformułował obecny problem: PiS nie dąży do autorytaryzmu, ale jest przeciwnikiem demokracji liberalnej w rozumieniu zachodnim, która jest o aparat o konstytucję i niezależne mechanizmy kontrolne jakim z definicji jest TK. Jeśli ktoś jest zwolennikiem liberalnej demokracji to KE jest dla niego sojusznikiem przeciwko obecnemu rządowi.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:47 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Chuje które wynajmują mieszkanie, a potem przestają płacić i nie chcą się wyprowadzić.
Masakra.


trzeba mieć dobrze napisaną umowę ;)

a jak się spierdoli, to podejmować decyzje, a nie patrzeć z założonymi rękami, inaczej można wyhodować niezłego pasożyta + migrenę.

ale potwierdzam, że ciężki temat dla właściciela mieszkania :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:53 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
PiSowi udało się wygenerować problem, który w połączeniu z ich polityką wygarnął na ulice dziesiątki tysięcy ludzi.
Rzepliński swoją postawą mnie zawiódł, spodziewałem się, że będzie bardziej wojowniczy :wink:


A tam. chyba w połączeniu z relacjami w mediach ;)

Profeta napisał(a):
Zresztą podobno butnie i głupio napisany list Ziobry do Timmermansa wkurwił Komisję Europejską, przed dzisiejszym posiedzeniem mówiło się wyłącznie o pogaduszce na temat Polski, a dzięki Ziobrze i kopiach listu dla każdego komisarza mamy to co widać.
ps. jak ja czytałem wypociny Ziobry to czułem, że to będzie bardzo źle odebrane, w relacjach między państwami UE używa się takich sformułowań, żeby nikogo nie obrazić etc. polityczna poprawność do potęgi n-tej, a on obrażał, pouczał etc.
polityka PiS odnośnie UE leży, w ciągu dwóch miesięcy ze współpracownika i partnera staliśmy się wewnętrznym problemem, poczekajmy na próbę wsparcia np. polskich kopalni po raz 10 przez państwo - UE przestanie przymykać oko, tak jak (moim zdaniem) było za kadencji PO.


Ziobro to masakra niestety, nie zamierzam go bronić.

A co do polityki PIS odnośnie UE, to czy ja wiem.
Kranik wysechł, solidarność europejska to pusty slogan, a zachód wygenerował sobie problemy i chce je przerzucić na Europę środkową i wschodnią. UE jest rządzone przez Niemcy, których interes geopolityczny jest sprzeczny z interesem Polskim.

Ja widzę coraz mniej wartości dodanej za naszą składkę członkowską.

@dla fanów
Dziś o 22 na Polsat News Bartosiak o stosunkach polsko-niemieckich

Profeta napisał(a):
poczekajmy na dużo ważniejsze negocjacje nad nowym budżetem UE. To dopiero będzie rzeź naszych interesów. Imo PiS działa pośrednio w interesie lepiej rozwiniętych krajów UE. Już mają dostęp do rynków, państwa członkowskie które dołączyły po 2004 r. silnie się zintegrowały z rynkiem UE - na tyle, że nie wyjdą z Unii. Teraz jest pewien problem z funduszami spójności, przydałoby się mniej płacić na te nowe państwa. Takie działania, jak prezentuje PiS, czy Orban to idealna pożywka dla argumentacji na rzecz zmniejszenia dotowania nowych państw.

Dodatkowo bardzo wątpię, że PiS będzie w stanie skutecznie negocjować...


To już wiadomo od dawna, że perspektywa 2014-2020 jest ostatnią w której dostajemy tak duże pieniądze i to nie ma nic wspólnego z polityką obecnego rządu akurat.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 13 sty 2016, 15:55 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:54 
Cytuj  
nie da się takiego eksmitować? sprawa w sądzie, wyrok, wjazd z policją i nara?

ja jestem po drugiej stronie, prywatna kamienica, co roku podwyższany czynsz, też wkurw ale co zrobić, i tak jest tanio póki co

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 15:55 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
UE jest rządzone przez Niemcy, których interes geopolityczny jest sprzeczny z interesem Polskim.


Dlaczego twierdzisz, że mamy sprzeczne interesy?


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 16:02 
Cytuj  
Ja uważam, że interesy Polski i UE da się uzgodnić i że Polska w ramach UE może znacznie więcej niż Polska poza UE.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 16:05 
Cytuj  
No da się, sprawa właśnie idzie do sądu.
Mieszkanie wynajmuje dla mnie pośrednik, jedna z największych firm na rynku. Spodziewałby się człowiek, że są lepiej zabezpieczeni, ale jak widać uj jeden wielki.
Ciekawe ile będę czekał na wyrok...

Umowa się skończyła ponad 2 miechy temu, data wyprowadzki wyznaczona, a ten dalej siedzi w mieszkaniu i co zrobisz.

Wynajmowanie mieszkań w Polsce to na prawdę chujowy biznes. Lepiej tą kasę trzymać na lokacie, zysk trochę mniejszy, ale za to mniej siwych włosów.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 16:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
UE jest rządzone przez Niemcy, których interes geopolityczny jest sprzeczny z interesem Polskim.


Dlaczego twierdzisz, że mamy sprzeczne interesy?


W dużym skrócie:
Ponieważ silna ekonomicznie i militarnie Polska, to zdecydowany cios w niemieckie interesy w centralnej i wschodniej Europie, nie mówiąc już o przyszłych profitach, jeżeli dojdzie do realizacji scenariusza chińskiego jedwabnego szlaku.

Dla Niemiec idealnym jest stan, kiedy jesteśmy dostarczycielami półfabrykatów, żywności i kapitału ludzkiego. Stan w którym mogą narzucać nam rozwiązania, które oni uznają za słuszne.
Ostatnie co jest w ich interesie, to by Polska dołączyła do grona tzw. "gospodarek rozwiniętych" i zaczęła rozpychać się na poważnie, tak gospodarczo jak i politycznie poza swoje granice.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 16:15 
Cytuj  
No chyba ze masz mieszkanie i stoi puste, to wynajmujesz. Jak masz wolna gotówke takiej wielkości i ciśnie cie na nieruchomości, to nie ma co sie bawić w kupowanie i urządzanie dla wynajmujących, to lepiej kupić do wyremontowania okazyjnie, zrobić tip-top i sprzedać drozej. Albo coś użytkowego (ktoś pisał ostatnio o garażach), byle nie męczenie się z ludźmi. Zwłaszcza na odległość.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2016, 16:20 
Cytuj  
Zasadniczo to argumenty prawdziwe dla dowolnej europejskiej pary krajów. A co do tego nowego jedwabne szlaku, to pytanie czy chiny nie okażą się zaraz kolosem na glinianych nogach. Przechodzą pierwszy poważny kryzys, z tego może urodzić się cokolwiek.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1546, 1547, 1548, 1549, 1550, 1551, 1552 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.