mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1684, 1685, 1686, 1687, 1688, 1689, 1690 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 15:59 
Cytuj  
Widać Morawiecki stosuję doktrynę Sikorskiego: "Amerykanom robimy laskę".


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 16:18 
Cytuj  
Co złego jest w tipp? Poza tym, że szkodzi Rosji.
Liberalizacja wymiany handlowej to jeden z priorytetów, czy nie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 16:21 
Cytuj  
Ja liczę że mimo wszystko powstanie szlak kolejowy z chin do polski, który est lobbowany przez przedsiębiorców chińskich z europy wschodniej.
Plan żeby polska była centrum logistycznym jest cholernie ciekawą rzeczą, o której praktycznie nic się nie mówi w mediach ani w polityce.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 16:31 
Cytuj  
@Isengrim

Wystawienie naszej gospodarki na prawne oddziaływanie amerykańskiego systemu patentowego.


Chuj z Rosją. Ona gospodarczo nie jest kluczowa w obecnej sytuacji (inaczej jakby się rozpadła albo wręcz przeciwnie dostała uprzywilejowaną pozycję gospodarcza w wyniku przyszłego politycznego dealu).

Biorąc pod uwagę moment rozwoju naszej gospodarki to aby się dalej rozwijać i bogacić społeczeństwo potrzebujemy rozwoju własnych firm (z HQ i podatki w Polsce) i ich ekspansji na rynki wschodzące (Afryka, Ukraina, Kaukaz, szeroko pojęta Azja Centralna i inne), a nie być tylko rynkiem zbytu lub podwykonawcą w strefie wolnego handlu państw rozwiniętych i bogatych dla korpo z zachodu, bo ta droga rozwoju się kończy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 16:44 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Piszpan napisał(a):
zeby faktycznie byl nastepca kaczora zrobil czystki w parti zmienil program na bardziej gospodarczy mmm mogloby byc cudnie :)


Co? Przed chwilą wkleiłem jego wypowiedź, że zgadza się na ttip, a ty wyskakujesz z czymś takim?! WTF


niahu niahu zapomniales leki wziasc!

a teraz juz po lekach powiedz mi na spokojnie gdzie ja sie odnosze do morawieckiego. no moze przez braki u mnie polskich znakow ale chodzi mi o nastepce ogolnie a nie morawieckiego. ttip to tragedia ale pisowska polityka zagraniczna to wlasnie na kolanach przed usa i do dzioba to sie w sumie nie ma czym dziwic.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 16:56 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Niah napisał(a):
Piszpan napisał(a):
zeby faktycznie byl nastepca kaczora zrobil czystki w parti zmienil program na bardziej gospodarczy mmm mogloby byc cudnie :)


Co? Przed chwilą wkleiłem jego wypowiedź, że zgadza się na ttip, a ty wyskakujesz z czymś takim?! WTF


niahu niahu zapomniales leki wziasc!

a teraz juz po lekach powiedz mi na spokojnie gdzie ja sie odnosze do morawieckiego. no moze przez braki u mnie polskich znakow ale chodzi mi o nastepce ogolnie a nie morawieckiego. ttip to tragedia ale pisowska polityka zagraniczna to wlasnie na kolanach przed usa i do dzioba to sie w sumie nie ma czym dziwic.


Jego opinia na temat ttip nie ma znaczenia czy powinien zostać prezesem po kaczorze? ruchasz logikę.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 17:01 
Cytuj  
a niah na ruchaniu logiki sie zna, wiec wie co mowi


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 17:11 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Co złego jest w tipp? Poza tym, że szkodzi Rosji.
Liberalizacja wymiany handlowej to jeden z priorytetów, czy nie?


Sula wytłumaczył :D
Ja mam nadzieję, że to taka deklaracja dla deklaracji była póki co.

Niah ma tu generalnie rację, ale jak zwykle przy PISowcach idzie na pełnej kurwie.
A tu trzeba rozważyć, że Polacy muszą na obie nóżki grać deklaracjami.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 17:24 
Cytuj  
Pytam, bo po internetach krążą 2 główne wersje:
-zrobią z nas negrów zapieprzajacych dla zaibatsu
-będziemy królami życia, świata i winwin.
Główny zły to sąd arbitrażowy, ale otwarcie tak dużego rynku to też szansa dla naszych firm,nie?

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 17:37 
Cytuj  
Masz TTIP (stary, chwiejący się ład geopolityczny) i Szlak jedwabny (i nowego hegemona Chiny). Nie wiadomo kto wygra i dopóki nie jesteśmy zmuszeni wybierać, powinniśmy sobie zostawiać obie opcje otwarte.

Dla mnie TTIP to raczej ta pierwsza opcja.
Kapitałowo i innowacyjnie słabsze podmioty Polskie konkurujące na rynku z podmiotami z USA i z bogatego zachodu. :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 17:58 
Cytuj  
A to musi być wybór albo- albo? Polska jako wrota do jeszcze większego rynku byłaby atrakcyjniejsza dla jedwabnego szlaku. Rozwój infrastruktury, transportu, logistyki- tu by było sporo miejsca na rodzime pomysły.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 18:29 
Cytuj  
boze @niahu ja nigdzie o morawieckim nie pisalem. nie naginaj rzeczywistosci...


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 18:36 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
ale otwarcie tak dużego rynku to też szansa dla naszych firm,nie?

Którego dużego rynku? USA? USA jest kurewsko zadłużone, uruchomiło swoje własne źródła energii (łupki) i taniejącą siłę roboczą (realne płace u nich spadają uśredniając na całą gospodarkę). Oni szukają miejsca do eksportu zarówno towarów jak i swojej własności intelektualnej, a nie miejsca z którego będą importować.

Importować to ewentualnie będą chcieli więcej murzynów do siebie na H1B, żeby zbić koszty pracy u siebie w tych kilku miejscach gdzie płace u nich rosły, a nie spadały.

Tak naprawdę to niewiadomo co się dokładnie kryje za TIPP bo jest utajnuionie, co też powinno dać do myślenia, ale jakoś nie widzę obecnie, jak w skali makro mielibyśmy zarobić na USA.


Odrzucić całkowicie ich nie możemy, tak samo jak Niemców zresztą. Potrzebujemy ich oboje i dalej potrzebujemy być ich de-facto wasalem bo sobie sami nie poradzimy, jesteśmy m.in. za biedni, ale zamiast hapać dzidę po same kule za groszę, bo trzeba się zacząć trochę bardziej szanować i lepiej targować :wink:


Ostatnio edytowano 2 mar 2016, 18:40 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 18:37 
Cytuj  
Będziemy im dostarczać drewniane obudowy do abramsów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2016, 19:55 
Cytuj  
Obrazek
... palił trawkę, ale się nie zaciągał :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 00:42 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=FCy-EwdQTKU
Bartosiak i Juracz od +/- połowy
ZAJEBIOZA


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 07:48 
Cytuj  
Obrazek
Świecki prorok, potomek cesarza Walensa przenosi się na fejsika. Ilość lolcontentu powinnawzrosnąć!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 12:26 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Bo jak kradnie taki ładnie ubrany, to jakoś milej człowiekowi :D


zgadzam się, wolę zostać obrobionym i sobie pójść, niż być zmuszanym dodatkowo do skandowania hasła "Ja-ro-sław!"

Isengrim napisał(a):
Dopuszczasz, akceptujesz i usprawiedliwiasz czyny moralnie naganne w wykonaniu PO. Ale w przypadku PiS, któremu wyłącznie przypisujesz podobne zachowania, już nie akceptujesz. Co więcej, pojawiają się uwagi o prymitywności, zacofaniu i nieudacznictwie. To jest właśnie podwójna moralność - kiedy "swoich" traktujesz ulgowo, a "obcych" wręcz przeciwnie, w dodatku starając się ich zdeprecjonować.


nie akceptuję i nie usprawiedliwiam czynów nagannych w wykonaniu PO, owszem dopuszczam, jedynie w porównaniu do PiS, który nie jest w moim odczuciu lepszy moralnie, ale który też moim zdaniem jest mniej skuteczny/rozsądny

PO nie jest moje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 12:29 
Cytuj  
ja pierdole jeszcze 3,5 roku


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 12:37 
Cytuj  
embe napisał(a):
ja pierdole jeszcze 3,5 roku



oby ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1684, 1685, 1686, 1687, 1688, 1689, 1690 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.