mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:12 
Cytuj  
fajny mecz.

a co do reszty to jak zwykle pierdolenie tczewiaka, ktory jak zwykle ma pojecie.
tczewskie.

wodny: teraz na znalezienie pracy potrzeba okolo pol roku. w wiekszym miescie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:13 
Cytuj  
Zeszło na pracę, więc zaraz pojawi się kwestia zmywaka w jukeju.

A wtedy dojdziemy do niskiej kondycji angoli, jarania się remisem u siebie i takich tam meczowych gadek.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:16 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
A komunistyczne myślenie niestety jest bardzo zakorzenione w naszym społeczeństwie. Takie generalizowanie, że prywaciarze/pracodawcy to chuje, a ciemiężony pracownik powinien mieć więcej praw.:/

Nie komunistyczne a kapitalistyczne. Jeśli praca wykonana na czas to kasa ma być na czas. Nie wiem jak w tczewie ale w innych miastach w sklepach nie chcą sprzedawać gdy powiesz, że zapłacisz jak będziesz miał. Nie pisałem tu o jakimś ciemiężeniu pracowników ale elementarnej uczciwości i umiejętności prowadzenia działalności.
Nie chcę generalizować, ale w polsce zdarza się, że przedsiębiorca kupuje kolejny samochód a pracownikom mówi, że na wypłaty nie ma :roll:.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:20 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Chyba trochę za dużo lajfstajlowych blogasków tczewiak :wink:
Pani o której pisał wodny jest przeciętnym lachonem znanym z tego że jest znana. Reprezentuje 0, tak jak 99,9% celebrytów. Modelka musi coś umieć i mieć coś więcej niż sznurek między uszami - celebrycie wystarczy być.

W ogóle omijam blogaski.
Cipkę kojarzę z czasu euro2012 i fotek chyba właśnie na tym forum. Jakoś jednak tą celebrytką została - wcześniej chyba była modelką nie?
Chora jest po prostu zawiść do ludzi o wyższych zarobkach.

Mendol: nie nazywajmy Łodzi większym miastem. Tam rzeczywiście bida piszczy, ale w Polsce o pracę aż tak ciężko nie jest.

@Havok: nie mówię o takich patologiach tylko o zwyczajnym poślizgu, bo zleceniodawca nie zapłacił na czas. Zdarza się. Wiem, że są chujki co to sobie jadą na 3 tygodniową wycieczkę, a "na wypłaty nie mają", ale to jednak nie jest jakaś zdecydowana większość w przypadku poślizgu z płatnością.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
wodny: teraz na znalezienie pracy potrzeba okolo pol roku. w wiekszym miescie.

No u mnie to dużej trwa, ale miasto nie jest kolosem. U siebie w mieście to nawet nie mam szansy na pracę także szukam gdzie indziej. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:25 
Cytuj  
tczewiak nie fikaj bo ci nie wychodzi.
ciezko o prace nie jest - jak jestes kaletnikiem, murarzem, hydraulikiem.
a pracy nie ma. dla ludzi ze srednim wyksztalceniem, jak i dla takich po 3 uczelniach i ze znajomoscia 4 jezykow.
zorientuj sie napierw a potem probuj dyskutowac :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:27 
Cytuj  
Odnosnie szukania pracy, to sorry ale obecnej chwili jest masakra, a wymagania pracodawcow prawie rosna do granic absurdu ( a dalej rosna), najlepiej znalezc kogos co bedzie robil za 2 itp. Praktycznie tylko liczy sie doswiadczenie zawodowe. A tak naprawde to sorry, ale wiekszosc pracuje po znajomosci, duzo w rodzinnych firmach (gdzie są kolejni znajomi) itp. itd. Znam firmy, gdzie ludzi zatrudnionych z ogloszenia to ze swieca szukac. Wtedy tak naprawde nasza CVka ma zadne znaczenie. A z drugiej strony firma ma absurdalne wymagania, a zatrudnia osoby po znajomosci, nie komptentne. wtf?

tczewiak jest bodajze samozatrudniony, czy tak naprawde znasz realia poszukiwania pracy w takim razie?

A znalezc lepsza prace to juz w ogole wyzwanie ;)

PS. ogolni praca jest, jakakolwiek zawsze mozna znalezc, al echyba nie o to chodzi... na pewno lepiej isc do byle jakiej pracy niz wcale.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:32 
Cytuj  
Ja tam wiem że budowlanka jest w głębokiej dupie - a jeśli jest ona, to niedługo wszyscy będą. Poza IT bo ktoś będzie musiał tych wszystkich przymusowych bezrobotnych policzyć.
I to w sumie tak serio serio - sytuacja jest fatalna.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:38 
Cytuj  
mam nieco do czynienia z sektorem budowlanym i sciagalnosc kasy to masakra...


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:47 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ja tam wiem że budowlanka jest w głębokiej dupie - a jeśli jest ona, to niedługo wszyscy będą. Poza IT bo ktoś będzie musiał tych wszystkich przymusowych bezrobotnych policzyć.
I to w sumie tak serio serio - sytuacja jest fatalna.

Budownictwo ma olbrzyhmi wpływ bo jest dużym pracodawcą i sporo PKB tam jest wytwarzane.
Jednak imo najlepszym barometrem jest spedycja / transport. Jak tam jest chujowo to będzie w każdym innym miejscu (albo już jest).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:50 
Cytuj  
spedycja / transport? szczegolnie krajowy... (wszyscy najchetniej za granice jezdza) rzadko da sie uslyszec cos dobrego ostatnio. Ludzie jezdza za smieszne stawki, musza stawac na glowie by sprostac wymaganiom klientow, ceny paliwa, e-myto, utrzymywanie taboru, mnostwo firm "krzak", gdzie jest tylko spedytor komputer i telefon itp.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 22:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tczewiak jest bodajze samozatrudniony, czy tak naprawde znasz realia poszukiwania pracy w takim razie?

Już nie.
Przed samozatrudnieniem też normalnie pracowałem.
Szefowanie jest strasznie nudne. Rozmowy z klientami, zabawa z księgowością, użeranie się z płatnościami... Jak popłynąłem to po prostu znalazłem sobie robotę (i fakt - po "znajomości" - znajomy od razu wziął mnie pod swoje skrzydła, a potem kolejny).
Chociaż no fakt - przez 2 miesiące robiłem jako IT w tej spedycji, co zbyt fascynujące nie było.
Zobaczę jak teraz będzie w Warszawie, ale póki co - problemów ze znalezieniem raczej nie mam - mogę wybierać w ofertach.

Nie twierdzę, że jest super łatwo, ale też nie ma co demonizować, że pracodawcy tylko patrzą jak wyruchać pracownika.

W spedycji stawki spadły (zdecydowanie wzrosły koszta prowadzenia tego biznesu, a ze względu na kryzys jest mniejsze zapotrzebowanie na te usługi), w wyspecjalizowanym IT wzrosły.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 314
Dołączył(a): 6.02.2007
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 04:45 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
mam nieco do czynienia z sektorem budowlanym i sciagalnosc kasy to masakra...


Nawdychałeś się za dużo pyłu z kostki brukowej... Skąd Ty te brednie bierzesz?


_________________
Jack Pirat napisał(a):
KTURYMI KLAWISZAMI SIE RUSZA W TEJ GRZE BO ZADNE NIECHODZIA MI :-?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 05:03 
Cytuj  
Wez wypierdalaj. Nie trzeba w tym pracowac by wiedziec, ze ludzie nagminnie nie płacą w tym sektorze, a ja akurat widze jakie są podejmowane kroki z tego powodu w firmie. Moze Ty za pomalowanie sciany dosajesz kase od ludzi, ale to nie ten szczebel...

tczewiak- nie chodzi o to, ze pracodawca chce wyruzchac pracownika, ale trudno znalezc ogolnie prace, za godziwa kase. Co do zatrudniania po znajomosci to nic do tego nie mam, jesli ktos zna sie na rzeczt a nie, ze z samej znajomosci jest zatrudniany i jest obojetne czy pojdzie do dzialu ksiegowosci, marketingu czy serwisu ;p


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 07:22 
Cytuj  
myślałem, że po znajomościach to się zatrudnia tylko w urzędach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 07:33 
Cytuj  
W urzedach kazdy pracuje po znajomosci, bo kazdy urzednik jest sam sobie pracodawca.
Przynajmniej wedlug teorii tczewiaka.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 08:02 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
myślałem, że po znajomościach to się zatrudnia tylko w urzędach.

to jakis sarkazm, tak? ;)


_________________
.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 09:03 
Cytuj  
Aktualnie znalezienie pracy graniczy z cudem. Jest dokładnie tak jak ktoś napisał, minimum pół roku na znalezienie roboty. Ogólnie praca jest, ale głównie jest to dzwonienie do klienta, gdzie dostać można pierdolca. Jest ciężko, a będzie jeszcze ciężej.

@High - co do sektora budowlanego nie zgodzę się.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 09:46 
Cytuj  
borboun napisał(a):
(...)
@High - co do sektora budowlanego nie zgodzę się.

w takim razie czemu padają firmy będące podwykonawcami przy autostradach. Zresztą w budownictwie to standard, że rucha się podwykonawców bo polskie prawo na to pozwala. Branża budowlana powoli się zwija zaczynając od firm jak PBG a kończąc na małych firmach wykonujących instalacje.

Nie wiem jak jest w IT bo z postów użytkowników naszego zacnego forum wynika raczej że zarobki są bardzo wysokie. Z kolei znajomi pracujący w IT twierdzą, że informatyków jest obecnie w chuj i jeszcze kilku a zarobki nie takie świetne jak opisuje się w necie. Więc pewnie prawda jest gdzieś pośrodku. Imo jeszcze trochę a przyjdzie pora i na IT, chińczyk czy hindus zrobi wszystko lepiej i taniej ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 09:59 
Cytuj  
Należy rozróżnić IT / informatyk / programista etc.
Chińczyk i Hindus niczego lepiej nie zrobi tylko taniej i raczej rzadko tacy podwykonawcy dostaną odpowiedzialną robotę poza produkcją mass code, który potem trzeba oczyścić.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.