mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 14:54 
Cytuj  
praca w stylu X czasu Cie nie ma a pozniej X czasu caly czas w chacie .

Ociec- chodzilo mi o to, o ten czas w rejsie, rozłąka, w sumie odosobnione miejsce, nie wiem jakie tam są warunki pracy zreszta ;)


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 15:23 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlaczego ktoś nie ma pracy. Dla mnie pracy nie ma ten, kto nie potrafi tego tematu ogarnąć, więc niech lepiej poprosi mamusię to mu ogarnie temat...
Może jestem szczęściarzem, ale uważam, że jak chcesz to praca będzie.

Ogólnie zgadzam się z tym, że własna inicjatywa oraz pracowitość mogą dużo zmienić, jednak zapominasz w swojej wypowiedzi o nie małej grupie osób, które nie mają / mają słabą pracę ze względu na wydarzenia losowe typu : choroba (szczególnie przewlekła), wypadek, długi nie ze swojej winy (np. członek najbliższej rodziny uprawiający hazard w tajemicy co wychodzi dopiero jak banki / smutni panowie domaają się kasy lub padnięcie ofiąrą oszustwa), itd
Wbrew pozorom to nie są rzadkie sprawy, a nie każdy ma rodzinę która może albo chcę pomóc lub ma zgromadzony kapiał / dobre ubezpieczenie (bo jak zarabiasz 1000 zł to może cię nie być stać na lepsze ubezpieczenie niż najtańsze NWN z małymi kwotami lub jak cię trafi jeszcze przed wejściem na rynek pracy).

Każdy prawie ma takie sytuację w bliższej lub daleszej rodzinie lub kręgu przyjaciół.

Zgadzam się, że jak ktoś jest zdrowy i tylko siedzi i narzeka to jest coś nie tak, ale mówienie, że każdy kto nie odnosi sukcesów na polu zawodowym / biznesowym tylko dlatego, że mu się nie chcę jest po prostu nieprawdą.

========

@wodny

Musisz zdobyć jakieś większe kwalifikacje. KONKRETNE. Nie kurs pisania CV czy obsługi komutera, ale konkretne uprawnienia, szkoły uczące konkretnego zawodu / umiejętności. Policealne / podyplomówka (ale konkretna a nie 'Business English Ethics' czy inne tego typu).

=======

PS. Są na statkach typu kontenerowce / tankowce w załogach kobiety? ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 15:31 
Cytuj  
Kobieta może zdarzyć się na każdym statku ale to rzadkość, jeśli już to mostek ew kuchnia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:08 
Cytuj  
A przebywanie z samymi kolesiami przez miesiac czy kilka ni rzuca na psyche? ;p

Direct wspomnial, ze stac go by przezyc za jego wlasna pensje itp. itd. nic osobistego. Ale czy taki model ma jeszcze prawo istnienia? Bo co jak sie cos stanie i koles wykituje? Pewnie ubezpieczenie? Ale w przypadku rozwodu to juz syf dla kobiety.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:11 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Kobieta może zdarzyć się na każdym statku ale to rzadkość, jeśli już to mostek ew kuchnia.

W kuchni się seks uprawia? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:12 
Cytuj  
W takich miejscach kobiety ewentualnie zatrudniają.
Poza tym jak chcecie laski to idźcie na cruisy - tam się rżną w każdym miejscu, porcie i o każdej porze/wachcie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:13 
Cytuj  
tam malo miejsca, nie ma co wybrzydzac ;p

Oyci3C napisał(a):
W takich miejscach kobiety ewentualnie zatrudniają.
Poza tym jak chcecie laski to idźcie na cruisy - tam się rżną w każdym miejscu, porcie i o każdej porze/wachcie.

nagle przybylo kilku rekrutow na marynarzy ;p


_________________
.


Ostatnio edytowano 22 paź 2012, 16:13 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:13 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
Żona i dziecko pojechałyby ze mną, nie pasuje mi pomysł z zostawieniem żony z dzieckiem i ruchaniem w Pekinie azjatek...
Skąd pomysł, że ja dużo pracuje? Interesujące zagadnienie, pracuje 8h dziennie. Moja córka widzi mnie i spędza ze mną co najmniej kilka godzin dziennie, moja żona może nie pracować i spędzać z dzieckiem cały dzień, robić mu obiadki, bawić się z nią itd. Pokaż mi rodzinę, która w PL może sobie na to pozwolić, po znajomych widzę, że żadna, pół roku z dzieckiem i powrót do pracy bo ciężko jest :(
(...)

Zdarzało się, że moi znajomi wracali z zagranicy "bo żona" i pracują na nieporównywalnie gorszych warunkach w polska niż uprzednio np. w uk. Było jechać, ciekawe co byś zrobił internetowy koazku gdyby żonie nagle przestała się podobać azja ;). Masz klapki na oczach i przejrzysz dopiero gdy życie kopnie cię w dupę. Czego mimo wszystko nie życzę.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:15 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
W takich miejscach kobiety ewentualnie zatrudniają.
Poza tym jak chcecie laski to idźcie na cruisy - tam się rżną w każdym miejscu, porcie i o każdej porze/wachcie.

Trzeba było to napisać z 10 lat temu :(

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 19:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Highlander napisał(a):
Jak Asmax czasem to opisywal to faktycznie mialo sie ochote wszystko jebnac i isc plywac. Ale z tego co pisal, to nie da sie bez znajomosci ;)

Nie znam specyfiki, ale do konca lekkie sie to nie wydaje, psycha siada troche ;p


Ujęła Cię wizja piratów na żaglowcu na Karaibach czy siedzenie na pływającej puszcze ze stadem kolesi i tyranie na jakichś zimnych wodach północnych? ;)


Fajne generalizowanie. Siedze na puszcze 28dni i tyle samo w domu. Patrzac na to ze mam zajebista zaloge, internet, silownie, saune, xboxa w kabinie i dobrego kucharza mam pewnie lepsze zycie towarzyskie nawet podczas pobytu na lajbie niz wiekszosc ludzi. Jezdze na wachtach 4h pracy na 8h wolnego wiec 16h wolnego w ciagu dnia na spanie, granie, cwiczenie czy walenie konia.Mi sie to podoba. No i mam wakacje pol roku i kasy jeszcze mi nie zabraklo a nie oszczedzam. Jak ktos tyle zarabia na ladzie to respekt i zazdroszcze mi jednak ta droga odpowiada.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 19:51 
Cytuj  
Chce byc Twoim padawanem ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 19:56 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Fajne generalizowanie. Siedze na puszcze 28dni i tyle samo w domu. Patrzac na to ze mam zajebista zaloge, internet, silownie, saune, xboxa w kabinie i dobrego kucharza mam pewnie lepsze zycie towarzyskie nawet podczas pobytu na lajbie niz wiekszosc ludzi. Jezdze na wachtach 4h pracy na 8h wolnego wiec 16h wolnego w ciagu dnia na spanie, granie, cwiczenie czy walenie konia.Mi sie to podoba. No i mam wakacje pol roku i kasy jeszcze mi nie zabraklo a nie oszczedzam. Jak ktos tyle zarabia na ladzie to respekt i zazdroszcze mi jednak ta droga odpowiada.


This.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 20:00 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Chce byc Twoim padawanem ;d


i asmax zamiast walic konia bedzie mial pozytek z twego towarzystwa ;)

tak z 10 lat temu jeszcze bym wszystko oddal za takie zycie, szczerze zazdroszcze :) ale mysle ze jak zalozysz rodzine bedziesz chcial cos na ladzie zeby patrzec jak ci dzieci dorastaja itd. a juz po 50 to mozna znowu w rejs :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 20:03 
Cytuj  
Ja nie kwestionuje, że komuś może się podobać taki styl życia, natomiast mnie to nie pociąga. Oczywiście przesadziłem w opisie, ale jest to jakiś rodzaj ubezwłasnowolnienia. W zarobki nie wnikam, ale powinny być wysokie za tę pracę.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 20:05 
Cytuj  
To zależy kim na łajbie jesteś.
Niestety to nie te czasy co kiedyś i zarobki w większości przypadków nie tyle, że są chujowe ale nie przyprawiają już o zawrót głowy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2012, 20:12 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):

i asmax zamiast walic konia bedzie mial pozytek z twego towarzystwa ;)

ech jak trzeba uwazac na slowa na tym forum ;p


_________________
.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2012, 12:17 
Cytuj  
Havok napisał(a):
DirectC napisał(a):
Żona i dziecko pojechałyby ze mną, nie pasuje mi pomysł z zostawieniem żony z dzieckiem i ruchaniem w Pekinie azjatek...
Skąd pomysł, że ja dużo pracuje? Interesujące zagadnienie, pracuje 8h dziennie. Moja córka widzi mnie i spędza ze mną co najmniej kilka godzin dziennie, moja żona może nie pracować i spędzać z dzieckiem cały dzień, robić mu obiadki, bawić się z nią itd. Pokaż mi rodzinę, która w PL może sobie na to pozwolić, po znajomych widzę, że żadna, pół roku z dzieckiem i powrót do pracy bo ciężko jest :(
(...)

Zdarzało się, że moi znajomi wracali z zagranicy "bo żona" i pracują na nieporównywalnie gorszych warunkach w polska niż uprzednio np. w uk. Było jechać, ciekawe co byś zrobił internetowy koazku gdyby żonie nagle przestała się podobać azja ;). Masz klapki na oczach i przejrzysz dopiero gdy życie kopnie cię w dupę. Czego mimo wszystko nie życzę.

No ja pracuje w lepszych warunkach, w normalnym kraju, z normalnymi ludźmi i nie narzekam ;)
Jakby się jej przestała podobać Azja to bym wylądował w innym kraju bliżej domu, to nic trudnego ;)
Na serio nie wiem w czym widzisz problem, życie kopnęło mnie w dupę wieeeeele razy, pewnie gdyby nie trochę szczęścia to bym siedział na kasie w Tesco. Zdaje sobie z tego sprawę, że wiele rzeczy mogło się nie udać lub mogło być jeszcze lepiej, ale po chuj się nad tym dłużej zastanawiać, trzeba napierdalać i ew. starać się nie popełniać tych samych błędów.
Napinaczem to ja jestem zawsze, nie tylko w necie, więc proszę o poprawienie się na przyszłość!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2012, 13:26 
Cytuj  
a takie pytanko, to, ze żona nie pracuje. Nie wydaje Ci sie niebezpieczne? Ale moze tylko chwilowo, albo masz na to jakis patent. Niech Cie przejedzie samochod albo cos ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2012, 13:30 
Cytuj  
Chłopak lubi model z kurą domową u boku. Większość mi znanych kobiet złapała by się za głowę za taką propozycję. Z resztą nie tylko istotne jest za ile ale i co się robi. Większość Polaków wyjeżdża za granice do prostych prac, ciężko to nazwać sukcesem. Nie dawno czytałem jakiś artykuł, w którym ktoś uważał, że kierownik obuwniczego w UK to sukces. Widać takie ambicje ma większość ludzi.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2012, 13:32 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a takie pytanko, to, ze żona nie pracuje. Nie wydaje Ci sie niebezpieczne? Ale moze tylko chwilowo, albo masz na to jakis patent. Niech Cie przejedzie samochod albo cos ;p

To nie wchodzi w grę, w realu to on rozjeżdża samochody.
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chłopak lubi model z kurą domową u boku. Większość mi znanych kobiet złapała by się za głowę za taką propozycję. Z resztą nie tylko istotne jest za ile ale i co się robi (...)

Człowiek z takimi ambicjami bierze sobie kobietę, która nie poradzi sobie w żadnej pracy? Aż dziwne :p

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.