mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 15:06 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
To wolisz żeby na czele siedziała jakaś znana morda z układami, niż żeby to było naprawdę coś świeżego i bez powiązań z establishmentem?

imo tego nie mozesz byc pewien, czy np. nie są na przedzie nowe mordy a za nimi te stare.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 15:29 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
Głowy nie dam, że wszyscy i może to jest nieuzasadniona generalizacja, ale tak sobie myślę. Jak stanowiska w administracji publicznej są w zasadzie dziedziczne to w interesie tych ludzi jest głosowanie za tymi co utrzymają co najmniej status quo. Pewnie to doskonale rozumieją.

Myślę, że mylisz wysokie stanowiska w administracji z szarą masą urzędników. Prości urzędnicy przerzucający papierki w urzędzie miasta, przyjmujący i rozliczający Pity w US, zwykli policjanci patrolujący ulice, będący dzielnicowymi, itd ogólnie większość urzędników i budżetówki idzie przecież pracować tam z ulicy, jakie dziedziczenie?
Dziedziczne / po znajomości to są najlepsze / najmniej pracochłonne stanowiska, a takich zawsze będzie mniejszość.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 15:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Gosc ze strony, ktora podales i zeby jemu przesylac podpisy? Pracy ni maja to sie pchaja do polityki?

Ale z czym Ty masz znowu problem? Na tym m.in. polega społeczeństwo obywatelskie, że ludzie wykazują się inicjatywą i aktywnością w życiu publicznym, nawet jeśli ta ich inicjatywa będzie skazana na wegetację gdzieś na obrzeżach polityki. Na pewno lepsze to niż pierdolenie przez kilkadziesiąt stron na forum internetowym, że państwo się sypie, a 25 lat temu trzeba było pozabijać komunistów.
Kasy z tego też będą mieli tyle, że hohoho.

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 15:45 
Cytuj  
@sula
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi właśnie o tą szarą urzędniczą masę, tą inercyjna większość. Te wszystkie trybiki w maszynie, referenci, inspektorzy, specjaliści w ZUS, KRUS, US, urzędach wojewódzkich i gminy i wiele innych. Moje doświadczenie mówi mi, że zawsze jakimś cudem rodzina znajduje zatrudnienie w tym samym urzędzie lub pokrewnym. Może nie w tym samym wydziale, ale też w urzędzie. Tak to się dziwnie plecie... Najlepsze stanowiska w administracji są polityczne tzn. zmieniają się wraz z ekipą więc paradoksalnie tutaj nie ma szans na dziedziczenie czegokolwiek.
Poza tym policjanci to nie administracja tylko aparat przymusu państwa, więc nie można mierzyć tą samą miarą.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 16:02 
Cytuj  
No nie wiem, mam trochę znajomych którzy poszli do administracji takiej czy innej i większość z nich nie miała tam rodzin. Dwie osoby gdzieś na 7-8 (nie wszyscy dalej pracują tam jednak urząd nie każdemu pasuje) były / są partyjne. No, ale wiadomo skoro czerpiemy informacje z naszego osobistego doświadczenia / otoczenia to nie dziwne, że sytuacja może wyglądać diametralnie inaczej, w końcu to mały wycinek całości. Upychanie rodziny to standard, ale nie chcę mi się wierzyć, że wszycy / przytłaczająca większość głosuje za jakąś konkretną partią. Zdziwiłbym się jakby rozkład głosów na poszczególne partię i frekwencja wśród urzędników odbiegała jakoś bardzo diametralnie od ogółu społeczeństwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 16:19 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Ale z czym Ty masz znowu problem? Na tym m.in. polega społeczeństwo obywatelskie, że ludzie wykazują się inicjatywą i aktywnością w życiu publicznym, nawet jeśli ta ich inicjatywa będzie skazana na wegetację gdzieś na obrzeżach polityki. Na pewno lepsze to niż pierdolenie przez kilkadziesiąt stron na forum internetowym, że państwo się sypie, a 25 lat temu trzeba było pozabijać komunistów.
Kasy z tego też będą mieli tyle, że hohoho.

Z niczym, po prostu tak naprawde nie wiem co to jest, brak konkretow. Nic nie pisalem, ze beda mieli z tego kasy jak lodu. W rodzimej miejscowosci tez byly tacy, co pracy nie mogli dostac, w takim razie "to se bede kandydowal" . I niestety za sukcesem mlodych ludzi czesto stoi jakas stara morda.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 16:24 
Cytuj  
@sula
Też nie sądzę, że głosują na tą samą partię. Raczej głosują na różne, dlatego żadna partia w Polsce nie przeprowadziła skutecznego uproszczenia przepisów, co jest najlepszą receptą na zredukowanie biurokracji. Co więcej "wybrańcy narodu" często uchwalają prawo takiej jakości, że urzędy mają pełne ręce roboty.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 16:26 
Cytuj  
No, ale skoro urzędnicy nie odbiegają w swoim głosowaniu specjalnie od reszty społeczeństwa to co miało pokazać ich przytaczenie w kwestii głosowania?

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 16:39 
Cytuj  
To że są zdyscyplinowaną grupą, która w większości chodzi na wybory co przy frekwencji występującej w Polsce ma duże znaczenie. Ten sam efekt występuje w przypadku tzw. "moherów", którzy zawsze głosują na jedną słuszną partię, stąd mniej więcej stałe poparcie w sondażach. Dlatego myślę, że do głosowania musi się włączyć ta milcząca większość, inaczej nie ma szans na zmiany, bo np. urzędnicy chodząc na głosowanie przyczyniają się raczej do utrzymania tego co jest niż zmiany.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 17:01 
Cytuj  
No jeżeli zakładasz, że milcząca większość zagłosuje na inne partię to rzeczywiście tak. Jednak nie sądzę, aby frekwencja wsród urzędników była diametralnie większa, szczególnie w wyborach ogólnokrajowych. Nawet jak urzędników głosuje np. 65% a ogół społeczeństwa ~40-45% to jakieś olbrzymiej różnicy w wynikach samo to nie robi.
Myślisz, że tz. 'milcząca większość' jak pójdzie na wybory to zagłosuje na np. Korina Mikkego albo z drugiej strony na Polską Partię Pracy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 17:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):


Ta, wśród ulubionych Ruch Narodowy. Narodowa gównażeria się aktywizuje.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 18:28 
Cytuj  
@sula

Raczej chodziło mi o to, że jakby naprawdę większość głosowała wyniki byłyby inne od tych z mniejszą frekwencją. Myślę, że to dość prawdopodobne. Dlatego głosują głównie Ci którzy mają motywację, aby utrzymać to co jest.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 19:21 
Cytuj  
administracja i budżetówka, która nie jest pielęgniarką itp zagłosuje na rządzących bo lepiej utrzymać to co jest niż narażać się na populistyczne hasła w stylu zmniejszanie administracji, premii itd, to tak jak za rządów PiS okazało sie że nie glosowały tylko na nich rodziny radia maryja ale i biznes center club ponieważ wprowadzali dobre zmiany dla biznesu, a o tym do tej pory lepiej nie mówić, podobnie jak właściciele małych firm, którzy w dupe dostali dopiero za rządów PO.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 20:00 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Highlander napisał(a):


Ta, wśród ulubionych Ruch Narodowy. Narodowa gównażeria się aktywizuje.


Ja mam "liked" na przykład Partie Komunistyczą, dla jaj. Wiem że to to dla Ciebie bardzo trudne do zrozumienia, ale Ruch(y) Narodowy i im podobni mają realnie i ideologicznie tyle związanego z Libertarianizmem co ty masz z PiSem i Papierzem.

Weź się się naprawdę czasami zastanów zanim pierdolniesz takie kretyństwo jak powyżej.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 20:43 
Cytuj  
embe napisał(a):
administracja i budżetówka, która nie jest pielęgniarką itp zagłosuje na rządzących bo lepiej utrzymać to co jest niż narażać się na populistyczne hasła w stylu zmniejszanie administracji, premii itd


taa jasne, zwlaszcza mundurowka kocha tuska :D


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 22:38 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Z niczym, po prostu tak naprawde nie wiem co to jest, brak konkretow.
Nic nie pisalem, ze beda mieli z tego kasy jak lodu. W rodzimej miejscowosci tez byly tacy, co pracy nie mogli dostac, w takim razie "to se bede kandydowal" . I niestety za sukcesem mlodych ludzi czesto stoi jakas stara morda.

No chcą zarejestrować partię, zbierają podpisy, bo są do tego potrzebne. Najbliższe wybory do czegokolwiek dopiero za rok + kandydować dla korzyści to można z jakiegoś molocha, a nie partii, która będzie miała poparcie w granicach błędu statystycznego.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 23:05 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=WS2cha7G ... mqFDfhcrs_

Słuchać tą Julcie to jak czytać niektóre tu aktywne osoby.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 23:23 
Cytuj  
Teraz z "innej" strony.

http://www.youtube.com/watch?v=ySDxB1VA ... mqFDfhcrs_


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 23:33 
Cytuj  
Teraz dla bardziej aktywnych.

Cały wywiad z Kukizem w MK.

http://www.youtube.com/watch?v=9NL29jv-oV8


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 23:34 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
No chcą zarejestrować partię, zbierają podpisy, bo są do tego potrzebne. Najbliższe wybory do czegokolwiek dopiero za rok + kandydować dla korzyści to można z jakiegoś molocha, a nie partii, która będzie miała poparcie w granicach błędu statystycznego.

Moga nie miec co robic ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.