mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 19:01 
Cytuj  
kurwa nie dogadasz się. Na serio ja już chyba pozbyłem się tego wschodniego myślenia.

Czy nie uważasz drogi panie Highlanderze, że dwa wyrażenia "dochód" "przychód" są do siebie łudząco podobne i człowiek może je bardzo łatwo pomylić? Ja przyznam się, że do tej pory ich nie odróżniam i najpewniej pomylę je jeszcze nie raz. Dla mnie dochód = przychód, za to income =/= profit.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 20:01 
Cytuj  
Tak, latwo pomylic jesli chodzi o brzmienie. Mi na przyklad to sie w ogole nie myli. Ale innych ogolnie przyjetych pojec w j. polskim chyba nie ma. W kazdym razie to co innego.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 20:07 
Cytuj  
jak bedziesz mial wlasna firme to przestaniesz ci sie mylic dochod z przychodem.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 20:21 
Cytuj  
A marek czasem nie ma?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 20:26 
Cytuj  
No właśnie ma, ale w UK widać taka wiedza nie jest mu potrzebna do szczęścia.
W sumie mam wspólnika, który nie odróżnia ZUS od US, przychodu od dochodu i podatku CIT od VAT. Wcześniej miał DG. Także jak widać wszystko jest możliwe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 21:04 
Cytuj  
ja mam income i profit - bardzo łatwo to odróżnić.
Nie odróżniam natomiast kasy przychodzącej od dochodzącej - sorry, jakbym był w Polsce i sam się rozliczał musiałbym to wkuć na pamięć lub napisać ściągę, bo na zdrowy chłopski rozum nie potrafiłbym tego odróżnić.
btw. pochwalę się - własnie stałem się fully qualified electrician lvl3, angole to robią w 3-4 lata, ja się uczyłem jakieś 8h i zdałem na 94% :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 21:21 
Cytuj  
bo dla nas zrobić brytyjskie uprawnienia to chwila moment.
Przychód - coś co przychodzi do kasy
Rozchód - coś co wychodzi z kasy
Dochód - coś co pozostaje w kasie


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 21:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja mam income i profit - bardzo łatwo to odróżnić.
Nie odróżniam natomiast kasy przychodzącej od dochodzącej - sorry, jakbym był w Polsce i sam się rozliczał musiałbym to wkuć na pamięć lub napisać ściągę, bo na zdrowy chłopski rozum nie potrafiłbym tego odróżnić.
btw. pochwalę się - własnie stałem się fully qualified electrician lvl3, angole to robią w 3-4 lata, ja się uczyłem jakieś 8h i zdałem na 94% :P


marek ale polska to nie azerbejdzan tu firmy tez korzystaja z uslug ksiegowych ;) gz lvl3!


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 22:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
bo dla nas zrobić brytyjskie uprawnienia to chwila moment.
Przychód - coś co przychodzi do kasy
Rozchód - coś co wychodzi z kasy
Dochód - coś co pozostaje w kasie



Rozchod = koszty
Dochod = przychod - koszty
Zysk = dochod - podatki


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 22:52 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):

Rozchod = koszty
Dochod = przychod - koszty
Zysk = dochod - podatki


Jeszcze moze byc

Cheat - dochod bez podatkow (szara strefa) :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 23:28 
Cytuj  
Dochód to kwota przed opodatkowaniem Huraganie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 23:38 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dochód to kwota przed opodatkowaniem Huraganie.


Nie ucz ojca dzieci robic :)


_________________



******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 23:42 
Cytuj  
http://www.cejrowski.com/dziennik/index ... 1&show_all

Cytuj:
Oto wskazówka co będzie. Małe słabe państewka (Cypr, Portugalia...) służą za poligony na których władza testuje reakcje ludzi na niepopularne decyzje.
Decyzje i działania, które w przyszłości zostaną podjęte w większych państwach (Polska..) Na Cyprze testowany jest jeden ze scenariuszy. Proszę przeczytać tę krótką notatkę, a potem wrócimy do rozmowy...

http://rebelya.pl/post/3664/panika-na-c ... komaty-rza

Co się dzieje na Cyprze?

1.
Władza w Unii Europejskiej (Obama w USA podobnie) nadrukowała całą masę pieniędzy bez pokrycia.
Co to znaczy, że pieniądze są "bez pokrycia" ?
Znaczy to, że nie stoi za nimi żaden towar, który możnaby za nie kupić. Towaru na rynku jest mniej niż pieniędzy. Powiedzmy, że wszytko co jest do kupienia za pieniądze warte jest bilion euro, a w kieszeniach obywateli i na kontach bankowych jest dziesięć bilionów euro w formie zadrukowanych papierków. Władza zdaje sobie z tego sprawę i teraz próbuje jakoś zdjąć z rynku papierki bez pokrycia.

2.
Pieniądze bez pokrycia trzeba po prostu zebrać z rynku i spalić - są nic nie warte. Tylko jak to zrobić?
Jednym ze sposobów jest wymiana pieniędzy, co zawsze wiąże się zamieszkami, rewolucją. Wymiana polega na tym, że władza drukuje nowe pieniądze, inne od poprzednich, i drukuje ich dużo mniej. A potem skupuje stare bezwartościowe w zamian za te nowe.
Innym sposobem jest to, co się dzieje na Cyprze, czyli drakońskie podatki, zabieranie ludziom po kawałku ich depozytów bankowych, zazwyczaj pod hasłem, że depozyty i lokaty mają tylko najbogatsi...
Takie działanie to gra z nastrojami, niebezpieczna gra i władza zdaje sobie z tego sprawę, ale jakoś trzeba zdjąć z rynku pieniądze bez pokrycia.

3.
Ostatecznie, bez względu na to jak ta operacja będzie przeprowadzona, większa część Państwa pieniędzy jest już teraz nic nie warta i warto o tym wiedzieć. Zanim nastąpią kolejne działania władzy odbierające Państwu te Wasze puste pieniądze, warto jakoś samodzielnie z nich uciec. Mój dziadek mawiał, że najgorszym pomysłem jest trzymanie pieniędzy w pieniądzach, ale jeszcze gorszym jest trzymanie ich w banku.
Złoto, ziemia, towar - to moja prywatna rada na te ciężkie czasy. W złoto się nie inwestuje w oczekiwaniu na to, że jego cena wzrośnie i "potem sprzedam drożej". Pieniądze papierowe wymienia się na złoto tylko po to, by uciec z kolorowych papierków w jakąś wartościową substancję.
Ziemię kupuje się też nie po to, by na niej zarobić, ale po to, by zamienić papierki na coś trwałego co zawsze będzie miało JAKĄŚ wartość; jakąkolwiek. Towar kupuje się w tym samym celu - żeby nie trzymać pieniędzy papierkowych, żeby nie trzymać pieniędzy w banku... (Mój dziadek kupił cegły - dobry towar, który się długo nie psuje, a po kryzysie, kiedy rusza gospodarka, jest poszukiwany i łatwo go wymienić na nowe pieniądze.)

4.
Czemu akurat Cypr?
Bo Cypr jest mały, a do tego jest wyspą, więc każdą ruchawkę społeczną a nawet rewolucję jest tam łatwo kontrolować. Cypr można też przemilczeć w newsach, gdyby coś poszło bardzo nie tak. A poza tym Cypr był rajem podatkowym i na Cyprze jest bardzo wiele zagranicznych depozytów bankowych, które będzie można ograbić, a właściciele tych depozytów nie wyjdą na cypryjskie ulice.

wc


Mimo że czasami jego katol-izm mnie wkurwia, to generalnie jest to bardzo bardzo ogarnięty człek.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 23:54 
Cytuj  
Ciekawe jak się zachowa putin.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 00:13 
Cytuj  
Trochę wiece o Cyprze.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... p6ilTuksgM


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 07:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
bo dla nas zrobić brytyjskie uprawnienia to chwila moment.
Przychód - coś co przychodzi do kasy
Rozchód - coś co wychodzi z kasy
Dochód - coś co pozostaje w kasie


nie dla kazdego, zreszta strasznie pojebany egzamin.

dochod w ogole mi sie nie kojarzy z zostawaniem w kasie. Proponuje dorobic jeszcze: rozchod (o kurwa jest!!), wychod, przechod. Jak zabraknie to znaczeniowo rozrozniac po akcencie - do'ochod =/= docho'od. Na serio polacy sa mistrzami w komplikowaniu sobie zycia.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 08:12 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):


a zastanawialem sie czy nie jechac na cypr w tym roku...
To nawet nie jest strzal w kolano cypryjskiego rzadu, to strzal prosto w glowe.
Banki moga sie zwijac, wiekszosc przyszlych inwestycji zostanie wstrzymana, zagraniczni inwestorzy juz przenosza (przeniesli) poza cypr, nawet turystyka padnie - bo imho trzeba tylko iskry by ludzie wyszli na ulice, wiec malo kto sie zdecyduje tam pojechac.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 09:20 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
eagleeyes napisał(a):

Rozchod = koszty
Dochod = przychod - koszty
Zysk = dochod - podatki


Jeszcze moze byc

Cheat - dochod bez podatkow (szara strefa) :)



No cheat to podstawa polskiej gospodarki. Gdyby nie to, to wszystko juz dawno by pierdollo :)


_________________
OrleOko czuwa...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 11:10 
Cytuj  
http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Ra ... awel-Kukiz
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicyst ... 3/10217657
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicyst ... 3/10223697

Autorytet w radiu i w telewizji.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 12:28 
Cytuj  
To sie kurwa z nim ozen :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.