mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 349  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 19:23 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
sula napisał(a):
mrynar napisał(a):
Islam uznaje judaizm i chrzescijanstwo za religie niemalze rownoprawne, bo gloszace wiare w jednego boga. Mam znajoma, ktora wyszla za Pakistanczyka i jego sunnicka religia uznaje to, ze jest chrzescijanka i sobie normalnie chodzi do kosciola w Karaczi, a Pakistan to najwieksza islamska ciemnota.

Czy wobec tego ja też mogę wziąść ślub z muzłumanką pozostając chrześcijaninem (żydem, ateistą) ?



W Pakistanie napewno nie. Ktos mi kiedys tlumaczyl czemu tak jest ale nie pamietam...

Za to rodzina dziewczyny bardzo dobrze przyjelaby twoje przejscie na Islam, mialem kiedys bardzo fajna dziewczyne z Islamabadu (studiowala medycyne na uczelni wojskowej) z ktora sobie czatowalem troche :), byla bardzo religijna ale tez bardzo otwarta na swiat, za to jej rodzina to najwiekszy pakistanski beton.

O ile wiem to nie ma żadnego nurtu Islamu ani nie jest przyjęte w żadnym kraju Islamskim (łącznie z Turcją czy Azerbejdźanem) w którym możesz poślubić kobietę muzłumankę nie przechodząc sam na Islam. W drugą stronę i owszem w przypadku chrześcijanek i żydówek, ateistki oraz wyznawczynie innych religii muszą przejść na Islam. Inaczej ślub jest nieważny, nawet jeżeli ktoś go gdzieś udzielił czyli ślub cywilny w gre nie wchodzi, no chyba, że są niewierzący, ale nie o tym mowa przecież.
Z tego co pamiętam to w tych interpretacjach w których w ogóle jest podejmowana próba tłumaczenia (a nie np. bo tak i chuj) - to ze względu na to, że zakłada się, że dzieci przyjmują wiarę po ojcu.

To, że dużo rodzin Islamskich zgodziło by się w przypadku mojego przejścia na Islam, to wiem i zresztą nie jest to żadnym zaskoczeniem, ale nie o to pytałem.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 19:58 
Cytuj  
sula napisał(a):
O ile wiem to nie ma żadnego nurtu Islamu ani nie jest przyjęte w żadnym kraju Islamskim (łącznie z Turcją czy Azerbejdźanem) w którym możesz poślubić kobietę muzłumankę nie przechodząc sam na Islam. W drugą stronę i owszem w przypadku chrześcijanek i żydówek, ateistki oraz wyznawczynie innych religii muszą przejść na Islam.


I bardzo dobrze, nie ma "rozwadniać krwi"


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 07:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mrynar ale co ty tu z maroko wyjezdzasz?
wiadomo, ze sa panstwa gdzie odchodzi sie od sztywnych zasad, ale mimo wszystko, katolicy jeszcze nie wprowadzaja patroli miejskich, nie kamieniuja nadal ludzi i nie ucinaja nikomu glow.
tak troche pomysl szerzej czasami.
miales dziewczyne z czatu? ja pierdole.


Neon napisal, zeby pojechac do pierwszego lepszego kraju muzulmanskiego i sprawdzic pare rzeczy. No to odpisalem.

Skoro w pewnych krajach muzulmanskich jest normalnie to moze jednak ta religia nie jest taka straszna jak ja sie przedstawia.

a chrzescijanie przez ostatnie pare wiekow robili duzo wiecej zlych rzeczy niz jakakolwiek religia na swiecie, to ze teraz glowne hobby hierarchow KK to ruchanie malych chlopcow zamiast palenia i nawracania to slabe usprawiedliwienie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 07:44 
Cytuj  
hehe no to ladnie wcelowales z tym pierwszym lepszym ;p
problem imo w tym, ze wlasnie tylko w niektorych jest normalnie.
oczywiscie sami do konca nie wiemy jak to wyglada bo na media nie ma za bardzo co liczyc w tej sprawie.

i nie rozmawiamy o ostatnich wiekach, bo okazaloby sie, ze nie tylko religia jest winna temu co dzialo sie na swiecie.
ja mam w dupie co kosciol robil 500 lat temu, czy nawet 50. dopoki nie dostaje grzywny za nieochrzczone dziecko, to mam na nich wyjebane :)
jak przejdziemy na islam, ale bede mogl jesc to na co mam ochote i popijac to alkoholem, to rowniez nie bedzie mi to przeszkadzalo.

zastanawia mnie tylko jak to wyglada w usa, jakos nie kojarze, zeby tam mieli takie problemy. u ruskich rowniez.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 07:49 
Cytuj  
sula napisał(a):
mrynar napisał(a):
Islam uznaje judaizm i chrzescijanstwo za religie niemalze rownoprawne, bo gloszace wiare w jednego boga. Mam znajoma, ktora wyszla za Pakistanczyka i jego sunnicka religia uznaje to, ze jest chrzescijanka i sobie normalnie chodzi do kosciola w Karaczi, a Pakistan to najwieksza islamska ciemnota.

Czy wobec tego ja też mogę wziąść ślub z muzłumanką pozostając chrześcijaninem (żydem, ateistą) ?

PS. W swoich wczesnych (choć nie najwcześniejszych, bo wtedy tak miło nie było) czasach Islam rzeczywiście w pewnych kwestiach był dużo bardziej postępowy, żeby wspomnieć choćby jak nauka i kultura w niektórych ośrodkach się rozwijała. Do czasu.

Kiedy do głosu dochodzi fanatyzm, to kazdy system staje ostoja ciemnoty i nienawisci.

Polecam sobie na youtubie obejrzec "Wiara czyni czuba".

Rzecz nie w tym, ze chrzescijanstwo jest dobre a islam zły (albo vice versa), rzecz w tym kto trzyma ster władzy w obu przypadkach i ludzi którzy sie tej władzy poddaja. Jak mozna zobaczyc na powyzszym filmie oszołomów w chrześcijaństwie też nie brakuje (sa tez ludzie bardzo postępowi).

Do mnie jak ktos mowi bogach, religii i nnych niestworzonych rzecz to sie zawsze zastanawiam czy mnie troluje czy on naprawde w te pierdy wierzy, bo dla mnie to jest zwyczajnie nie pojete, zeby byc w stanie wierzyc w takie dyrdymały. Zawsze sie zastanawiam czy w Mikołaja który wlazi przez komin też wierza... Dla mnie to ten sam stopien prawdopodobieństwa.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:02 
Cytuj  
w sumie o mikolaju i bogu mowia nam od dziecka (przynajmniej wiekszosci - tak bylo za moich czasow przynajmniej). O ile mikolaja latwo sprawdzic, bo po pociagnieciu za sztuczna brode wylania sie znajoma geba wujka Staszka, o tyle z bogiem nie jest tak prosto. A nie latwo pozbyc sie wierzen wpajanych od dziecka.
Anyway zaraz przyjdzie niah, postraszy muslimami i spali cie na stosie za bycie lewackim scierwem;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:07 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Anyway zaraz przyjdzie niah, postraszy muslimami i spali cie na stosie za bycie lewackim scierwem;)


Chyba nie czytałeś moich postów albo co pewniejsze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:11 
Cytuj  
juz sie tak nie spinaj... Aaa zapomnialem, ty inaczej nie potrafisz:P


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:16 
Cytuj  
Mrynar nigdzie nie napisałem, że Islam jest zły. Napisałem że ingerencja religii w życie codzienne w kraju islamskim i chrześcijańskim dzieli przepaść. I wkurwianie się (w sumie nie wiem na co) że żyjesz w państwie wyznaniowym (sic!) jest w mojej ocenie przykładem albo (delikatnie rzecz ujmując) problemem z oceną rzeczywistości albo (dobitnie rzecz ujmując) zwykłego pieniactwa i debilizmu.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:43 
Cytuj  
Neon to mnie pojechales. Ale w moim przykladzie nie chodzilo mi o to jakie kary nakladaja poszczegolne religie ale o to ze im inne rzeczy wydaja sie nie do przyjęcia a nam inne. Bez dwóch zdan kary bylyby inne ale nie w tym rzecz.
Kazdy ma swoj punkt widzenia i taka religia czy caly narod rowniez. Wlasnie chodzi o to ze i jedni i drudzy probuja mowic ci co powinienes robic bo oni widza lepiej. A wiec i jedni i drudzy sa dla mnie ciezarem dla oswieconej i racjonalnie myslacej mniejszosci. Czy ludozercom z serca afryki tez bys mowil ze jedzenie ludzi jest zle? Dla nich to norma!
A argument ze u nas jest tolerancyjny kosciol to szczegolny przypadek slepoty lub intencjonalnego pomijania faktu iz jak to chyba Niah powiedział: jest to efektem nacisku spoleczenstwa na kosciol bo inaczej stosy plonelyby jak dawniej i wtedy chciałbym zobaczyć czy dalej bys wolal kk od islamu.
A co do islamu, moj szwagier to marokanczyk zonaty z moja siostra od ladnych paru lat, mam z pierwszej reki wszystkie informacje na temat islamu i ich zachowan. Moja siostra nie musiala przechodzic na islam nawet nikt tego nie sugerowal. Ich corka jest ochrzczona mimo ze szwagier swoj dywanik uzywa regularnie. W maroku ludzie zyja normalnie i moze was to zdziwi szwagier z obrzydzeniem wypowiada sie o ektremistach islamskich. Oni ich traktuja tam jak cos co trzeba tolerowac bo zmienic sie nie da.
Aha i zeby nie bylo ze faworyzuje islam bo mam szwagra ciemnawego, obie religie dla mnie sa idiotyzmem.


_________________
Sathorn#2230

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:49 
Cytuj  
Zapomnialem dodac ze 10 lat bylem ministrantem i nie wyobrazalem sobie zycia bez religii... :)


_________________
Sathorn#2230

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:55 
Cytuj  
...I jeszcze jedno, panstwo wyznaniowe to takie ktore
-robi mi problemy zeby ochrzcic corke bo ja nie jestem wierzacy. Jako wyjscie z sytuacji ksiadz proponuje mi abym wzial slub koscielny
-stroi fochy przy pogrzebie matki z takiego samego powodu
-nie chce pochowac ojca bo nie chodzik do kosciola (w tym i drugim przypadku nie ma alternatywy bo cmentarzami zarzadza kosciol)
-zmuszw dzieciaki na chodzenie na religie w szkole a etyki nie ma!
- nie mozesz krytykować krk bo zostaje to podciagniete automatycznie pod obraze uczuc religijnych


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:10 
Cytuj  
To gdzie Ty mieszkasz? Na wypizdowie z 50 mieszkańcami, którzy gonią Cię widłami za odmienność?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:20 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
I wkurwianie się (w sumie nie wiem na co) że żyjesz w państwie wyznaniowym (sic!) jest w mojej ocenie przykładem albo (delikatnie rzecz ujmując) problemem z oceną rzeczywistości albo (dobitnie rzecz ujmując) zwykłego pieniactwa i debilizmu.


No to polecam ci artykuł w ostatniej "Polityce". Opisuje mniej więcej problem, o którym tu mowa. Wszechobecność KK w Państwie to fakt. Spróbuj jako ateista znaleźć szkołę bez religii dla dziecka, szpital bez księdza łażącego po sali, gdzie ludzie nie są obłożnie chorzy i mogą zejść do (oczywiście katolickiej) kaplicy. Wszędzie krzyże, w każdej instytucji. Do tego KK stara się przejmować od państwa organizacje adopcyjne, domy pomoc itp. od razu żądając zaświadczeń, ze jesteś przykładnym katolikiem. W każdej służbie kapelani (za moje podatki), często w stopniach oficerskich (sic!). Nie mam nic do samej religii, niech każdy robi co chce, ale wszechobecność katolicyzmu to fakt i mnie też wkurwia. Nie mam zamiaru porównywać Polski do krajów muzułmańskich, jakbym chciał mieszkać na bliskim wschodzie to bym się przeprowadził, słyszałem że leżymy w Europie. Powinno się renegocjować konkordat i w końcu usunąć religie ze sfery państwowej.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:30 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Mrynar nigdzie nie napisałem, że Islam jest zły. Napisałem że ingerencja religii w życie codzienne w kraju islamskim i chrześcijańskim dzieli przepaść. I wkurwianie się (w sumie nie wiem na co) że żyjesz w państwie wyznaniowym (sic!) jest w mojej ocenie przykładem albo (delikatnie rzecz ujmując) problemem z oceną rzeczywistości albo (dobitnie rzecz ujmując) zwykłego pieniactwa i debilizmu.


a ja tez nie napisalem, ze wkurwiam sie na to, ze zyje w panstwie wyznaniowym. Moj syn nie chodzil na religie i nie mial nigdy z tego powodu zadnych problemow. Teraz mieszkam an wsi gdzie jest 100 mieszkancow, mam posagi buddow na oknie i nie mam zadnych problemow z sasiadami.

Uwazam tylko, ze gdyby nasze nowoczesne spoleczenstwo staloby sie nagle mumulmanskie zamiast chrzescijanskiego to nic by sie nie zmienilo. Straszenie islamem nie ma zadnych podstaw.

Zeby nie bylo, ze tylko Maroko to jest jasny punkt na muzulmanskiej mapie swiata. Bylem pare razy w Kazachstanie (kraju gdzie przewazaja muzulmanie) i jest tam zupelnie normalnie, alkohol mozna kupic wszedzie, a w srodku Astany stoi wielka wieza, gdzie wiele roznych religii ma swoje tabliczki:

Obrazek

W Malezji tez mozna kupic alko wszedzie, a podejrzewam, ze i wieprzowine w chinskiej dzielnicy tez mozna zjesc.


Ostatnio edytowano 4 lip 2013, 09:48 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:47 
Cytuj  
I jeszcze jedno: wiekszosc krajow muzulmanskich to byly dyktatury (zazwyczaj wojskowe), ktore jako przeciwage mialy islamskich ekstremistow. To tak jak u nas: mamy chujowa PO od lat, ktora straszy podobnie chujowym PISem.

Potrzeba jednak kilku lat zeby kraje ktore byly dyktaturami wyewoluowaly w nowoczesne spoleczenstwa. Muzulmianie sa w wiekszosci bardzo religijni, ale napewno nie chca zeby ich wolnosc byla ograniczana. Kazdy ma ochote czasem sie napic piwka. Zmiany w tych skostnialych spoleczestwach szczegolnie widac po mlodych ludziach, ktorzy sluchaja hip-hopu i ubieraja sie w zachodnie ciuchy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:57 
Cytuj  
Nie chcę się powtarzać za bardzo. Jeżeli problemem dla was jest krzyż w sali w szpitalu czy fakt że ksiądz chodzi do chorych to faktycznie nie mamy o czym mówić. Ingerencja religii w Wasze życie jest śladowe. To jakby mieszkaniec Turcji (ateista) robił zadymę bo co kilka godzin musi słuchać muezzina ....

Zabi tak się zapytam - skoro jesteś niewierzący to dlaczego chciałeś chrzcić dziecko? Skoro ojciec był niewierzący to dlaczego chciałeś go pochować na katolickim cmentarzu? Troszkę konsekwencji.

Swoją drogą musicie być nieprzyzwoicie bogaci i szczęśliwi, skoro takie rzeczy są dla was problemem. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał równie małe problemy jak Wy.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:58 
Cytuj  
Jeszcze jeden przyklad ktory pokazuje, ze swiat nie jest czarno-bialy tak jak probuja go przedstawic zachodnie media:

W Birmie buddysci (ktorzy kazdemu kojarza sie z pokojem, tolerancja i Dalajlama) wyrzynaja mniejszosci muzulmanskie. Widzialem na fejscie zdjecia, masakra, nie wygladalo to lepiej niz zdjecia z hitlerowskich obozow koncentracyjnych.
Nasze media sie zaintertesuja tematem jak przerzuceni tam zostana islamscy bojownicy i podloza pare bomb.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:59 
Cytuj  
@Tor-Bled-Nam
Nie wiem jak można czytać gazetę w której redaktorem naczelnym jest baczyński.

Aenima napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=KjBh_2Ek4ZA pilka nozna damska zajebiste


ale bym tej kurwie zajebał w ryj


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 10:10 
Cytuj  
Sathorn napisał(a):
...I jeszcze jedno, panstwo wyznaniowe to takie ktore
-robi mi problemy zeby ochrzcic corke bo ja nie jestem wierzacy. Jako wyjscie z sytuacji ksiadz proponuje mi abym wzial slub koscielny

A co to ma wspólnego z państwem?
Cytuj:
-stroi fochy przy pogrzebie matki z takiego samego powodu
-nie chce pochowac ojca bo nie chodzik do kosciola (w tym i drugim przypadku nie ma alternatywy bo cmentarzami zarzadza kosciol)

Jak w miejscowości nie ma cmentarza komunalnego to zarząd cmentarza wyznaniowego ma obowiązek umożliwić pochówek nawet jakbyś za życia pił krew kozy i bił pokłony Szatanowi.
Cytuj:
- nie mozesz krytykować krk bo zostaje to podciagniete automatycznie pod obraze uczuc religijnych

Bądźmy poważni.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 349  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.