mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 08:55 
Cytuj  
Ja tak się zastanawiałem w nocy. Nie jestem w tym biegły. Ale...
1. Rudy ogłosił, że nie wypłaci OFE za obligacje.
2. Obligacje obligatoryjnie zostaną przeniesione do ZUS (lol).
3. OFE stwierdza, że szkoda im tracić hajs.
4. OFE wyprzedaje posiadane obligacje zanim ustawa wejdzie w życie.
5. Ustawa zakładająca transfer 121mld zł z OFE do ZUS wchodzi w życie.
6. W OFE zostały pojedyncze obligacje o całkowitej wartości 5mln (suma z dupy) zł.
7. OFE jest zarobione, bo ludziom musi wypłacać tylko tyle, co nie było w obligacjach, ZUS jest w dupę, bo jest zjebany od podstaw, ludzie są w dupę, bo muszą polegać na ZUS.
8. Rudy dał zarobić kolegom z OFE?

Dodatkowo z PL wycofują się inwestorzy, bo jak można ufać komuś kto zabiera obligacje? Niezły chuj będą mieć kolejne rządy po rudym i przyjaciołach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 08:58 
Cytuj  
Nie zastanawiaj się więcej. Nie ma sensu.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 08:59 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Dzietność jest niska bo nie ma realnej polityki prorodzinnej , kto jednak chciał dzieci to je ma .

A moim zdaniem przyrost naturalny jest normalny, dla tego systemu emerytalnego tylko za maly.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 09:09 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Nie zastanawiaj się więcej. Nie ma sensu.

Dlaczego?

Obrazek
Obrazek
Jeżeli OFE sprzeda posiadane obligacje spółce Amber Gold Dwa Sp. z o.o. to AG2 nie podchodzi już pod ustawę o odebraniu obligacji OFE, bo nie jest OFE.
Mi to wygląda na niezły wałek ze strony rudego. Ściąga odpowiedzialność z OFE, zmniejsza zaufanie wobec państwa, a wałeczek da się zrobić fajny (dla OFE).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 09:50 
Cytuj  
ojeje, ponownie Business Centre Club krytykuje PO
http://www.tvn24.pl/rzad-zmienia-emeryt ... 560,s.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 10:25 
Cytuj  
Od 2005 roku na stałe wyjechało z Polski ~5% obywateli. Tak coś czuję, że szykuje się kolejna fala emigracji. Tym razem 4 mln Polaków może spierdolić w ciągu 5 lat.
W sumie zawsze to jakieś rozwiązanie. ZUS nie będzie miał komu w końcu tych wirtualnych pieniędzy wypłacać :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 10:35 
Cytuj  
no z tego co czytam i slucham to ladnie nas w chuja zrobili z tymi przedszkolami.
ja pierdole tylko wziac pale i napierdalac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 10:49 
Cytuj  
to cho napierdalamy czerwona holote.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 10:49 
Cytuj  
zaczne od ciebie!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 10:51 
Cytuj  
ale ja nie żondze ;<


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 12:29 
Cytuj  
@tczewiak Pytanie, czy OFE mogą ot tak sobie odsprzedać te obligacje, przypuszczam, że nie ale nie znam przepisów na podstawie których działają ofe.

@embe:
"(...)W biznesie są ludzie dawnych służb? - Jeżeli możemy odnosić to do sytuacji sprzed 20 lat, to z pewnością tak było. Zwalniani funkcjonariusze przejmowali część państwowych przedsiębiorstw, zakładali swoje firmy, mieli wpływy. Ale świat się zmienił, Polska się zmieniła. Polska gospodarka oparta jest dziś raczej na młodych ludziach, prywatnych firmach i to bardzo przejrzystych - dodał.(...)"
To z twojego linka, a ty wszędzie widzisz komunistów. Dawni komuniści wymarli jak dinozaury zostawiając puste przestrzenie gospodarki, które opanował wolny rynek :).


Ostatnio edytowano 6 wrz 2013, 12:35 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 12:33 
Cytuj  
No właśnie nie jestem tego pewny. Dlatego podaję to jako teorię :D
Słyszałem, że zamrożono na dzień 31 grudnia 2012 wartość obligacji jaka zostanie wsadzona do zus. Natomiast nie wierzę, że nie było przecieku do ofe o zamachu i prawdopodobnie tyle ile tylko mogły to się obligacji już pozbyły.
Czytałem też coś dzisiaj, że ponoć przepisy OFE regulowały, że ileś tam % muszą mieć w obligacjach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:00 
Cytuj  
Havok napisał(a):
"(...)W biznesie są ludzie dawnych służb? - Jeżeli możemy odnosić to do sytuacji sprzed 20 lat, to z pewnością tak było. Zwalniani funkcjonariusze przejmowali część państwowych przedsiębiorstw, zakładali swoje firmy, mieli wpływy. Ale świat się zmienił, Polska się zmieniła. Polska gospodarka oparta jest dziś raczej na młodych ludziach, prywatnych firmach i to bardzo przejrzystych - dodał.(...)"
To z twojego linka, a ty wszędzie widzisz komunistów. Dawni komuniści wymarli jak dinozaury zostawiając puste przestrzenie gospodarki, które opanował wolny rynek :).

Za dużo oglądasz, ja nie sugeruje żadnych dawnych służb i komunistów :)
To jest normalne i oczywiste, jeśli masz szwagra, bratową, kuzyna, wujka, teścia itd w polityce/biznesie to jest szansa na coś lukratywnego, takie "drzewka" tworzą się zawsze.
Na potrzeby OFE powstawało wiele firm, czy muszę wspominać że takie firmy wchodziły w ten system gdzie otrzymywały kasę do obracania nie inwestując, nie musząc nic robić, za to chętnie tworzyły rożne zlecenia dla zewnętrznych firm, wszystko oczywiście legalnie, no i to wchodzenie w spółki, które po jakimś czasie odnotowały wielkie spadki lub bankrutowały, to tez normalne prawa rynku przecież :)

Ja cie nawet rozumie że lepiej żyć w świadomości że to już za nami, komuna, jakieś afery, teraz to młodzi kręcą gospodarką i finansami państwa, takie różowe okulary są ok ale nie każdy chce być ruchany na żywca i może wytykać fakty jakie były, a czy 10-15 lat to aż tak duży okres czasu że powinniśmy zapomnieć o tym ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:22 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no z tego co czytam i slucham to ladnie nas w chuja zrobili z tymi przedszkolami.
ja pierdole tylko wziac pale i napierdalac.


No niestety .

Mieli ulżyć rodzicom a w praktyce nie będzie zajęć dodatkowych


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:29 
Cytuj  
nie chodzi o ulge, tylko rowne szanse dla wszystkich...
w pizdzie mam wszystkich, moje dziecko chodzilo na taniec, teatr, angielski i rytmike.
wszystko bylo na miejscu, kosztowalo grosze.
a teraz zapierdalaj pol miasta, plac 3 razy wiecej za to samo, bo innych nie stac i jest im przykro.
no kurwa mac.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie chodzi o ulge, tylko rowne szanse dla wszystkich...
w pizdzie mam wszystkich, moje dziecko chodzilo na taniec, teatr, angielski i rytmike.
wszystko bylo na miejscu, kosztowalo grosze.
a teraz zapierdalaj pol miasta, plac 3 razy wiecej za to samo, bo innych nie stac i jest im przykro.
no kurwa mac.


a dlaczego taniec, teatr i rytmike nie mogą prowadzić przedszkolanki?


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:37 
Cytuj  
zajecia teatralne prowadzil aktor z teatru dla dzieci, taniec prowadzila dziewczyna, ktora jest studentka i jednoczesnie tancerka (uczyla dzieci hip hopu, samby i 10 innych tancow), rytmike prowadzil koles, ktory pieta dotykal ucha.
pewnie dlatego przedszkolanki nie nadaja sie do prowadzenia takich zajec, gdyz nie posiadaja powyzszych umiejetnosci.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:43 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
zajecia teatralne prowadzil aktor z teatru dla dzieci, taniec prowadzila dziewczyna, ktora jest studentka i jednoczesnie tancerka (uczyla dzieci hip hopu, samby i 10 innych tancow), rytmike prowadzil koles, ktory pieta dotykal ucha.
pewnie dlatego przedszkolanki nie nadaja sie do prowadzenia takich zajec, gdyz nie posiadaja powyzszych umiejetnosci.


aktor uczy teatru 5 latki? Powinien to być reżyser.


_________________
Bishop - Teon

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:45 
Cytuj  
ale to dotyka tylko państwowe przedszkola opłacone przez samorząd, który na wszystkim stara się oszczędzać, czy prywatne też? :D

W państwowych przedszkolach to przecież siedzą jakieś stary baby, które gówno wiedzą jak się powinno dzieci traktować, a co dopiero żeby miały się ruszać, no chyba że pod wpływem konkurencji poszły na kursy itp. Moja kumpela jest przedszkolanka to co mi ona opowiada jak to się teraz dziećmi postępuje, to nijak się ma do tego co było kiedyś-przynajmniej jak ja to pamiętam :P. No, ale kiedyś pasów się nie zapinało nie było fotelików i innych. 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 13:46 
Cytuj  
nie uczy ich teatru. prowadzi zajecia teatralne.

white trox: siedza stare baby to prawda. ale o traktowaniu dzieci jednak cos wiedza, moj syn od zawsze bez najmniejszego problemu, chetnie chodzi do przedszkola, nie sadze wiec aby ktos robil im tam wielka krzywde. dzieciaki zadowolone, usmiechniete i tyle.
za co przedszkolanka ma isc na kurs? kto jej za to zaplaci?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.