mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 9 lis 2013, 18:56 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
(w III RP łagodniejsze prawo działa wstecz)

ale tylko do jednego miesiaca wstecz:)

no i do 400zeta to teraz wykroczenie. A i na rowerze mozna najebanym jezdzic. Tez wykroczenie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 9 lis 2013, 20:36 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Nefastus napisał(a):
(w III RP łagodniejsze prawo działa wstecz)

ale tylko do jednego miesiaca wstecz:)

no i do 400zeta to teraz wykroczenie. A i na rowerze mozna najebanym jezdzic. Tez wykroczenie.


Mnie bardziej interesują statyki "wyborów" w więźniach. Coś to mówi, i daje do rozmyślenia. Kogo preferują kryminały i kogo się najbardziej boją. ;)

http://wpolityce.pl/wydarzenia/16159-wy ... a-322-proc


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 9 lis 2013, 21:45 
Cytuj  
Mam wrazenie, ze ciebie interesuje jedynie to co pasuje do twojej teorii.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2013, 21:47 
Cytuj  
Jak każdego jemu podobnego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2013, 21:57 
Cytuj  
http://wyborcza.pl/1,75248,14923187,Idz ... licji.html
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 05142.html
antyfaszysty

http://www.sadistic.pl/marsz-antyfaszystow-vt243403.htm ruda rox

ciekawe co na 11 listopada bydzie


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 10:44 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Mam wrazenie, ze ciebie interesuje jedynie to co pasuje do twojej teorii.


Interesują mnie rzeczy które mnie interesują?!

My God! You are brilliant!


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 12:34 
Cytuj  
Państwo wspiera młodego przedsiębiorce. Końcówka najlepsza.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... cIwpH2AxlU


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 15:15 
Cytuj  
tutaj masz udaną kampanie truskawkową http://www.youtube.com/watch?v=slvutTBwyr4
w Krakowie podobną scenę widziałem, tylko że sprzedawca nie wpadł histerie i stał pod marketem gdzie mu na to pozwolono, więc sm musiało po wezwaniu policji podwinąć ogon i odjechać.
Ten od waty cukrowej pewnie tez nie miał zezwolenia, może firmy, a gdzie sanepid itd, a reakcja sm głupia i nieprzemyślana.

Niestety takie mamy prawo, to nie niemcy, wielka brytania czy francja, tu mamy przepisy nie dostosowane dla drobnych producentów i drobnych sprzedawców, po 30 latach nikt nadal o tym nie pomyślał.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 17:44 
Cytuj  
O co chodzi z tymi sześciolatkami ?

Obecnie pierwsza klasa w szkole to przedszkole, dzieci zamiast wynieść coś z tego pierwszego roku to często cofają się w rozwoju, więc zaczynanie tego od rok wcześniej najbardziej ok, zresztą obecnie widać że dzieci są wychowywane inaczej, lepiej, zdobywają większą wiedzę.

Nawet te cofnięte w rozwoju, których matki histerycznie darły ryja w sejmie, mają szanse na wyrównany start.

Wpierdzielanie się do tego PiS-u i SLD to czysta polityka, debilne argumenty, zero sensownej dyskusji, tym razem popieram donka, który ma przesranae czasami chcąc przepchać coś rozsądnego.

To jest właśnie efekt skrajności w naszej polityce.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 18:02 
Cytuj  
Durniu jeden. Nikt nie ma pretensji, że dzieci posyła się wcześniej do szkoły. Problem w tym, że te szkoły nie są przystosowane dla takich maluchów. Nie dość, że klasy są dla dzieci starszych to jeszcze klasy mieszane : 6 i 7 letnie dzieci razem. Często różnica wiekowa wynosi prawie dwa lata! Dla niekumatych siedmiolatek ze stycznia a sześciolatek z grudnia.
Polska jest za biedna na takie eksperymenty, ale jakoś to będzie. Kiedyś dostosujemy. Jak będą pieniądze a wiadomo, że jak będą to pójdą na podwyżki, żeby nauczyciele się nie buntowali.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 18:39 
Cytuj  
Tak jak Alick pisze.
Na dodatek to nie chodzi o różnice intelektualne ale emocjonalne przy których prawie 2 lata różnicy to przepaść.
Idea słuszna bo sam bym dzieci od 5/6 roku posyłał ale moja córa ma się w pierwszej klasie uczyć liczyć do 20 (bo taki jest program) jak już umie do 100 i leci tabliczkę mnożenia?
Jest to marnotrawienie czasu, pieniędzy (których szkoły i tak nie mają) i rozwoju dzieci.
Dlatego niech sobie z taką reformą przygotowaną w ten sposób łaskawie wypierdalają.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 18:55 
Cytuj  
OK ale nie popadajmy w skrajności jak te baby w sejmie co spazmatycznie płakały i ryja darły, obecna pierwsza klasa to przedszkole tak jak pisałem wczesniej i dzieci zaczynają naukę konkretnie dopiero od 8-9 roku życia, wiec obniżenie tego o rok wyjdzie na dobre.

Nieprzystosowanie szkół to też takie hasła naciągane, większym problemem są szkoły na zadupiach, których niezamykanie wywalczyli rodzice i teraz ich dzieci kisza się bez konkretnych inwestycji w takie szkoły, coś trzeba poświecić, jeśli jesteśmy gotowi przeprowadzać się z powodu pracy, to zacznijmy to robić w imię edukacji dzieci i stwórzmy im lepsze warunki wysyłając do przystosowanych szkol, a nie że główny argument to bliskość szkoły.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 19:03 
Cytuj  
Jak zbierali podpisy pod referendum i zobaczyłem te pytania to śmiać mi się chciało. Nie wiem czy reforma jest zjebana bo się nie interesuję, ale tak akcja ratuj maluchy była słaba.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 20:45 
Cytuj  
"nie wiem czy to co robi donek i reszta chołoty z PO ma sens, ale i tak go popieram" - a potem takie przygłupowo sie dziwi, że przylgnęło nazywa się ich lemmingami.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 21:19 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.sadistic.pl/marsz-antyfaszystow-vt243403.htm ruda rox
ciekawe co na 11 listopada bydzie


http://img.sadistic.pl/pics/88c94874880f.jpg

:lol: :lol:

A reforma 6 latkow to typowy debilizm. Nie wiem po co zmuszac dzieci do chodzenia do szkoly w wieku lat 6ciu. To powinna byc decyzja rodzicow. Czesc dzieciakow nie bedzie gotowa majac 6 lat na szkole, czesc bedzie.
I to jest clue w sumie. Zamiast zostawic wolnosc wyboru rodzicom, panstwo sie wpierdala z butami.

http://forsal.pl/galerie/644675,zdjecie ... iecie.html

Finlandia: wiek szkolny 7 lat

"W międzynarodowych testach PISA dla 15-latków przygotowywanych przez OECD uczniowie z Finlandii byli na pierwszym miejscu (w 2000 i w 2003 roku) oraz na drugim w 2006 i w 2009 roku (w kategoriach czytanie i matematyka). Za każdym razem Finowie deklasowali inne europejskie społeczeństwa"

I takie ma znaczenie wiek rozpoczecia...nie ma zadnych przeciwskazan, zeby utrzymac wiek 7lat jako obowiazkowy. No ale dzieci, ich dobro i edukacja wydaja sie byc najmniejszym zmartwieniem ekipy rzadzacej :lol:

Zaskakujace [not!], w zadnej debacie w TV na ten temat, nie widzialem nic o Finlandii. Az dziw bierze, ze pominieto jeden z najlepszych systemow edukacyjnych w Europie...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 21:54 
Cytuj  
Przeciez to wszystko dla naszego dobra, szybciej skończą szkołe - szybcieja zaczną pracować i zarabiać na dziure w systemie emerytalnym.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 22:06 
Cytuj  
Tylko ze z tymi testami PISA Polska podobno tez awansowala nie wiem o ile pozycji ale pozniej zaczal sie placz ze ucza dzieci konkretnie pod testy a nie tak jak kiedys kladlo sie nacisk na wiedze ogolna. Czyli tak zle i tak nie dobrze. Kolejna sprawa rewelacyjne wyniki Finow ciezko laczyc tylko z wiekiem w jakim posylaja dzieci do szkoly na to sie nakladaja inne rzeczy jak program warunki w jakich sie dzieciaki ucza jakosc nauczycieli etc..
Nawiasem mowiac w Korei i Japonii dzieci chyba sie wlasnie posyla od 6 roku zycia do szkoly i to sa panstwa z ktorych tez mozna brac przyklad ;]

A tak naprawde w tej reformie chodzi o to tylko ze jak wczesniej puscisz dziecko do szkoly wczesiej ja skonczy wczesniej zacznei płacic ZUS i kolejny baranek bedzie placil skladke na emerytury starszego pokolenia.

edit: lol ktos juz mnie uprzedzil z podsumowaniem :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 22:53 
Cytuj  
btw. nie wiedzialem, ze Boguś Linda miał wiecej wstawek z cyklu "Mowie jak jest" ;d
http://www.youtube.com/watch?v=8zs446MVUpA

releted video z kukizem http://www.youtube.com/watch?v=GqYU-dRFf_M


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 23:41 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):

Zaskakujace [not!], w zadnej debacie w TV na ten temat, nie widzialem nic o Finlandii. Az dziw bierze, ze pominieto jeden z najlepszych systemow edukacyjnych w Europie...

Nawet nie tylko w Europie, ale na świecie. Poza tym mają bardzo konkurencyjną gospodarkę i to mimo dość wysokich kosztów pracy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2013, 10:46 
Cytuj  
nie posle 6 latka do szkoly z 7,8 itd. latkami. Pozatym czego on sie nauczy w tej klasie tabliczki mnozenia? szkola nie jest przygotowana i tyle, kto sie tymi dziecmi zajmie na przerwach?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.