mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:00 
Cytuj  
Problemem w Polsce jest to, ze beneficjentami wzrostu gospodarczego nie sa zwykli ludzie, bo wzrost plac nie nadaza za wzrostem cen i generalnie z roku na rok zyje sie trudniej przecietnym ludziom.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kryzys, dołek, zastój - nie ma znaczenia. Ja tylko zwracam uwagę na przypisanie sobie zasług przez aktualny rząd za skuteczną walkę z "kryzysem", którego w PL nie było.


A ja odpowiadałem jedynie Piszpanowi, który był ciekaw jak sobie PiS poradzi w obenych warunkach. Otóż tego się nie dowiemy bo gdy dojdzie do władzy w 2015 roku (jeśli zdobędzie bezwzględną wiekszość lub do sejmu dostaną się partie z którymi będzie mógł mieć koalicję) to sytuacja powinna być lepsza niż jest teraz. A przynajmniej wzrost będzie wyższy co przekłada się np. na wyższe wpływy z podatków.

A to, że wzrost PKB nie wpływa w takim stopniu jak powinien na stopę życiową to racja. Parę tygodni temu był w Polityce artykuł o raporcie NBP dot. rynku pracy. Wydajność rośnie szybciej niż płące - pracodawcy dymają pracowników. Bo mogą.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:54 
Cytuj  
Lokken - polityka ma w praktyce zerowy lub bliski zeru wpływ na gospodarkę biorąc pod uwagę okres kadencji danego rządu. Gorzej z długotrwałymi skutkami - jak np. doprowadzenie Polski do zapaści demograficznej ale to odczujemy przecież dopiero za lat 20-30.

Co do cen to mnie szczerze mówiąc zastanawia skąd ten kolosalny idący w setki procent rozrzut w płacach (300-400%), podczas gdy ceny są bardzo porównywalne (różnica to nie więcej niż ~30-40%). Pewnie tak jak Lokken piszesz - dymają polskich pracowników bo po prostu mogą. Zdesperowani ludzie podejmą każdą pracę, nawet za głodową pensję bo nie mają żadnej innej alternatywy.
Zresztą pisałem o koledze, którego żona liczy na pracę za 1000zł brutto za 240h w Łomży. Dalej liczy - temat ma już ze 2miesiące. I żadnej innej alternatywy. Zresztą szasna, że tą pracę dostanie też jest mała. Okres rekrutacyjny to już oddzielny temat.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 10:10 
Cytuj  
Znowu sie kurwa przeliczyli. I to doslownie. Co za jelopy.
http://podatki.onet.pl/palacze-nie-pomo ... rasa-detal


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 10:40 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Problemem w Polsce jest to, ze beneficjentami wzrostu gospodarczego nie sa zwykli ludzie, bo wzrost plac nie nadaza za wzrostem cen i generalnie z roku na rok zyje sie trudniej przecietnym ludziom.

Yup. I to się tylko nasila. Po prawdzie to podobny proces jest w większości krajów, także tych bogatszych od PL, tylko, że u nas jest on wielokrotnie bardziej odczuwalny, ze względu na szybciej zachodzące przemiany i to, że kraj jest biedny.

Ogólnie wskaźnik PKB jest istotny z punktu widzenia instytucji finansowych oraz większych firm / korpo, ale jest bardzo mało znaczący dla większości społeczeństwa. Podobnie jak np. oficjalny wskaźnik inflacji.


Ostatnio edytowano 13 sty 2014, 10:43 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 10:42 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Znowu sie kurwa przeliczyli. I to doslownie. Co za jelopy.
http://podatki.onet.pl/palacze-nie-pomo ... rasa-detal


No aż się dziwię, że na przykładzie innych rozwiniętych krajów jeszcze się tego nie nauczyli:)
Mierz siły na zamiary, przecież w biednym kraju po takich zabiegach ludzie kombinują (sprowadzają, samoróbki) zamiast zasilać kasę państwa.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 10:42 
Cytuj  
Rostowski albo był kretynem albo dostał w łapę od mafii, nie znam innej możliwości.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 10:48 
Cytuj  
Obrazek


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 10:52 
Cytuj  
Putin obnizyl podatki i dostał więcej kasy ;)

tymczasem Korwin ;>
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-m ... zuja/hv0ts
"- (Arabowie - red.) mają wyższą cywilizację, dlatego nas zalewają i skolonizują. Oni nas nie szanują, bo jesteśmy prymitywami - powiedział w rozmowie z "Do Rzeczy" Janusz Korwin-Mikke."

"- Cały ten gang, który rządzi Polską - Tusk, Pawlak czy Kaczyński - powinien trafić za kratki - przekonywał Korwin-Mikke. Dodał, że "wszystkich nie wsadzimy, ale może niektórym uda się wymierzyć staropolską karę, czyli wysmarować smołą, a potem wytarzać w pierzu"."


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:15 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Znowu sie kurwa przeliczyli. I to doslownie. Co za jelopy.
http://podatki.onet.pl/palacze-nie-pomo ... rasa-detal


U mnie na mazurach fajki od Ruskow sa powszechnie dostepne i im drozsze sa nasze tym wiekszy obrot i zyski maja przemytnicy, ktorzy sa madrzejsi od rzadu polskiego, bo nie podnosza cen. Wola sprzedac taniej ale wiecej. Szczegolnie, ze przewoz fajek przez granice jest teraz banalnie prosty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:20 
Cytuj  
No i jednak sporo śmierdziuchów przesiadło się na eśmierdziele. Jak wódka podrożeje to będę mniej pić, aby nie wspierać rudej kurwy. Potem ogłoszą jako wielki sukces walkę z uzależnieniami lol.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:27 
Cytuj  
Odstawiam, że są raczej chujami niż kretynami. Jak powiedział Rafał Ziemkiewicz Polską nie rządzą trumny Dmowskiego i Piłsudskiego, a leppera i mazowieckiego. Jeden nauczył nasze skurwiałe elity, że nie da się przesadzić w populizmie (rudy chuj największy populista którego znała Polska); drugi nauczył, że na nic nierobieniu wygrywa się wybory (mazowiecki przegrał wybory z 5-ligowym "politykiem" przez swoje reformy).


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:32 
Cytuj  
Nie dostrzegasz pewnej sprzeczności w wypowiedzi Św. Rafała?


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:36 
Cytuj  
Dogmat o nieomylności?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:41 
Cytuj  
No jako wcielenie imperatora to oczywiste. Mam na myśli, kwestię gdzie Mazowiecki uczy nicnierobienia i przegrywa wybory na skutek reform, które zrobił. Ta część świętej księgi wymaga korekty, żeby wierni nie mieli poczucia zagubienia.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 11:57 
Cytuj  
Mazowiecki według ziemka był ten dobry czy ten zły? Bo ja się już pogubiłem w rozumowaniu pseudoprawicy katolskiej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 12:00 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mazowiecki według ziemka był ten dobry czy ten zły? Bo ja się już pogubiłem w rozumowaniu pseudoprawicy katolskiej.


Jestem tak głupi, że powinno się mnie wykastrować żeby takie debile jak ja się nie mnożyły, a po śmierci otworzyć i zbadać to gówno które nazywam mózgiem.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 12:07 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Rostowski albo był kretynem albo dostał w łapę od mafii, nie znam innej możliwości.

w sumie jedno nie wyklucza drugiego.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 12:27 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Jestem tak głupi, że powinno się mnie wykastrować żeby takie debile jak ja się nie mnożyły, a po śmierci otworzyć i zbadać to gówno które nazywam mózgiem.

lol :D


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 12:30 
Cytuj  
Należało mu się za poziom, który prezentuje.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.