mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 13:05 
Cytuj  
Tak chciałem tylko dodać, że rozwój przemysłu i jego automatyka od razu stwarza nowe miejsca pracy w spedycji i logistyce jak i gospodarce magazynowej czy agencji celnej.
Tak Niemcy uzbierali kasę na swoje drogi - zużycie paliwa było dużo wyższe i stąd wpływy do budżetu co w odróżnieniu od nas u nich im większy wpływ ze źródeł transportu tym większy budżet (proporcjonalnie) na infrastrukturę.
A u nas? Dupa nie zwiększamy bo w tym roku trzeba coś na ZUS sypnąć. I tak w kółko.
Co nie zmienia faktu że po wojnie Niemcy tak o mieli pieniądze na wszystko. MUSIELI się rozwinąć i je zarobić, a w latach 45-60 była tam bieda gorzej jak u nas teraz jest.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 13:11 
Cytuj  
Nic co ponad podstawy czyli szkołą średnia nie powinno być darmowe, inaczej są patologie i utrzymujemy bezużyteczne kierunki z ogromną ilością miejsc, a kierunki które dają zatrudnienie mają za mało absolwentów.
Dla ludzi decydujących o kierunku głównym miernikiem co chcą robić powinno być co lubią robić i czy jest po tym kasa i czy ta kasa im pasuje, a tak nie jest i idą na to gdzie są miejsca... więc teraz wszystki laski są psychologami, a goście marketingowcami...
Kurwa ja mam u siebie doktorów astrofizyki między innymi pracujących jak game masterowie, bo z taką specjalnością ciężko o robotę ;) Wyobrażasz sobie, jesteś w wstanie wysłać rakietę, a odpowiadasz frustratom na zgłoszenie cały dzień...
Nie potrafie sobie wyobrazić jak bym na coś takiego ja osobiście zareagował...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 13:22 
Cytuj  
Heh, miałem kiedyś w zespole gościa po doktoracie z fizyki. Robił mi testy rozwiązania. Smutne kurwa. Dziś czytałem o doktorze zatrudnionym na półetatu na jakiejś uczelni. Pensja coś ~1400 brutto.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 13:24 
Cytuj  
sula napisał(a):
@High

"Sprywatyzować wszystko w pizdu" - nie dzięki. Mamy całkiem inny pogląd na to jak sytuacja powinna być naprawiona.


Ja nie mowie, ze to panaceum, ale wole to rozwiązanie niż dać się doić.
I zrozum, ze to nie musi być model amerykański, to wszystko zależy...

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dziś czytałem o doktorze zatrudnionym na półetatu na jakiejś uczelni. Pensja coś ~1400 brutto.

Wtedy przepisujesz książki, robisz publikacje i masz kabzy jak lodu i wysługujesz się stuentami. Jak ja za 2 publikacje dostałem 1600 zł netto + zwrot z podatku... przy czym nawet kropelka potu nie poleciała, to się zastanawiałem ile dostal mój profesor, który 'redagowal'


btw. Firmy spedycyjne są zajebistym barometrem gospodarki. I wiecie co? Zdychają.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 13:54 
Cytuj  
A tam prywatyzować. Opłaciliśmy edukację magistrów plumberów w UK? Ok, trzeba się z tym pogodzić.
Ale teraz nie ma zmiłuj, kończy się kryzys i w Zachodniopomorskim już widać ożywienie w produkcji i logistyce - są inwestycje i zatrudniają coraz więcej.
I rozumiem że w latach 90tych zmarnowali politycy szansę na szybki rozwój i wywalono kasę na zbędną edukację, ALE jak ponownie spierdolą po minięciu kryzysu to ludzie ich powynoszą na taczkach.
Są pozytywne przejawy, bo za moich czasów nikt nie płacił studentowi 1000zł za studiowanie ścisłego kierunku (warunek aby był w pierwszej 50%) plus możliwość stypendium socjalnego, na wyżywienie, mieszkalne itd. Brakuje tylko wywalenia promocji na piwo i wódkę w lokalach aby się dzieciaki więcej uczyły i można być pozytywnej myśli.
Pokolenie co się urodziło w latach 80-90 ma spierdolone perspektywy. To może chociaż młodsze będzie mieć lepsze szanse.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 14:08 
Cytuj  
Imo prawdziwy kryzys o kilku obliczach dopiero nadejdzie, poki co to jest tylko jego odwlekanie.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 14:23 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Imo prawdziwy kryzys o kilku obliczach dopiero nadejdzie, poki co to jest tylko jego odwlekanie.


Raczej coś takiego jak zachowanie francuskiej szlachty w XVII wieku. kurwy w rządzie niszczą ten kraj dla kilku procent w wyborach żeby grać na haśle 'zielonej wyspy'


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 14:47 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ale teraz nie ma zmiłuj, kończy się kryzys i w Zachodniopomorskim już widać ożywienie w produkcji i logistyce - są inwestycje i zatrudniają coraz więcej.


Jest ozywienie a bezrobocie w zachodniopomorskim dalej kolo 17%. W tym waszym wojewodztwie jest jeszcze wieksze buractwo i patolstwo niz u mnie na Mazurach.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 16:25 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Ale teraz nie ma zmiłuj, kończy się kryzys i w Zachodniopomorskim już widać ożywienie w produkcji i logistyce - są inwestycje i zatrudniają coraz więcej.


Jest ozywienie a bezrobocie w zachodniopomorskim dalej kolo 17%. W tym waszym wojewodztwie jest jeszcze wieksze buractwo i patolstwo niz u mnie na Mazurach.


No a w warmińsko-mazurskim jeszcze parę procent wyższe bezrobocie. Ogólnie Pieszczoch źle napisał bo zamiast "w Zachodniopomorskim" jak już to powinien napisać "w Szczecinie" bo co nieco niby się w Szczecinie rzeczywiście dzieje, ale reszta województwa to raczej kiepsko, prowincja taka jak np. północna Wielkopolska


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 17:05 
Cytuj  
Nie no Szczecin jest spoko, ale reszta wojewodztwa to dramat. Mazury maja chociaz lasy, jeziora i duzo turystow latem.

Polska:

https://www.youtube.com/watch?v=U7NgJmXnmug

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 17:15 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nie no Szczecin jest spoko, ale reszta wojewodztwa to dramat. Mazury maja chociaz lasy, jeziora i duzo turystow latem.

Polska:

https://www.youtube.com/watch?v=U7NgJmXnmug


W sumie nie do końca cała reszta województwa. To co nad morzem też sobie radzi i to wręcz bardzo dobrze(turystów też od cholery latem przeca), są też takie okazy jak Nowe Warpno 'najbogatsza gmina' w Polsce, albo przynajmniej top 3.
Problem jest z "interiorem". Czyli od Szczecina na wschód i od morza na południe. Porównałem nie bez przyczyny z północną Wielkopolską, bo tam 20 lat żyłem i też jest syfnie. Najbliższe duże miasto 100 km(Poznań) bo Piłę do dużych miast zaliczyć trudno, a tak to same lasy(i PGR-y opuszczone :)). A gdy mówi się o Wielkopolsce i o tym, że to jedno z najbogatszych województw to zazwyczaj traktuje się jak monolit, a tymczasem różnica między pn i pd Wielkopolską jest dość drastyczna.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 17:25 
Cytuj  
Koles smiesznie sie nazywa, ale jego historia jest niesamowita:

http://www.youtube.com/watch?v=OPMC-A9tf5A

kosmos...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 17:42 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/komorowski-po-slowa ... 593,s.html

bez komentarza


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 19:06 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Koles smiesznie sie nazywa, ale jego historia jest niesamowita:

http://www.youtube.com/watch?v=OPMC-A9tf5A

kosmos...

juz pisalem http://sejmowewiezienie.pl/ , ale jakos gosciowi tez nie ufam.

Co do mazur, to Wy tam dilujecie fajkami od ruskich ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 19:22 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

Co do mazur, to Wy tam dilujecie fajkami od ruskich ;)


No na maxa! Ja nie pale, ale tu wiekszosc chodzi z fajkami z napisem курение убивает.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 19:39 
Cytuj  
hehe, i z tego co slyszalem ruskie cen nie podnoszą tylko idą na ilość ;)

btw. kolejny powod do zaglosowania na KNP http://natemat.pl/98267,kandydatka-pros ... ia-modelke ;)


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 21:06 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
btw. kolejny powod do zaglosowania na KNP http://natemat.pl/98267,kandydatka-pros ... ia-modelke ;)


faszystowski portal


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2014, 21:30 
Cytuj  
A tam, Stargard i Goleniów to sypialnie zagranicznych dyrektorów spółek mieszczących się w parkach technologicznych i tam przyznaje, jest tragedia.

Tzw. mainland czyli wszystko poza Szczecinem i nad morzem w Zachodniopomorskim to rozpite przez komunę PGRy. Weź pójdź na taką wioskę i krzyknij głośno że jesteś liberałem to cię zlinczują ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2014, 08:31 
Cytuj  
w polszy najlepiej jest w 3miescie ale generalnie zawsze wybrzeze mialo lepiej ekonomicznie niz reszta kraju glebiej w dol

pozatym emigracja do fajnej skandynawii jest na dlugosc wycieczki promem HEHE


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2014, 09:20 
Cytuj  
...zawsze?


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.