mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 10:46 
Cytuj  
w bezpiecznej Europie nie będzie PvP wiec wybieram PiS.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:06 
Cytuj  
czyli PIS jest dla hardcorow, PO dla carebearow


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:10 
Cytuj  
Nie, PiS jest dla blokujących cieśninę exploitami.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:23 
Cytuj  
Bo to jest granica safe zony, dalej jest full loot.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja wybiorę PO bo dają bezpieczną Europę, a PiS tylko Europę.

+1

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 14:33 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bielik-r ... tury/p493x
'- I w Polsce, i w Anglii uważa się, że wszyscy muszą studiować. Dostaje się potem studentów na granicy analfabetyzmu. Ktoś taki w ogóle nie powinien dojść do matury, tylko zadowolić się tym, że będzie szwaczką, elektrykiem, spawaczem – mówi tegorocznym maturzystom filozofka Agata Bielik-Robson.'

cos w tym jest, ale ogolnie niech wypierdala z takimi słowami, bo cenie 100x bardziej prace spawacza i elektryka niż profesora filozofii ;] 'zadowolic'? będzie im dużo lepiej.
Pani mądralińska, której jednej na milion po filozofii cos się udało.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 14:52 
Cytuj  
http://wyborcza.pl/1,75477,15903677,Nor ... 22_r_.html
o kurwa :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 14:56 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://wyborcza.pl/1,75477,15903677,Norwegowie_nie_chca_Igrzysk_Olimpijskich_w_2022_r_.html
o kurwa :lol:


dobre

"Tak olbrzymia kwota będzie ciężarem dla naszej sytuacji finansowej. Powinniśmy przeznaczyć pieniądze na inne cele, m.in. na rozwój infrastruktury, obniżenie podatków, ochronę zdrowia i inne wydatki społeczne"

Nasi "liberalowie" nie zamierzaja obnizac podatkow, wiec taka olimpiada jest jak znalazl. Zawsze troche lodow sie da ukrecic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 14:57 
Cytuj  
Piękne.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 15:13 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
cos w tym jest, ale ogolnie niech wypierdala z takimi słowami, bo cenie 100x bardziej prace spawacza i elektryka niż profesora filozofii ;] 'zadowolic'? będzie im dużo lepiej.
Pani mądralińska, której jednej na milion po filozofii cos się udało.

Akurat słabo trafiłeś z hejtem, bo wśród filozofów jest wielu ludzi z bardzo wysokim IQ, dla których filozofia to studia, które skończyli dla siebie, a nie po to, żeby na tym zarabiać. Być może ta pani akurat do nich nie należy, ale - choć naprawdę szanuję każdego, kto uczciwie pracuje - ludzie są różni, mają różne cele i różną wiedzą i choć każdemu przysługują takie same prawa i szacunek, to jednak zajmują się różnymi problemami. Jeden będzie spawał, a drugi się zastanawia jak zaprojektować AI, żeby nas kiedyś nie zabiło. Wszyscy są potrzebni i musisz się z tym pogodzić.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 15:23 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://wyborcza.pl/1,75477,15903677,Norwegowie_nie_chca_Igrzysk_Olimpijskich_w_2022_r_.html
o kurwa :lol:

No i brawo. Dobrze wiedzieć, że gdzieś jeszcze są jacyś decydenci z olejem w głowie. Wydatki na igrzyska (jakiekolwiek dlatego z małej litery) są marnotrastwem, a próba ogranizacji Igrzysk w Krakowie są grubym przewałem. Zresztą na Euro 2012 też niepotrzebnie hajs wydawaliśmy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 15:24 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://wyborcza.pl/1,75477,15903677,Norwegowie_nie_chca_Igrzysk_Olimpijskich_w_2022_r_.html
o kurwa :lol:


oj tam przeciez norwegia biedna jest a my musimy sie pokazac i stac nas na to. ciekawo kiedy u nas zaczna rzadzic normlanie myslacy ludzie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 15:28 
Cytuj  
wam z reszty Polski łatwo mówić, ale mieszkańcom Krakowa władze miasta postawiły sprawę jasno: głosujecie za igrzyskami albo was zagazujemy
http://krowoderska.pl/kas-komentuje-pro ... -igrzyska/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 17:10 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Akurat słabo trafiłeś z hejtem, bo wśród filozofów jest wielu ludzi z bardzo wysokim IQ, dla których filozofia to studia, które skończyli dla siebie, a nie po to, żeby na tym zarabiać. Być może ta pani akurat do nich nie należy, ale - choć naprawdę szanuję każdego, kto uczciwie pracuje - ludzie są różni, mają różne cele i różną wiedzą i choć każdemu przysługują takie same prawa i szacunek, to jednak zajmują się różnymi problemami. Jeden będzie spawał, a drugi się zastanawia jak zaprojektować AI, żeby nas kiedyś nie zabiło. Wszyscy są potrzebni i musisz się z tym pogodzić.


bla bla po pierwsze to skrytykowalem glownie jej brak szacunku, po drugie pozwol mi miec inne zdanie. Pani Profesor wspomniala, ze wiekszość to tłuki na jej studiach, wiec? Nie bede sie czepial jak beda placic za te studia. Tak, patrze przez pryzmat pracy i oceniam 'filozofow' jako niską wartośc, po drugie potrzebna jest ich zaledwie garstka, o ile cos jeszcze zostalo 'do wymyslenia' w tej dziedzinie. Ja akurat spotkalem samych oszołomów. I tak, zycze sobie by studia zaczely ksztalcic ludzi do zawodu, poza mc donalds.

Poza tym niektorzy chyba naprawde mysla, ze jakby wszyscy ludzie zaczeli nagle ksztalcic sie w kierunku nauk scislych i technicznych, to, ze ci ludzie bedą bezdusznymi maszynami, ktorzy nie sięgną po ksiazke. Ktos broni poczytac o Sokratesie, Nietzsche itp. i podyskutowac? Ludzie przestana studiowac na ASP to nagle zniknie sztuka? Czy jak? Akurat 'geniusze' nie wpasowuja sie w ramy edukacji, są poza nimi.

Poza tym skad Ty wiesz czy babka uczciwie pracuje, jak sie tam znalazla itp. Nie mowie, ze nie, ale skad ta pewnosc? Jakos tej pani akurat tego szacunku brakuje.

Sprowokowalas mnie, a tak naprawde to Ty sie z dupy czepiasz tego co napisalem.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 18:40 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=irQsfsxl2M0 morda pana wojewody we wszystkich kolorach tęczy bezcenna AHEHEH.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 20:12 
Cytuj  
http://forsal.pl/artykuly/794540,minist ... olsku.html
Bankowcy w Polsce mają mówić po polsku. Albo stracą intratne posady

;]


_________________
.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 21:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
bla bla po pierwsze to skrytykowalem glownie jej brak szacunku, po drugie pozwol mi miec inne zdanie. Pani Profesor wspomniala, ze wiekszość to tłuki na jej studiach, wiec? Nie bede sie czepial jak beda placic za te studia. Tak, patrze przez pryzmat pracy i oceniam 'filozofow' jako niską wartośc, po drugie potrzebna jest ich zaledwie garstka, o ile cos jeszcze zostalo 'do wymyslenia' w tej dziedzinie. Ja akurat spotkalem samych oszołomów. I tak, zycze sobie by studia zaczely ksztalcic ludzi do zawodu, poza mc donalds.

Poza tym niektorzy chyba naprawde mysla, ze jakby wszyscy ludzie zaczeli nagle ksztalcic sie w kierunku nauk scislych i technicznych, to, ze ci ludzie bedą bezdusznymi maszynami, ktorzy nie sięgną po ksiazke. Ktos broni poczytac o Sokratesie, Nietzsche itp. i podyskutowac? Ludzie przestana studiowac na ASP to nagle zniknie sztuka? Czy jak? Akurat 'geniusze' nie wpasowuja sie w ramy edukacji, są poza nimi.

Poza tym skad Ty wiesz czy babka uczciwie pracuje, jak sie tam znalazla itp. Nie mowie, ze nie, ale skad ta pewnosc? Jakos tej pani akurat tego szacunku brakuje.

Sprowokowalas mnie, a tak naprawde to Ty sie z dupy czepiasz tego co napisalem.

Nigdzie nie napisałam, że akurat ta pani profesor jest jakaś wybitnie zasłużona. To Ty wrzucasz wszystkich do jednego worka. Ona ma w wielu miejscach rację - nie wszyscy opuszczający dziś szkoły średnie powinni zdać maturę i nie do każdego zawodu potrzebne są umiejętności, które ze zdaną maturą niby się wiążą. Nie wiem co Ciebie tak bulwersuje w tym stwierdzeniu. Nie musisz przecież znać na pamięć Ody do młodości, żeby byc hydraulikiem - oczywiście możesz, ale nikt tego od Ciebie nie wymaga. Nie wiem o co ta spinka.

Masz bardzo dziwne pojęcie o tym czym się zajmują ludzie, dzielisz wszystkich na 'przydatnych' ludzi, którzy 'coś umieją' i 'nieprzydatnych' 'humanistów', którzy są tylko wrzodem na dupie społeczeństwa. Tymczasem wiele procesów umożliwiających stworzenie konkretnych produktów czy usług wymaga współpracy ludzi o wielu specjalizacjach. Na początku bardzo często zwykle jest idea, a ona może wyjść zarówno od osoby technicznej, jak i nie mającej z technologiami nic wspólnego. Gry, w które grasz, tworzą razem programiści, artyści oraz wszlkiej maści 'humaniści' wymyslający światy i ich historie - i każdy z nich ma swoje umiejętności, i każdy z nich swoją pracę musi wykonać dobrze, żeby odnieść wspólny sukces. Pomijam już w ogóle to, że tacy ludzie jak na przykład tłumacze jak najbardziej mają zawód i jak najbardziej są przydatni, chociaż tak bardzo nimi pogardzasz.

Wydajesz się byc strasznie zafiksowany na idei płatnych studiów 'niepotrzebnych' i darmowych 'potrzebnych'. Jak dla mnie wszystkie mogłyby być płatne, albo darmowe, lecz z mocno ograniczonym dostępem. Niech faktycznie studiują tylko najzdolniejsi i koniec. Zresztą humanistyczne kierunki w dużej mierze są płatne, prywatne uczelnie otwierały przeciez głównie takie kierunki i jakoś im chetnych nie brakowało. Zrobienie tych studiów płatnymi wszędzie, jeśli w ogóle by ograniczyło do nich dostęp, doprowadziłoby jedynie do spadku ilości ich absolwentów, wzrostu ich płac, spadku płac w zawodach 'pożytecznych' i w rezultacie kolejnego bólu dupy pod tytułem 'o Jezu a ci humaniści, tacy głupi, a tyle zarabiają'.

Jeśli chodzi o filozofię natomiast, to masz o niej naprawdę wykrzywione zdanie, bycie filozofem to nie jest zawód, po prostu niektórzy mają potrzebę, aby ją zgłebić i to robią. Oczywiście są ludzie, którzy tam idą nie wiadomo po co, ale tacy są naprawdę wszędzie. Ja na AGH widziałam taki spęd nierobów i półgłówków, że do tej pory się dziwię, że tyle się ich udało zebrać w jednym miejscu. Kilka porządnych wydziałów i reszta ogon leni.

Filozofia potrafi być bardzo wartościowa. W życiu prawie każdego człowieka prędzej czy później przychodzi taki moment, kiedy nagle proste obudzenie się i pójście do pracy przestaje wystarczać. To prawda, że zwykle staje się to już później w życiu, ale każdy z nas jest nie tylko sumą tego, co myśli i jak myśli, jesteśmy też sumą naszych doswiadczeń i nie masz prawa oceniać potrzeb innych jedynie przez pryzmat siebie. To, że akurat dla Ciebie celem życia jest pójśc do pracy i zarabiać pieniądze, to to jest Twoja sprawa. Niektórzy chcą pracować, zarabiać pieniądze, i robić to, co kochają, albo po prostu mają potrzebę zadania sobie jakichś pytań. Nie Ty jesteś od tego, żeby to weryfikować - rynek sam to robi. Ja poznałam dwóch ludzi, którzy studiowali filozofię, obydwaj są informatykami i są bardzo inteligentni. Po prostu tego, co potrzebowali do pracy, nauczyli się sami, nie potrzebowali od nikogo darmowych studiów, żeby się mieć z czego utrzymać. Czasami jest tak, że przeżyjesz całe życie i nie masz potrzeby refleksji, a czasami się okaże, że musisz spojrzeć w oczy dwudziestopięcioletniej osobie, która umiera, a całe swoje krótkie życie przekładała rozwijanie swoich zainteresowań na później robiąc rzeczy, które niby miały jakieś znaczenie, a nie miały zadnego. Po czymś takim naprawdę można dość do wniosku, że żeby życie miało sens, trzeba walczyć o siebie i o to, co Ci gra w neuronach.

W ogóle Twój podział na humanistów i ścisłowców jest słaby, naprawdę inteligentni ludzie są wszystkim po trochu. Tak naprawdę, gdzie byś nie grzebał, jeśli tylko grzebiesz wystarczająco głęboko, zawsze zahaczysz o człowieka. Tak już jest, to jest nasz świat, my go stworzyliśmy, więc nie może być inaczej. Kiedyś sztuka imitowała życie, dziś życie naśladuje sztukę, naukowcy tworzą rzeczy wymyślone przez fantastów wiele lat wcześniej. Jeśli mi nie wierzysz, zawsze możesz iść poczytać Dukaja - on jest filozofem, ma wiele ciekawego do przekazania.

A co do tego, czy sztuka by istniała bez artystów - nie, nie ma czegoś takiego, jak sztuka bez artysty, bo każdy, kto tworzy sztukę, nim się staje. A gdybyś zamknął wszystkie ASP, to ludzie zrobią je od nowa, bo to jest dziedzina, gdzie od zawsze się łaziło na nauki do mistrza, bo bez tego jest po prostu ciężko. Kiedyś nie było ASP, a artyści też istnieli. Także przykro mi - nie pozbedziesz się ich tak łatwo.

A co do tego, czy ktoś broni poczytać samemu i podyskutować - nie no, nikt nie broni, ale jest z tym ciężko - popatrz sam jak zacząłeś swój post (bla bla), chociaż nie zaatakowałam Cię personalnie i nie obraziłam w niczym.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 22:08 
Cytuj  
To Ty masz spinke, a mnie za bardzo nie chce sie zaglebiac. Cale mnostwo rzeczy sobie dopowiedzialas. Nie chce mnie sie pisac wall of texta.
Sam napisalem, ze gosciara w pewnym sensie ma racje, ale nie spodobalo mnie sie jakich uzyla slow i to przede wszystkim skrytykowalem.
Tak, uwazam, ze studia ogolnie wszystkie powinny byc platne... I w ogole tlumaczysz mi rozne rzeczy... dla mnie niewiadomo po co.
Naprawde? gry tworza programisci i artysci? Zespoly ludzi? A nie pojedyncze nerdy zamknięte w jaskini? Nie wiedzialem.

Ta dyskusja jest niepotrzebna, ale to Ciebie musiala dupa zabolec, stad ten gigantyczny post.

I nie wmawiaj mi prosze co jest celem mojego zycia i odczep sie z tymi domyslami jak nic o mnie nie wiesz, łącznie z tym jakie ja niby tworze podziały. Ja o Tobie nic personalnie nic nie pisalem i w wielu kwestiach sie tak naprawde bede z Toba zgadzal... W duzej mierze mi chodzilo o to, ze do wielu rzeczy studia są zwyczajnie zbędne, a marnuje sie pieniądze na beznadziejne ksztalcenie. Wiedzy mozna poszukac na wlasną ręke i zazwyczaj to duzo bardziej procentuje. Szkola to ramy, ktore zabijaja wyobraznie i wręcz potrafią omamić. O to mi wlasnie chodzilo, artysci, filozofowie nie wygina jesli im sie szkoly zrobi platne. I tak, cieszę się, że nie wyginą, wręcz moze zwiększyłaby się tego jakość...

A tymbardziej imo 'humanisci' specjalnie studiow nie potrzebuja, zazwyczaj czyms sie tacy fascynuja, wiec czy ze szkola czy bez to będą to robic, to będą w tym dobrzy.
'bla bla' bo to ani czas ani miejsce do takich dyskusji, bo jak widac latwo zostac niezrozumianym.

I jestem przeciwny nazywania nieukow 'humanistami', wrzuca sie to okreslenie kompletnie bezsensownie dla ludzi, ktorzy nie są dobrzy ani z nauk scislych ani nie są specjalnie dobrzy w przedmiotach 'humanistycznych'. Scislowiec bez zadnych cech humanisty tez bedzie przeciez dupą.

Z filozofii? Wniosek jest na razie dla mnie jeden, wszyscy szukaja sensu, ktorego tak naprawde specjalnie nie ma i zmienia się to często w udręke. Co najwyzej mozna sie starac swoje zycie uczynic lepszym (i niech sobie kazdy to zrobi wedle wlasnej woli). W obecnym czasach jak wielu ludzi zyje za minimum to raczej i tak nie maja kiedys sie nad tym zastanowic.

Ps. taki straszny ze mnie scislowiec, w dodatku ponoc ateista a takiego anthony de mello chętnie przeczytalem, jak i dukaja itp.


_________________
.


Ostatnio edytowano 5 maja 2014, 22:37 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 22:33 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 23:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja wybiorę PO bo dają bezpieczną Europę, a PiS tylko Europę.


a niby dlaczego torblednamie? Za rządów PO straciliśmy pozycję międzynarodową, zaczęliśmy się kłaniać i zachodowi i wschodowi. Mniejsze znaczenie = bezpieczeństwo, na zasadzie, nikt nie będzie bił fajtłapy bo nie wypada?
Czy masz jakieś racjonalniejsze wytłumaczenie?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.