mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 13:16 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
wtedy tez sens mialoby zwalnianie sie i zakladanie wlasnych firm :) szkoly i przedszkola pekalyby w szwach. a za jakies 20+ lat jakie wplywy dodatkowe do zus :) sam bym machnal jeszcze z 2. zona by sie pewnie ucieszyla :PP


Ja bym wybzykał sobie jeszcze z 3 jakbym miał warunki do tego ehhh.
Jak nie zmieni się nic na lepsze w przeciągu 2 lat to między jednym a drugim będzie już 9 lat różnicy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:41 
Cytuj  
sporo. u mnie syn ma 4 a drugie w drodze i tez zaluje ze nie wczesniej bo bedzie roznica takze juz powoli mysle o 3 :) ale zona mi mowi ze no way.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 16:43 
Cytuj  
ano, im szybciej jedno po drugim tym lepiej. u mnie 2.5 roku roznicy i uwazam, ze za duzo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 16:48 
Cytuj  
http://wyborcza.pl/1,75477,16082005,Szw ... wnicy.html

Wiem, że socjalizm jest be na tym forum, ale chyba ci pracownicy nie narzekają.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 16:54 
Cytuj  
u nas to by i mogli niektorzy w panstwowce pracowac i 2h i by nic sie nie zmienilo...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 16:55 
Cytuj  
socjal w domyśle powinien być lubiany, kraje zachodnie, które stać na to zmniejszają czas pracy i obniżają wiek emerytalny, u nas po ostatnich zmianach karty pracownika i podnoszeniu wieku emerytalnego jak widać nie stać ponieważ większość podatków idzie w utopijne pomysły


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 16:58 
Cytuj  
W Holandii 4-dniowy tydzień pracy należy już częściej do reguły niż do wyjątku !!!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 17:00 
Cytuj  
@embe Nie tylko powinien ale i jest, nie dziwne że ludzie w większości chcą ekonomicznego bezpieczeństwa. Co więcej, choć mi nie po drodze z nim (może na skutek Polski), to muszę przyznać, że na przykładzie Skandynawii może być skuteczny z punktu widzenia ekonomii. Liberalizm nie jest jedyną słuszną drogą. Co innego poczucie sprawiedliwości, jednostkowo nie, ale z puntu widzenia całego społeczeństwa?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 17:11 
Cytuj  
Pracownik tak, ale ja po ponad 20 latach płacenia zus i podatków mam wielkie g.... dlatego zawsze twierdziłem że żadnego socjalu i sam zadbam o swoja kasę na leczenie i emeryturę, oczywiście finansowanie tych, którzy mieli pecha lub pracowali w prl powinni mieć zapewnione wszystko, do tego dochodzić mogą prywatne ubezpieczenia, wtedy możemy rozmawiać czy pracownik, którego zatrudniam ma pracować cztery dni czy sześć w tygodniu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 17:23 
Cytuj  
robota ma byc zrobiona, dla mnie tyle.

tylko, ze wiadomo, ze zacznie sie kombinowanie w jedna i druga strone.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 23:22 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=nps3ZGvKLqA

+1


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 02:14 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
W Holandii 4-dniowy tydzień pracy należy już częściej do reguły niż do wyjątku

Ano, a zarobki 5x wieksze.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 07:39 
Cytuj  
embe napisał(a):
Pracownik tak, ale ja po ponad 20 latach płacenia zus i podatków mam wielkie g.... dlatego zawsze twierdziłem że żadnego socjalu i sam zadbam o swoja kasę na leczenie i emeryturę, oczywiście finansowanie tych, którzy mieli pecha lub pracowali w prl powinni mieć zapewnione wszystko, do tego dochodzić mogą prywatne ubezpieczenia, wtedy możemy rozmawiać czy pracownik, którego zatrudniam ma pracować cztery dni czy sześć w tygodniu.


embe bo powinienes miec wielkie gowno. I to nie chodzi o socjal - polakom od lat sie wpaja, ze jak utnie sie socjal to podatki spadna. Od lat tnie sie socjal i podnosi podatki.

Panstwo jest jak uprawomocniona mafia. Nie ma zadnej roznicy oprocz tego ze dzialania panstwa sa legalne. Zreszta jak moglyby nie byc jak panstwo te prawo stanowi. Otwierasz restauracje przychodzi do Ciebie wujek z sycylii i mowi ze 20% dla niego albo zamykasz, teraz przychodzi do ciebie list z ZUS ze 40% dla nich + ubezpieczenie + inne skladki lub zamykasz. W obu przypadkach musisz placic.
Ani mafia sciagajaca haracze ani panstwo nie daja ci wyboru.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

embe bo powinienes miec wielkie gowno. I to nie chodzi o socjal - polakom od lat sie wpaja, ze jak utnie sie socjal to podatki spadna. Od lat tnie sie socjal i podnosi podatki.



bzdura. Od lat najwięcej z budżetu wydaje się na socjal, później spłata zadłużenia, a trzecie to wydatki na leczenie.


_________________
Bishop - Teon

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:29 
Cytuj  
btw co z tym ofe? bo właśnie niby dostałem papiery z swojego funduszu, że jeśli chce aby nadal moje składki do niego leciały, to muszę wysłać do zusu oświadczenie. Czyli co teraz wszystko rostowski zakosił, a teraz się pytają o przyszłe składki czy wtf?

Uwielbiam tą jebaną logike w tym kraju, po to się zapisywałem do ofe, żeby teraz zaufać zusowi, a dlaczego k... nie mogli zrobić tak, że jeśli nic się nie wyśle to zostaje się w ofe, a jeśli chce się przejść do zusu to trzeba pisać oświadczenie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:30 
Cytuj  
no zgadnij dlaczego :lol: :lol: :lol:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:31 
Cytuj  
Żeby urzędnicy musieli teraz przepierdalać się przez kilka milionów papierowych oświadczeń?
To teraz ile kasy teoretycznie idzie na ofe? Tak z ciekawości hehe, bo nie wierze, że coś z tego zostanie. Jeszcze 3 razy zdążą zajebać tą kasę.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:35 
Cytuj  
http://www.fronda.pl/a/barack-obama-to- ... um=twitter


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:38 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Żeby urzędnicy musieli teraz przepierdalać się przez kilka milionów papierowych oświadczeń?

to tez. Plus sporo ludzi pewnie oleje = wiecej kasy w zus.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 08:53 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Uwielbiam tą jebaną logike w tym kraju, po to się zapisywałem do ofe, żeby teraz zaufać zusowi, a dlaczego k... nie mogli zrobić tak, że jeśli nic się nie wyśle to zostaje się w ofe, a jeśli chce się przejść do zusu to trzeba pisać oświadczenie.

Logika jest prawidłowa. Ustawa jest po to aby ograniczyć rolę OFE, to co ty proponujesz działało by wbrew zamysłowi ustawy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.