mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:05 
Cytuj  
swoją drogą napisali w końcu w jaki sposób te pieniądze z ofe mają być wydawane obywatelom?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:08 
Cytuj  
Afair, na 10 lat (?) przed wypłatą kasę z OFE przejmuje ZUS i on wypłaca.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:11 
Cytuj  
Ja mogę podpowiedzieć rządowi jak stworzyć "ministerstwo robieni ludzi w chuja".

Pierwsze rozporządzenie w/w ministerstwa to że każdy polak musi wysłać listownie informacje że nie chce być dodatkowo ruchany w dupę, jeśli tego nie zrobi musi zapłacić miesięcznie 1zł.
Myślę że będzie na tyle dużo ludzi, którzy tego nie wyślą że starczy na zatrudnienie z kilkuset urzędników na minimalnej pensji.
Dodatkowa kasa możne płynąć z obowiązku wysyłki tej informacji na papierze, kopercie, znaczku i długopisie od urzędu plus zewnętrzne inicjatywy tvn i gw, które wybiorą człowieka wolności, który jest najmniej ruchany przez polityków.

Proponuje na znaczku umieścić wielkiego kutasa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:14 
Cytuj  
Kreowane są byty w rodzaju partii Palikota czy Korwin-Mikkego, żeby tworzyć wentyle bezpieczeństwa, żeby kanalizować niezadowolenie młodych ludzi – podkreślała Krystyna Iglicka-Okólska, demograf, wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina.

inaczej mówiąc możemy was nieprzerwanie ruchać w dupsko, jak się nie podoba możecie wyjechać albo zagłosować na korwina, ale oczywiście lepiej to pierwsze


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:24 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
k... nie mogli zrobić tak, że jeśli nic się nie wyśle to zostaje się w ofe, a jeśli chce się przejść do zusu to trzeba pisać oświadczenie.


Każda osoba, która nie ogarnie tematu przejdze do ZUS, a będa to miliony. Dobry deal.

I to w sumie ciekawe. Bo gdyby dostawca kablówki rozwiesił ulotki, ze od lipca zamiast 60 zł płace 200, a w TV będzie leciało to, co oni chcą żebym oglądał, CHYBA że wyślę do nich pismo, że chce pozostać przy obecnych zasadach, to zaraz UOKiK, Prokuratura i Rzecznik praw człowieka/konsumenta/dziecka by ich zagryźli. A tu zabierają w biały dzień.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:35 
Cytuj  
za mało wnioskow w ofe by to miało sens.
ofe ist dead.

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1113494.html

zresztą może dzięki temu to wszystko szybciej pierdolnie...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:40 
Cytuj  
ZUS to wielka międzypokoleniowa danina, zasadniczo kolejny podatek. Bez obrazy, ale pracowanie dziś na umowę o pracę to albo przejaw głupoty albo przyzwolenie na okradanie się. Jeśli moi rodzice na emeryturze potrzebowaliby pieniędzy to wolę im sam dorzucić niż robić to przez ZUS.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:43 
Cytuj  
umowa o prace to nie glupota, ale 'zabezpieczenie' w naszym kraju.
gdyby bylo tak jak w uk, ze jestes w stanie znalezc prace z dnia na dzien, to i owszem, mozna z tego zrezygnowac, ale jak na razie to jestesmy w czarnej dupie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:46 
Cytuj  
Zabezpieczenie to są oszczędności na koncie. 3 miesiące wypowiedzenia czy jeden to niewielka różnica. Pisałem kiedyś, z resztą każdy chyba wie, że w Polsce praca jest opodatkowana na umowie na poziomie 60%. To jest kurwa niepoważne.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:47 
Cytuj  
czyli wszyscy powinni przejść na umowę o dzielo? :D

można te zdrowotne itp. oplacic indywidualnie w ogole? czy tylko prywatnie?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:50 
Cytuj  
Nie o dzieło tylko jendoosobowa działalność i liniowy. Przez dwa lata zostało mi w kieszeni kilkadziesiąt tysięcy złotych, na prawdę polecam .;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 09:56 
Cytuj  
a zus?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:02 
Cytuj  
obecnie na dzień dobry dostajesz kulę u nogi w postaci tysiaka zus
jeśli masz prace konkretną to ok można sobie iść na umowę w stylu b2b i siedzisz na własnej działalności ale 70% pracujących nie może sobie na takie coś pozwolić bo masz być na umowie o dzieło, ewentualnie na 1/5 etatu bo właściciel tak sobie wymyślił i chu..


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:04 
Cytuj  
ale jak ktoś ma umowę o prace to jak pracownik wyjdzie z taka propozycja to chyba pracodawca powinien być szczęśliwy?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:08 
Cytuj  
oczywiście że tak ale obecnie stała umowa daje mniejsze łącznie koszty pracy niż działalność i umowa b2b lub fakturki
to jest chore bo zaradni są traktowani przez naszych polityków jak dojne krowy zamiast zwyczajnie, o super jeden z głowy


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:14 
Cytuj  
Nie nazywajmy ich politykami, kurwami można tylko prywatnie, więc proponuje kreole. :]


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:15 
Cytuj  
Na umowie o pracę też płacisz ZUS i do tego dorzuca się jeszcze pracodawca. Fakturę wystawiasz netto na kwotę brutto pracodawcy jaką płaci za twoją pracę. Jak tysiąc zusu to problem to nie przechodzisz na działalność.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:22 
Cytuj  
Ja juz przestalem sie dawac ruchac w dupe zupelnie. Przez ostatnie 15 lat panstwo zajebalo mi kilkaset tysiecy zlotych (w ZUSie i podatku dochodowym, nie liczac vatu, akcyzy, ceł). W zamian dostalem NIC:
- z publicznej sluzby zdrowia nie korzystam,
- jak mi zajebali samochod to bylem glownym podejrzanym, oczywiscie samochodu nie znalezli, jak napadla na mnie i kumpla banda debili to sie zainteresowali sprawa jak moj kumpel o malo nie zszedl w szpitalu, wczesniej nawet protokolu nie spisali, sprawcow oczywiscie nie znalezli, mimo ze przy okazji zajebali dosc specyficzne przedmioty, ktore wczesniej kupilem w Moskwie,
- nasza armia byla by w stanie nas obronic przed napascia z Litwy, kazde wieksze panstwo by nas rozjechalo
- moje dzieci chodzily to publicznych szkol, ale prawdopodobnie zostana w tym kuwidolku wiec pnastwo to co wydalo na ich edukacje odbierze im z nawiazka.

Oczywiscie w czasie kazdej kontroli czlowiek jest traktowany jak potencjalny przestepca i urzednicy przypierdalaja sie do zupelnie drobnych bledow.

MAM W DUPIE TAKIE PANSTWO!

Zarejestrowalem sie w urzedzie pracy, ktory placi za mnie zdrowotne w razie gdyby w przyszlosci przytrafilo mi sie cos powazniejszego.

Nie wroce do systemu, dopoki nie zacznie byc obnizany haracz dla panstwa i dopoki nie poczuje, ze politykom chodzi o cos wiecej niz obsadzenie swoich ludzi na panstwowych posadach.

Mam w dupie jakas zebracza emeryture po 80-tym roku zycie. Umiem sobie radzic w zyciu i tyle sobie odloze, zeby mi starczylo na chleb i serek topiony przez ostatnie lata zycia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Na umowie o pracę też płacisz ZUS i do tego dorzuca się jeszcze pracodawca. Fakturę wystawiasz netto na kwotę brutto pracodawcy jaką płaci za twoją pracę. Jak tysiąc zusu to problem to nie przechodzisz na działalność.


a co z vatem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 10:24 
Cytuj  
mrynar - czarny rynek handlu psami? ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.