mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 08:59 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Markowi moze chodzilo o to, ze UK ze sporym prawdopodobienstwem w ciagu nastepnych 5 lat dostanie mozliwosc zamkniecia granic i kontrolowania emigracji, w taki czy inny sposob.
A wtedy wyjechac bedzie duzo trudniej.


to je wysle do Australii i będą polować na kangury.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:14 
Cytuj  
Rzeznik - no wlasnie nie - moim zdaniem globalizacji, swobodnego przeplywu towarow i uslug nie da sie juz zatrzymac. Ceny w UK rosna, srednia cena domu w Londynie w ciagu roku poszla w gore o 50k GBP, w ciagu ostatniego miesiaca o 1.1%. To samo z cena wynajmu.
Place od lat stoja w miejscu - po prostu zmieniaja sie ludzie, polacy przeszli na lepsze stanowiska to zaroilo sie od rumunow i bulgarow pracujacych za 60GBP dniowki.

To nie jest tak ze na zachodzie nic sie nie zmienilo. Moim zdaniem jakosc zycia leci w dol do "sredniej unijnej" mniej wiecej w takim samym tempie w jakim w krajach europy wschodniej rosnie. Mina ze 2-3 pokolenia na wymieszanie tego wszystkiego i za ~50 lat wszedzie bedzie tak samo chujowo. Emigracja naszych dzieci to moze miec sens, ale nie do Niemiec czy Francji, tylko do Kanady czy Australii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:18 
Cytuj  
cała europa cierpi na chorobę, nie tylko polska ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:19 
Cytuj  
niemcy chyba jeszcze tak bardzo nie narzekaja, ale maja chujowy jezyk, ktorego nikt nie chce sie uczyc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:21 
Cytuj  
Bo Niemcy to nowa Rzesza, która przejela UE!

Nasze dziady wiedziały, ze trza bic Niemca. ;d

http://i.pinger.pl/pgr301/e2147b3e000c1af34f7c2624/
a na tym wykresie zobaczcie dominantę. to jest dramat, którym nikt się nie chwali.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:38 
Cytuj  
Ogolnie ten caly pomysl z Unia Europejska jest conajwyzej srednio trafiony. Na 2-3 pokolenia demografia panstw zachodnich zostala podratowana, zapewniono tez tym krajom naplyw taniej sily roboczej i popchniecie do przodu konsumpcji. To wszystko za cene wyniszczania krajow ze wschodu europy - ktore w zamian dostana drogi, mostki i kostke brukowa na chodniczkach opustoszalych miasteczek i zabitych dechami wiosek.
Co bedzie potem to juz nikogo nie obchodzilo. Jakos to bedzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:44 
Cytuj  
Średnio trafiona to jest wiara ludzi w populistów jak UKIP, którzy twierdzą że demontaż UE rozwiąże ich problemy ekonomiczne. Problemem Europy są obciążenia socjalne, wysokie zadłużenie i branie na siebie kosztów przemian globalnych. Jak się żyje kilkadziesiąt lat na kredyt z wiarą w nagły wzrost i uzdrowienie finansów to dobrze nie będzie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:47 
Cytuj  
Ale to niemal caly swiat zyje caly czas na kredyt ;]
wyjątki potwierdzają regule i to jest chore.

Ale czy UKIP chce demontażu UE? demontaż PE tak ale UE?


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:50 
Cytuj  
Przecież do Australii nie jest tak łatwo wyemigrować. Przez to, że są otoczeni azjatyckimi krajami mają bardzo restrykcyjne przepisy, nie mówiąc, że marek te kursy elektryka które zrobiłeś w uk z dużym prawdopodobieństwem w Australii nie są uznawane. Tak samo nie jest łatwo wyjechać do nowej zelandii, są nawet limity wiz pozwalających na prace na dane kraje i to rzędu setki-tysiąc rocznie czy jakoś tak. Dzięki tym sztywnym regulacją i restrykcyjnej polityce się trzymają. W kanadzie to łatwo robotę można dostać w przemyśle naftowym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:54 
Cytuj  
w Kanadzie tez nie jest tak latwo, jakies listy zawodow, które są akceptowane, tez lokalne uprawnienia- tez nie najtansze. itp. I tam raczej trudno jest aspirować gdzies wyżej.


_________________
.


Ostatnio edytowano 5 cze 2014, 09:57 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:55 
Cytuj  
nie no jak myślę przemysł naftowy to jakiś robotnik na polach naftowych, kierowca ciężarówki itp :D.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:57 
Cytuj  
ale ja wrecz uwazam, ze demontaz EU jest niemozliwy. I nawet nie trace czasu na czytanie bredni na ten temat. Od tego nie ma odwrotu i trzeba sie z tym pogodzic.
Mnie po prostu irytuje, ze temat byl dokumentnie nieprzemyslany w momencie tworzenia tego EU, ale dla ratowania obecnego bogatego stylu zycia kilku panstw zachodnich poswiecono reszte europy. Najtanszym kosztem jakim sie dalo.
Dopiero potem maszyna biurokratyczna EU zaczela sie rozpedzac zamieniajac cala Europe w jeden wielki socjalistyczny kolchoz.

I na serio bo ja juz nie daje rady czytac o tej zlej pomocy socjalnej. Najpierw podatki drastycznie w dol, a potem mozna dyskutowac o cieciu resztek socjalu jaki zostal w Polsce. Od lat natomiast tnie sie socjal i podnosi podatki wpajajac ludziom, ze przyczyna wszelkiego zla sa a to stoczniowcy, a to gornicy, a to mundurowka, a to pielegniarki. Realnie procentowo opodatkowanie w PL jest jedno z najwyzszych w Europie, co prawda w duzej mierze sprytnie zakamuflowane pod postacia roznej masci obowiazkowych skladek i jednoczesnie pomoc socjalna dla tych najbiedniejszych czy dla dzieci jest bliska zeru.

White Trox - australia to kraj anglikow. Te kursy sa tam w 100% uznawane. Tak jak praktycznie wszystkie inne.


Ostatnio edytowano 5 cze 2014, 09:58 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 09:58 
Cytuj  
taki kierowca ciezarowki w przemysle naftowym raczej potrzebuje w chuj drogich uprawnien.

a moje laickie pojecie o pracy na platformach wiertniczych itp. mowi mi, ze bez doświadczenia 'na morzu' nie dostaniesz roboty, a jeśli tak to wyjebka pewnie.

w Kanadzie to może... drwalem?


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:00 
Cytuj  
jesteś pewien marek? Bo ja słyszałem, że mają tam coś takiego jak szkoły zawodowe i tylko dyplomy z tych szkół są ważne. Nie no spoko.

Przecież w kanadzie mają pola naftowe także na lądzie! Nie potrzebuje uprawnień to wiem z pierwszej ręki. Są agencje które szukają siły roboczej na te pola naftowe, bo miejscowi nie chcą robić. Już się nie martw nauczą cię jak podłączyć jakieś rury itd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:04 
Cytuj  
marek ale ona jest zla, a nawet tragiczna.
zreszta w polityce, o ktorej wspominal pare dni wczesniej tor, jest artykul o 'syzyfie', ktory jest kuratorem rodzinnym.
sam opisuje, jakie sa problemy i to, ze nikt nic nie robi aby to zmienic.
ja jestem za tym, zeby jednak wziac za pysk cala ta bande bezrobotnych i wiekszosci zabrac zasilki, pomoc i wsparcie.
biednym dzieciom pomagaja w duzej mierze fundacje, a panstwo udaje, ze cos robi.
wyjebac cala europe w pizdu na bombie i zaczac od nowa :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:05 
Cytuj  
Ahehee pracowanie na platformie na morzu, życzę powodzenia :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:10 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ahehee pracowanie na platformie na morzu, życzę powodzenia :)

ta, ale sporo się naczytałem bzdur jak to latwo i bez doświadczenia i praca marzen...

gość z mojej firmy z pomorza się dostal, ostatnio z tego co wiem w Korei siedział, miesiąc na platformie, miesiąc na lądzie. Praca jakas od strony elektryka, przy chyba naprawianiu jakiś urzadzen podwodnych czy inne cuda ;]

Mendol - trzeba włodarzom zabrać pieniądze i przesunąć je do spoleczenstwa, bo mimo, ze dajemy im, to gowno z tego mamy. Po chuj mi placenie na socjal, którego nie ma. W Skandynawii placa, ale przynajmniej można cos oczekiwać w zamian.


_________________
.


Ostatnio edytowano 5 cze 2014, 10:13 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:11 
Cytuj  
Praca marzeń to nie było kładzenie rurociągu gdzieś w Ameryce południowej, gdzie anakondy polują na ludzi? Niektórzy twierdzą , że nadchodzą czasy darwinizmu społecznego, przeżyją najsilniejsi w upadających państwach. Reszta utworzy getta. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:15 
Cytuj  
w fallout 4 grafika będzie fotorealistyczna ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 10:16 
Cytuj  
heh, tu jest fajny cytat z blog'a tego kuratora:
"Niestety, nasze społeczeństwo biednieje, a wraz z biedą spraw o zaniedbania w rodzinie jest coraz więcej. Porównując z latami ubiegłymi, w roku 2012 już we wrześniu, osiągnięto stan spraw podobny jak w całym roku 2010."
http://margineszycia.blogspot.com/2012/ ... rabia.html

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.