mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 09:40 
Cytuj  
Sorry, ale ja nigdzie nie powiedziałem, że się nie da.

Chodzi mi tylko o to czy tak naprawdę jest duzo tych ludzi co zarabiają więcej jak Tobie się wydaje. Za wielu ludzi mi mowi, ze niby ja zarabiam kokosy lol. A srednia kasa w s. publicznym jest w końcu wyzsza niż w prywatnym.

No i czy od razu Ci co zarabiają mniej są od razu mniej ambitni i zaradni? Czasem zarobki w danej branży są takie a nie inne. U mnie kasa zaczyna się od kierownika.


_________________
.


Ostatnio edytowano 12 wrz 2014, 09:48 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 09:41 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ci zaradni i ambitniejsi to zarabiają o wiele więcej niż budżetówka. Zastanawiam się skąd ty bierzesz te swoje stwierdzenia.

mam na myśli jedynie samo zatrudnionych, których jest wielu mażących by po opłaceniu zus i podatków miało takie pensje jak ludzie po paru latach w administracji gdzie mają gwarantowany pełny socjal, wysługę lat, ewentualne premie i nagrody jubileuszowe, sporo jest tez w budżetowce ludzi uprzywilejowanych i/lub otrzymujących dodatkowe świadczenia.
Nie płaczę jednak tylko wspominam że w naszych realiach administracja i budżetówka mimo że w porównaniu do zachodnich państw UE wypada blado to jednak na tle całości u nas bardzo dobrze i wielu woli taką karierę.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 09:48 
Cytuj  
Nie wiem czy są mniej ambitni. Większość ludzi ma przeciętną inteligencję, wykształcenie, umiejętności i zarabiają przeciętnie. Tak już just. Popatrzmy ka krzywą Gaussa zarobków i wszystko będzie jasne.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 09:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
candidoser napisał(a):
Beneficjentami, hehehe. Z zamrozona pensja od 4 lat :lol:


i caly czas srednia zarobkow o 10-15% wyzsza niz w sektorze prywatnym ktory notabebe ich utrzymuje...


juz ci mowilem, czytaj cos wiecej, niz ostatnia strone topicu, bo wychodzisz na idiote


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 10:12 
Cytuj  
http://wgospodarce.pl/informacje/16039- ... sl-ja-rzad

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 10:20 
Cytuj  
@ embe Ja się z tym zgadzam, napisałem to wyraźnie. Tyle, że to nie dotyczy to ludzi jak to nazwałeś "zaradnych".

Świeże dane z tego roku:

Liczba pracujących 1 według stanu na 31 marca br. wyniosła 8539,2 tys. osób i była o 0,7% wyższa
niż przed rokiem (przed rokiem odnotowano spadek o 0,6%). Udział pracujących w sektorze prywatnym
wyniósł 64,7%
(przed rokiem 63,9%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej ukształtowało się
w I kwartale br. na poziomie 3895,31 zł, tj. o 4,2% wyższym niż w analogicznym okresie ub. roku.
W sektorze publicznym wyniosło 4683,93 zł (wzrost do anologicznego okresu ub. roku o 3,7%),
a w sektorze prywatnym 3542,15 zł (wzrost odpowiednio o 4,8%)
.

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/p ... ,1,14.html

Jedna trzecia ludzi pracuje w sektorze publicznym, gdzie wynagrodzenia są wyższe o ~30%.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 10:46 
Cytuj  
Gwoli scislosci to przeciętne zatrudnienie -> Bez podmiotów gospodarczych o liczbie pracujących do 9 osób, oraz bez rolnictwa indywidualnego, fundacji,stowarzyszeń, partii politycznych, związków zawodowych, organizacji społecznych, organizacji pracodawców, samorządu gospodarczego i zawodowego oraz w działalności związanej z obroną narodową i bezpieczeństwem publicznym.

Ale i tak masakra.

Ale wydawalo mnie się, ze przeciętne wynagrodzenie w s. prywatnym podchodzi pod 4 brutto. heh


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 12:37 
Cytuj  
http://pikio.pl/o-mafijnych-zapedach-tv ... -i-tok-fm/

Cytuj:
Cynizm i zachłanność sitwy medialno-politycznej nie ma granic. W „poprzednim” felietonie zanosiłem błaganie do Boga o zesłanie dziesięciu plag egipskich na TVP w ramach reakcji na żenujący program publicystyczny. Minęło kilka dni i czytam na biztok.pl wypowiedź prezesa KRRiT Jana Dworaka, że pracuje razem z ministerstwem kultury nad wprowadzeniem haraczu dla mediów publicznych, który chcą nałożyć na przedsiębiorców. Płacić ma każdy, nawet jeśli nie ma żadnego odbiornika. Chodzi o to, że TVP proponuje usługę powszechną w postaci, jak to ujął Dworak „atrakcyjnego programu mediów publicznych”, z której każdy może skorzystać. W takim razie mi też należą się te miliony, bo każdy może przeczytać mój felieton dla Pikio.pl!

Jestem pewny, że wielu obywateli podobnie jak ja, wcale nie chce płacić za samą możliwość patrzenia jak na ekranie pajacują ci tartuffe’owie w gajerkach. Typu Lis, Kurzajewski, Kraśko, Sekielski itd. Cholerna koteryjka: w zamian za ogrzewanie wizerunku władzy dziennikarze – celebryci dostają kilkudziesięciotysięczne pensje i czas antenowy w godzinach najwyższej oglądalności. I płacić za to ma obligatoryjnie każda firma w Polsce. Bo przecież ci co pracują w hałasie na hali produkcyjnej, gdzie przez nieostrożność coś może im urżnąć rękę na pewno z chęcią skoncentrują się na szopce jaką im za pośrednictwem ekranu zapodaje Kurzajewski. A jakiż luksus będą mieli kanalarze, którym szef zamontuje telewizory w szambach!

Bezczelne są również niektóre prywatne media będące w symbiozie z władzą, na łamach których za gigantyczne melony złotych reklamują się spółki skarbu państwa. Na przykład taka „Wyborcza”, której z miesiąca na miesiąc dramatycznie spada sprzedaż, wspólnie ze stacją radiową TOK FM znaną głównie z reklamowania w porze śniadaniowej środków na zapalenie odbytu, zaparcia, rozwolnienia, nietrzymanie moczu, erekcję itp. zorganizowała debatę z dumą twierdząc iż zaprosili wszystkich kandydatów na prezydenta Szczecina. Oczywiście jak na rzetelność tych mediów przystało – skłamali, nie zaprosili kandydata KNP Stefana Oleszczuka. No i jak na lotnych intelektualnie dziennikarzy przystało, nie przewidzieli, że jawną cenzurą wypromują polityka, którego nienawidzą – środowiska wolnościowe rozpętały piekło w internecie i wiele osób dowiedziało się kim jest Stefan Oleszczuk. Media te przyjęły hitlerowską retorykę „Jako organizator mamy prawo pomijania reprezentantów ugrupowań, które promują – jak w tym wypadku – przemoc słowną i fizyczną – mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna TOK FM”. Adolf Hitler też zwalczał Żydów, obwiniając ich o wszelkie zło tego świata. O szczerości ich argumentu niech świadczy fakt, że jeszcze niedawno zapraszali osobę Rafalalę, która pobiła i zbluzgała człowieka.

Ostatnio przekonaliśmy się też na czym polega efekt Tuska. A mianowicie na tym, że w TVP 2 u Lisa „spontanicznie” odśpiewano mu gromkie sto lat, gdzie ta spontaniczność polegała na tym, że publikę do programu selekcjonowała niejaka Kinga Gajewska, działaczka sekcji PO w Warszawie. No i Tusk przekonany, że jest uwielbiany pojawił się na meczu mistrzostw świata w siatkówce Polska vs USA. Jak przystało na osobę uwielbianą został wybuczany i wygwizdany. Należy też dodać, że to był pierwszy mecz, na którym, były już premier pojawił się na trybunach i wtedy też Polska przegrała swój pierwszy mecz w turnieju. Poprzednie 5 wygraliśmy. Na kolejnym meczu już się nie pojawił, więc z Włochami wygraliśmy. Efekt Tuska.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 12:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ci zaradni i ambitniejsi to zarabiają o wiele więcej niż budżetówka. Zastanawiam się skąd ty bierzesz te swoje stwierdzenia.



zarabialiby jeszcze wiecej gdyby wlasna praca nie musieli utrzymywac budzetowki. No ale kto by im wtedy wydal wszelkie pozwolenia.. ;)
Zreszta sadze, ze zaradni w budzetowce na boczku po znajomosciach tez maja niemale mozliwosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 13:04 
Cytuj  
Heh przypomniała mi się ta durna pizda od gowina, która twierdziła, że przedsiębiorcy istnieją dzięki urzędnikom, którzy wydają im pozwolenia.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 13:07 
Cytuj  
niestety w tym poglądzie nie jest osamotniona.
A także w tym, że zatrudnianie ludzi w urzędach to walka z bezrobociem.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 14:03 
Cytuj  
Etatyzm kurwa. Głowna partia opozycyjna jeszcze dalej pod tym względem idzie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 15:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Etatyzm kurwa. Głowna partia opozycyjna jeszcze dalej pod tym względem idzie.


Etatyzm to idea bardzo bliska wszystkim polskim partiom (poza KNP).

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 15:23 
Cytuj  
http://natemat.pl/116657,jan-vincent-ro ... szefem-msz
http://www.youtube.com/watch?v=3oMdNYC_f4A

trzeba odzyskać Państwo


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 17:29 
Cytuj  
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm-uc ... 99361.html
odwrócona hipoteka


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:01 
Cytuj  
ZUS może zamykać podwoje - mamy rozwiązanie ;)

PS. Oczywiście składki zostaną, ba nawet je się podwyższy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm-uchwalil-ustawe-o-odwroconym-kredycie-hipotecznym-3199361.html
odwrócona hipoteka


Biedni spadkobiercy czekający na śmierć bliskich. Ciekawe jak to wpłynie na cenę nieruchomości.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 20:42 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=wXkUawX ... 2mkLWoIdyg

http://wmeritum.pl/bilans-strat-zyskow- ... 2004-2014/

Bardzo polecam.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 12:58 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=wXkUawXA8I8&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg

http://wmeritum.pl/bilans-strat-zyskow- ... 2004-2014/

Bardzo polecam.


imho post najlepiej oddający polską rzeczywistość:

Moje zdanie jest takie, że bilans 10 lat w UE można porównać do remontu domu. Położono kostkę brukową, wyremontowano posesję, dzięci wyjechały za chlebem, a my wkrótce będziemy oddawać komornikowi meble i inne sprzęty na poczet zaciągniętych długów.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 14:13 
Cytuj  
https://www.facebook.com/video.php?v=782699745085903

:o

Co te ludzie z Ruchanych Przez Paliciote to ja nie wiem. Koles ma niezle pojebane w glowie, kurwa Dr Mengele sie znalaz. Najlepsze jest od 0:25.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.