mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 742, 743, 744, 745, 746, 747, 748 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 18:15 
Cytuj  
Piotr Szumlewicz
‏@PiotrSzumlewicz
Dzisiaj o 21.30 w @TAK_CZY_NIE będę rozmawiał z Przemysławem Wiplerem o expose Ewy Kopacz. Może być zabawnie. :)
+
Media się dziwią jak można krytykować Balcerowicza, a przecież to ekonomiczny odpowiednik Macierewicza.

Teksty z dzisiaj. Tacy debile jak szumlewicz masakrują się sami. Standard u lewactwa.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:00 
Cytuj  
A propos liberalnego Fideszu

Cytuj:
W 2010 r. wybory parlamentarne miażdżącą większością wygrała partia Fidesz Viktora Orbana. Nowy rząd w ciągu kilku miesięcy przygotował rewolucyjne zmiany w systemie emerytalnym. Klientom OFE dano wybór: albo zgodzą się na to, by na początku 2011 r. ich środki zostały przeniesione z drugiego do pierwszego filaru, albo stracą prawo do państwowej emerytury. W efekcie węgierskie OFE straciły aż 97 proc. klientów. Faktyczna nacjonalizacja funduszy sprawiła, że do państwowej kasy trafiło ok. 2,8 bln forintów (około 42 mld zł), które poszły m.in. na pokrycie deficytu w budżecie węgierskiego odpowiednika ZUS


http://www.rp.pl/artykul/1023898.html

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:06 
Cytuj  
Jak Peło!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:15 
Cytuj  
Sam pomysl OFE byl idiotyczny. Tworzenie kolejnych instytucji (obok ZUS) ktore przezeraly nasze pieniadze (na pensje prezesow i siedzimy).

Oczywiscie nie usprawiedliwia to zajebania naszej kasy, ktora byla tam gromadzona. Polska i Wegry nie sa niestety wyjatkiem jak wynika z artykulu.

Drugi filar powinien byc dobrowolny (jako np. dodatkowa usluga w bankach) i zaden urzednik ani polityk nie powinien miec z ta kasa nic wspolnego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:18 
Cytuj  
Do wprowadzenia systemu emerytalnego podobnego do tego, jaki dotąd funkcjonuje w Polsce, przygotowuje się Gruzja. – Mamy szansę wziąć z polskiego wzorca to co najlepsze. Badaliśmy również systemy emerytalne ośmiu innych państw Europy Środkowo-Wschodniej, a także regionu Kaukazu i muszę przyznać, że polski system wyróżnia się zdecydowanie pozytywnie na tle innych przez nas porównywanych pod względem jego zaawansowania oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury – mówił w niedawnym wywiadzie dla „Rz" Giorgi Kwirikaszwili, gruziński minister gospodarki i zrównoważonego rozwoju.

wytłumaczy mi ktoś jak Gruzja może widzieć jakiekolwiek zalety OFE, które jest i tak skazane na porażkę w ciągu najbliższej dekady - przykładów jest już od cholery. Przecież to jest wyprowadzanie pieniędzy z kraju przez prywatne firmy i okradanie własnych obywateli.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:31 
Cytuj  
Sam pomysl OFE nie byl zly, wykonanie bylo tragiczne.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:44 
Cytuj  
był zły bo pogłębiał problemy finansowe ZUS. Wcześniej czy później trzeba było OFE wywalić i z powrotem przelać pieniądze by ratować ZUSu. Co przewidziałby przedszkolak potrafiący liczyć do 5-ciu.

OFE mogłoby zostać jedynie jako dodatkowy filar. Zwykłe dodatkowe ubezpieczenie emerytalne.

OFE to nic innego jak finansowy wał mający na celu napchać kieszenie prywatnym instytucjom finansowym przy współudziale państwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 20:49 
Cytuj  
I tu juz mowisz o wykonaniu.

Balcerowicz z lekka sie wkurwial co rząd wyrabial z OFE nie bez powodu.

Poglebialby problemy finansowe zusu? im predzej jebnie tym lepiej.

Cameron jedzie na wolnym i propsuje: https://www.youtube.com/watch?v=0YBumQHPAeU
"You will be working for your benefits for eva"
"We have the bravery to bring back slavery"
"we dont care if you're driven to despair, don't you dare say it's not fair"
;d


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 21:04 
Cytuj  
Jezu jaki ten Szumi jest tepy. Nawet Gozdi juz nie wytrzymuje i za kazdym razem kiedy Szumi zaczyna te swoje pierdo tyrady to sie odwraca i smieje.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 21:26 
Cytuj  
Emerytura obywatelska + dobrowolne ubezpieczenie na boku to jedyny rozsadny system. ciekawe kiedy nasze mozgi z Sejmu to ogarna.

W IRL zabieraja mi 4% (od kwoty brutto pomniejszonej o to co odprowadzam na emeryture samodzielnie) skladki na emeryture panstwowa i na te wszystkie ubezpieczenia socjalne.
Zdrowotne jest oddzielnie i tego zabieraja do 7% tym wiecej, im wiecej zarabiasz.
Za te 4%, po przepracowaniu 30 lat przysluguje mi emerytura maksymalna czyli obecnie 230e na tydzien x52tyg/12 = 1000e miesiecznie.
Jak policzyc, to zarabiajac srednia krajowa, ok 2/3 skladki wraca do Ciebie w postaci emerytury.
A co najsmieszniejsze, dostaje child benefit na dzieci (tu kazdy rodzic dostaje...mieli ograniczyc dla tych co maja 100k+ rocznie, ale nie wiem czy ograniczyli), ktory mi ta skladke zwraca i nawet cos zostanie :o

Skoro panstwo zabiera malo z kieszeni, to mozesz sobie oszczedzac sam na emeryture. Ja sobie wyliczylem, ze odkladajac te 5% pensji podstawowej rocznie i dostajac od pracodawcy kolejne 7% moge liczyc na dodatkowe 1500 miesiecznie w wieku 60 lat.

W sumie z obu zrodel 2,5k Euro, to juz mozna cos tam pozyc :wink:

I jeszcze tak ostatnio ogarnialem podatki troche, bo mi zajebali 1500E za duzo w ciagu roku i teraz czekam na zwrot :D i przykro porownywac do PL:

W IRL, kwota wolna od podatku dla singla wynajmujacego mieszkanie w tym roku wynosi 18 100 euro
Powyzej tej kwoty, a ponizej 32 800 placi sie podatek 20%
Od nadwyzki ponad 32 800 placisz 41%

W zwiazku malzenskim progi sie sumuja, wiec para moze zarobic do 65 600 i dopiero od nadwyzki zaplaci 41%. Kiedys bylo 72k na pare, oraz 36k na singla, ale przyszedl kryzys. Teraz juz cos wspominaja o ponownym przesunieciu bandow w budzecie na 2015. Generalnie bardzo chca w jakis sposob obnizyc podatki, dyskusja obecnie jest w jaki.

Co jak co, ale tutaj nie mam poczucia, ze jestem okradany.
Jak pomysle, ze obecnie:
- zarabiajac powyzej sredniej krajowej, a ponizej gornego progu dla par,
- kiedy zona zarabia na wlasnym biznesie tyle, ze ze wzgledu na rodzaj dzialalnosci, to co zarobi jest wylaczone z opodatkowania,
jej kwota wolna od podatku jest w polowie transferowana do mnie i dzieki temu efektywny podatek PIT, ktory w tym roku zaplace to bedzie 5,5%, do tego skladki ok 9.5%, w sumie 15%, to az mnie serce boli, ze rodakow w kraju panstwo tak lupi.

15% zabiera mi panstwo...15% jestem w stanie zaplacic i nie czuc, ze mnie okradaja :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 22:37 
Cytuj  
Wojciech Mucha ‏@WojciechMucha 2 godz.2 godziny temu
Ambasada USA: Od dziś polskie pedały mogą się u nas ubiegać się o status geja. #postęp #ASZdziennik

:lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 07:00 
Cytuj  
Highlander - Cameron tez chce zniesc tax dla zarabiajacych minimalna, czyli w okolicy 20k GBP rocznie. W Polsce kwota wolna o podatku to jakies 600GBP. Wiec gdzie tak naprawde masz slavery?

Generalnie UK i Polska to dwa skrajne kraje. Nadchodzil kryzys - w UK VAT obnizono by boostnac konsumpcje, w Polsce podwyzszono bo zebrac wiecej kasy. Co lepsze obnizenie VAT ponoc zadzialalo i wplywy do budzetu wzrosly, podwyzszenie VAT obnizylo konsumpcje i obroty i sumaryczne wplywy zmalaly. Polska juz od dawna jest po drugiej stronie krzywej Laufera (?) i kazdy wzrost podatkow w dluzszym okresie oznacza spadek wplywow.

Wracajac do OFE - no tak nie padnie, tylko ze wtedy wszystkich powyzej 40 roku zycia w akcie laski trzeba by bylo rozstrzelac. Kto by nam forum moderowal? od kogo bys sie dowiedzial o Archage?
Proponuje minimum realizmu w tym "liberalizmie".
A wysokie oplaty za prowadzenie rachunkow OFE do tego procentowe - zalezne od ilosci zgromadzonych srodkow to bylo zlodzielskie wyprowadzanie pieniedzy z kraju.
Podsumowujac - juz w momencie startu, OFE byly skazane na dokumentna porazke, przez te kilka lat prywatne firmy mogly sie ladnie nachapac. Oczywoscie nasi rzadzacy na pewno na tym nie stracili - mam nadzieje ze tanio nas nie sprzedali ;)

Dlatego ja uwazam, ze OFE to powinien byc jedynie 2 i 3 filar. 2 obowiazkowy i co 5-10 lat zmniejszalbym procentowe wplaty do ZUS zwiekszajac do OFE. Wtedy optymistycznie zakladajac moznaby bylo piramide zamknac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 08:06 
Cytuj  
Nawet nie czytam calosci.
Wrzucam 'zabawna' rap sklejke z Cameronem i cytuje niektore teksty.

Ty komentujesz, ze w PL jest chujowo.
japierdole.

a OFE i tak wezmie ZUS za jakis czas. I to, ze w ktoryms momencie jakies pokolenie straci rowniez jest pewne.
Zreszta statystycznie facet zyje 4 lata na emeryturze, wic czym sie przejmowac. I gdzie ja niby pisalem o liberalizmie...

Ja nie chce zusu ani ofe.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 08:44 
Cytuj  
"Apple sprzedaje w Polsce urządzenia o wartości ok. 1 mld zł, a podatek dochodowy, który odprowadza w naszym kraju, wynosi niewiele ponad 1 mln. Sprzedaż reklam Google w Polsce przynosi tej firmie zysk w wysokości 750 mln zł rocznie, a podatki płacone przez Google Polska sięgają zaledwie 3,6 mln."

http://wyborcza.pl/1,75968,16744017,App ... usowi.html

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 08:53 
Cytuj  
a da sie jakos tak zrobic zeby placic skladke emerytalna w irladni? :) na dodatkowa emeryture, bez przenoszenia czegokolwiek.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 09:00 
Cytuj  
III filar dodatkowo to sobie mozesz zrobić gdzie chcesz pewnie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 09:04 
Cytuj  
http://prawo.rp.pl/artykul/792697,11460 ... wanej.html

http://www.rp.pl/artykul/371375,1146139 ... istra.html

super państwo kurwo


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 09:08 
Cytuj  
Irlandia ma nieźle złodziejskie progi, wszystko rozbija się o kwotę wolną. Osobiście wolę jak na Węgrzech czy Słowacji: brak kwoty wolnej i niski liniowy dla wszystkich. Progi i kwota wolna wspierają taki nisko zarabiający plebs jak Mareczek, za nich płacą podatki ci nad 2 drugim progiem. Nie dziwne, że Mareczek jest socjalistą.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 09:14 
Cytuj  
http://www.rp.pl/artykul/1146086-Dowodo ... wszem.html

dziadowskiego kraju część 2


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 10:39 
Cytuj  
Niah napisał(a):


Tu wiecej na ten temat, politycy w Polsce sa nietykalni:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 74028.html

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 742, 743, 744, 745, 746, 747, 748 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.