mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 864, 865, 866, 867, 868, 869, 870 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 20:12 
Cytuj  
embe napisał(a):



cyt.

embe napisał(a):
Istotna zmiana w stosunku to poprzednich przepisów polega na tym, że obywatel ma obowiązek udowodnić, skąd wziął te pieniądze w okresie pięciu lat (...). Jeśli się okaże, że dochody te są z okresu starszego, sprzed pięciu lat, to dochodów tych nie trzeba będzie udowadniać, tylko je uprawdopodobnić. To słabsza konstrukcja, wynikająca w oczywisty sposób z tego, że nie mamy obowiązku przechowywania dokumentów przez tak długi okres czasu - powiedział Neneman.



Czyli mam trzymać papiery o dochodach starszych niz 5 lat, by udowdnić, że nie są dochodem z ostatnich 5 lat?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 20:51 
Cytuj  
tym bym sie nie przejmował ponieważ cała nasza elita polityczna nie pamięta skąd ma majątek starszy niż pięć lat, te zmiany to furtka by dojebać się do drobnych w naszych kieszeniach


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 20:52 
Cytuj  
http://www.biztok.pl/biznes/zus-i-skarb ... tem_a19319
ZUS i skarbówka razem. Czyli kolejny odcinek z serii "Wasza kasa leci w kosmos"


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 23:08 
Cytuj  
a mi ZUS zamknął firmę wygrałem w sądach a firma baj baj pieniądze baj baj mam je dostać jak pójdę na emeryturę bo rudy w 2008 wydał zarządzenie ze egzekucję można przeznaczyć na przyszłe należności ale ja bezrobotny jestem !!!!!!!!!!!!! czyli zrobić niepotrzebną egzekucję i przeznaczyć ją na dochody przyszłe !!!!!!!!!!

z komentarzy...
Naprawdę jest takie zarządzenie?
Przecież ta jakaś kurwa farsa :lol: :lol: :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 23:13 
Cytuj  
no i nadpłata do zus jest zaliczana jako dobrowolne zwiększenie na rzecz przyszłych świadczeń, nie wiem czy się zmieniło coś ale jak się babka w księgowości walnęła o zero to kasa nie do odzyskania była i oczywiście nie można było tego zaliczyć na poczet kolejnych wpłat w kolejnych miesiącach, tu przepisy są klarowne :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 23:46 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a mi ZUS zamknął firmę wygrałem w sądach a firma baj baj pieniądze baj baj mam je dostać jak pójdę na emeryturę bo rudy w 2008 wydał zarządzenie ze egzekucję można przeznaczyć na przyszłe należności ale ja bezrobotny jestem !!!!!!!!!!!!! czyli zrobić niepotrzebną egzekucję i przeznaczyć ją na dochody przyszłe !!!!!!!!!!

z komentarzy...
Naprawdę jest takie zarządzenie?
Przecież ta jakaś kurwa farsa :lol: :lol: :lol:


tak. Oczywiscie ten kto to pisał nie jest zbyt intelignety. Inaczej by wiedział ze wystarczy złożyć do zus wniosek i zus musi zwrócić pieniądze jeżeli podatnik nie ma żadnych długów

embe napisał(a):
no i nadpłata do zus jest zaliczana jako dobrowolne zwiększenie na rzecz przyszłych świadczeń, nie wiem czy się zmieniło coś ale jak się babka w księgowości walnęła o zero to kasa nie do odzyskania była i oczywiście nie można było tego zaliczyć na poczet kolejnych wpłat w kolejnych miesiącach, tu przepisy są klarowne :)


bzdura, jeżeli wpłaciłeś za dużo to zus informuje cie o nadpłacie(min 8.8 zł). Piszesz wniosek (możesz to zrobić także online) i ci zwracają. Jeżeli sam stwierdziłeś ze wpłaciłeś za dużo to możesz pisać wniosek i bez informacji zus ale zwrot potrwa dłużej ponieważ zus bedzie to sprawdzał.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2014, 23:58 
Cytuj  
czyli pracujesz w zusie.


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 01:54 
Cytuj  
http://pikio.pl/w-ramach-oszczednosci-a ... rzadowych/
A jednak można...bogaty to wie jak oszczędzać, a biedna Polska zatrudni kolejne dziesiątki tysięcy, bo czemu nie :roll:

No no
http://pikio.pl/biedron-zapowiada-drast ... e-z-kranu/
może jednak będą z niego ludzie? :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 07:53 
Cytuj  
btw. tak mi ostatnio chodzi po glowie: ktos liczyl ile by zarabial pracownik amazonu, gdyby nasze panstwo tak jak w normalnych krajach zadowalalo sie ~20% a nie 40%+?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 08:31 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
No no
http://pikio.pl/biedron-zapowiada-drast ... e-z-kranu/
może jednak będą z niego ludzie? :wink:

pewnie pod publiczkę, stwierdził, ze kanapowcy zyskują popularność, to się podliże.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 09:06 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
tak. Oczywiscie ten kto to pisał nie jest zbyt intelignety. Inaczej by wiedział ze wystarczy złożyć do zus wniosek i zus musi zwrócić pieniądze jeżeli podatnik nie ma żadnych długów


a co mu po tej kasie skoro mu zus zamknal firme? moze odniesiesz sie do tej czesci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 09:35 
Cytuj  
"Wiemy już czemu pendolino mają opinię bardzo cichych pociągów. Nie tylko dlatego, że jadą bezszelestnie po torach, ale także dlatego, że w ich wnętrzu prawie nie działa sieć telefoniczna. Nikt nie rozmawia przez telefon, internet działa z trudem. Gdy tylko wjeżdżamy w strefę mocniejszego sygnału, kilkudziesięciu pasażerom jednocześnie rozbrzmiewają dzwonki przychodzących wiadomości."

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Jec ... 1.html#tri

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 09:37 
Cytuj  
"Można to było zrobić taniej niż kosztem 9 mld zł, czyli ok. 30 mln zł za kilometr."

ja pierdole.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 09:55 
Cytuj  
Fajnie tez ze zwykle pociagi przejezdzaja trase szybciej niz pondolino. :) W przyszlosci ma sie to zmienic, ale na teraz nie ma sie czym chwalic.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 11:02 
Cytuj  
Tez Pendolino, tutaj szersza perspektywa...nawet w prasie rządowej, mimo usilnych prób dziennikarza by naprowadzić rozmówce, nie dało się stworzyć peanu pochwalnego :lol:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ym.html#MT

8 lat mieli, ale zegarki ważniejsze od pociągów...
Tylu konkurentów, tyle rozwiązań bardziej dostosowanych do naszej sytuacji, a jednak Pendolino zwyciężyło...

Maja moc przekonywania skurwysyny :o :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 11:31 
Cytuj  
kolejna bzdura ale lobby producentow kas fiskalnych widac silne :)

http://www.pit.pl/wynajmujacy-prywatne-mieszkanie-z-kasa-fiskalna-14339/

oh i prawnicy czy radcy prawni tez beda musieli miec kasy fiskalne.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 17:06 
Cytuj  
no i montezuma będzie musiał kupić kasę fiskalną by rejestrować każdy post


montezumo, nie bzdura jeśli pomyłkę wyłapiesz po jakimś czasie, zus nic ci sam nie przypomina o nadpłacie, pamiętaj że co oddział to inne zasady panują, a grudzień to tradycyjnie dużo pracy bo trwa inwentaryzacja ołówków i długopisów


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 17:28 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
kolejna bzdura ale lobby producentow kas fiskalnych widac silne :)

http://www.pit.pl/wynajmujacy-prywatne-mieszkanie-z-kasa-fiskalna-14339/


jak zawsze mnóstwo paniki i niewiele faktów

Cytuj:
- Ten artykuł zawiera prawdziwe informacje, ale jedną, bardzo istotną, pomija - wyjaśnia "Wyborczej" dr Łukasz Karczyński z Wydziału Prawa Finansowego Uniwersytetu Gdańskiego, doradca podatkowy. - A mianowicie, że te wszystkie uwarunkowania dotyczą osób prowadzących działalność gospodarczą i zajmujących się profesjonalnie wynajmem mieszkań. Jeśli osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej, wynajmuje mieszkanie, nie ma mowy o posiadaniu kasy fiskalnej. Co więcej, jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, np. handlową, a jednocześnie wynajmuje swoje prywatne mieszkanie, to też nie rejestruje tego na kasie fiskalnej. Tu chodzi o wynajem jako profesjonalną działalność - podkreśla dr Karczyński.


embe napisał(a):
montezumo, nie bzdura jeśli pomyłkę wyłapiesz po jakimś czasie, zus nic ci sam nie przypomina o nadpłacie, pamiętaj że co oddział to inne zasady panują, a grudzień to tradycyjnie dużo pracy bo trwa inwentaryzacja ołówków i długopisów


Po pierwsze zus nie sprawdza za każdym razem wpłaty tylko co pewien okres. Po drugie jeżeli wiesz ze wpłaciłeś za dużo to piszesz do nich i ci zwracają. Po trzecie masz na to 5 lat. Nie zwalaj na innych niekompetencji swojej księgowej.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 18:31 
Cytuj  
https://www.youtube.com/channel/UC_Lhqf ... -727-N4cDQ
Wolność pod ostrzałem, nowe odcinki.

najnowszy "Biurokracja vs przedsiębiorcy "


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2014, 18:45 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Po pierwsze zus nie sprawdza za każdym razem wpłaty tylko co pewien okres. Po drugie jeżeli wiesz ze wpłaciłeś za dużo to piszesz do nich i ci zwracają. Po trzecie masz na to 5 lat. Nie zwalaj na innych niekompetencji swojej księgowej.

mijasz się szerokim łukiem z rzeczywistością


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 864, 865, 866, 867, 868, 869, 870 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.